Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos III

QUOTE(EVOY© @ 2010 09 12, 10:47)
Užkabinote žaliąją temą- ir automatiškai sukėlėte azarto lygį. Šiandien truputi neturiu laiko. Taip kad garažistai džiaukitės- šiandien dar išgyvensite.

Kolega, turiu jus nuliūdint - mes išgyventume net jei jus išleistų į pensiją, paskirtų valstybinę rentą i dar bakūžę(su atskiru garažu of cause) Turniškėse su pilnu aptarnavimu duotų... Jūsų laikinas laiko trūkumas garažų neišgyvendins. Išeinu į balkoną ir apžvelgiu kaimynų namus - statytuose kolūkio pinigais garažas šalia tvarto, Nepriklausomybės aušros bei nudienos statybos - išskirtinai sublokuoti. Ani vieno pagal "vokišką statybos standartą". Mat čia Lietuva, čia ne tik lietūs lyja smile.gif  Linkiu sėkmingai apsidirbti ar pailsėti, laukiu grįžtant su naujais prieštaravimais!!! smile.gif


Kodėl nėra alternatyvos? Yra. Perki tiesiai pas tau pasitikėjimą keliantį ūkininką. Ir bulvę, ir dešrą, ir kiaušinį, ir t.t. Pats sumoki mažiau – ūkininkui duodi uždirbti daugiau – nebekemši į save visokio šlamšto. Kadangi teko su šiuo reiškiniu pirmą kart teko susidurti ne kur kitur, o būtent Vokietijoje- žinau į kokius civilizuotus santykius virsta tokie tiesioginiai ryšiai.
Vieną kart bulves pasiėmiau iš savo mėgiamo ūkininko darbininkų. Bevažiuodamas sulaukiau ūkininko skambučio grįžti, nes pasirodo jo darbininkai įkrovė iš prekybos centrams skirto kalno (ką ten pats susigaudysi, kai po saugyklą važinėjiesi automobiliu). Prie to pačio sužinojau kuo skiriasi prekybos centrams ir saviems poreikiams auginamos bulvės: pradedant skoniu...


Problemos su PC ne tik maisto lygyje, manau tai monopolijų problema.
Įsivaizduokite, gyvenate Vilniaus centre, 22-ame aukšte su ax..a panorama, ir užsimanote kiaušinų ar tikros dešros. Klausimas - kiek km teks nukakt iki artimiausio ūkininko? Jei vis dėlto gyvenate 22-ame a. penthause, turbūt neatkreipsit dėmesio, kad jūsų V8 petrol truputi "atsigers" iš bako benzino (LPG juk neprestižas) papigiaja, bet ką daryti su laiku sugaištu? O jei dar alaus, duonos tą pačią dieną paragaut - tai visa agroturistinė kelionė. Bulbėm gal lengviau apsirūpint, jos skonį laikui bėgant keičia nežymiai (liuks turėti rūsį  smile.gif ), bet kiaušinių 100vnt juk nepirksi, ir duonos 20kg... Ką daryti, kad ši produkcija už SĄŽININGĄ kainą tiek gamintojui tiek vartotojui atsidurtų vienoje vietoje nepertoliausiai nuo jūsų gyvenamos vietos?
Respect jūsų ūkininkui - jei po saugyklą pasiklydot, reiškia reikalo ėmėsi profesionaliai, jums jau žinoma, po kiek iš jo superka produkciją ir po kiek ją (netinkamą saviems, pradedant skoniu...) mes perkame PC.
Visiškai nukrypom nuo temos, moderatoriai turėtų už tai nepaglostyt, reikia ją iškelt kitur ir neteršti žaliom bulvėm pasyvaus namo, ar sutinkat? smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 12 rugsėjo 2010 - 11:50
Senokai Lietuvos spaudoje skelbtas straipsnis, vis dar aktualus, gerb. EVOY prašau atkreipti dėmesį į paskutinį straipsnio sakinį smile.gif Va tau ir vokiškas stilius.

