Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

Savo visus daigus virtuveje ant palanges laikiau, o ten pas mus tikrai nesilta. I kambarius specialiai nenesiau, nes praeitais metais "isbego" daugelis, tai galvoju, tegul sau dygsta leciau, bet tvirtesni.
Atsakyti
QUOTE(Shania @ 2010 03 24, 20:38)
Savo visus daigus virtuveje ant palanges laikiau, o ten pas mus tikrai nesilta. I kambarius specialiai nenesiau, nes praeitais metais "isbego" daugelis, tai galvoju, tegul sau dygsta leciau, bet tvirtesni.

g.gif
man tai kantrybes neuztenka ilgai laukti. o ir pradeda nerimas kankinti kad sekliukes nesuputu ax.gif
Atsakyti
Jei galima tai ir as i jusu buri jungiuosi smile.gif
GAPO, na jau prieskoniu vazonelis tai superinis, jauciu "pavogsiu" sia tavo ideja ir
pasisesiu kitais metais taip smile.gif

Siemet jau esu pasejusi bazilikus, sudyge ir sakyciau visai graziai auga, 1-ni vakare pasejau ozrages, ir jau siandien pamaciau, kad kisa virsuneles is po zemiu smile.gif
turiu dar kalendros, raudoneliu, gelsviu ir pankoliu. Juos visus kaip suprantu reikia iskarto i lauka seti?
Siemet dar buvau nulekus paziureti ciobreliu, tai, kad suauge jie bigsmile.gif bet noreciau juos perkelti i kita vieta, kaip manot prigis? g.gif

Gero auginimo visoms mirksiukas.gif
Papildyta:
dar viena klausima turiu, bet nezinau ar cia pataikysiu su juo blush2.gif
sejau lapinius salierus, ir jie man kazko nesudygsta. Kadangi sekliukes labai mazutes tai as ju zememis neuzpyliau. Laukau siltai, idejusi i maisiuka su skylutemis smile.gif gal jie siaip ilgai kol sudygsta, ar as kazka ne taip padariau g.gif aciu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
Čiobreliai tikrai prigis. Aš irgi planuoju persikelt.
Kalendrą, gelsves ir pankolį aš irgi sėsiu tiesiai į dirvą. Gelsves reikia sėti kuo anksčiau.

Papildyta:
Dėl lapinio saliero tikrai čia, juk irgi prieskoninė daržovė. Aš sėjau 17d. Sėklas vos vos užbėriau, kad neišdžiūtų, nes padėjau ant kartais įšylančio radiatoriaus, nes šildomės vis rečiau. Vakar jau pradėjo lįst iš žemių. Manau, maišiukas neturėtų pakenkt. Nežinau, ar atsakiau į klausimą.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 25, 09:26)
Čiobreliai tikrai prigis. Aš irgi planuoju persikelt.
Kalendrą, gelsves ir pankolį aš irgi sėsiu tiesiai į dirvą. Gelsves reikia sėti kuo anksčiau.

Papildyta:
Dėl lapinio saliero tikrai čia, juk irgi prieskoninė daržovė. Aš sėjau 17d. Sėklas vos vos užbėriau, kad neišdžiūtų, nes padėjau ant kartais įšylančio radiatoriaus, nes šildomės vis rečiau. Vakar jau pradėjo lįst iš žemių. Manau, maišiukas neturėtų pakenkt. Nežinau, ar atsakiau į klausimą.

paziurejau, as sejus 15d. g.gif na bet dar palauksiu, gal netycia pasirodys ax.gif

del gelsviu dar g.gif anksciau tai cia kada? brukstelkit kai jus sodinsit, tada ir as mazdaug tuo metu pasesiu biggrin.gif blush2.gif

aciu uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Tai kad priklausomai, kokia pas jus vietovė, nes pas mus vietomis dar sniego yra. Kaip aš suprantu, tai jas galima sėti panašiai, kaip morkas, kada jau įmanoma įžengti į daržą.
Ojojoi, o pas mane dar nesuplanuota kur ką sodinti, nei vaistažolių pakelta lysvė (priesmėlį ir laidžią dirvą mėgstančioms), nei žema derlingesnė, nei kitų daržovių lysvės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 25 kovo 2010 - 09:40
QUOTE(GAPO @ 2010 03 25, 09:39)
Tai kad priklausomai, kokia pas jus vietovė, nes pas mus vietomis dar sniego yra. Kaip aš suprantu, tai jas galima sėti panašiai, kaip morkas, kada jau įmanoma įžengti į daržą.
Ojojoi, o pas mane dar nesuplanuota kur ką sodinti, nei vaistažolių pakelta lysvė (priesmėlį ir laidžią dirvą mėgstančioms), nei žema derlingesnė, nei kitų daržovių lysvės.

