Nusipirkau baltą stambiažiedį phalaenopsį
, nes pavargau reanimuodama senąjį. Buvo įsimetęs puvinys į skrotelę, lapų nebėra, šaknyse puvinys irgi buvo, nes augo kiminuose. Reanimavau visaip, kol pritrūkusi kantrybės paprasčiausiai pasodinau į vazoną įbėrusi keramzito ir orchidėjų substrato, padžiovinau 2 savaites, neseniai palaisčiau, jei pūkelį pamatydavau cinamonu barsčiau. Na ir šiandien sakau pasižiūrėsiu šaknytes, kadangi nusipirkau naująjį, jau ruošiausi reanimuojamą mest. Ištraukiau iš substrato, naujos šaknelės ir kažkas šviesiai žalio ten kur lapai prasideda.
Atsigauna pagaliau
Išvada - kuo mažiau dėmesio, tuo geriau auga. Ir iš viso phalaenopsiai tokios gėlės, kurių geriau nepermylėti, kuo mažiau dėmesio, tuo gėlė labiau stengiasi.
Dar persodinant stengiuosi per daug substrato nepribert, na ir kas, kad lieka plyšiai be substrato tarp šaknų. Gėlei tik geriau, šaknys nepūna, oras cirkuliuoja, greičiau džiūna.
O ar naudojate orchidėjoms skirtas trąšų lazdeles? Mama nusipirko, davė ir man, gal pabandyt? Nebereiktų trąšomis laistyti. Ar pasiteisino lazdelės?