p.s. neleidžia viso įkelt, bandau suarchyvuoti, per didelis failas smile.gif
Atsakyti
SU PERGALE lithuania.gif
Atsakyti
as nezinau, kiek kianuoja rusio irengimas, bet nemanau, kad kastis i zemebbus pigiau, paprasciau, nei pastatyti ta pati plota ant zemes paciom pigiausiom karkasinem technologijom, juk tai bus pagalbines patalpos. Tada lieka vienintelis argumentas - zemes taupymas. Kadangi jos turim 12 a. , tai kaip ir netruksta. Jei butu 4 a- mastyciau apie rusi. Ar galite teigti, EVOY, kad rusi irengti pigiau, nei pastatyti ant zemes? Butu rimtas argumentas.
Ir - grizkime prie pamatu. Viliene uz svediska plokste. Muras 60 cm turejau omeny, kad blokeliai 20 cm + 40 cm siltinimo medziagos. EVOY minejo, kad tai brangus malonumas, sake apie keliu sluoksniu plokste. Kazkas negirdeto, gal galetumem pakomentuoti? Ir - kokia galetu buti alternatyva plokstei? Rusio nebus, nu nemegstu laiptu, nei i virsu, nei i apacia:) Be to, tai traumatogeninis faktorius name, jus jau manim patikekit!O ir lifto taipogi:))))
Aciu
Atsakyti

... Muras 60 cm turejau omeny, kad blokeliai 20 cm + 40 cm siltinimo medziagos.




20 blokeliai + 40 izoliacija skamba žymiai šiuolaikiškiau nei 60cm mūras smile.gif Pasvarstykite liktinius klojinius kaip mūro alternatyvą - yra daug privalumų (greitis, kaina, sandarumas, etc), sutaupytumėte sienos pločio. Plačiau galite paskaityti čia.
Atsakyti
laba

savo laiku irgi sprendziau ligtiniu klojiniu statybos varienta....
bet atkrito kaip per brangus - gavosi kad sienos kvadratui uz polistiroli
(20cm) reikia moketi 130 lt/m2

siemet staciau is siliblokas M18 - kaina blokeliu gavosi apie 185 lt/m3 su atvezimu
muro darbai 60lt/m3 plius dar klijai plonasluoksniam murui (visam namui apie
700lt gavosi)
tai vien, grubiai skaiciuojant, statant is ligtiniu klojiniu , betonas irgi gaunasi
apie 200 lt/m3 + reiks atsivezti su kriause (su siurbliu) , +armatura +
darbas.... zodziu konstruktyvas nepigesnis nei is siliblokasM (mano atveju)

vieninteli matau privaluma ligtiniu klojiniu - sandarumas
bet uz 130lt/m2 tikrai pasidarysiu silta ir sandaru siltinimo sluoksni

p.s. dar mano atveju fasadas - med.dailylentes tai nesugalvojau kaip tvirtinti
ligtiniu klojiniu atveju
statybu greitis nebuvo aktualus
Atsakyti
QUOTE(well'as @ 2010 09 14, 20:29)
laba

savo laiku irgi sprendziau ligtiniu klojiniu statybos varienta....
bet atkrito kaip per brangus - gavosi kad sienos kvadratui uz polistiroli
(20cm) reikia moketi 130 lt/m2

Panašu senokai buvo... Dabar 30cm (5+15+25; R=9.2) kv.m tik medžiagos su transportu kaina 175Lt.

siemet staciau is siliblokas M18 - kaina blokeliu gavosi apie 185 lt/m3 su atvezimu
muro darbai 60lt/m3 plius dar klijai plonasluoksniam murui (visam namui apie
700lt gavosi)

Už klijus - giriu, retai blokus klijuoja, dažniausiai tep lep kalkiniu... smile.gif  Su klijais įmanoma pasiekti sandarumą, ir šalčio tiltelių mažiau.

tai vien, grubiai skaiciuojant, statant is  ligtiniu klojiniu , betonas irgi gaunasi
apie 200 lt/m3 + reiks atsivezti su kriause (su siurbliu) , +armatura  +
darbas.... zodziu konstruktyvas nepigesnis nei is siliblokasM (mano atveju)

Betonas dabar apie 150Lt/kub.m. (Mariampolėj iškaba 139Lt!), kriaušės vienbučiui nereikia - negalima be papildomų atramų betonuoti daugiau nei 1,2-1,5m aukštį; geriausia maišytis pačiam, vietoj, tikrai pigiau.Išeiga: 125l betono 1kv.m sienos. Aš savo 1kv.m sienos (išorės; R= 9.2) savikainą skaičiuoju 250-270Lt viskas įskaičiuota.

vieninteli matau privaluma ligtiniu klojiniu - sandarumas
bet uz 130lt/m2 tikrai pasidarysiu silta ir sandaru siltinimo sluoksni