o as is neturejimo ka veikti ir didelio pavasario laukimo darzo plana gal kokius 4 kartus perbraiziau biggrin.gif nutirpus sniegui dar karteli persipiesiau ir dabar tikiuosi jau paskutini karsta.gif biggrin.gif
o del sniego, tai pas mus irgi kur nekur dar maziukas lopinelis yra, bet visuma tai jau visai pavasarine wub.gif
Atsakyti
Na va, kokia aš apsileidus rolleyes.gif , vakar prieš miegą tik susigrupavau prieskoninius augalus pagal poreikį žemei. Šiaip kai kuriems visai tiktų mano alpinariumo kalvelė, tai ir galvoju, kaip čia tie prieskoniniai atrodys g.gif vietoje gėlių. Visvien ketinu praplėsti, nes vis dar taip nenormaliai keli akmenys pūpso, kai kurie nesusmego, kaip planavau.
Rozmariną tai tikrai į alpinariumą pasisodinsiu. Į pakeltą lysvę su kalkėta smėlinga dirva šalaviją, steviją, paskui pereinančiai mažiau kalkių peletrūnui, čiobreliui, kalniniam dašiui (sudygus porą perkelsiu į alpinariumą), kraujolakei; toliau pereinančiai daugiau molio ir humuso mairūnui, lipikui, kumynui, juozažolei, žiomenei, ožragei. Į normalią lysvę su puresne dirva salierus, pastarnokus, katžoles(dėl šitų dabar abejoju, nes pas mus kačių yra, tai nelįs kažin man jos jų pakramtyt?), kalendrą, melisą, baziliką, petražoles, ožiažoles. Į derlingą, bet drėgnesnę citrinžolę ir builį, pankolį ir gelteklę į giliau išpurentą.
Hmm ir dar česnakai narcizalapiai ir laiškiniai, ir svogūnai žieminiai prie to pačio.
O jei kiek daug doh.gif . Bet kai kurių po porą tik bus.
Papildyta:
Jei kas turit pastebėjimų, kad netinkamoj žemėj ketinu sodint, pasakykit, prašau. Nes man atrodo, kad kažką pamirštu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 25 kovo 2010 - 10:15
Orinciuk, salierai labai ilgai dygsta, protingos knygeles raso, kad iki 22 dienu.
Atsakyti
QUOTE(exDaiva @ 2010 03 25, 11:03)
Orinciuk, salierai labai ilgai dygsta, protingos knygeles raso, kad iki 22 dienu.

4u.gif tai lauksiu su viltim, kad sudygs, nes as juos labai megstu, bet visad pirktinius vagydavau blush2.gif
GAPO, va cia tai darziukas prieskoniu pas tave blink.gif bigsmile.gif thumbup.gif Galiu tik stebetis ir pagirti, bet patarti kol kas ne, nes galima sakyti pirmoke esu "prie zemes" ax.gif
Atsakyti
Na matai, gal netgi skiriasi apkritai lapkotinių, lapinių ir šakniavaisinių salierų dygimas. Jei pas mane taip greit išlindo daigiukai. Čia apie salierus. Ir čia daugiau apie vaistines savybes. Kaip matau, paskutinysis straipsnis žodis žodin iš V.Sasnausko Sodo ir daržo vaistiniai augalai.
Atsakyti
Sita Sasnausko knygele labai nuostabi, ten labai fainai pateikta info apie visus prieskonius ir dauguma vaisiu, darzoviu. Is cia parsisiunciau - labai rekomenduoju - http://esu.failai.lt...?cat=20&paged=3
Atsakyti