Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(neducio mamyte @ 2010 03 18, 16:01)
4u.gif
gal kas zinot ka apie bazilika?

Man pernai raudonlapis ir paprastas sunkiai augo.Tai šiemet sėsiu ant palangės(jei beužteks vietos doh.gif ),o paskui į šiltnamį keliaus.
Atsakyti
kas apie ciobrelius ka?
Atsakyti
QUOTE(@akytė@ @ 2010 03 18, 15:20)
o pankolis išvarė kaip krapas,vos ne iki pažastų,o sėklų ir nesubrandino...Išroviau baisines šaknis,paskui pagalvojau,gal reikėjo palikti,o kitur skaičiau,kad jos valgomos,bet ka žinau...ar skanu  doh.gif  lotuliukas.gif

Pankolis būna ir gumbinis.Šiemet nusipirkau sėklų,būtent gumbinio pankolio.Nes labai mėgstu gumbinį salierą,tai gal ir per žiemą rūsyje bus galima išlaikyti gumbinį pankolį? g.gif
Dar iš retesnių sėklų šiemet nusipirkau-pankolinė kinmetė(anyžinis lofantas),svarbiausia daugiametis,lapai labai kvapnūs naudojami įv.gėrimams,gerina viršikinimą.Lapai dekoratyvi,galima auginti gėlynuose.Čia iš viso-puiku. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2010 03 18, 13:03)
Gapo,kai įdėjo nuotrauką,galvojau,kad mano darželio prieskonių nuotrauka. bigsmile.gif Na jau kaip pas mane veši raudonėlis,kasmet pripjaunu šluotas.Paskui pasiūvu maišelius ir kalėdoms dovanoju,pamaišiųs dar kokių nors vaistažolių.Šiemet žadu dar išretinti,nes jau miškas suaugo.Jei taip bus kaip pernai rišiu vantas pirčiai.O kodėl gi ne?Turėtų kvepėti. ax.gif
Gavau dovanų iš Airijos apelsininių čiobrelių sėklų,vieną pokelį pasisėjau-dysgta.Dar turiu paprastųjų.Tik nelabai pas mane jiems žemė tinkama,tai nepasakyčiau,kad vešėtų.Ne smėlynai. g.gif
Dar pernai likau patenkinta pankoliais irgi labai vešėjo.Anyžinė ožiažolė gerai augo.Labai patiko,ant kiek vaikystėje nemėgau anyžio,kaip dabar pasikeitė skonis.Pirkau ir šiemet jų sėklas.Ant palangės persodinau žiemai paprastą anyžių,labai gerai peržiemojo.Man taip patinka į gėrimus jų dėti,gerą tokį gaivų skonį priduoda.Jonažolės nusipirkau sėklas turėsiu ekologinių darželyje nereikės ieškoti.Dar gerai medetkos,ramunėliai,labai gerai auga melisa(moterims jų arbata iš viso gerai). bigsmile.gif Va bazilikas,mairūnas nelabai pas mane auga,reiks bandyti sodinti į šiltnamį,sako geraiu šiltnamyje auga.Rozmarinas gerai augo,įdomu kaip jis peržiemojo,šiek tiek uždengiau eglišakiais,ant palangės nelabai jam patiko. schmoll.gif Peletrūno pernai gavau daigą,labai skanu į varškėtukus dėti.Lauras auga ant palangės,tai nelabai jau belieka tų prieskonių kokių ir ieškotis.Patinka man,kai Oliveris gamina,jis tiek prieskonių deda visur,ypač rozmariną,šluotomis jo visur krauna. bigsmile.gif Iš jo ir nusižiūrėjau tų apelsinių čiobrelių. g.gif

Čiobrelio yra nemažai rūšių. Darželiuose ir gėlynuose auginamas vaistinis, citrininis ir kt. Natūraliai auga paprastasis ir keturbriaunis priemolio, priesmėlio sausesnėse dirvose. Paprastąjį čiobrelį galima auginti ir darže, tik kuo prastesnės sąlygos, tuo geriau smile.gif. Užtai aš pasodinusi čiobrelių alpinariume, kur jų niekas nelepina ir auga neblogai.
Vaistinis čiobrelis gerai auga saulėtoje vietoje, kalkingoje, puveningoje dirvoje, bet visumoj šie augalai nėra reiklūs, užtai mane ir žavi. Nors jų prie namų pievose yra apsčiai, kaip ir raudonėlio ar jonažolės, bet gražūs augalai, kodėl jų nepasisodinus ir nepapuošus gėlyno ar daržo.
Savo vaistinėm savybėm ir poreikiais čiobrelis ir raudonėlis yra panašūs, tik pastarajam reikia kiek derlingesnės žemės.
Anyžinę ožiažolę ir pankolius aš irgi šiemet sėsiu. Prašau daugiau informacijos. Ar sulaukėt, kada žydės ir subrandins sėklas? Ar lapus galima skinti augimo metu? Bet aš apie tą gumbinį čia, nes toks būtent pavaizduotas ant sėklų pokelio. O gal gumbą jis suformuoja tik antraisiais metais? g.gif
Jonažolės krūmelį sakiau iš pievos persikelsiu į alpinariumą, arba yra stagarų, mačiau, kyšančių, parinksiu sėklų ir pamėginsiu pasėti. Gražios jos man.
Medetkų medetkų arbata moterims labai gerai smile.gif.
Vat peletrūno pasėjau, sudygo, formuoja tikruosius lapelius. Tikiuosi viskas bus gerai ir turėsiu prieskonių varškei paskaninti smile.gif.
Beje, apelsininis čiobrelis tai ne tas pats kas citrininis? Įdomu, koks kvapas jo, nes citrininis tai labai maloniai kvepia.
Rozmarinas pas mane ant palangės auga, nugnaibiau šakelių ir sukišau į žemę, gal prigis. Įdomus intensyvus jo kvapas, kai perbrauki su ranka. Bijojau jį naudoti, maniau kad ir patiekalui jis tokį intensyvų skonį duoda, bet marinuojant žasį dėjau jo, tai labai patiko.


