Jei nenorite naudotis sugedusiu telefonu- pasivartykite
Agentur für Erneuerbare Energien puslapį (DE) (ne visi skaičiai iš ten):
* Alternatyviosios energetikos finansavimui reikiamas lėšas susimeta patys vokiečiai per specialų mokestį (EEG-Umlage). Pvz.: vokiškoje elektros kainoje yra 0,013 priedas. Apmokėdama elektros sąskaitas, vokiečių šeima kas mėnesį ≈ 3 remia savo šalies perėjimą prie atsinaujinančių energijos šaltinių.
* EEG-Umlage yra absoliutus fenomenas mokesčių istorijoje. Kaip rodo toliau pateikta statistika: vokiečiai ne tik nesiskųsdami šį mokestį susimoka- trys ketvirtadaliai mielai sutiktų, kad jis būtų dar ir padidintas. Manote vokiečiai išprotėjo? Tikrai ne: 80 % Vokietijoje pagaminamos įrangos atsinaujinančiai energetikai- eksportuojama. Absoliuti dauguma vokiečių gerai perprato elementarią schemą: Stiprėja verslas ↔ Tunka valstybė ↔ Auga kiekvieno vokiečio gerovė. Atsinaujinanti energetika Vokietijai tapo eksporto šlageriu, ir čia ji be konkurencijos Nr. 1 pasaulyje. Prisiminus, kad UN Generalinis sekretorius Ban Ki Moon oficialiai paskelbė Švarios energijos revoliucijos pradžią, kad virš 60 šalių jau pradėjo vykdo savo perėjimo prie atsinaujinančios energetikos- ir žinant, kad čia suksis jau net ne milijardai...
* 95 % vokiečių remia atsinaujinančią energetiką ir energijos vartojimo mažinimą.
* 75 % vokiečių pageidautų, kad perėjimas prie atsinaujinančios energetikos nebe vystytus, o šuoliuotų.
* 95 % vokiečių reguliariai seka naujienas iš alternatyvų pasaulio. Tai tris kartus viršija aktyviai besidominčių futbolu skaičių.
* Kasmet dvigubėja skaičius tų, kurie atsisako kitais būdais gaminamos elektros tiekėjų, ir pereina pas siūlančius žaliąją elektrą.
* 80 % vokiečių elektros energiją norėtų gamintis individualiomis saulės jėgainėmis.
* 80 % vokiečių pasisako už tai, kad Vokietija palaipsniui atsisakytų atominės energetikos.
* 60 % vokiečių pritartų visų savo AE uždarymui tuoj pat.
* Alternatyvioji energetika vokiečiams kasdien sukuria 60 naujų darbo vietų.
* Jau 60 šalių (tarp jų 17 Europos) pažodžiui nusirašė vokiečių Atsinaujinančios energetikos įstatymą (EEG). Tik skaičius ir datas retkarčiais pakoregavo: pvz. Portugalija pereis prie 45 % iš atsinaujinančių dar šiais metais. Švedija pereis prie 50 % iš atsinaujinančių 2020 metais.
* Kaip sako vokiečiai: Wind und Sonne gibts nicht immer aber immer irgendwo (Saulė ir vėjas yra ne visada- bet visada kažkur). Pagal šį posakį ir dirbama: klojamas kabelis į Norvegija, labai netolimoje ateityje Europa ir Afrika bus sujungtos kone į vieną sistemą- nebeliks jokių A.Sekmoko prisigalvotų problemų su saulės ar vėjo jėgainių nepatikimu tiekimu.
* Gal ne visiems įdomu, todėl tik ūkininkams:
20 karvių pagaminamas turtas gali aprūpinti vieną namą šiluma ir keturis elektra- arba automobiliui užpilti kuro 67.000 km (nežinau detalių: ar visi suprastų kad pravažiavo žalias ūkininkas?).
* Ispanija nebelaukia, ir pasirinko elektra varomus automobilius. Iki 2014 metų šalis planuoja palaiminti 250.000 automobilių atsiradimą savo keliuose. Valstybės palaiminimas sieks 20 % naujo automobilio kainos (iki 6.000 ). Prisiminus, kad pvz. Smart'ui nuvažiuoti 100 km kainuoja ≈ 3 (šiandieninėmis mūsų elektros kainomis ≈ 6,5 Lt) ispanai turbūt paskelbė pačią pesimistiškiausią pardavimų prognozę...
* Visi vokiečių gamintojai (išskyrus dar neapsisprendusios Porsche), norėdami suspėti prie ispaniškojo (ir ne tik) torto pjaustymo, susijungė aukščiausiais pavaras, ir žada iki 2013 metų paruošti pilnas savo elektra varomų modelių gamas. Gal tik kiek ožiuojasi Daimler (MB): porą šimtų km be pakrovimo nenuvažiuojantys jų gargarai greičiau tik pakenktų brendui, todėl šie siūlys tik A klasę ir B klasę (hibridą- plius vandenilio kasetės). Visi kiti modeliai planuojami su vandenilio kasetėmis.