Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(griegzde @ 2011 06 16, 10:10)
Aišku noriu , bet aš iš  JOnavos , o dabar aplamai Kaišiadoriu rajone sedžiu . 

Leksiu i miška rinksiu aviečiu ir žemuogiu pasidžiovinimui


O kada tos ramunėlės pas tave sodintos, nes saviškes irgi sodinau, tai dygo gal mėnesi, bet rūgpjūtį pražys smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uogytee: 16 birželio 2011 - 12:20
Aš ramunėlių dalį pasėjau rudenį, dalį - pavasarį, sudygo tik rudeninės ir jau žydi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rosato @ 2011 06 16, 13:37)
Aš ramunėlių dalį  pasėjau rudenį, dalį - pavasarį, sudygo tik rudeninės ir jau žydi  smile.gif


Pas mane tai rudenines pacios pasisejo nuo zidinciu, o pavasari setos tai sunkiai auga
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2011 06 16, 14:59)
Pas mane tai rudenines pacios pasisejo nuo zidinciu, o pavasari setos tai sunkiai auga


o mano ramunėlės tai jau daugybę metų pačios sėjasi, reik tik perteklių išravėt......
Atsakyti
Sejau geguzes pradzioje . Reiks tada rudeni pasiset.
Atsakyti
Čia mano tokios jau užpatentuotos arbatos, nors žolyčių ir įvairiausiais santykiais maišau, bet tiesiog kažkaip neužsirašinėju ką su kuo derinti. Ir vaisius irgi pirmiausia susimaišiau taip, o poto likučius įvairiausiais būdais maišiau.

Mano darytos arbatos:
Miško uoga:
Serbentų, žemuogių, mėlynių, gervuogių, aviečių lapai, ir uogos
Vyšnių arbata:
Vyšnios, erškėtrožių vaisiai ir žiedlapiai, apelsino žievelė,rugiagėlių ir saulėgrąžų žiedlapiai, obuoliukų gabaliukai
P.S. Norint žemuogių ar kitų uogų arbatos tiesiog vyšnias keičiame kitom uogom.
Atgaivinanti arbata:
Melisa, avietė, gervuogių, žemuogių lapai, čiobrelis, erškėtrožės vaisiai
Vaistažolių arbata nuo peršalimo:
Čiobrelis, liepžiedžiai, dobilai, melisa, raudonėlis
Obuolių arbata:
Rūgščių ir saldžių obuolių, svarainių gabalėlių, obuolių ir svarainių sėklų, obuolių ir apelsino žievelių, nedaug Sudano rožės – norint spalvos
Kalėdinė arbata:
Cinamono malta lazdelė, gvazdikėliai, obuolių gabaliukai, žievelės ir sėklos, svarainiai ir jų sėklos, mėlynės ar kitos uogos, nedaug Sudano rožės, apelsino žievelė.

P.S. Ir aišku prie šių arbatų dar galima kitokių vaistažolių ar vaisių dėti, čia tik gairės..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo uogytee: 16 birželio 2011 - 23:51
Ar kas auginates eziuole? Ar musiskis augalas turi gydomuju savybiu,nes skaitant apie vaistazoles it ju rinkima Lietuvoje apie ja nesnekama. g.gif
Atsakyti
Sveikos. Ežiuolę auginu jau keletą metų. Bet tik pernai prisidžiovinau (lapų, žiedų, net kotelių jaunų ) ir per žiemą gėrėm pamaišant su mėtom, melisom, raudonėliu, ramunėlėm. Ir gal pirmą žiemą neturėjau net rimtesnės slogos thumbup.gif . Gal būt tik sutapimas, tačiau didžiausią nuopelną priskiriu vis dėlto EŽIUOLEI 4u.gif
Atsakyti
Vaistažolių gydomieji mišiniai pagal poveikį http://www.e-vaistin...isiniu-ruosimas
Gal kam pravers ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ilja: 18 birželio 2011 - 21:28
QUOTE(amarrile @ 2011 06 17, 07:28)
Ar kas auginates eziuole? Ar musiskis augalas turi gydomuju savybiu,nes skaitant apie vaistazoles it ju rinkima Lietuvoje apie ja nesnekama. g.gif

tiek su ežiuolės preparatais, tiek su arbatom reikia labai jausti saiką. kaip tarkim ir su liepžiedžiais.
čia su imunitetą skatinančiom arbatom galima perlenkti lazdą į kitą pusę, ko pasekoje atsiranda kitos ligos, pvz sąnarių.
todėl vartoti tik trumpą laiką galima, reikia daryti keleto mėn pertraukas. aišku, jei koncentracija labai maža, turbūt nebus to šalutinio efekto.
Atsakyti
O kaip atskirti dekoratyvinę ežiuolę nuo vaistinės?
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2011 06 15, 22:39)
Aš irgi noriu pankolio, anyžiaus ir anyžinio lofanto, gal netyčia kas norėtų pasidalinti kokiu daigeliu, aš irgi turiu ne vieną vaistažolę, kurią galėčiau mainyti. nes esu visų vaistažolių bandymo stadijoje, tad viskas nauja įdomu.


As turiu pankoliu ir tikrai ne viena daigeli, galeciau, drasiai, dovanoti mirksiukas.gif juos pernai sejau, o siemet is seklyciu patys pasisejo ax.gif
O apie anyziu pirma karta paskaiciau-noriu bigsmile.gif
Atsakyti