Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

Tikrai įdomus pasiūlymas. Daug visokiausiu žolielių renku, bet dar nebandžiau lazdynų. Pabandysiu smile.gif
Atsakyti
Čia daug informacijos apie prieskonius. Yra vos vos ir apie auginimą.
Mane sudomino lauro lapas g.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(imbir @ 2010 11 20, 17:02)
Noreciau patarimo...

Pasejau pries 1 men. namuose i vazona bazilikus, krapus,  levandas ir melisas.
Na ir ka- krapai greit isstypo, bazilikai veliau prasikale, kitu dar nesimato. Apsidziaugiau  bigsmile.gif ir ....isstype krapu daigeliai pradejo vysti, baziliku daigeliu virsuneles dziuti, nor zeme ir dregna. Dabar beveik viskas jau sunyko  unsure.gif
Ka blogai padariau, kur mano klaida  g.gif

Na, juk tokiu laiku saulės trūksta, o jūs norit, kad jum augtų kažkas schmoll.gif Juk ir kambarinės gėlės ir tos kartais pastypsta nuo saulės, šviesos trūkumo žiemos metu....
Atsakyti
Numarinu jau 2trą rozmariną. Nesuprantu kas jiems netinka doh.gif Ar jie parduotuvėj būna tiek nustekenti, kad normaliom sąlygom nebegyvena.
Nusipirkau gražų, didelį. Parsinešiau namo, padėjau ant pietinės palangės, saulės kiek įmanoma daugiausia gauna. Reziume: nudžiūvo/nubyrėjo visi lapukai doh.gif Nors laistau. Kaip stagarai likę. Viena šakelė lyg gyva, bet jau atgaivint nebesitikiu. Teks pirkti trečią doh.gif
Ko jiems trūksta? ph34r.gif
Atsakyti
QUOTE(Cinside @ 2011 01 30, 13:24)
Ko jiems trūksta?  ph34r.gif

As irgi viena buvau numarinus, nes matyt laisciau per daug. O kita jau turiu metus laiko, jam matyt jau pavasariu pakvipo nes pradejo leisti jaunus ugliukus. Geriau laistyti per mazai negu per daug. Beje pastebejau, kad maniskis labai megsta buti apipurskiamas vandeniu. Tokia procedura darom kas 2 savaite, auga virtuveje prie pietinio lango, buna kad ir skersveju gauna.
Atsakyti
[Maniškis rozmarinas irgi jau pavasarį pajuto, toks atsigavęs, kad gražu ir žiūrėti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(uogytee @ 2011 01 30, 18:39)
[Maniškis rozmarinas irgi jau pavasarį pajuto, toks atsigavęs, kad gražu ir žiūrėti smile.gif

O mano papilkejo, kazkoks kaip negyvas. Pati buvau issiauginus is seklyciu. Apdalinau drauges, pas visas graziausiai auga, o manasis, nors jau antrametis, toks pasiligojes. Ir visai nejaucia pavasario. g.gif Reiks sakele nulauzus paziuret atidziau, kazkodel man atrodo, kad ten jau sausuolis. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2011 01 30, 21:37)
Apdalinau drauges, pas visas graziausiai auga, o manasis, nors jau antrametis, toks pasiligojes.

Nezinau ar tas bent kiek itakoja, bet mano seneles visad sakydavo, kad jei kam nors augaliukus dalini ir sau pasilieki, tai tas kuris ima, siuo atveju drauges, turetu pinigeliu duoti, simboliskai keleta centu, nes kitaip aiskino, kad pas savininke nebeaugs smile.gif Stai tokie prietarai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Shania @ 2011 01 30, 22:21)
Nezinau ar tas bent kiek itakoja, bet mano seneles visad sakydavo, kad jei kam nors augaliukus dalini ir sau pasilieki, tai tas kuris ima, siuo atveju drauges, turetu pinigeliu duoti, simboliskai keleta centu, nes kitaip aiskino, kad pas savininke nebeaugs smile.gif  Stai tokie prietarai blush2.gif

Tai va kodėl man taip būna. Apdalinu, o paskui man pačiai neauga, nugeibsta. Galvojau augint nemoku biggrin.gif Čia ne tik rozmarinai, ale ir kitos gėlytės. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2011 01 31, 08:25)
Tai va kodėl man taip būna. Apdalinu, o paskui man pačiai neauga, nugeibsta. Galvojau augint nemoku  biggrin.gif  Čia ne tik rozmarinai, ale ir kitos gėlytės.  g.gif

Sit kaip, matyt teisingas prietaras. Net sode kaimynes jei kuo nors keiciasi su mama, tai visad viena kitai centu duoda, ar tai butu geles ar kiti augalai. Bandykit reikalaut centu biggrin.gif ir stebet ar situacija keiciasi:)
Atsakyti
QUOTE(Shania @ 2011 01 31, 13:17)
Sit kaip, matyt teisingas prietaras. Net sode kaimynes jei kuo nors keiciasi su mama, tai visad viena kitai centu duoda, ar tai butu geles ar kiti augalai. Bandykit reikalaut centu biggrin.gif ir stebet ar situacija keiciasi:)

Aš, pvz.,visiškai priešinga taisykle vadovaujuosiu... visą gyvenimą dalinu dovanai savo gėliukus, ir lauko,ir kambarines, o auga likę kaip ant mielių... biggrin.gif Antraip kasmet nebūtų ką dalinti... tongue.gif Ir mano mama dalindavosi kaime su kaimynais skerstuvėm, pienu, prieskoniais, daržovėmis, netgi daiktais... Nes visada yra geriau duoti, negu imti... o tie centai ar kapeikos - žaidimas, nieko nereiškiantis... juk vistiek dovanoji... doh.gif Pas mus visada sakydavo, kad jei žmogus turi "gerą ranką", tai viskas jam ir auga...
Papildyta:
QUOTE(Partizanė @ 2011 01 29, 20:50)
Čia daug informacijos apie prieskonius. Yra vos vos ir apie auginimą.
Mane sudomino lauro lapas  g.gif

user posted image

Pirmiausia, ačiū už naudingą informaciją doh.gif Įvairiose vietose rašoma, bet kiek kitaip, plačiau čia... O lauramedis tikrai labai geras prieskonis ir auginimui nelepus augalėlis... Kasmet išsprogdina daug naujų šakelių ir lapelių vietoj nuskintų, taip kad pilnai maisto pagardinimui mums užtenka... Aišku, nepalyginsi su pirktiniais lapeliais... thumbup.gif Ir kvapas, ir skonis naminių nuostabus. Dar ypatingai tinka prasidėjus slogai, kosuliui ar temperatūrai kylant. Darau tokią prieskonių arbatą (lauro lapai, kvepiantys pipirų žirneliai, gvazdikėliai, kardamonas, muskatas, cinamono lazdelė, imbieras), kuri iškart visus virusus užmuša ir ligos išvengiam... Skanaus ir jums... doh.gif Daugiau apie lauramedį pasiskaityk to paties pavadinimo temukėj. O kad žiemą neauga prieskoniai,normalu... dauguma jų, ir lauramedis, miega...ateis pavasarėlis, visa gamta, ir jie, atgis ir subujos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 31 sausio 2011 - 14:11
Man vieniems augalams ranka lengva, nu bet yr tokių, kad sunki sunkiausia. g.gif biggrin.gif Ypač kokiems egzotiškiems, žydintiems. Jau net nebeprasidedu. Nu bet kokia vaistažolę ar prieskonį tai prisijaukinu. biggrin.gif

Va lauramedis tai su manim draugauja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irvel: 31 sausio 2011 - 14:11