Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

Pankolį pernai auginau lapinį,šiemet gumbinį.Lapinių daug buvo priaugę.O gumbinius dievinu į salotas.Tik parduotuvėje jie visada būna brangoki. ax.gif Tai nuo gumbinių ir lapų bus.Sėjau,nusipirkųsi sėklas.
O anyžinius lafantus auginu irgi antri metAI.Man atrodo jie daugiamečiai,nes mačiau užaugę ir pernykščių ir šiemet vėl sėjausi iš sėklų.Pirkau rusiškas sėklas,nes vokiškų nebe gavau.Puikai auga ir darže ir vazonuose susodinti.Vazonėliuose šiek tiek didesni.Irgi labai skanu į arbatas ir kaip prieskoniai. blink.gif
O dėl antaninių obelų lapų-gera mintis,reiks pabandyti.
Nuotrauka su žemuogėlėmis-superinė. bigsmile.gif
Dar labai skanu užsiauginti citrinžolę.Irgi antri metai auginu,kvepia citrinomis žolė.Auginu vazonuose,labai geras daigumas.Išpikuoju ir tinka dovanoti kam nors.O vienas vazonas,išsilaikė per visą žiemą. g.gif
Atsakyti
Kaip puiku cia pasiskaitineti biggrin.gif Na.tas anyzis zydi baltai,bet sake esa darze dvieju rusiu. Reiks rimciau patyrineti ir nuf.....Prisipazinsiu-turiu citrinvyti,bet nemeginau arbatos turiu begale pipirmetes doh.gif
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2011 06 15, 18:34)
Kaip puiku cia pasiskaitineti biggrin.gif Na.tas anyzis zydi baltai,bet sake esa darze dvieju rusiu. Reiks rimciau patyrineti ir nuf.....Prisipazinsiu-turiu citrinvyti,bet nemeginau arbatos  turiu begale pipirmetes doh.gif

Amarile,tu čia kalbi apie kininį citrinvytį?Aš šiemet tik pasisodinau.Skaičiau,kad labai spėriai auga.Nu tikrai,jau reiks naujų atramų.O ką jo lapai gal vaistingi? bigsmile.gif
Aš tai šiemet pasisodinau šilkmedį.Skaičiau,kad jo lapai irgi vaistingi.Bet nenoriu kankinti jo labai.Galvoju bent rudeniop apskabyti lapus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2011 06 15, 12:59)
Iš kur to pankolio gauti? Nemaciau as nei seklu nei daigeliu niekur?


Kazkada buvo seklu parduotuvej (Zalia stotele, ar kaip vadinasi?) prie Kalvariju turgaus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 06 15, 20:16)
Amarile,tu čia kalbi apie kininį citrinvytį?Aš šiemet tik pasisodinau.Skaičiau,kad labai spėriai auga.Nu tikrai,jau reiks naujų atramų.O ką jo lapai gal vaistingi? bigsmile.gif
Aš tai šiemet pasisodinau šilkmedį.Skaičiau,kad jo lapai irgi vaistingi.Bet nenoriu kankinti jo labai.Galvoju bent rudeniop apskabyti lapus. g.gif

Apie ta paty.Tinka ir lapai. Uogu ne tiek daug ir buna. gal per mazai saules,kaip dabar paskaiciau. Auga siaures-vakaru kampe...
Atsakyti
Aš irgi noriu pankolio, anyžiaus ir anyžinio lofanto, gal netyčia kas norėtų pasidalinti kokiu daigeliu, aš irgi turiu ne vieną vaistažolę, kurią galėčiau mainyti. nes esu visų vaistažolių bandymo stadijoje, tad viskas nauja įdomu.
Atsakyti
QUOTE(Erkac @ 2011 06 15, 16:15)
thumbup.gif o koks skonis? ar kvapas? kaip obuoliu? maisot su kitomis zolelemis?  ax.gif


Darau mixiuką su juodųjų serbentų, aviečių, žemuogių lapais biggrin.gif Arbata gaunasi kaip arbata, bet man labiausiai jaučiasi juodųjų serbentų kvapas ir skonis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2011 06 15, 22:39)
Aš irgi noriu pankolio, anyžiaus ir anyžinio lofanto, gal netyčia kas norėtų pasidalinti kokiu daigeliu, aš irgi turiu ne vieną vaistažolę, kurią galėčiau mainyti. nes esu visų vaistažolių bandymo stadijoje, tad viskas nauja įdomu.

Nebent galėčiau perduoti per sūnų,po joninių daigą anyžinio lafanto.Tikrai turiu.O gal būnate Panevėžyje? g.gif Pankolis įsodintas darže. g.gif Na nebent įsodinus į vazoną. g.gif
O baziliko arbatos skonio neįsivaizduoju. g.gif Reiks būtinai pabandyti.
Atsakyti
Labas rytas.

Bendradarbė bazilikų arbatą mėgsta. Sako, skanu, bet aš neragavau. O reiktų pabandyt, gal patiks biggrin.gif

Citrinvytį pavasarį pasodinau, tikrai jau greit atramos reiks. Pas draugę jis didžiulis, aukštos atramos, virš verandos stogo, ir jau jam per trumpos. Pasodinau prie pietvakarinio kampo. O pas draugę jis saulėkaitoje auga ir labai jam patinka.

Anyžinį lofantą irgi išsikasiau iš draugės daigelį. Sudygsta kasmet keletas po žiemos. Kasmet iš draugės parsiveždavau susidžiovint žiemai, paskui į visas arbatas po lapuką. Labai man patinka.

Šiemet kad prisisėjau ramunėlių, medetkų bigsmile.gif
Atsakyti
O pas mane nesudygo nei ramuneles, nei ciobreliai. tik pora salaviju daigeliu islindo. tai sieme liksiu be savo vaistazoliu. Teks eit i pievas. O kaip rinkt avietes dziovinimui, kokios geriau ar misko ar namines. ir kokius stiebelius rinkti sviezius ar padziuvusius.
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2011 06 16, 08:09)


Bendradarbė bazilikų arbatą mėgsta. Sako, skanu, bet aš neragavau. O reiktų pabandyt, gal patiks  biggrin.gif



Bazilikų arbata gerai nuo PMS 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(griegzde @ 2011 06 16, 09:38)
O pas mane nesudygo nei ramuneles, nei ciobreliai. tik pora salaviju daigeliu islindo. tai sieme liksiu be savo vaistazoliu. Teks eit i pievas.            O kaip rinkt avietes dziovinimui, kokios geriau ar misko ar  namines. ir kokius stiebelius rinkti sviezius ar padziuvusius.


Gal nori vaistinės ramunėlės daigų, kol visų neišravėjau ?

Rinkčiau pirmiausia miškines avietes ir žemuoges, nes jos labiau kvepia.
Renkama gyva/žalia augalų dalis, o ne padžiūvusi.


Atsakyti
QUOTE(Oli_vija @ 2011 06 16, 08:59)
Gal nori vaistinės ramunėlės daigų, kol visų neišravėjau ?

Rinkčiau pirmiausia miškines avietes ir žemuoges, nes jos labiau kvepia.
Renkama gyva/žalia augalų dalis, o ne padžiūvusi.

Aišku noriu , bet aš iš JOnavos , o dabar aplamai Kaišiadoriu rajone sedžiu .

Leksiu i miška rinksiu aviečiu ir žemuogiu pasidžiovinimui
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo griegzde: 16 birželio 2011 - 10:11