Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos III

QUOTE(Vilienė @ 2010 09 17, 21:54)
O iš kur filtre tai, kas jums pasirodė baisiai - ar ne tai turėjo gyventojai įkvėpti ir, klausimas, iškvėpti ar pasilikti plaučiuose? Gal dažniau valant bei keičiant filtrus būtų grynas oras? Gal tam ir reikalingi filtrai? Ar tikitės, kad gyvename Mėnuly su idealiai "švaria" atmosfera?


tai is oro mieste smile.gif kur be filtru gryno oro nesurasi.. bet uzmiestije? va priesh pusvalandi midziau sunu ka tik pravedintame kambarije po lietaus oras - nemoku apsakyti zodziai sviezumo, kviepoji kaip piena geri, jauti kaip ateina geris i plaucius.. butent del tokio oro ir keliames is miesto, argi ne? o tie kurie kvepoja pro filtrus rekupo? per vasara jie pririnko dulkiu, ziedadukiu, vabaliuku, visa tai dabar puna, auga ten pelesiai kokie - ir tas puikus ora perejus pro ji pasidaro geresnis? nu taigi akyvaizdu.. siaip filtrai rekupe skirti ne orui gerinti, kaip ten nesakytu pardavejai, jie skirti apsaugoti rekupa!!


QUOTE
Jei mes aklai kopijuosime vokiečius - gal ir nepavyks, bet pabandykim pritaikyti, kas efektyvu ir įmanoma... Man ekologija nusiš...(visiškai dzin co2 - žmonės pagamina kažkokius varganus 2proc. tai ar 2 ar 3 ar 5 - px) bet ekonomijos tikrai gausiu. Dar nepamirškite valstybės bei (ypač)jūsų pačių energetinės nepriklausomybės


ekonomija? tai nesigauna ekonomijos.. kazkur turi buti protingumo riba - kur sukishti papildomos investicijos, kad atejtije duotu daugiau naudos.. pvz ta pati minshka nupirkti, nukirsti uz EU babkes atkurti ir taip suktis smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 09 17, 21:31)
Kas per diskusija - visiškų profanų reikalas. Užduodi klausimą, pateiki nuorodą, o jie vis apie mergas ir N dalykų, bet ne apie PN. Žiauriai nusivyliau supermamos saitu, nes čia renkasi visiški statybų neišmanėliai, kurie negali pasidalinti savo realia patirtimi, bet pafilosofuoti pilni jėgų. Nieko realaus, o vien tik mėšlo malimas tas pats per tą patį. Ar yra žmonių, kurie turi realių pastabų apie PN? Nėra nei vieno, o patarti ir pamokyti - šimtai neišmanėlių. tai galioja ne tik PN temai. Visame supermamos forume apie statybas - vien neišmanėliai su išskyrus keliomis išiimtim: apie KK, židinius ir žolės lyginimą. Žiauriai nusivyliau šita atbukusia benduomene. Pats laikas keistis, nes merdite.

Matote, Grand. Vienu metu per kvailumą bandžiau ką tai specialiai Jums atsakinėti. Kiek pamenu- viskas baigėsi pjautinėmis. Atleiskite, bet antrą kartą lipti ant to paties grėblio- tai jau būtų kvaila. Keistoka, kad iš viso reiškiate pretenzijas. Džiaukitės, kad po savo tokiu būdu suformuluotos „užklausos“- nesulaukėte atitinkamų komentarų. Gal klystu, bet panašiau kad SM ne info ieškote, o laukiate liaupsių savo „genialiems“ sprendimams. Kaip kitaip paaiškinti tai, kad į pačią menkiausią pastabą reaguojate kaip į asmeninį įžeidimą.