Be sandarumo yra ir daugiau privalumų, bet jei klijavot siliblokus tai sandarumą pasiekėt smile.gif Pagrindinis - gaunate galutinę sieną iškart, belieka tik apdaila, nieko nereikia papildomai šiltinti (jei jus tenkina 9,2). smile.gif

p.s. dar mano atveju fasadas - med.dailylentes tai nesugalvojau kaip tvirtinti
       ligtiniu klojiniu atveju
       statybu greitis nebuvo aktualus

Dėl skonio nesiginčijama, bet medis fasadui? Niekada! Labai lepi medžiaga, tik laiko klausimas, kada reiks atnaujinti(lakuoti ar dažyti). Taip, prie liktinių neprikalsi... Galima teoriškai pasiekti betoną ankeriais, bet tai užtikrinti šalčio tiltai. Teko matyti apklijuotą plytelėm (klinkerio imitacija) bet dažniausiai tinkuojama.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 14 rugsėjo 2010 - 20:21
Kolega, turiu jus nuliūdint - mes išgyventume net jei jus išleistų į pensiją, paskirtų valstybinę rentą i dar bakūžę(su atskiru garažu of cause) Turniškėse su pilnu aptarnavimu duotų... Jūsų laikinas laiko trūkumas garažų neišgyvendins. Išeinu į balkoną ir apžvelgiu kaimynų namus - statytuose kolūkio pinigais garažas šalia tvarto, Nepriklausomybės aušros bei nudienos statybos - išskirtinai sublokuoti. Ani vieno pagal "vokišką statybos standartą". Mat čia Lietuva, čia ne tik lietūs lyja Linkiu sėkmingai apsidirbti ar pailsėti, laukiu grįžtant su naujais prieštaravimais!!!
Vis bandau garažų klausimą pritempti arčiau realybės- ir vis nepavyksta... Bandykime dar kartą- trečią kartą cituodami tą patį teiginį: „Jei užtenka „viskam viename“- pati problema kaip ir neegzistuoja (laisvas pasirinkimas). Kalbame tik apie variantus, kai finansinis apynasris planuojantiems statybas neišvengiamas (apie absoliučią daugumą)“.
1. Ką gi išgirdome šiomis dienomis? 60 % išaugo SENOS statybos butų pardavimai. VISA KITA- vėl eilinį kartą smuko (keista, kad dar yra kur smukti). Greičiausiai tai ir yra pats objektyviausias argumentas: absoliuti dauguma pasirinko išgyvenimo strategiją, ir gyliai spjovė į garažus kaip tokius. Ne tik į garažus. Ir ne tik į Pasyvius ar Zero namus- aplamai į individualią statybą. Čia yra realybė! Tokiame kontekste, bet kokia diskusija apie garažų privalumus ir trūkumus- prilygs kvazarų privalumų ir trūkumų nagrinėjimui. Nebent ateičiai...
2. Nekalbame apie vienetus- jie visiškai neįdomūs, nes gali susimokėti už individualų „aptarnavimą“. Man asmeniškai įdomūs tik tie, kurie dar sugeba statytis bent ką tai kuklaus. Kodėl jie nepasistatys Pasyvaus namo? Atsakymas elementarus. Grubiai: papildomam šiltinimui galimas skirti lėšas- suvalgys garažas. O kodėl minėtas garažas bus statomas iš paskutinių, kai jį galima dasiklijuoti ir vėliau- kad ir iš atlikusio lito nuo šildymo/vėdinimo? Nes žmonės nemėgsta gadintis sau nuotaikos, skaitinėdami apie niūrias LT ekonomikos perspektyvas ir iškastinio kuro kainų augimo prognozes. Šiandieninėje situacijoje ir bent kelerių metų perspektyvoje: garažas tampa priešu Pasyviam namui.
3. Tai dėl ko aukojamas Pasyvus namas (keliais kartais mažesni eksploataciniai kaštai), ir vietoje jo renkamasi garažas? 365 dienos:
* Lijo rytais: 26-35 dienas (ilgamečių stebėjimų vidurkiai pagal regionus). Alternatyva garažui (jei problematiška nueiti porą žingsnių iki automobilio)- nuo kelių šimtinių kainuojantis stogelis.
* Pašalę ir nebūtinai sninga: 65-110 dienų (ilgamečių stebėjimų vidurkiai pagal regionus). Kiek bekraipytumėte- alternatyvai pateikiamas šildytuvas savo funkcijas atlieka bent dvigubai geriau, nei garažas.
* Lyja ar sninga aplamai- vidutiniškai 179 per metus. „Grynai“ su tapkėmis iki automobilio: lieka 186 dienos.
Toks vat ir klausimas: ar tas „su tapkėmis“ (nelabai suprantu tikslo, bet tiek to)- vertas nuo 7 kartų didesnių šildymo kaštų? Turite „viskam viename“- puiku! Tačiau kalbame ne apie vienetus, o apie absoliučią daugumą. O jiems dažniausiai: plius garažas = minus Pasyvus namas.

