Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(kkarile @ 2011 06 19, 15:54)
As turiu pankoliu ir tikrai ne viena daigeli, galeciau, drasiai, dovanoti mirksiukas.gif juos pernai sejau, o siemet is seklyciu patys pasisejo ax.gif 
O apie anyziu pirma karta paskaiciau-noriu bigsmile.gif

As labai pankoliu noreciau wub.gif Siaip net vaistinese negaunu pirkti pankoliu, nes labai gerai buna nuo visokiu skrandzio apsinuodijimu ir pan. O is kokio jus miestuko?
Atsakyti
QUOTE(Dianule @ 2011 06 21, 11:54)
As labai pankoliu noreciau wub.gif Siaip net vaistinese negaunu pirkti pankoliu, nes labai gerai buna nuo visokiu skrandzio apsinuodijimu ir pan. O is kokio jus miestuko?

As is Vilniaus, bet neverta tada taip toli siusti, kazin ar prigytu, jau tokie didoki jie, as pirkau seklas zalioje stoteleje, gal? Bet jei buni Vilniuje, tai prasom mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rimute7 @ 2011 06 18, 21:34)
Sveikos. Ežiuolę auginu jau keletą metų. Bet tik pernai prisidžiovinau (lapų, žiedų, net kotelių jaunų ) ir per žiemą gėrėm pamaišant su mėtom, melisom, raudonėliu, ramunėlėm. Ir gal pirmą žiemą neturėjau net rimtesnės slogos thumbup.gif . Gal būt tik sutapimas, tačiau didžiausią nuopelną priskiriu vis dėlto EŽIUOLEI  4u.gif


Pritariu thumbup.gif . Mes ir auginame. Ir geria TĄ arbatėlę visi ir giminės, ir kaimynai. Tikrai padeda smile.gif
Atsakyti
mergaitės, gal kuri auginat kalendrą (prisipažystu visos temos neperskaičiau, tad jei buvo apie tai kalbėta sakykit, pasieškosiu) ?

pirmą kart ją pasisėjau, nes užsimaniau kalendros lapų, tiksliau pasidaryt "kinza", bet kai pauosčiau tai išsigandau doh.gif ji nekvepia o dvokia blake. galk kuri bandėt džiovint. Ar pranyksta tas dvokas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(cezi @ 2011 06 25, 10:19)
mergaitės, gal kuri auginat kalendrą (prisipažystu visos temos neperskaičiau, tad jei buvo apie tai kalbėta sakykit, pasieškosiu) ?

pirmą kart ją pasisėjau, nes užsimaniau kalendros lapų, tiksliau pasidaryt "kinza", bet kai pauosčiau tai išsigandau doh.gif  ji nekvepia o dvokia blake. galk kuri bandėt džiovint. Ar pranyksta tas dvokas blink.gif


Aš, kol jauni lapeliai, juos naudoju salotoms, užtepėlėms ar padažams pagardinti, o žiemai susidžiovinu sėklų, bet visko naudoju po labai mažai, nes tikrai turi stiprų ir aštrų kvapą ir skonį. smile.gif
Atsakyti
Man irgi kalendra nepatiko... schmoll.gif o jos tik seklos dziovinamos ar ir lapeliai?

Buvom su mazium miske. Prizemuogiavom bei pasirinkau dar lapeliu bei uogu arbatai. Bei apziurinejom kitus augaliukus. Gal kuri zinot, ar cia ciobrelis?

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Erkac @ 2011 06 27, 15:11)
Man irgi kalendra nepatiko...  schmoll.gif o jos tik seklos dziovinamos ar ir lapeliai?

Aš tik sėklas džiovinu, bet niekada nenaudoju viso derliaus, man labai ne daug jų reik, tik kokiai mėsai (dideliam kepsniui ar kumpiui) pagardinti smile.gif
Pernai į komposto vietą sumečiau dalį nenuimto derliaus, tai šiemet puikiai sudygo doh.gif būčiau žinojusi, būtų nereikėję darže sodinti biggrin.gif
Atsakyti
čiobrelis mirksiukas.gif
Atsakyti
Kkarile, tikrai neverta siustis, aciu. 4u.gif Bandysiu zalioj stotelej ieskotis, nes laabai noriu, skani man arbatele.

