Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos III

QUOTE(Giedruolė @ 2010 08 23, 18:33)
Viliene, gal gali apšviesti kaip ruošiesi įmontuoti trijų stiklų paketą į angą? ar remsi į monolitą ar ant ribos su polistirolu. Kaip suprantu pas jus namukas iš liktinių polistireno klojinių. Pas mane bus trys langai į pietus ir vakarus sumoj 12m2 kuriuos ruošiuosi daryti nevarstomus. galvoju gal ir man juos išeitų kaip nors saugiai įmontuoti į silikato blokelių sienos angą...



Į monolitą galiu remti tik apačioje - angokraščio šonai bei viršus yra uždari, ten polistirolas. Kaip padarysiu - tiksliai nežinau, pjūvio nematęs, bet 100% žinau kad tai įmanoma ir kad taip jau yra įstatytų paketų. Kažkas patarė pasivaikščioti Laisvės alėja ir atkreipti dėmesį į renovuojamų pastatų vitrinas, daug kur be rėmų. Žinau, kad yra namas Šilutėje, ten vokietukas dėjo be rėmų tiesiai į polistirolinę sieną(vietiniai krito iš nuostabos).
Pasvaisčiojant: paketą angoje įtvirtinti gumos kyliais, išsikišančias dalis(kylių) apipjaustyti, klijuoti visas montavimo plėveles, užpūsti montažinėm putom, apipjaustyti, aptinkuoti???
Uždaviau šį klausimą paketų gamintojam - siunčia pas langų montuotojus.

Iš kur žadi imt langus? Ar vysies varžas?

Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 17:57)
Kasimo darbai(pats kasiau) kulturinis sluoksnis + 50...80cm(sklypas su nuolydžiu), rūsiuj min 250cm? Privežta 60-70cm smėlio-žvyro pasluoksnis, 250lt už 16kub, viso apie 150kub.m - čia prieškokius 35-40kub rūsio atveju(po ir tarp bankečių). Hidroizoliacija: apie 250kv.m stabilizuolos plėvės prieš pilną sienų bitumavima? dengimą rulonine? rūsio atveju...

Pratęsčiau, tačiau nežinau kaip Jūs toleruojate info: gal „teiginys vs teiginį“- priimate kaip kritiką. Kadangi namo statybai pasirinkote liekamuosius klojinius (jei teisingai supratau)- pvz. kaip su jais dirba vokietukai. Žodžiu: jei be nusistatymų- viskas su tuo rūsiu iki primityvumo paprasta.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 08 23, 21:01)
Pratęsčiau, tačiau nežinau kaip Jūs toleruojate info: gal „teiginys vs teiginį“- priimate kaip kritiką. Kadangi namo statybai pasirinkote liekamuosius klojinius (jei teisingai supratau)- pvz. kaip su jais dirba vokietukai. Žodžiu: jei be nusistatymų- viskas su tuo rūsiu iki primityvumo paprasta.



Čia nėra man netuoleruotinų temų, viską priimu kaip informaciją, bet lyginu su savo statybom, žiūriu ar nepadariau klaidų.

Su savo(nr2) namu nuo vokietuku atsilieku 1m ir 6d -17.08.09 yra dabartinis mano stovis, viskas labai panašu, tik kadangi nicht ferštein nežinau kam duobė, foto su kastuvu? Ką ten kasė? Namas Nr.1 - ryt pradeda medžio darbus stogdengiai. Kas nepatiko vokietukų - klojonių storis, panašu 10+15+5 (polistirenas+betonas+polistirenas), vėliau matyti aplink namą pastoliai ir paildomos plokštės apšiltinimui... Mano blokai 25+15+5 (30polistirenas, 15 betono), todėl siena iškart baigtinė. Technologija truputi kita - surenkam trečdalį aukšto ir betonuojam be papildomų paramstymų, tik chebra nepamilo siurblio, sakė kibirais lengviau...
Šiaip tai viskas lb panašu. Tik gipskartonio nenoriu vidaus apdailai, ko gero tradicinis tinkas su tinkleliu.


