QUOTE(Garnis @ 2010 09 27, 23:33)
Laikomomės prielaidos, kad šiemet darbų nesugalvosite pradėti. Ramiai apgalvosite, pasiskaičiuosite, susiplanuosite darbus, susirasite statybininkus- ir atsiraitęs rankovęs, į darbus kibsite kitamet. O kitamet gali būti viskas stipriai pasikeitę dėl PIR-PUR plokščių, ir jos taps pagrindine medžiaga besišiltinantiems namus.
Šiltinant stogą- svarbiausia/pirmiausia/sudėtingiausia yra
šonai/gegnės.
Palei visus gegnių kraštus/palei difuzinę plėvelę- tvirtinate medines juosteles (2x2 ar mažesnes). Tai bus stabdis kietoms šiltinimo medžiagoms. Būtinai iš statybininkų atimkite plaktukus- jos tik prišaudomos.
Šiltinant tarp gegnių neoporu ar PIR- gryna terlionė ir didoka medžiagų išeiga. Tačiau nelabai yra iš ko rinktis. Normalesnės termoputos- brangoka (nebent turite laisvų). Vata- silpnoka (iš bėdos).
Toliau šiltinimą kryžminate. Sudedate juostą PIR- prispausdami PIR, tvirtinate medinį tašą tiesiai prie gegnės. Ir t.t.- tokiu pat principu kiekvieną eilę. Vardan sandarumo- negalima pirma susukti medinius tašus, o tik paskui kaišioti PIR.
Toliau vel kryžminate šiltinimą. Dedate PIR, ir (šį kart ant viršaus) tvirtinate grebestavimą.
Lipnia juosta užtaisote visus sujungimus.
Kai šonai/gegnės sutvarkyti iki hidroizoliacinės plėvelės ir gipso-
tvarkote viršų/perdengimą. Čia viskas paprasta: kuo pigiau ir kuo storiau. Sukate OSB (18 ar 24 mm). Ant viršaus pilate/tiesiate mineralinę vatą ar ką tai panašaus (kas tuo metu bus pigiau).
Apdailą iš apačios geriau sukti ne tiesiai ant OSB, o prieš tai tvirtinti grebestus (ne tik sutvirtinsite).
Instaliacija.
Jei pataupėte anksčiau- tarp grebestų galite purkšti termoputas (uždarų porų ir didesnio tankio). Gerokai padidės sandarumas, bei sumažės vidinė konvekcija vatoje.
Hidroicoliacinė plėvelė.
GKP ar ką pageidausite.
P.S.
Gal kiek padės iliustruoti.