Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(IngridaB @ 2011 07 19, 07:28)
Dabar ryte paskaičiau vieną receptą-patiko,reiks ir man taip pasidaryti.Baziliką,sumalti kartu su pomidoru ir česnaku.Užšaldyti ledo formelėse ir paskui sudėti į mašelius.Žiemą galima įsimesti ir sriubon ir į padažą. thumbup.gif

hi.gif Gera skaityti situos internetinius laikraščius smile.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 07 19, 08:28)
Dabar ryte paskaičiau vieną receptą-patiko,reiks ir man taip pasidaryti.Baziliką,sumalti kartu su pomidoru ir česnaku.Užšaldyti ledo formelėse ir paskui sudėti į mašelius.Žiemą galima įsimesti ir sriubon ir į padažą. thumbup.gif

Sveikos,
as pagalvojau..juk kartais saldytuva reik atsaldyti, isvalyti. Tai tuomet juk ten viskas istirpsta? O gal tai nieko blogo..as turiu indeli su saldytais krapais, tai galvoju ar jiems gerai bus, kai isjungsiu saldytuva (pvz. kai reiks kur isvaziuot) ?
Atsakyti
QUOTE(dinazaure @ 2011 07 19, 08:56)
Sveikos,
as pagalvojau..juk kartais saldytuva reik atsaldyti, isvalyti. Tai tuomet juk ten viskas istirpsta? O gal tai nieko blogo..as turiu indeli su saldytais krapais, tai galvoju ar jiems gerai bus, kai isjungsiu saldytuva (pvz. kai reiks kur isvaziuot) ?

Aš išvažiuodama neišjungiu šaldytuvo. O kai valau, tai viską suvynioju į kaldras, tai neištirpsta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dinazaure @ 2011 07 19, 09:56)
Sveikos,
as pagalvojau..juk kartais saldytuva reik atsaldyti, isvalyti. Tai tuomet juk ten viskas istirpsta? O gal tai nieko blogo..as turiu indeli su saldytais krapais, tai galvoju ar jiems gerai bus, kai isjungsiu saldytuva (pvz. kai reiks kur isvaziuot) ?

Žiemą,laikinai galima viską išnešti į balkoną. g.gif Aš labai retai atšildau.
Atsakyti
Baziliką galima sumalti su česnaku, alyvuogių aliejum ir pinijų riešutais. gausis pesto. jį galima taip pat užšaldyti. skanu ant makaronų thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(dinazaure @ 2011 07 19, 08:56)
Sveikos,
as pagalvojau..juk kartais saldytuva reik atsaldyti, isvalyti. Tai tuomet juk ten viskas istirpsta? O gal tai nieko blogo..as turiu indeli su saldytais krapais, tai galvoju ar jiems gerai bus, kai isjungsiu saldytuva (pvz. kai reiks kur isvaziuot) ?

niekad neišjungiu šaldytuvo išvažiuojant. taigi kiek šaldytų gėrybių žūtų.
užšaldytos ir atšildytos gėrybės tinkamos tik greitam suvartojimui, pakartotinai šaldyti NEGALIMA
Atsakyti
Aciu, supratau smile.gif Saldytuvas turi veikti nuolat smile.gif
Atsakyti
na jau nelabai i tema, bet siu nauju saldytuvu atsildyti nei nereikia, niekad nesildau as jo ir neisjungineju.

prisodinau nauju baziliku, raso jie saule megsta, tai kokia? turbut netiesioginius saules spindulius ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tikaram: 19 liepos 2011 - 15:49
QUOTE(Tikaram @ 2011 07 19, 16:48)
na jau nelabai i tema, bet siu nauju saldytuvu atsildyti nei nereikia, niekad nesildau as jo ir neisjungineju.

prisodinau nauju baziliku, raso jie saule megsta, tai kokia? turbut netiesioginius saules spindulius  ax.gif

pas mane bazilikai stovi ant palanges, saule jiems patinka (sakele nuskinta naujam daigui imerkta i vandeni statau kad nebutu tiesiogineje sauleje), tik va "melynaji" reikia dazniau laistyti nei zaliaji
Atsakyti
Apžiūrinėdama parduotuvėje parduodamus augaliukus - pamačiau ant etiketės, kad cinamono medelis laukia pirkėjo smile.gif... Nusiskyniau pauostyti padžiuvusį lapelį - tikrai labai skaniai kvepia. Tik parsivežusi namo, supratau, kad esu šiek tiek apgauta, nes įsigijau kardamoną lotuliukas.gif . Žinoma, džiaugiuosi ir kardamonu, nes dar tokio neturėjau smile.gif. Gal kas auginate tokį ir galite papasakoti apie auginimo ypatumus?

user posted image user posted image user posted image

Atsakyti
QUOTE(Ragainė @ 2011 09 26, 10:01)
Apžiūrinėdama parduotuvėje parduodamus augaliukus - pamačiau ant etiketės, kad  cinamono medelis laukia pirkėjo smile.gif... Nusiskyniau pauostyti padžiuvusį lapelį - tikrai labai skaniai kvepia. Tik parsivežusi namo, supratau, kad esu šiek tiek apgauta, nes įsigijau kardamoną  lotuliukas.gif . Žinoma, džiaugiuosi ir kardamonu, nes dar tokio neturėjau smile.gif. Gal kas auginate tokį ir galite papasakoti apie auginimo ypatumus?

user posted image user posted image user posted image


Aš auginu. Kambary man labai jo lapų kraštai džiūsta, o vasarą stovėjo lauke pavėsy - tai atsigavo, išsiplėtė smile.gif dabar vėl parkeliavo į kambarį, tai nežinau kaip bus. nervina tie apdžiūvę labai... jei skaitot rusiškai tai va čia radau apie jį: http://plantsplanet.org/catalog/К...;он
Lyg ir turėtų būti nereiklus, ir drėgmės jam atseit daug nereikia, bet man rodos kad jis lietui lyjant "kaifuodavo", o kambary kai sausa, tai tuoj nugeltonuoja...
Gal dar kas pasakys savo pastebėjimus, gal ir pasidalins kaip lapus naudoja g.gif
Atsakyti
Ačiū, Zuikis5 smile.gif. Bandysiu draugauti su kardamonu. Žiemą gal bus kiek sunkiau, nes bute šilta ir sausa, bet vasarai turiu galimybę išnešti į lauką. O dėl lapų panaudojimo ir man smalsu, nes kiek supratau, tai nelabai verta tikėtis sulaukti kardamono vaisių kambario sąlygomis...
Atsakyti
Bet kedrai arbatmedziai pas mus neauga bigsmile.gif
Atsakyti