P.S. Permečiau postus- lyg visi ir apie Pasyvius namus. Gal paprasčiausiai to nesupratote?
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 09 17, 22:15)
Dėl to, kad profai tikisi gaut babkių ir kyla bandytojų problema, jei nuoširdžiai pasidalinsite informacija - verslui šakės, bet kiti gal nepuls pirmą dieną prie šturvalo. Na bent ant teisingo kelio užveskite, sukramtyt ir nuryt palikit patiems smile.gif

Va su tuo teisingu keliu ir buna, uzvedi, o zmogus is nesuvokimo srities, proceso, neisigilina, pamirsta gal, prigrybauja tiek ir tokiose elementariuose dalykuose, kad padek dieve. O paskui ziuri stiklinem akim i rezultata ir moka dvigubai tiek kad bedas pasisalint. O kuris prisipazins, kad pats dare ir prigrybavo? Dazniausiai kaltais tampa statybininkai, vadybininkai ir medziagos. Rinkoje greitu metu bus tiek samadielku chalturkiu ant pardavimo, kad tai sugriaus rinka.
Patarti tikrai negaila, kartais telefonu prakalbu puse darbo dienos kai pradeda visi su savo konsultaciju prasymais (dazniausiai per pilnati ir penktadieniais). Tik kas man is to, laiko gaisatis. Visam margam pasauly know how yra brangiau uz pati darba. Va situo keliu ir reiktu eiti. Susibalansuotu rinka.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 09 17, 22:27)
tai is oro mieste smile.gif kur be filtru gryno oro nesurasi.. bet uzmiestije? va priesh pusvalandi midziau sunu ka tik pravedintame kambarije po lietaus oras - nemoku apsakyti zodziai sviezumo, kviepoji kaip piena geri, jauti kaip ateina geris i plaucius.. butent del tokio oro ir keliames is miesto, argi ne? o tie kurie kvepoja pro filtrus rekupo? per vasara jie pririnko dulkiu, ziedadukiu, vabaliuku, visa tai dabar puna, auga ten pelesiai kokie - ir tas puikus ora perejus pro ji pasidaro geresnis? nu taigi akyvaizdu.. siaip filtrai rekupe skirti ne orui gerinti, kaip ten nesakytu pardavejai, jie skirti apsaugoti rekupa!!
ekonomija? tai nesigauna ekonomijos.. kazkur turi buti protingumo riba - kur sukishti papildomos investicijos, kad atejtije duotu daugiau naudos.. pvz ta pati minshka nupirkti, nukirsti uz EU babkes atkurti ir taip suktis smile.gif


Oras toks šviežias kaip pienas, bet rekupo filtrams vistiek mišios, dulkės, vabaliukai iš kosmoso ten sulindo smile.gif
Galima dulkėmis bei žiedadulkėmis kvėpuoti visą gyvenimą ir to nepastebėti (jei ne alergija) bet kai tai koncentruojasi filtre - tai jau baisu? Filtrus teks keisti, tokia jų paskirtis - sukaupti ir nepraleisti to, ką jie filtruoja. Vistiek tai pigiau nei šildyti paimamą išorės orą. Be reikalo ginčijamės, reikia nete pakapstyt, rasim tyrimus priešųir po, tada galima bus daryti išvadas. Deja, aš tai galėsiu padaryti tik po 2savaičių, gal jūs greitesnis? Grįžęs pastudijuosiu, pažadu. smile.gif

Ekonomija labai aiški - kiek moka gazpromui nalogus standartiniai ir kiek mokėsiu aš ar jūs jei turėsit PN. Tokia va ekonomija.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 09 17, 22:27)
va priesh pusvalandi midziau sunu ka tik pravedintame kambarije po lietaus oras - nemoku apsakyti zodziai sviezumo, kviepoji kaip piena geri, jauti kaip ateina geris i plaucius.. butent del tokio oro ir keliames is miesto, argi ne?

O kas trukdo name su rekuperacija esant geram orui lauke atidaryti langa? Lygiai tai paciai ka jus ir padaret. Va ziema tokie atidarymai jums kainuotu kuro ikrova i katila, o rekuperatoriniam namui praktiskai nieko.
Kitas dalykas, atsidarai langa, o kaimynas siuksles ant lauzo ar virkscias kurena, vejo nera uzduminta puse gyvenvietes. Arba kazkas velniai zino kokius triusikus uzkaicia i vakara, katrie juodais dumais is kamino verziasi. Na pas mus cia taip buna, lango atverti neimanoma.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 09 17, 22:15)
Dėl to, kad profai tikisi gaut babkių ir kyla bandytojų problema, jei nuoširdžiai pasidalinsite informacija - verslui šakės, bet kiti gal nepuls pirmą dieną prie šturvalo. Na bent ant teisingo kelio užveskite, sukramtyt ir nuryt palikit patiems smile.gif
Negi tikrai visi tik vandeniu pasipilstyt čia susirinkę??? Atrodau kaip balta varna, ar kaip stukačius paslaptis paviešinantis? Ką žinau - nieko negaila, pragyvenimui užsidirbu kitoje, nesusijusioje srityje, esu pasiruošęs pasidalint savo realia (be kabučių) patirtimi už dyką.
Nu vy blin daete smile.gif

