Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(IngridaB @ 2010 03 22, 13:38)
O aš vieną turėjau-neuždengiau,tai matyt ir nušąlo.Labai jau sunkiai dygo.Aš tiesiai į daržą sėjau,tai tik vienas  išgyveno. bigsmile.gif  g.gif

tai, kad vaistiniai šalavijai daugiamečiai. Po kelis kartus per sezoną gerokai nurėžiu, pernai dar ir į gėlyno vietą persodinau. Nesiruošia išnykti schmoll.gif

QUOTE(exDaiva @ 2010 03 23, 18:20)
Nugi grazuoliski tie tavo ciobrai  wub.gif
As tai pasimetus su tais priekoniniais  doh.gif Nebesugalvoju ka namie daigint, ka tiesiai i dirva set...ant palanges - paprikos, pomidorai, o neuzilgo ir visi agurkai, moliugai ir pan. nebetilps....lauke pasesiu prieskonius, tai kai suzels kartu su piktzolem - neatskirsiu gi  verysad.gif
Gal patyrusios prieskoniu augintojos gali patart - ka visgi butinai reiktu namie pasiset, o ka galiu tiesiai i siltnami ar i darza  g.gif

mano patyrimas yra toks, kad tiesiai į dirvą sėju tik dideles sėklas, o visą kitą sėju daigyklose. Dirvoj labai daug sliekų ir jie papurena žemes kartu su visomis sėklomis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 23 kovo 2010 - 19:44
QUOTE(GAPO @ 2010 03 23, 19:17)
Nors aš nesu labai patyrusi, bet pasisakysiu. Visgi pagrindinė nuoroda ką, kur galima sėti nurodyta ant pokučio. Iš tų sėklų, kurias žinau, tai pageidautina šakniavaisinius salierus sodinti daigais ir kai kuriuos valgomuosius svogūnus sėjamus sėklomis, lanksčiąją citrinžolę, vaistinę juozažolę daigykloje, taip pat kaimišką tabaką ir ožragę.
O jei sėtumėt į indelius tik lauke? Gal taip lengviau būtų atskirti, kur kas. Čia vėlgi tas, kurias paskui galima pikiuoti. O tas, kurias būtina sėti tiesiai į dirvą reiktų gerai pažymėti ir tiek.


Ai kazkokie tie pokuciai kai kuriu lietuvisku seklu lievi - nu nuline praktiskai informacija ant ju, tai kapstausi kapstausi internete info beieskodama kol visai galva susisuka biggrin.gif Salierus jo - jau susejau namie visa debesi - nebeisivaizduoju gyvenimo be ju ax.gif Citrinzole irgi kolkas graziai zelia ant palanges. Bazilika irgi jau daiginu - irgi numirtume be jo, tai jis didelej pagarboj blush2.gif Apie visokias juozazoles, tabakus ir ozrages apsimetu, kad net nezinau - nu neisivaizduoju kaip su savo uzmojais siemet viska susisesiu doh.gif Todel kolkas daugiau i populiariuosius dairausi ax.gif

Vat i indelius lauke nuostabi ideja - ko gero taip ir darysiu thumbup.gif Nu pradziuginai tu mane cia nerealiai su tokiu pasiulymu - se baliona 4u.gif

Ziuriu Neducio mamyte pasiklydo matyt temose mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš ir noriu tų populiarių, paprastai juos ir auginu, bet šiais metais, nežinau, kas daros, kad noriu VISKO.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 23, 20:54)
Aš ir noriu tų populiarių, paprastai juos ir auginu, bet šiais metais, nežinau, kas daros, kad noriu VISKO.

hihihi.gif
Atsakyti
Štai mano prieskoninis miksiukasuser posted image.
Mairūnai, bazilikai, krapai, šalavijai ir garstyčia. Garstyčias ir krapus greitai sunaudosiu, vaistinį šalaviją atšilus perkelsiu į daržą. O bazilikai su mairūnu pasiliks. Daržui bus kiti daigai. Eisiu šiandien sėti kai ką.
Gal kam bus įdomu, kaip atrodo jaunučiai peletrūnai sėti 03 08 ir cinamoninis bazilikas sėtas 03 02.
Atsakyti
Ciobrai dekingi uz komplimentus.

GAPO: wub.gif thumbup.gif
Atsakyti
Na taip, jie to nusipelnė smile.gif , nei ištįsę, nei nugeibę- gražūs. Apžiūrėjau savaitgalį savo vaistinių čiobrelių krūmą, tai šakos sudžiūvę, gal teiksis naujas išleist. Alpinariume tik kiliminiai čiobreliai gražiai žaliuoja. Kaip žiemos nė nematę.
Atsakyti
Gapo, o kokioj tu zemej prieskonius daigini?
Apziurejau tai lyg ne durpese?
Atsakyti
Pirktinę kompostinę žemę maišau su paprasta žeme ir šiek tiek rupesnio smėlio. Įvariomis dalimis. Priklausomai kokiems augalams. Paskui ant viršaus kai kur užberiu dar smėlio. Čia nuo nuotaikos priklauso.
Steviją labai neprotingai buvau pasėjusi pakankamai rūgščioj žemėj (didelė dalis durpių buvo), bet paskui užbėriau smėlio. Na auga kol kas. Nežinau, ar gerai, ar ne, neturiu su kuom palygint, ar tokiais lėtais tempais turėtų augti. Kai persodinsiu, būtinai įmaišysiu daugiau smėlio.
Šiaip durpės man nepatinka kažko. Gal kompostinė žemė ir per sunki daugeliui augalų sudygti, bet ten kur daugiau durpių, nesuprantu, kada laistyti, arba perdžiūsta, arba ilgai būna tiesiog šlapia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 24 kovo 2010 - 15:29
QUOTE(Irvel @ 2010 03 23, 09:31)
bigsmile.gif  O, tai žiūrėsiu ir man kaip ten jie dygs. Nes dabar jau apipurškiau ir ikišau į maišiuką, bet palikau tarpelį.  g.gif  Turėtų greit sudygt. O per nai aš gal perdaug žemėm apibėriau. Šiemet tai tik vos vos.

Aš tai užpyliau 1-1,5 cmtaip ant poko buvo parašyta,ir laikau balkone,be jokių maišelių g.gif .Manot nešt į kambarį g.gif Ir išvis aš visą poką į viena vazoną suvariau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Naminė @ 2010 03 24, 18:50)
Aš tai užpyliau 1-1,5 cmtaip ant poko buvo parašyta,ir laikau balkone,be jokių maišelių g.gif .Manot nešt į kambarį g.gif Ir išvis aš visą poką į viena vazoną suvariau g.gif


As viska be isimties daiginu silumoj ir su maiseliu - aisku nezinau ar teisingai darau biggrin.gif

GAPO, tavo prieskoniu kokteilis gana apetitingas mirksiukas.gif Mano peletrunas man rodos dar anksciau setas, nu mazesnis maniskis tinginys.
Atsakyti
Paziuriu as i jusu daigelius - tokis grazus, veslus. Kodel man tokie nebuna? g.gif Nors paskui vistiek sustipreja. Manau, sviesos gal truksta, ant palanges sudeti, balkonai nestiklinti, salta.
Atsakyti