QUOTE(nikvik @ 2010 05 13, 12:55)
Svedai irode, kad ju klimatineje zonoje katiline butina.
Ka jau tikrai apsisprndeme, tai nepagaileti pinigu apsiltinimui.
Ateityje isigyti saules jegaine, kai bus remiama valstybes (tikiuos, kada nors tai ivyks).
Bet labai bijau, kad neirengus sildymo sistemos (o ateityje jos irengimas gali kainuoti labai daug, kai jau yra visa apaila)paskui uz elektra bus neprimtinai dideles saskaitos.
dar klausimas -priblokuotas garazas prie mano, ta prame, turints benrea siena ir pamata su namu. Bruonius tvirtina, kad tai salcio tiltas. Architektai - ir ne vienas- atvirksciai, kad buferis tarp lauko ir namo. Tai kiaip is tisu yra? Kai specialistai is PN institutu apie tai kalba?
Tai tik viena iš nuomonių- jokiu būdu ne koks tai absoliučios tiesos įrodymas. Pvz. švedų Pasyvaus namo apaštalas Hans Eek pateikia ir kitokius skaičiavimus.
Nurodėte dvi pagrindines sąlygas, kodėl turėtumėte rimtai apsvarstyti Pasyvaus namo statybos klausymą. Bent jau Jūsų neliestų visokie kataklizmai energetikoje.
Be šildymo sistemos- tai tik vienas iš variantų šiandienai. Rytojui- kaip čia pasakius... Kad rekuperacinė temptų visą šildymo sezoną- teks rinktis tarp trijų šildymo elektra variantų: rekuperacinės tenai (dėl padidėjusių oro srautų kiek sumažės komfortas); ventiliacijos angose sumontuoti šildytuvai (dėl padidėjusių oro srautų kiek sumažės komfortas); visokie elektros radiatoriai, kilimėliai po grindų danga ar pan.- arba gal net tokia skylė kaip židinys.
Nežinau, kodėl taip pasisakote prieš ŠS. 150 m ploto Pasyviam namui- išsiverstumėte su ≈ 2250 kWh šildymui ir karšto vandens ruošimui per metus. Normalesnis oras-vanduo ŠS sumažintų elektros kaštus minimum per pusę. Jei mąstote apie saulės jėgainę, ŠS bus kone pigiausiu pasirinkimu: bent per pus sumažėjęs elektros poreikis- atitinkamai sumažins ir reikiamą saulės jėgainės galią. O tai dideli pinigai- greičiausiai tuo metu atitiks paties ŠS kainą. Plius: iki pradės dotuoti- turėsite bent per pus mažesnes sąskaitas už elektrą.
Taipogi galima šiek tiek pamąstyti, ir bandyti ką tai išspausti iš saulės kolektorių.
Ir Bronius, ir architektas- abu teisūs. Jei naudojotės jau pastatytų Pasyvių namų nuorodomis, greičiausiai atkreipėte dėmesį į tendenciją: vengti priblokuotų garažų. Tikrai nėra sudėtinga pasiprojektuoti atskirtą garažą po vienu stogu su namu (vienas iš variantų).