Problemos su PC ne tik maisto lygyje, manau tai monopolijų problema.
Įsivaizduokite, gyvenate Vilniaus centre, 22-ame aukšte su ax..a panorama, ir užsimanote kiaušinų ar tikros dešros. Klausimas - kiek km teks nukakt iki artimiausio ūkininko? Jei vis dėlto gyvenate 22-ame a. penthause, turbūt neatkreipsit dėmesio, kad jūsų V8 petrol truputi "atsigers" iš bako benzino (LPG juk neprestižas) papigiaja, bet ką daryti su laiku sugaištu? O jei dar alaus, duonos tą pačią dieną paragaut - tai visa agroturistinė kelionė. Bulbėm gal lengviau apsirūpint, jos skonį laikui bėgant keičia nežymiai (liuks turėti rūsį smile.gif ), bet kiaušinių 100vnt juk nepirksi, ir duonos 20kg... Ką daryti, kad ši produkcija už SĄŽININGĄ kainą tiek gamintojui tiek vartotojui atsidurtų vienoje vietoje nepertoliausiai nuo jūsų gyvenamos vietos
?
Nepraktikuojate tokių santykių- gal todėl taip keistai juos įsivaizduojate. Ūkininkui esate tikrai ne vienas, ir jis neturi problemų išvežioti užsakymus (ne po lazdą dešros aišku). Sekantis momentas: spėkite, pagal ką gamintojo paskaičiuojamas tūris dažnai pas vokietį rūsyje stovinčiam šaldikliui? Teisingai- kad tilptų šviežia skerdiena pilna apimtimi. Šiaip tai įdomi tema, ir pilnai atitinka Pasyvaus namo filosofijos esminius momentus. Tik gal nepradėsiu čia Žaliųjų programines nuostatas dėlioti...
Atsakyti
as nezinau, kiek kianuoja rusio irengimas, bet nemanau, kad kastis i zemebbus pigiau, paprasciau, nei pastatyti ta pati plota ant zemes paciom pigiausiom karkasinem technologijom,
Jei atmesti „karkasinem technologijom“- pigiau.

Ar galite teigti, EVOY, kad rusi irengti pigiau, nei pastatyti ant zemes? Butu rimtas argumentas.
Besąlygiškai- jei atmesti karkasinę statybą (atskira kalba), įprastas/senas technologijas ir norą rūsį išdailinti iki „viršaus“ lygio. Trumpai: kiek kainuoja techninės patalpos Pasyviame name su visais dėl katilinių ar pan. atsirandančiais papildomais koridoriais- ir kiek kainuoja „priedas“ pamatams virsti rūsiu.

Ir - grizkime prie pamatu. Viliene uz svediska plokste. Muras 60 cm turejau omeny, kad blokeliai 20 cm + 40 cm siltinimo medziagos. EVOY minejo, kad tai brangus malonumas, sake apie keliu sluoksniu plokste. Kazkas negirdeto, gal galetumem pakomentuoti? Ir - kokia galetu buti alternatyva plokstei?
Trisluoksnė dažniau naudojama (vėl- ne pas mus). Paprasčiausiai liejama pagrindinė plokštė, o kad nelaidoti didžiulio kiekio betonui išlyginti reikiamo brangių mišinių kiekio (kas gali išbranginti m² apie 60 Lt) – šiltinimas – stiažkė su grindiniu ar be. Be to- naudojamos pigesnės/paprastesnės šiltinimo medžiagos.
Elementarūs gręžtiniai su rostverku- ar susirinkti iš blokų juostinius.