Ačiū už gerą info, man ne naujiena, bet likę forumiečiai manau įvertins!
O su surenkamų konstrukcijų namais lietuvaičius bus beveik neįmanoma sudomint, neigiamas nusistatymas dėl sovietinių stambiaplokščių namų, nors tai du nesuderinami dalykai... Lenkijos pavyzdinis pasyvusis namas netoli Wroclaw taip pat iš g/b surenkamų plokščių, tik apšiltintas 300mm neoporu.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 20:01)
Į monolitą galiu remti tik apačioje - angokraščio šonai bei viršus yra uždari, ten polistirolas. Kaip padarysiu - tiksliai nežinau, pjūvio nematęs, bet 100% žinau kad tai įmanoma ir kad taip jau yra įstatytų paketų. Kažkas patarė pasivaikščioti Laisvės alėja ir atkreipti dėmesį į renovuojamų pastatų vitrinas, daug kur be rėmų. Žinau, kad yra namas Šilutėje, ten vokietukas dėjo be rėmų tiesiai į polistirolinę sieną(vietiniai krito iš nuostabos).
Pasvaisčiojant: paketą angoje įtvirtinti gumos kyliais, išsikišančias dalis(kylių) apipjaustyti, klijuoti visas montavimo plėveles, užpūsti montažinėm putom, apipjaustyti, aptinkuoti???
Uždaviau šį klausimą paketų gamintojam - siunčia pas langų montuotojus.

Iš kur žadi imt langus? Ar vysies varžas?

Lyg ir normalu būtų tą paketą remti ant XPS plokštės juostos, bet kažkokia baimė (nors paketo storis bus tikriausiai apie 45mm) kad kaip stiklas tas paketas gali pjauti putplastį koks jis kietas bebūtų... ĮSivaizduoju, kad reiktų kažkiek to stiklo paketo krašto aukoti ir uždengti bent po 5-7cm putplasčiu aptaisant angokraščius iš abiejų pusių. Jūsų atveju, jei remti ant monolito tai ir iš pločio daryti platesnį paketą kad įleisti kraštus, kitaip lango plotis susiaurės labiau nei tikėjotės... Tam žinoma reiktų nuardyt kažkokiu būdu esamus angokraščius unsure.gif O gal ir ne... čia aš šiaip garsiai mąstau ax.gif
Bendrą R norėčiau bent 0,8 blush2.gif nežinia kaip finansai į tai sureaguos. dar neuklausinėjau, bet šią sav. šį darbelį reikia nuveikti.

Kas yra gumos kylius blush2.gif
Esu tikra, kad senamiesčio berėmiai langai įstatyti į mūrą... o ar taip bus gerai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Giedruolė: 23 rugpjūčio 2010 - 20:42
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 21:24)
Kas nepatiko vokietukų - klojonių storis, panašu 10+15+5 (polistirenas+betonas+polistirenas), vėliau matyti aplink namą pastoliai ir paildomos plokštės apšiltinimui...

Miuncheno apylinkės. Ten žiema, kaip pas mus ruduo. Pastoliai tinkavimui. Papildomai tvarkė tik tai, ką užpylė žemėmis.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 08 23, 21:41)
Miuncheno apylinkės. Ten žiema, kaip pas mus ruduo. Pastoliai tinkavimui. Papildomai tvarkė tik tai, ką užpylė žemėmis.


Jei tik tinkavo - mūsų klimatinėm sąlygom varža nepakankama. Miunchene irgi būna šalta, pvz teko būti berods 2009.12.18 iš +5 Kauno per 2val į -11 Miuncheno kraupus netikėtas pasikeitimas. Iš foto namas šeimai su ribotu biudžetu, gal tai yra atsakymas...
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 20:01)
Į monolitą galiu remti tik apačioje - angokraščio šonai bei viršus yra uždari, ten polistirolas. Kaip padarysiu - tiksliai nežinau, pjūvio nematęs, bet 100% žinau kad tai įmanoma ir kad taip jau yra įstatytų paketų. Kažkas patarė pasivaikščioti Laisvės alėja ir atkreipti dėmesį į renovuojamų pastatų vitrinas, daug kur be rėmų. Žinau, kad yra namas Šilutėje, ten vokietukas dėjo be rėmų tiesiai į polistirolinę sieną(vietiniai krito iš nuostabos).
Pasvaisčiojant: paketą angoje įtvirtinti gumos kyliais, išsikišančias dalis(kylių) apipjaustyti, klijuoti visas montavimo plėveles, užpūsti montažinėm putom, apipjaustyti, aptinkuoti???
Uždaviau šį klausimą paketų gamintojam - siunčia pas langų montuotojus.

Iš kur žadi imt langus? Ar vysies varžas?