Ne žinau kuo prekiaujate. Tik neabejoju, kad viešai neskelbiate nei savo tikrosios kainodaros, nei savo tikrųjų maržų. Nieko. Viskas komercinė paslaptis. Ir be abejo savo darbuotojus privertėte pasirašyti ant kalbas ribojančio dokumento...

Ar nė kiek nekeista, kad lygiai už tą patį veiksmą- nė nemirktelėjęs vanojate statybininkus? Tuo labiau keista, kad pastarųjų atvirumas- be abejo kartais lenkia Jūsiškį.
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 09 17, 22:43)
Va su tuo teisingu keliu ir buna, uzvedi, o zmogus is nesuvokimo srities, proceso, neisigilina, pamirsta gal, prigrybauja tiek ir tokiose elementariuose dalykuose, kad padek dieve. O paskui ziuri stiklinem akim i rezultata ir moka dvigubai tiek kad bedas pasisalint. O kuris prisipazins, kad pats dare ir prigrybavo? Dazniausiai kaltais tampa statybininkai, vadybininkai ir medziagos. Rinkoje greitu metu bus tiek samadielku chalturkiu ant pardavimo, kad tai sugriaus rinka.
Patarti tikrai negaila, kartais telefonu prakalbu puse darbo dienos kai pradeda visi su savo konsultaciju prasymais (dazniausiai per pilnati ir penktadieniais). Tik kas man is to, laiko gaisatis. Visam margam pasauly know how yra brangiau uz pati darba. Va situo keliu ir reiktu eiti. Susibalansuotu rinka.


Man sunku spręsti, kur ta riba tarp draugiškai skleidžiamų žinių know how viešinimo, bet konkretumo aš pasigendu.

Tonas, kuriuo Grand pareiškė pretenzijas - nepateisinamas, Evoy teisus, galėjo pasipylti atgal tri-aukščiai, šaunu, kad auditorija kulturinga. Bet mane išgąsdino mintis, kad tik pasišpaguot susirinkom... Tikiuosi tobulėti kitų sąskaita, ir duoti tai, ką galiu ir žinau. Nemokamai.
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 09 17, 22:51)
Ne žinau kuo prekiaujate. Tik neabejoju, kad viešai neskelbiate nei savo tikrosios kainodaros, nei savo tikrųjų maržų. Nieko. Viskas komercinė paslaptis. Ir be abejo savo darbuotojus privertėte pasirašyti ant kalbas ribojančio dokumento...

Ar nė kiek nekeista, kad lygiai už tą patį veiksmą- nė nemirktelėjęs vanojate statybininkus? Tuo labiau keista, kad pastarųjų atvirumas- be abejo kartais lenkia Jūsiškį.


Aš nesitikiu sužinoti kažkieno kainodarą bei maržas, man tai dzin. Domina sprendimai, technologijos, kodėl taip o ne šitaip.
Priminkit, kur aš juos vanojau? O ir atvirumo supratimas yra labai skirtingas. Bet kokiu arveju visiems labai dėkingas už konkrečią realią informaciją, o blevyzdos apie savas ar svetimas mergas yra tik pramoga su nuline nauda. Kol pramogos neužgožia temos - lyriniai nukrypimai pagyvina diskusiją.