O kokį sienų buterbrodą pasirinkote? YTONG neįtiko?
Papildyta:
Trumpai. Nėra nė vienos technologijos, kuri turėtų vien pliusus. Rimčiausias minusas liktiniams klojiniams- vertės atstatymo kaštai, jei buvo padarytos klaidos statybų metu. Šiltinimas gali virsti perykla (namais) graužikams, o vertės atstatymo kaštai su laiku- pilnu fasado šiltinimu iš naujo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 14 rugsėjo 2010 - 23:17
QUOTE(EVOY© @ 2010 09 14, 23:43)
Man asmeniškai garažinė tema jau nusibodo, manau išsemta, jums reikia persikelt su "antigaržinėm" nuotaikom į kitą forumo tema, įsivaizduojate - ji SM egzistuoja smile.gif Ten jus tikrai palaikys, diskusija "į abejus vartus" smile.gif .
Pabaigai: jūs save įspraudžiat į gana logiškus, bet LT sąlygom neįgyvendinamus rėmus ir problemą sprendžiat juose. Požiūris labai komercelizuotas - kaip pasiūlyti pasyvų namą (atkreipiu dėmesį namą, ne butą) už labai žemą kainą,  atsisakyti garažo tik dėl kaštų mažinimo. Kol nepakis lietuviška logika - tai neįgivendinama. Atsitiks kaip su automobiliais: už 30000-40000LTL galima nupirkti naują arba apynaujį kompaktinės ar mažesnės klasės automobilį, bet lietuviška mada - man reikia laivo, kad 5 maišai bulbių tilptų, ir, kas svarbiausia - kad kaimynai neišjuoktų. Todėl perkamos 12-15m aukštesnės arba limuzino klasės mašinos, kurių eksploatacija, patys suprantat. Tas pats bus ir su "pasyviu vagonėliu": nafik išlaikymo pigumas, geriau "normalus" su "normalia kvadratūra" o jei dar ir pigiau - tai tiesiog idealas! Jūs bandote įtikti ne daugumai, bet tam rinkos segmentui, kuris turi daug proto ir truputi pinigų... Todėl ir kyla SENOS statybos didelių plotų (maži juk zapadlo, niekas nestatė) namų pardavimai.
Neturiu patirties NT vystymo srityje, bet man atrodo komerciškai sėkmingesnis toks modelis: pastatote sublokuotą (pvz -Kronsbergo kvartalas arba 6-12 butų pastatą pagal pasyvaus namo standartus ir bandote parduoti butus (ar dalį sublokuoto) kaip pagrindinį privalumą nurodant EKSPLOATACIJOS KAŠTUS. Parinkti pigų, priemesčio sklypą (realiai reikia tik elektros; netgi vandentiekį bei nuotekas galima įrengti vietines - dar punktas į nepriklausomybę nuo monopolijų bei kaštų mažinimas) kad nekeltų butųsavikainos. Tokiu atveju galima pasiūlyti pigų ir kokybišką būstą, už prieinamą kainą. Individuali statyba niekad nebus tokia pigi. Todėl jūsų idėja atrodo truputi utopinė...


Nepraktikuojate tokių santykių- gal todėl taip keistai juos įsivaizduojate. Ūkininkui esate tikrai ne vienas, ir jis neturi problemų išvežioti užsakymus (ne po lazdą dešros aišku). Sekantis momentas: spėkite, pagal ką gamintojo paskaičiuojamas tūris dažnai pas vokietį rūsyje stovinčiam šaldikliui? Teisingai- kad tilptų šviežia skerdiena pilna apimtimi. Šiaip tai įdomi tema, ir pilnai atitinka Pasyvaus namo filosofijos esminius momentus. Tik gal nepradėsiu čia Žaliųjų programines nuostatas dėlioti...


Jei Žaliųjų (tai nėra labai teigiama politinė jėga; ekstremalai, yra "prilaužę malkų", stabdantys progresą be didesnių studijų) nuostatos atitinka PN filosofiją - dėliokit, tai į temą.
Dideli šaldikliai bei bulvių tonos rūsyje - tai žingsnis atgal, į natūrinį ūkį, viskas gražiai dažoma ekologijos spalva. Džiugu, kad rinkoje išvengiama tarpininko(PC) bet net jei esat bilas gatesas jus dar ir mėsininku ar kitos maisto produktų perdirbimo srities specialistu tampate. Ar ne logiška - aš kuriu ateities IT ar PN technologijas, esu visiškas savo srities profas, o jūs gaminkite, perdirbinėkite ir pateikite man gatavą produktą, būkite savo srities profai. Juk aš nepastatau jums PN ir sakau - dabar jūs dar apsišiltinkite sienas bei ventiliaciją įsirenkite patys? Ar darbo pasidalijimas jau nebeaktualus? Galim ir mūrininkais ir balerūnais būt kartu? Ekonominės realijos mus nubloškia į absurdą kaip šis...

