Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(Irvel @ 2011 01 31, 15:09)
Man vieniems augalams ranka lengva, nu bet yr tokių, kad sunki sunkiausia.  g.gif  biggrin.gif Ypač kokiems egzotiškiems, žydintiems. Jau net nebeprasidedu. Nu bet kokia vaistažolę ar prieskonį tai prisijaukinu.  biggrin.gif

Va lauramedis tai su manim draugauja.

Tai viskas kuo normaliausia drinks_cheers.gif Juk ir su žmonėmis, gyvūnais taip pat ne su visais sutariame, bendraujame, mėgstame... taip ir su augalėliais. Ezoterikai sako, kad nesutampa energijos,kiti teigfia priešingai, kad energijos žmogaus ir augalo turi būti priešingos krypties, kad darna būtų... schmoll.gif Kaip ten bebūtų, jaučia žmogus pakankamai gerai, kurios gėlytės, augalėliai jam patinka... Aš, pvz.,visai negaliu ir nenoriu auginti sanpaulijų, bet pelargonijų anksčiau nemėgau, o dabar visai nieko,auga gerai. Vyšnios irgi pas mus neauga, skursta, iššąla...nors jau antrą sodą veisėm. Raibuolių, cimbidžių, vandų ir bet kokių rūšinių orchidėjų net nebandžiau niekada auginti, jaučiu, kad ne. ax.gif blush2.gif
Atsakyti
Sveikutes, norejau paklaust del lauralapio, vienur raso, kad juos galima naudoti ir sviezius, o kitoj litearuroj, kad tik dziovintus, nes sviezi isskiria kazkokia nuodinga medziaga, kaip darot Jus?
Atsakyti
Niekada neturėjau nei vienos orchidėjos. Iš tolo pasižiūriu, nu gražios, bet ne mano tai gėlė. Sanpaulijos irgi. Tas tai esu auginus, bet bendros kalbos neradom. Išnešiau į mokyklą, tai net aiktelėjau pamačius po kiek laiko. Fantastiška, žiedais apsipylus. bigsmile.gif

O pelargonijas tai pamėgau. Ir jos mane irgi. Net jeronimas dičkis ant palangės auga. Prireikė jo kaip vaisto, kai mama įsisirgo pas mane atvažiavus.
Čiobreliai irgi nebrokija mano palangių. Žiūriu, kad gal ne visai sunki ta mano ranka tikrai. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(saulute111 @ 2011 01 31, 14:29)
Sveikutes, norejau paklaust del lauralapio, vienur raso, kad juos galima naudoti ir sviezius, o kitoj litearuroj, kad tik dziovintus, nes sviezi isskiria kazkokia nuodinga medziaga, kaip darot Jus?

Aš tai nuo šakelės ir sriubon g.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute111 @ 2011 01 31, 15:29)
Sveikutes, norejau paklaust del lauralapio, vienur raso, kad juos galima naudoti ir sviezius, o kitoj litearuroj, kad tik dziovintus, nes sviezi isskiria kazkokia nuodinga medziaga, kaip darot Jus?

Mes jau keli metai dedam į sriubas, arbatas tik žalius lapus. Jokių ten nuodų nėra, pramanai... ax.gif Priešingai, laurai ypač naudingi vaistingieji augalai.
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 01 31, 14:09)
Ir mano mama dalindavosi kaime su kaimynais skerstuvėm, pienu, prieskoniais, daržovėmis, netgi daiktais...

Tas prietaras bent jau pas mus "naudojamas" tik sodinukam. Valgiams (derliui) ir drabuziams ne, kaime visi viskuo dalinosi.
Kas tiki centais, kas rankom:)
Atrodo draugauju su visais augalais ir visi pagal galimybes gerai auga. Tik karta gavau dovanu augala is zmogaus su kuriuo nesutarem. Taip as to augalo ir nepamilau, vienintelis pakrate kojas, taciau ne gaila nebuvo blush2.gif

Beje gal kas esat AGURKLE augine? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shania: 31 sausio 2011 - 16:22
QUOTE(Shania @ 2011 01 31, 16:20)

Beje gal kas esat AGURKLE augine? g.gif

As pati ne, bet mama augino. Kvepia agurkais. biggrin.gif
Atsakyti
Iki šiol jokios gėlės normaliai neaugo, o orchidėjos vat ėmė ir pradėjo augt pas mane biggrin.gif taip jų ir padaugėjo...