Man su darbuotojais labai pasisekė - komercinės paslaptys tik tarp trijų asmenų, valdančiu verslą, kuris jiems ir priklauso. Truputi drąsiau dėl info nutekėjimo smile.gif Komercinę info pasilikite sau, o techninius patarimus labai vertinu ir sakau AČIŪ.
Papildyta:
Tuo labiau keista, kad pastarųjų atvirumas- be abejo kartais lenkia Jūsiškį.
[/quote]


Priminkit, man su prasta atmintim - ar buvo kada manęs ko klausta o aš pamykiau ir neatsakiau? Kur ta atvirumo stokos problema?
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 09 17, 15:10)
Sveiki! Šį kart pasitikrinau, ir dabar jau tiksliai žinau- esate gerai išnagrinėjęs lenkiškąją PN patirtį. Gal turite ką tai šviežio/naujesnio/įdomesnio?
P.S. O su židiniais ir taip susitvarkysime- pats matote kiek norinčių mušti!
P.S. Visą laiką kankino smalsumas: esate iš LT ar iš PL?
Papildyta:

Na taip taip. Tačiau „būna“- reiškia kieno tai poreikius pilnai tenkina, jei už jas visas moką pinigus. Skonio reikalas.

Sveiki! Malonu kad prisiminet. Aš vietinis, t. s. "tutejšy" smile.gif . Vasara man buvo pats darbimetis, mažai laiko turėjau sekti diskusijas PN tematiką ir LT, ir PL puslapiuose.Dabar intensyviai "studijuoju" nauja info. , rezultatais pasidalysiu. Pvz. kas krito į akį , kad labai padaugėjo rėklamos PN tematika , architektai siulo ir ind. ir kartotinius projektus, statyb. bėndrovės siulo tokiius namus statyti ...
Čia aš apie PL internet. puslapius.

Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 09 17, 20:52)

Visai suįžūlėjo žmonės- neduoda dviems kultūringiems žmonėms pasipjauti viešoje erdvėje. Ir kuo tos moterys užkliuvo? Pamišo kur randasi?

bet siltinimo klausimas nuo to nepriklauso visishkai.
Kodėl nepriklauso? Rastinuko tikrai nešiltintumėte, o pirtis Pasyviame name- jau savaime bus „Pasyvi“.

su tom pensijom ir su viskuo - jus labai gudriai iskreipiate faktus, kad po 20 metu bus labai maza pensija ir bus labai dydeli kastai... is tikro tai daugiau pasako apie jus ir jusu asmenine patyrti
Tuo pačiu galėčiau apkaltinti Jus. Iš tikro- tai tėra skirtingos ateities vizijos. Pas Jus optimistinė. Pas mane pesimistinė. Kuris nors dėl to esme blogesnis ar kvailesnis? Parodykime naujokams klasę- nenukrypkime į asmeniškumus.

jei jau taip sunku priversti vaikus padeti islaikyti ta dydeli busta - tai parasykite testamenta, kad jis atiteks baznyciai.. ir iskart atbegs ir pades islaikyti... patikrintas bajeris pazadinti gimingus jausmus
Taip taip. Guli kokio Parkinsono ir Alsheimerio susuktas, ir stebi belaukiančius tavo mirties. Tik Pasyviame name bent jau prisibezdėsi šilumos, o Standarte- oi kaip lauksi pavasario...

kodel ne?
O jei ne?

Kaip jaustis zmonems, kurie priesh pora metu nupirko SS uz 70000, ir dabar isaishkejo, kad reikia apsiltinti nama geriau...
Patys kalti- nesilankė SM. Kiek pamenu- tuo metu mudu kariavome po visas temas. Neduosite sumeluoti, kad reguliariai kartodavau: šiltinimas pirmiausia- visa kita po to.

na pats valiau nesenai vieno tokio irenginio filtra.. tikrai tikite kad sviezas oras, praejes pro pilna dulkiu filtra lieka tokiu paciu svieziu?
Čia absoliučiai techninis niuansas. Kas kaltas, jei pasirašai ant super koeficientų, ir praleidi esmė. Ką po to kaltinti kai pasirodo, kad tavo superefektyviame rekupe- ventiliatorius lengvai pramuša filtruose susikaupusias dulkes? Normaliame (aišku ir brangesniame)- to niekada neįvyktų. Tačiau juk pats tingėjai pasiskaityti, o patikėjai pardavėjų pasakaitėmis.

