Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(aurejeae @ 2010 05 26, 22:39)

Kokia fainiulka thumbup.gif , as tai ir buvau pasisejus, tik ji man peraugo ir teko raut. Vis nespeju valgyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nila_ks @ 2010 05 26, 22:46)
Kokia fainiulka thumbup.gif , as tai ir buvau pasisejus, tik ji man peraugo ir teko raut. Vis nespeju valgyt  lotuliukas.gif



aciu labai 4u.gif o va as nezinau kur ja panaudoti, man jos skonis toks idomus, man kad tik sodint biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(aurejeae @ 2010 05 26, 22:52)
aciu labai  4u.gif  o va as nezinau kur ja panaudoti, man jos skonis toks idomus, man kad tik sodint  biggrin.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif As ir tokia, nelabai zinojau kur panaudot, tai ir uzaugo grazuoles per visa gera sprindi lotuliukas.gif

Va ka radau:
Pipirnė — kryžmažiedžių šeimos 30—60 cm aukščio žolinis augalas mėlynai žaliais dryžuotais lapais. Pipirnė lapai plunksniškai suskaidyti, viršutiniai — ištisiniai, linijiški. Kai Pipirnė tyrinėtojai mano, kad ji kilusi iš Artimųjų Rytų. Pipirnė labai senas kultūrinis augalas. Pipirnė jau buvo žinomas senovės Egipte, Pipirnė ir Romoje. Romos legionieriai atnešė augalą į Centrinę Europą, Pipirnė jis labai paplito. Mūsų šalyje Pipirnė auga Užkaukazėje. Pipirnę galima Pipirnė inspektuose, šiltnamiuose, dėžėse.
Lapai turi Pipirnė garstyčių aliejaus ir mineralinių druskų (geležies, kalcio, jodo), vitamino C ir karotino. Dėl Pipirnė aitraus skonio Pipirnė įvairiai vartojami — kaip žalumynai Pipirnė kitų patiekalų ir kaip prieskoniai sriuboms, padažams, sūriui, mėsai ir žuviai. Jaunų lapų Pipirnė labai tinka Pipirnė profilaktikai. Kartais į jas Pipirnė šiek tiek jaunų trūkažolės ir rūgštynių lapų.
Avitaminozėms gydyti ir jų profilaktikai, Pipirnė mažakraujystės galima gerti sultis, išspaustas iš antžeminės Pipirnė dalies. Sulčių siūloma gerti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus Pipirnė dieną. Grūstus pipirnės sėklų miltelius galima Pipirnė kaip dirginančią, į garstyčių lapelius panašią priemonę (paruošti Pipirnė pat kaip garstyčias). Pipirnė medicina išorinę skrofuliozę, niežų opas ir pūliuojančias žaizdas Pipirnė tepalu, pagamintu iš džiovintų grūstų sėklų ir žolės, sumaišytos su taukais Pipirnė lydytu sviestu Pipirnė 1:5.
Atsakyti
QUOTE(nila_ks @ 2010 05 26, 21:15)
Dekui 4u.gif Neturiu darzo, tik siltnami, tai ten visko turiu ir paciai net juokas ima kaip viska sukisau: pomidorai, agurkai, salotos, zirniai, svogunai, burokeliai, morkos, prieskoniai, baklazanus, braskes, cukinijas, paprikos,  ridikeliai (juos jau suvalgem), briuselio kopustai, stiebiniai salierai, lyg ir viskas, dar truputi geliu, kurios laikinai. Skamba beprotiskai daug, bet viskas graziai sutilpo, neperkrauta, tik va svogunu kaip beprote susodinau 3 kg. Tai laisku turiu jomajo  doh.gif , tai dabar retinu ir tikrai gyvenime tiek nebesodinsiu.
Papildyta:

4u.gif  mirksiukas.gif
Jei butumei arciau Klaipedos tikrai isileisciau, palengvintum valgymo dalia lotuliukas.gif
Rudeniop bus daug darbelio, su dziovinimu smile.gif

viespatie, tai koki didumo tas siltnamis??????? as 1 kg svogunu nesugebejau lauke pasodinti, pritruko vietos...
Atsakyti
ohoho kokia naudinga ji smile.gif na reikes bandyti rytoj ant sumusteku pasipjaustyti thumbup.gif gal bus imanoma valgyti biggrin.gif bet uztat kaip sveika smile.gif

dar siandien baziliko nusipirkau smile.gif bet as turiu dupres nusipirkus,tai pamaisyisu su smeliu ja, gal augs g.gif o reikia uzberti zemem? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(nuliaX @ 2010 05 26, 23:03)
viespatie, tai koki didumo tas siltnamis??????? as 1 kg svogunu nesugebejau lauke pasodinti, pritruko vietos...