Iš kur gaut lauro meduką? Daigintis, ar pirkti būna? Jei taip, tai kur?


Aš kartą pirkau prekybos centre mairūno induką, čiobrelio induką, maniau persisodinsiu, augs. tai išmirė tiek vienas tiek kitas labai greit. nu gal perdžiūvo, nes labai greit žemė išsausėdavo. bet vertės persodinant irgi nemačiau, išstypę tokie ploni daigeliai, ką ten besodint...
Atsakyti
QUOTE(Shania @ 2011 01 31, 17:20)
Beje gal kas esat AGURKLE augine? g.gif

Seniai auginau, bet tik tą vienintelį kartą... išaugo gana aukštas augalas,šakotas, o buvo dar ne vienas, o visa krūva, tai tik bitėms kaifas buvo... dūzgė jos ten per dienų dienas aplipusios berods mėlynus žiedus... na labai medingos agurklės... O valgyt tai išvis nesugalvojom, kas ten valgoma schmoll.gif ax.gif tongue.gif Sako, lapai schmoll.gif Betgi jie tokie šiurkštūs, su tokiais lyg dygliukais, kieti, net sukramtyti neina... na ir kas kad kvepia agurkais fool.gif Dar ne kiekvienas žolėdis gyvulys agurklę galėtų ėsti... lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Partizanė @ 2011 02 01, 00:09)
Iki šiol jokios gėlės normaliai neaugo, o orchidėjos vat ėmė ir pradėjo augt pas mane biggrin.gif taip jų ir padaugėjo...

Iš kur gaut lauro meduką? Daigintis, ar pirkti būna? Jei taip, tai kur?

Mačiau mačiau tavo gražuoles orchytes... pas gražias paneles visas gerai auga modernios gėlytės thumbup.gif brunette.gif thumbup.gif
O dėl lauruko schmoll.gif Manau tikrai neverta užsiimti daiginimu sėklų blush2.gif Geriau paaugusį nusipirkti kokiam prekybcentry (IKI, MEGOJ)... dažnai jų ten būna. Kiti žalias šakeles įšaknydina, bet... kol užaugs... ax.gif tongue.gif
Atsakyti
Sveikos, noreciau ir as i jusu gretas isilieti. Labai megstam su vyru priekoninius augalus, visad stengiames pirkti ekologiskus ir pan ir pagalvojau kodel nepabandyti patiems uzsiauginti. Tik beda gyvename bute tai tektu auginti vasara balkone ziema viduje.
Kas is prieskoniu tokiomis salygomis augtu? Kokius prieskonius is viso galima patiems uzsiauginti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2011 02 01, 00:30)
Seniai auginau, bet tik tą vienintelį kartą...

Aciu uz info, o tai jau maniau reiks pasisodinti balkone, bet kad naudos is jo mazai, tai geriau papildoma inda baziliku turesiu biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(eglliux @ 2011 02 01, 00:40)
Kas is prieskoniu tokiomis salygomis augtu? Kokius prieskonius is viso galima patiems uzsiauginti?  4u.gif

Visus galima jei noro yra biggrin.gif Vasara balkone auginau ciobrelius, salavijus, bazilikus, dasius, mairunus, krapus, petrazoles, raudoneli, rozmarina. Ziemai pasilikau tik rozmarina, bazilikus ir raudoneli. Kitus vel sesiu pavasari ir nesiu i balkona. Dar sugalvojau kolekcija papildyti peletrunu ir gelsve, ziuresiu kaip seksis auginti, nes kiti augo be didesniu problemu.
Atsakyti
Oho kiek daug visko! na pabandysiu ir as keleta tada ax.gif o seti pavasari reikia juos tik? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(eglliux @ 2011 02 01, 13:22)
Oho kiek daug visko! na pabandysiu ir as keleta tada  ax.gif  o seti pavasari reikia juos tik?  blush2.gif

Geriau, kai jau kiek silciau ir saules daugiau, nes kitu atveju labai isstypsta. Kada seti parasyta ant pakeliu, tuo ir vadovaujuosi smile.gif Tarkime ir dabar sedi namuose bazilikas, bet neauga, nes silumos ner, saules ner. Tik rozmarinas sunkiai auga is seklu ir laaaabai letai, bandziau zaisti, bet pabodo, tad nusipirkau sodinuka blush2.gif
Atsakyti