O man kalendra skanu, ypac vistienai, zuviai mirksiukas.gif

Isdygo man du rozmarinai is puses pakelio seklu. Tai taip dziaugiuos wub.gif Bandysiu prisijaukint savo namuciuos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianule @ 2011 06 27, 21:48)


O man kalendra skanu, ypac vistienai, zuviai mirksiukas.gif

Isdygo man du rozmarinai is puses pakelio seklu. Tai taip dziaugiuos wub.gif Bandysiu prisijaukint savo namuciuos mirksiukas.gif


Kalendra marinuonat skanu ar jau darant valgyti? g.gif dziovinta ar sviezia? g.gif man ji nepatiko, bet gal sakau per daug jos naudojau, gal marinuojant ir man patiktu... as bandziau i salotas deti cool.gif

Rozmarinas thumbup.gif
Atsakyti
Gal galite patarti, kaip naudoti levanda? Auginu namuose, kartais apkarpau, o lapelius sudziovinu. Bet nezinau, ar galima kokias arbateles gerti, ar naudoti kaip prieskoni i maista... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pavasarine zemuoge @ 2011 07 04, 11:31)
Gal galite patarti, kaip naudoti levanda? Auginu namuose, kartais apkarpau, o lapelius sudziovinu. Bet nezinau, ar galima kokias arbateles gerti, ar naudoti kaip prieskoni i maista... g.gif

ištrauka iš straipsnio: http://www.sodininky...roji-levanda-2/ mirksiukas.gif
Vaistinė žaliava- levandų žiedai. Renkami augalų masinio žydėjimo metu(liepos mėnesiais). Žiedynai su stiebų liekanomis, ne ilgesnėmis kaip 10cm, pjaunami sausą, giedrą dieną. Tinkamiausia džiovinti apšildomoje džiovykloje 30-35°C temperatūroje, kad būtų mažesnis eterinio aliejaus nuostolis, tačiau žaliava džiovinama ir perpučiamose stoginėse, atsargiai pavartant. Išdžiuvus žaliavai, išrenkami sausi stiebai. Žaliava stipraus, malonaus kvapo. Pakuojama į sandarius(stiklinius) indus; laikoma tamsioje, sausoje patalpoje. Tinka vartoti 1 metus. Žieduose susikaupia 1,8-2,9% eterinio aliejaus, kurio svarbiausios sudėtinės dalyslinaloilacetatas, linalolis, etano, sviesto, valerionų, kaprono rūgštys; žaliavoje rasta raugų(5,0-10,0%), kumarinų, karčiųjų medžiagų, ursolio rūgšties, flavonoidų, fitosterolių, vitamino C(iki 160mg%), mineralinių medžiagų(iki 8,0 %).

Vartojimas medicinojeŽaliava veikia antiseptiškai, švelniai raminamai, skatina tulžies išsiskyrimą, šalina žarnyno dujas, skatina virškinimą, mažina arterinį kraujospūdį, atpalaiduoja raumenų spazmus, ramina.

Liaudies medicinojeLevandų žiedai vartojami kaip spazmolitinė, diuretinė, skrandžio veiklą gerinanti priemonė, taip pat nuo meteorizmo. Ruošiamos vonios votims gydyti, jos stimuliuoja odos, medžiagų apykaitą, gerina miegą. Jų nuoviru plaunama galva, aromatizuojamos vonios. Levandų žiedų užpilu, kartu su ramunėlėmis, skalaujama gerklė sergant angina.

Atpalaiduoja raumenų spazmus
❖ 2 šaukštelius susmulkintų žiedynų užpilti stikline(200ml) verdančio vandens, po 10-15min nukošti ir išgerti per kelis kartus per dieną, o paskutinį kartą- vakare, prieš miegą.

Levandų aliejus
❖ Gerti po 1-4 lašus kelis kartus per dieną ant gabalėlio cukraus.

Vonelei
❖ 80-100g žaliavos užplikyti 1l verdančio vandens ir po 30min supilti į 10-20l vonelę.

MaistuiLevandos žiedai patiekalams suteikia savitą prieskonį, tik juos reikia vartoti labai mažais kiekiais. Dedama į padažus, žuvų sriubas, apkepus. Levandų aliejus vartojamas nealkoholinių gėrimų gamyboje, o ypač kulinarijoje.

Kitos panaudojimo sritys
-Levandų aliejus dažniausiai naudojamas parfumerijos, kosmetikos pramonėje. Literatūroje nurodoma, kad pasaulyje kasmet gaunama apie 350t levandų eterinio aliejaus.
- Žiedų dedama tarp drabužių, jie atbaido kandis, drabužiams suteikia malonų kvapą.
- Žiedai išskiria daug nektaro, iš jo pagamintas medus yra švelnaus aromato ir priskiriamas pirmai rūšiai.
- Želdynuose auginamas kaip dekoratyvus ir malonaus kvapo augalas.
Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Netinka vartoti asmenims, alergiškiems tikrajai levandai. Prieš pradedant gydytis levandų preparatais rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Atsakyti