Siltnamis kazkur apie 30 kvadratu. Tai sakau, kad nebedarysiu taip. Norejau geltonuju, drauge paeme man 2 kg ir to galvojau ziauriai daug, dar uzsimaniau baltuju svogunu, tai teko 1 kg pirkt, nes kitaip nebuvo. Kai pradejau sodint net uz galvos susiemiau, kaimyniu kaip tycia nebuvo, tai sukisaus tuos nabagu i zeme. Bet dabar retinu, retinu, retinu, o svogunu laisku plantacijos. Vis dalinu 4u.gif O dar norejau raudonuju, tai apsaugok mane nuo tokios klaidos lotuliukas.gif
Atsakyti
bet gerai kaip smile.gif jau as jei siltnami tureciau ar sodniuka koki, tiek visko prisiseciau biggrin.gif o dabar bute belieka tik balkonas, ir tas neistiklintas ir dar palanges biggrin.gif bet nieko nera fainiau uzsiauginti kazka savo, man vien tas sodinimas, puoselejimas patinka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(aurejeae @ 2010 05 27, 10:21)
man vien tas sodinimas, puoselejimas patinka  smile.gif

vat kaip nelygiai pasiskirstę. Aplink esantys sodų sklypai apleisti, niekeno neprižiūrimi. Gi galima būtų sutarti tiesiog išsinuomoti. Dabar nei patys naudojasi, nei kitiems leidžia naudotis.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2010 05 27, 15:14)
vat kaip nelygiai pasiskirstę. Aplink esantys sodų sklypai apleisti, niekeno neprižiūrimi. Gi galima būtų sutarti tiesiog išsinuomoti. Dabar nei patys naudojasi, nei kitiems leidžia naudotis.



tai va, butent verysad.gif kad ir po langais, galetu gauti koki zemes lopineli ,bet kur tau, bobeles susigriebusios, mat jom reikia, piktzolem visi apeje, bele tik tarp ju gelele kokia islindus, ot ir reikalinga jom doh.gif
Atsakyti
QUOTE(aurejeae @ 2010 05 27, 16:17)
tai va, butent  verysad.gif  kad ir po langais, galetu gauti koki zemes lopineli ,bet kur tau, bobeles susigriebusios, mat jom reikia, piktzolem visi apeje, bele tik tarp ju gelele kokia islindus, ot ir reikalinga jom  doh.gif



oj jau daugiabucio kieme tai as nenoriu jokios zemes unsure.gif derliaus vistiek neuzsiauginsi, o gelynus vieshus augint, kazkaip irgi nelabai noro yra. aisku jei tas daugiabutis butu koks jaukus su mazu kiemeliu tai gal ir kitas reikalas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ne mama @ 2010 05 27, 17:09)
oj jau daugiabucio kieme tai as nenoriu jokios zemes unsure.gif  derliaus vistiek neuzsiauginsi, o gelynus vieshus augint, kazkaip irgi nelabai noro yra. aisku jei tas daugiabutis butu koks jaukus su mazu kiemeliu tai gal ir kitas reikalas smile.gif



kas del derliaus, tai pritariu thumbup.gif nerastum nieko doh.gif bet bent maza gelyneli,kad po langais aki dziugintu smile.gif na reikia tiketis kad gal ateity turesiu savo nuosava nama smile.gif jau tada,tai puoselesiu aplinka, augalelius smile.gif
dabar tai baisu kas pas mane ant palangiu dedasi, pilna visa doh.gif ,man tai negrazu kai tiek apkrauta labai, bet nera kitos iseitis, auginti tai norisi smile.gif
Papildyta:
vakar dar baziliko kvapniojo pasisejau smile.gif tik jetus bijau kad nepamacytu,kad palaistyti negalesiu ,nes isvyksiu keletai dieneliu unsure.gif ir dar del kitu augalu baisu g.gif va tas tai minusas dideliausias,kad esi kaip ir priristas prie namu, negali ilgam kazkur isvykti blink.gif
Atsakyti
QUOTE(aurejeae @ 2010 05 28, 18:12)
kas del derliaus, tai pritariu  thumbup.gif  nerastum nieko  doh.gif  bet bent maza gelyneli,kad po langais aki dziugintu  smile.gif  na reikia tiketis kad gal ateity turesiu savo nuosava nama  smile.gif  jau tada,tai puoselesiu aplinka, augalelius  smile.gif
dabar tai baisu kas pas mane ant palangiu dedasi, pilna visa  doh.gif  ,man tai negrazu kai tiek apkrauta labai, bet nera kitos iseitis, auginti tai norisi  smile.gif
Papildyta:
vakar dar baziliko kvapniojo pasisejau  smile.gif  tik jetus bijau kad nepamacytu,kad palaistyti negalesiu ,nes isvyksiu keletai dieneliu  unsure.gif  ir dar del kitu augalu baisu g.gif  va tas tai minusas dideliausias,kad esi kaip ir priristas prie namu, negali ilgam kazkur isvykti  blink.gif

Tai nesudedi vazonų į lėkštes ar dubenėlius su vandeniu?
Atsakyti