na jus dar prisiminkyte kiek degtine TSRS kainavo.. jei jau labai rupi tureti malku reikia labai nedaug - nupirkti mishko dabar.. ir visos bedos.. o po 20 metu bus labai daug alternatyvu - biokuras berods paciam augime, o tai ir yra malkos
O kaminą kokiu būdu maskuosite nuo mokesčių inspekcijos? Šiandie emigracija retina tautiečių gretas didesniu tempu, nei savo laiku juos vežė rytų krytimi. Kai mokesčių mokėtojų beliks ne kažin kas- manote, kad Jūsų kaminas nebus vertingu vienetu šalies biudžetui?

tiesiog vokishkas modelis PN tinka vokietijoje grinai del visiu tu kompensaciju ir valstybes skatinimo...
Kiek kitaip suformuluočiau. Vokietijoje valdžia padeda savo rinkėjams išvengti būsimos katastrofos. Mūsų valdžiai į tai nusispjauti- todėl žmonės priversti suktis patys.
Papildyta:
QUOTE(7777 @ 2010 09 17, 23:20)
Sveiki! Malonu kad prisiminet. Aš vietinis, t. s. "tutejšy" smile.gif . Vasara man buvo pats darbimetis, mažai laiko turėjau sekti diskusijas PN tematiką ir LT, ir PL puslapiuose.Dabar intensyviai "studijuoju" nauja info. , rezultatais pasidalysiu.  Pvz. kas krito į akį , kad labai padaugėjo rėklamos PN tematika , architektai siulo ir ind. ir kartotinius projektus, statyb. bėndrovės siulo tokiius namus statyti ...
Čia aš apie PL internet. puslapius.

Lauksim lauksim. Lenkų patirtis netgi labai įdomi- jie nesibodija interpretavimo ir laisvo PN traktavimo.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 09 17, 23:04)
Aš nesitikiu sužinoti kažkieno kainodarą bei maržas, man tai dzin...

Na aš taipogi per daug nesidomiu kas kuom kvėpuoja... Jokios naudos neteikianti info.

Vargu ar mane galima būtų kaltinti info slėpimu. Gal kartais berašydamas pamirštu, kad kitam nėra aišku tai, kas pačiam iki vėmimo. Tačiau juk galima paklausti- pas gydytojus aš tai darau nekompleksuodamas. Be to- yra pirmasis puslapis. Jis specialiai sumastytas tam, kad žmogus galėtų išvengti blevyzgų. Baigsis ši tema- naujoje nuorodų dar padaugės. Šiaip tai būtų įdomu sužinoti: kokios info ten trūksta? Gal kiek pervertinau pirmojo puslapio potencialą, ir ten tikrai reikėtų papildyti kokia tai info? Nurodykite kokia konkrečiai, ir problema bus išspręsta- archyvas tikrai pakankamas. Garantuoju: egzistuoja ne daugiau ≈40 svetainių, kurias vertinu kaip kokios tai formos turtą, ir jų per daug nereklamuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 17 rugsėjo 2010 - 23:38
QUOTE(EVOY© @ 2010 09 18, 00:37)
Kodėl nepriklauso? Rastinuko tikrai nešiltintumėte, o pirtis Pasyviame name- jau savaime bus „Pasyvi“.


Todel kas sprendimas atskirti pirti nuo namo pas mane buvo darytas ne del siltinimo efektyvumo, o del visai kitu priezasciu. o irengineti pirti pasyviam prieshtarauja logikai - pasyvame neturetu buti retai naudojamu patalpu, kurios nebutina pastoviai sildyti.


QUOTE
Kiek pamenu- tuo metu mudu kariavome po visas temas. Neduosite sumeluoti, kad reguliariai kartodavau: šiltinimas pirmiausia- visa kita po to

na kad ne, as tada sakydavau kad SS reikia palaukt kol atpigs, o jus aip ir agytavote.. jusu susidomejimas PN atsirada geroai veliau.. beje apie tai jau irgi disutavome

QUOTE
.
Čia absoliučiai techninis niuansas. Kas kaltas, jei pasirašai ant super koeficientų, ir praleidi esmė. Ką po to kaltinti kai pasirodo, kad tavo superefektyviame rekupe- ventiliatorius lengvai pramuša filtruose susikaupusias dulkes? Normaliame (aišku ir brangesniame)- to niekada neįvyktų. Tačiau juk pats tingėjai pasiskaityti, o patikėjai pardavėjų pasakaitėmis.

na tecninis ne techninis o itaa turi.. ir tirai ne visi pera brangiausias sitemas.. o jei pirtu - gal vertetu PN ekonomika siektiek pabloginti?