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 15 rugsėjo 2010 - 07:54
Naujienos iš kaimyninės Latvijos. Čia yra pasyvus namas Latvijoje:

http://www.passiveho...nders_Agris.pdf
Atsakyti
Man asmeniškai garažinė tema jau nusibodo, manau išsemta, jums reikia persikelt su "antigaržinėm" nuotaikom į kitą forumo tema, įsivaizduojate - ji SM egzistuoja
Man asmeniškai- neišsemta. Gal tik šiomis dienomis neturiu laiko rimčiau prisėsti prie garažų ir rūsių. Artimiausiu metu pažadu. Tik gal sau kiek patogesne- monologo forma. Diskusija gali vykti po „pristatymo“- o ne prieš. Gal todėl taip sunkiai susikalbame, kad nėra sudėliotos „programinės nuostatos“.

Pabaigai: jūs save įspraudžiat į gana logiškus, bet LT sąlygom neįgyvendinamus rėmus ir problemą sprendžiat juose.
Neįgyvendinamus? „Neįgyvendinama“ buvo nugabenti astronautus į mėnulį, ir gyvus grąžinti namo. Tačiau amerikiečiai tai padarė. „Neįgyvendinama“ buvo patikėti, kad kada nors sugrius Tarybų Sąjunga. Tačiau ji tapo istorija! Visa kita savaime nebeteko „Neįgyvendinama“ statuso- tai tik elementarus darbas.

Požiūris labai komercelizuotas - kaip pasiūlyti pasyvų namą (atkreipiu dėmesį namą, ne butą) už labai žemą kainą, atsisakyti garažo tik dėl kaštų mažinimo.
Kas čia blogo, jei požiūris remsis ne vien emocijomis, bet ir kalkuliatoriumi. Negi geresnis šiandieninis, kai besistatantis neturi nė menkiausio supratimo apie galutinę statybos kainą, bei bando plaukioti jam mažai suprantamoje terpėje. Pasyvus namas bus statomas tik tuomet, kai pradiniu tikslu taps pasistatyti Taupų/Sveiką/Komfortišką namą- ir pagal tai bus viskas dėliojama numatyto biudžeto rėmuose. Pasikartosiu. Pasistatyti Pasyvų namą gali kiekvienas- tik tai ne visada bus grįsta ekonomine logika. Standarto biudžeto rėmuose- tai jau įdomiau, nors ir sudėtingiau. Nereikia vis kartoti, kad tai įmanoma tik komforto sąskaita. Tai ne profesionalus požiūris. Profesionalus „receptas“: optimizavimas, technologijų derinimas ir kalkuliatorius.

Kol nepakis lietuviška logika - tai neįgivendinama.
Tautiškasis mentalitetas nėra kokia tai siena, kurios neįmanoma perlipti. Tereikia pasirinkti tinkamas kopėčias. Be to, prisiminus kokiais tempais emigruoja tautiečiai: vis daugiau jų grįš su visai kitomis nuostatomis- ir taip stiprins Pasyvaus namo pozicijas. Vairavimo kultūros mane išmokė vokiečiai- tikrai ne mūsų kelių policija.

Jūs bandote įtikti ne daugumai, bet tam rinkos segmentui, kuris turi daug proto ir truputi pinigų...
Kategoriškai niekam nenoriu įtikti. Prisitaikyti ir kaip tai koreguoti besistatančiojo išankstinius (dažniausiai niekuo nepagrįstus) nusistatymus- be abejo. Rinkos poreikiai ne kažkokiu būdu gimsta- jie formuojami. Šiandien Pasyvių namų rinkos segmentas- netoli nulinio. Priežastis: verslo tradicijose kaip tokiose- jos apverktinos. Pakeisk požiūrį- ir viskas sustos nuo galvos ant kojų. Nėra sudėtinga mėnesiams pasodinti planuojantį statybas kokioje tai svetainėje, kur jis pats galėtų dėliotis variantus „nuo A iki Z“, ir matytų išsamų galutinį variantą su kaina. Tik kol kas niekas tuo nebuvo užsiėmęs.