QUOTE(tinuska87 @ 2010 03 18, 15:01)
...pas mus sode auga gelsvė, bet lyg ir neprisimenu, kad būčiau mačiusi sėklas... Klausimas: kaip ją dauginti? šaknimis?

Gelsvės dauginamos sėklomis ir vegetatyviškai. Tų metų subrendusios sėklos sėjamos iš rudens, sudygsta balandį. Galima sėti ir anksti pavasarį, tuomet daigai persodinami balandžio pabaigoje į nuolatinę vietą. Žydi antraisiais metais. E-seklos pardavinėja sėklas.. Aš irgi jos norėčiau, bet man reiktų tik poros augalų. Gal bus pavasarį turgeliuose daigelių. unsure.gif

QUOTE(neducio mamyte @ 2010 03 18, 15:05)
tai kaip suprantu su baziliku nekas?as pasejau pries 2 dienas bet dar schmoll.gif

Kas nekas? Reikia palaukti šiek tiek. Kantrybės. Ar tinkamai pasėjai?
Pas mane sudygo nauji ir seni kuo puikiausiai žaliuoja. Taip kad viskas su jais gerai.

QUOTE(neducio mamyte @ 2010 03 18, 15:19)
kas apie ciobrelius ka?

Kas apie čiobrelius? O per google bandei ieškot? Nes nesuprasi, kokios informacijos tau reikia doh.gif Ir ar iš tikrųjų jos reikia? Toj temoj, kurią buvai užvedus, atsakiau, bet jei pati paskui pasiklįsti, kur ką klausei ir per kelias temas perklausi, dingsta noras atsakinėt.
schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2010 03 18, 17:35)
Dar iš retesnių sėklų šiemet nusipirkau-pankolinė kinmetė(anyžinis lofantas),svarbiausia daugiametis,lapai labai kvapnūs naudojami įv.gėrimams,gerina viršikinimą.Lapai dekoratyvi,galima auginti gėlynuose.Čia iš viso-puiku. mirksiukas.gif

Labai sudomino, reiks paieškot. O čia Lietuvoj pirkot? Man anyžių kvapas labai patinka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*Inga:) @ 2010 03 18, 17:49)
Labai sudomino, reiks paieškot. O čia Lietuvoj pirkot? Man anyžių kvapas labai patinka thumbup.gif