QUOTE
O kaminą kokiu būdu maskuosite nuo mokesčių inspekcijos? Šiandie emigracija retina tautiečių gretas didesniu tempu, nei savo laiku juos vežė rytų krytimi. Kai mokesčių mokėtojų beliks ne kažin kas- manote, kad Jūsų kaminas nebus vertingu vienetu šalies biudžetui?


na cia vel prasideda burimai ant pirstu.. bus nebus.. gal veliau isleis mokesti uz saule? naudoji saule krentancia ant stogo - mokek.. ant rekupo - kelia triuksma, ant geoterminiu - naudoji siluma.. sugalvoti galima daug ko, bet tiesos cia nera..

QUOTE
tiesiog vokishkas modelis PN tinka vokietijoje grinai del visiu tu kompensaciju ir valstybes skatinimo...
Kiek kitaip suformuluočiau. Vokietijoje valdžia padeda savo rinkėjams išvengti būsimos katastrofos. Mūsų valdžiai į tai nusispjauti- todėl žmonės priversti suktis patys.


valdziai naudinga , kad kainos butu dydesnes ir vartojimas butu dydesnis ) tada mokesciai dydesni, iplaukos dydesnes smile.gif taip sakoma, geriau atimti pinigus pas biednus negu pas turciu, pas biednus pinigu aishq maziau, bet uztat ju paciu yra zyyymiai daugiau smile.gif


Papildyta:
Is tikro visos diskusijos apie PN baigtusi, jei kas nors paruostu 2 samatas to paties namo pagal standarta vs PN.. irengimo, darbu, ekplotavimo kastai.. ir viskas butu aishq.. grafikelis koks nors.. as kiek bandziau cia pervesti diskusija i skaiciu lygi - nu niekaip neiseidavo, niekam neidomu smile.gif todel manau kad PN dabar labaiu ideologinis dalykas, zmones tiki, nori - ir daro.. ir puiku smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 09 18, 09:07)
Is tikro visos diskusijos apie PN baigtusi, jei kas nors paruostu 2 samatas to paties namo pagal standarta vs PN.. irengimo, darbu, ekplotavimo kastai.. ir viskas butu aishq.. grafikelis koks nors.. as kiek bandziau cia pervesti diskusija i skaiciu lygi - nu niekaip neiseidavo, niekam neidomu smile.gif todel manau kad PN dabar labaiu ideologinis dalykas, zmones tiki, nori - ir daro.. ir puiku smile.gif
Manau ateis laikas ir tai bus padaryta. Samatas projektines paruosti nesunku, praktiskai 2proc tikslumu. Ypac jei tai jau i pabaiga zingsniuojanti statyba, bet norint palyginti eksploatacijos kastus reikia laiko, nes kaip zinote pasyviu namu lietuvoje (nepopieriniu var) ant vienos rankos pirstu skaiciuojasi, ir tie patys pirmieji dar tik po kelias ziemas atstovejo. Pasyviu namu vystytoju asociacijos ikurejas ir idejinis vadas manau galetu jau ir eksploatacijos kastus isdestyt, nes berods 3 SAM sistemos namai papildomai apvilkti putplasciu eksploatuojami, jau bene 3 ar 4 ziemos. Kiek teko girdeti eksploatacines islaidos juokingos. Sildosi elektra kai salta ir atsargai zidinys arba krosnele, bet kamina reiktu eliminuoti. Jei tikrai domina susisiekite su situo zmogumi, jis ir papasakos ir parodys. Va cia pasiskaitymui, gal nepalaikysit reklama: http://www.pasyvuspastatai.lt Puslapis neuzpildytas dar bet manau turetu atsirasti tos info daugiau. Va pvz palyginimas apie kuri uzsimine kaban.
Kai isikelsiu i savo namuka ir bent sezona atgyvensiu, galesiu paviesint konkretu pavyzdi su visais skaiciais ir sprendimais, nes kolkas neaisku kiek as iki to pasyvaus priartesiu.

Atsakyti