Cia manau jums daugiau tiktu naudoti kazka tai is silikonu. Teko girdeti, kad Danijoje gana placiai taiko langu montavime smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 08 23, 21:39)
Lyg ir normalu būtų tą paketą remti ant XPS plokštės juostos, bet kažkokia baimė (nors paketo storis bus tikriausiai apie 45mm) kad kaip stiklas tas paketas gali pjauti putplastį koks jis kietas bebūtų... ĮSivaizduoju, kad reiktų kažkiek to stiklo paketo krašto aukoti ir uždengti bent po 5-7cm putplasčiu aptaisant angokraščius iš abiejų pusių. Jūsų atveju, jei remti ant monolito tai ir iš pločio daryti platesnį paketą kad įleisti kraštus, kitaip lango plotis susiaurės labiau nei tikėjotės... Tam žinoma reiktų nuardyt kažkokiu būdu esamus angokraščius  unsure.gif  O gal ir ne... čia aš šiaip garsiai mąstau  ax.gif
Bendrą R norėčiau bent 0,8  blush2.gif nežinia kaip finansai į tai sureaguos. dar neuklausinėjau, bet šią sav. šį darbelį reikia nuveikti.

idėja apie XPS labai logiška, XPS atsparumas griuždymui turi išnešt paketo svorį, ypač jei storis 45mm(didelis atramos plotas). Gal turėjot omeny ne R bet laidumo koef.  k 0.8, nes R=0.8 tai labai eiliniai langai, aš galvoju apie R=2 arba artimas vertes + idėja apie žaliuzes. Ar jau domėjotės pas gamintoją ir kur?

Kas yra gumos kylius  blush2.gif
Esu tikra, kad senamiesčio berėmiai langai įstatyti į mūrą... o ar taip bus gerai?


Kylius - gumos gaminys, kurio vienas pjūvis - nuožulnus trikampis, gal kitaip galima pleištu pavadint. Nebus labai didelis skirtumas ar į mūrą ar į silikatą ar į monolitą, principas tas pat. Neabejoju greit sužinosime.

Papildyta:
QUOTE(aruno @ 2010 08 23, 21:49)
Cia manau jums daugiau tiktu naudoti kazka tai is silikonu. Teko girdeti, kad Danijoje gana placiai taiko langu montavime smile.gif



Nesu labai gerai susipažinęs su silikonų gausa, bet mano žiniomis jų šiluminė varža yra nedidelė, ir jie naudojami nedideliems tarpams sandarinti, gal iki 8-12mm. Taip, anglai irgi langus sandarina silikonu, bet taip siekiama visai kitų tikslų, pagrinde - estetikos(kaip kas ją supranta) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 22:00)
Kylius - gumos gaminys, kurio vienas pjūvis - nuožulnus trikampis, gal kitaip galima pleištu pavadint. Nebus labai didelis skirtumas ar į mūrą ar į silikatą ar į monolitą, principas tas pat. Neabejoju greit sužinosime.

Papildyta:
Nesu labai gerai susipažinęs su silikonų gausa, bet mano žiniomis jų šiluminė varža yra nedidelė, ir jie naudojami nedideliems tarpams sandarinti, gal iki 8-12mm. Taip, anglai irgi langus sandarina silikonu, bet taip siekiama visai kitų tikslų, pagrinde - estetikos(kaip kas ją supranta) smile.gif

Sužinosi tik termovizines nuotraukas padaręs žiemą, ilgoka laukti. Atsakymo reikai dabar biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 08 23, 22:01)
Sužinosi tik termovizines nuotraukas padaręs žiemą, ilgoka laukti. Atsakymo reikai dabar biggrin.gif


Net neverta rizikuot, be šiltesnių užpildų siūlės atrodys apgailėtinai verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2010 08 23, 22:00)
Kylius - gumos gaminys, kurio vienas pjūvis - nuožulnus trikampis, gal kitaip galima pleištu pavadint. Nebus labai didelis skirtumas ar į mūrą ar į silikatą ar į monolitą, principas tas pat. Neabejoju greit sužinosime.

Papildyta:
Nesu labai gerai susipažinęs su silikonų gausa, bet mano žiniomis jų šiluminė varža yra nedidelė, ir jie naudojami nedideliems tarpams sandarinti, gal iki 8-12mm. Taip, anglai irgi langus sandarina silikonu, bet taip siekiama visai kitų tikslų, pagrinde - estetikos(kaip kas ją supranta) smile.gif

Cia daugiau del tvirtumo,kad paketas neiskris. rolleyes.gif
Atsakyti
Aš turėjau omeny, ar verta stengtis stiklo paketą išnešti už mūro, monolito ar blokelių sienos.
Atsakyti