Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

4u.gif
aciu
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2010 03 21, 07:19)

O ciobrelius aisku reiks pikiuot. Man pernai kad sudygo , tai nesiau i darba apdalinau. Ir tai per tankiai ispikavau. Labai jau daug ju buvo pridyge.

Aš vakar pasėjau čiobrelių.Parašyta daugiamečiai,vaistiniai.Seklytes kaip aguonų,bet aš tai į žemes sėjau,o gal reik į vatą g.gif
Parašykit kada juos pikiuot,nes aš galvoju,kad susodinsiu paskum kruvelėm lauke,nu kelmeliais tokiais ir viskas,nu kol patys nenunyks.Man jų labiausia reik dėl žolės arbatai,nuo kosulio vaikam
Atsakyti
QUOTE(Naminė @ 2010 03 22, 08:18)
Aš vakar pasėjau čiobrelių.Parašyta daugiamečiai,vaistiniai.Seklytes kaip aguonų,bet aš tai į žemes sėjau,o gal reik į vatą g.gif
Parašykit kada juos pikiuot,nes aš galvoju,kad susodinsiu paskum kruvelėm lauke,nu kelmeliais tokiais ir viskas,nu kol patys nenunyks.Man jų labiausia reik dėl žolės arbatai,nuo kosulio vaikam

Čiobrelius į žemę reikia. Aš pikavau ne po vieną, nes tuomet su pincetu darbas, o po kelis. Mano buvo taip tankiai sudygę. Reikės ir man šiemet dar pasėt, nes tas vienas likęs vazone tai ne išeitis. O pikavau tai gal kokių 3 cm. Nežinau, gal didesnius reikia, bet buvo gerai.

Lapinis ridikas jau pradygo. Indelį įkišau į maišiuką, tai buvo ir drėgmės ir šilumos. Šiandien jau išėmiau, kad nesupelytų, nes taip man buvo vienais metais.
Atsakyti
tai ciobreliai labai maziukai?
Atsakyti
QUOTE(neducio mamyte @ 2010 03 22, 09:07)
tai ciobreliai labai maziukai?

Kai tik sudygę, tai smulkūs, paskui auga ir stambėja. biggrin.gif Pamatysi pati. Bet man ilgokai dygo. g.gif Bet jau kad pradėjo, tai matyts visos sėklytės, kiek pasėjau ir sudygo. Ne taip, kai levandos - iš pokelio gal trys sėklytės.
Atsakyti
gal kas galit papasakot apie salavijus?
Gal jiems reikia seklu neubert zemem? Gal siltai nemegsta, kai dygsta - nu niekaip nesuprantu kas darosi g.gif
Pasejau 5 seklas - laukiau beveik menesi - niekas neisdygo - tada atsejau - praejo gal kokios 2 savaites, bet gyvybes ir vel nerodo nei viena sekla, o pasejau visa pakeli dabar jau...
Atsakyti
Vaistinį šalaviją galima dauginti sėklomis, bet yra paprasčiau pavasarį nusipirkti jau paaugintą augalėlį. Tai turi privalumų, nes galima sukurti nedidelę įvairių rūšių ir veislių kolekciją. Didesnius augalus vėliau galima dalinti. Skirtingai nuo kvapiojo šalavijo, vaistinis šalavijas pavasarį nugenimas, kad vešliai ataugtų. Žiemai jį reikia pridengti.

Čia aš pagoglinau. Matai, paprasčiau yr daigelį pirkti. Matyt sunkiai dygsta. g.gif Nors aš prieš keletą metų turėjau, bet nepamenu, kiek ilgai dygo. g.gif
Atsakyti
Paprasciau nusiprikt viska, bet noriu, kad chemijos maiau butu, tai ir seju viska...
u dar ranku nenuleidziu - gal dar isdygs g.gif
Atsakyti
Salavijo ir as laukiu, jau 4 dienas biggrin.gif Parasyta, jog seklas reikia tik lengvai zememis pridengti, dygsta sviesoje.
Praeitais metais mamai gerai sudygo, tikiuos ir man pasiseks.
Is neto: sudygsta per 10-12 dienų. Šie augalai jautrūs drėgmės pertekliui, tačiau ilgesnės sausros taip pat. nepakenčia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shania: 22 kovo 2010 - 13:39
QUOTE(Irvel @ 2010 03 22, 14:27)
Vaistinį šalaviją galima dauginti sėklomis, bet yra paprasčiau pavasarį nusipirkti jau paaugintą augalėlį. Tai turi privalumų, nes galima sukurti nedidelę įvairių rūšių ir veislių kolekciją. Didesnius augalus vėliau galima dalinti. Skirtingai nuo kvapiojo šalavijo, vaistinis šalavijas pavasarį nugenimas, kad vešliai ataugtų. Žiemai jį reikia pridengti.

O aš vieną turėjau-neuždengiau,tai matyt ir nušąlo.Labai jau sunkiai dygo.Aš tiesiai į daržą sėjau,tai tik vienas išgyveno. bigsmile.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2010 03 22, 09:44)
Kai tik sudygę, tai smulkūs, paskui auga ir stambėja.  biggrin.gif  Pamatysi pati. Bet man ilgokai dygo.  g.gif  Bet jau kad pradėjo, tai matyts visos sėklytės, kiek pasėjau ir sudygo. Ne taip, kai levandos - iš pokelio gal trys sėklytės.

Kiek tas ilgokai bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Naminė @ 2010 03 22, 19:13)
Kiek tas ilgokai bigsmile.gif

Tiksliai nepasakysiu, bet kai kasdien po kelis kartus stebeiliji ton vieton, kur pasėta, tai laikas prailgsta. biggrin.gif Tai ne pipirnė. biggrin.gif Na, bijau apsimeluot, bet porą savaičių gal? Reiks pradėt užsirašinėt. Gal čia kas parašys, per kiek maždaug turėtų sudygt , jei viskas gerai. g.gif

Aš vakar pasėjau čiobrelių, baziliko ir mairūno sėklyčių. Dabar jau irgi nekantriai lauksiu.

O kaip gražiai dygsta lapiniai ridikėliai. bigsmile.gif
Atsakyti