Todėl ir kyla SENOS statybos didelių plotų (maži juk zapadlo, niekas nestatė) namų pardavimai.
Patikslinkime: SENOS statybos, mažos kvadratūros, vieno kambario- butai. Truputi didesnės kvadratūros- Kaune ir Klaipėdoje.

Pastatote sublokuotą
Sublokuoti (dar vadinami kotedžais)- manęs visiškai nedomina. Nei namas- nei butas.

Individuali statyba niekad nebus tokia pigi. Todėl jūsų idėja atrodo truputi utopinė...
Dėl „Individuali statyba niekad nebus tokia pigi“- žiauriai klystate. Čia jau prasidėtų kalba apie tai, ką galima nuveikti su karkasine statyba. Tik tokia diskusija būtų truputi ankstyva- šiuo metu nenorėčiau per daug detalizuoti.

P.S. Gal pristabdysiu savo litanijas. Kol kas priverstas nedasakyti minties iki galo, ir tuo labiau- nenorėčiau kol kas detalizuoti. Be viso to- litanijos tampa vandens pilstymu.

Jei Žaliųjų (tai nėra labai teigiama politinė jėga; ekstremalai, yra "prilaužę malkų", stabdantys progresą be didesnių studijų) nuostatos atitinka PN filosofiją - dėliokit, tai į temą.
Jūsų nuomonė man asmeniškai įdomi, nes atitinka įprastus stereotipus, su kuriais dar teks „pakariauti“ (tik kitoje erdvėje). Trumpai: Jūs visiškai neįsigilinęs į šia temą- todėl net nediskutuosiu su šiais keistais teiginiais.

Dideli šaldikliai bei bulvių tonos rūsyje - tai žingsnis atgal, į natūrinį ūkį, viskas gražiai dažoma ekologijos spalva. Džiugu, kad rinkoje išvengiama tarpininko (PC)...Ar ne logiška - aš kuriu ateities IT ar PN technologijas, esu visiškas savo srities profas, o jūs gaminkite, perdirbinėkite ir pateikite man gatavą produktą, būkite savo srities profai.
Kategoriškai ne logiška! Jei kas tai pakeitė savo mąstymą ir ateities viziją iki tiek, kad Pasyvus namas tapo priimtinu- kodėl jis turėtų maitintis pusiau maistu iš prekybos centrų? Kodėl jis turėtų finansuoti pieno keliones iš šalia gyvenančio ūkininko į kitą LT galą ir atgal- jei egzistuoja tiesioginiai keliai? Kodėl žmogus turi pirkti visokiais E prikimštą dešrą- jei ūkininko pagaminta „grynuolį“ turi kaip tai pakuoti/slėpti, nes visi namai nuo jos pakvimpa. Kodėl visokias gėrybes negali konservuoti jas išauginęs ūkininkas? Manote jis tai padarys prasčiau, nei koks Uspaskichas?
Kiekvienas profas savo srityje- be abejo! Ignoruojate tuos ūkininkus, kurie moka savo darbą ir mėgsta jį. Šiandien jie- kaip Pasyvus namai Standarto masėje. Tačiau tokių ūkininkų yra- ir jų tik daugėja. Mes juos galime skatinti, pasirinkę mokėti ne tarpininkams, o tiesiogiai. Tuo labiau, kad vartotojui tai pigiau. Kiekvienas dirbsime savo darbą- tačiau nustosime maitintis pusiau maistu. Kad teks kiek pakoreguoti pirkimo įpročius- nieko sudėtingo.
Pasidomėkite šia naująja ūkininkų karta- tikrai užkabins. Taipogi pasidomėkite kuo progresas pavertė maisto pramonę- be galo įdomi tema. Nuo kai kurių faktų garantuotai pakraupsite, ir „su tapkėmis“ keliaus į prioritetų sąrašo apačią. Ką galima atrasti prekybos centre, ko negali pasiūlyti ūkininkas? „Sriubos“ pakeliuose? Kaustiku dėl standumo ir blizgesio „pagardintų“ konservuotų agurkų? Kaip ten bebūtų- vis daugiau vartotojų atsisako tokio progreso, ir nedvejodami žengia žingsnį atgal...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 15 rugsėjo 2010 - 19:07