Siunčiausi per w.w.w.e-seklos.lt.Jų puslapyje nemaža įvairovė prieskoninių daržovių.
Gapo pankolis žydėjo puikiai,vat sėklų nespėjo subrandinti,matyt per trumpa vasara.Bet aš jį nupjoviau,susidžiovinau ir kai kur dedu kaip prieskonį.O jau kvepia,tai nuostabiai.Aš dar dabar žiemą nuvažiuoju sodybon,atidarome duris,tai visas kambarys pakvipęs būtent pankoliu.O gumbinį auginsiu pirmi metai. g.gif Anyžinę ožiažolę auginau pernai pirmą kartą,tai kai žydėjo pripjoviau ir paskui džiovinau.
Ar auginę lankščiąją citrinžolę?Ar tikrai geriau auginti vazonose,kad paskui žiemą pernešti namo? g.gif
Dar šiemet bandysiu Jobo ašarė.Ant pokelio rašo,kad spraginti grūdai naudojami rytietiškoje arbatoje.Suintrigavo. g.gif O iš tų grūdų galima net karolius suverti. g.gif
Na pas mane čiobreliai auga prastai.O apelsininis pamatysime kuo kvepės vasarą. g.gif Aš net galvoju,gal kelis daigelius pasisodinti į vazoną,kai tokia netinkama žemė. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 18 kovo 2010 - 17:03
Kas čia per įdomybė Jobo ašarė? Lanksčiąją citrinžolę pasėjau daigykloj, iš 7vnt išdygo viena. Gal dar išlįs, nors labai abejoju. Aš sodinsiu ir sėsiu paskui į atvirą dirvą. O jau rudeniop persodinsiu į vazoną ir įsinešiu.
Čiobrelis auginamas ir vazone, tikrai mačiau balkonininkių temoj net foto, kaip mergaitės gražiai augina.
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 18, 17:38)
Čiobrelio yra nemažai rūšių. Darželiuose ir gėlynuose auginamas vaistinis, citrininis ir kt. Natūraliai auga paprastasis ir keturbriaunis priemolio, priesmėlio sausesnėse dirvose. Paprastąjį čiobrelį galima auginti ir darže, tik kuo prastesnės sąlygos, tuo geriau smile.gif. Užtai aš pasodinusi čiobrelių alpinariume, kur jų niekas nelepina ir auga neblogai.
Vaistinis čiobrelis gerai auga saulėtoje vietoje, kalkingoje, puveningoje dirvoje, bet visumoj šie augalai nėra reiklūs, užtai mane ir žavi. Nors jų prie namų pievose yra apsčiai, kaip ir raudonėlio ar jonažolės, bet gražūs augalai, kodėl jų nepasisodinus ir nepapuošus gėlyno ar daržo.
Savo vaistinėm savybėm ir poreikiais čiobrelis ir raudonėlis yra panašūs, tik pastarajam reikia kiek derlingesnės žemės.
Anyžinę ožiažolę ir pankolius aš irgi šiemet sėsiu. Prašau daugiau informacijos. Ar sulaukėt, kada žydės ir subrandins sėklas? Ar lapus galima skinti augimo metu? Bet aš apie tą gumbinį čia, nes toks būtent pavaizduotas ant sėklų pokelio. O gal gumbą jis suformuoja tik antraisiais metais? g.gif
Jonažolės krūmelį sakiau iš pievos persikelsiu į alpinariumą, arba yra stagarų, mačiau, kyšančių, parinksiu sėklų ir pamėginsiu pasėti. Gražios jos man.
Medetkų medetkų arbata moterims labai gerai smile.gif.
Vat peletrūno pasėjau, sudygo, formuoja tikruosius lapelius. Tikiuosi viskas bus gerai ir turėsiu prieskonių varškei paskaninti smile.gif.
Beje, apelsininis čiobrelis tai ne tas pats kas citrininis? Įdomu, koks kvapas jo, nes citrininis tai labai maloniai kvepia.
Rozmarinas pas mane ant palangės auga, nugnaibiau šakelių ir sukišau į žemę, gal prigis. Įdomus intensyvus jo kvapas, kai perbrauki su ranka. Bijojau jį naudoti, maniau kad ir patiekalui jis tokį intensyvų skonį duoda, bet marinuojant žasį dėjau jo, tai labai patiko.   
Gelsvės dauginamos sėklomis ir vegetatyviškai. Tų metų subrendusios sėklos sėjamos iš rudens, sudygsta balandį. Galima sėti ir anksti pavasarį, tuomet daigai persodinami balandžio pabaigoje į nuolatinę vietą. Žydi antraisiais metais. E-seklos pardavinėja sėklas.. Aš irgi jos norėčiau, bet man reiktų tik poros augalų. Gal bus pavasarį turgeliuose daigelių. unsure.gif
Kas nekas? Reikia palaukti šiek tiek. Kantrybės. Ar tinkamai pasėjai?
Pas mane sudygo nauji ir seni kuo puikiausiai žaliuoja. Taip kad viskas su jais gerai.
Kas apie čiobrelius? O per google bandei ieškot? Nes nesuprasi, kokios informacijos tau reikia  doh.gif Ir ar iš tikrųjų jos reikia? Toj temoj, kurią buvai užvedus, atsakiau, bet jei pati paskui pasiklįsti, kur ką klausei ir per kelias temas perklausi, dingsta noras atsakinėt.
schmoll.gif

ta prasme ar geru laiku as jas pasejau nes ciobreli ir bazilika ta pacia diena,nors sako kad ciobreli reikia veliau balandzio viduri...googlei neidomu,o cia mamytes is praktikos paraso...o jai pasimeciau tai atsiprasau...labai jau be nuotaikos ponia tongue.gif
Atsakyti
Laiku tu pasėjai. Juo labiau, kaip suprantu namie auginsi. Šiaip svarbu, kad šviesos gautų, nes paskui vėl per visas temas teks lakstyt su ištįsusiais ūgliukais, kaip kad su agurkais atsitiko smile.gif . Ir dar svarbu, kad žemę jiems tinkamą parinktum, ypač čiobreliams. Paieškok kokio smėlio, kad pamaišyt. bet čia aišku, kai jau pikiuosi, nes dabar tai nieko nebepadarysi, turės tenkintis tokia žeme, kokia yra. Bazilikus daug kas sėja į šiltnamį 3-4mėn., aš sėsiu daugiau tik 5 mėnesį į lauką, kad džiovinimui prisirinkt, nes dabar kol kas užteks. Beje, bazilikas lengvai įsišaknija, jei turi pažįstamų, kas augina namie, paprašyk šakelę, įkišk į vandenį ir nereiks vargt, jei netyčia nesudygtų.
O čiobrelius sėjau lauke, vazone nesu auginusi. Šiais metais tik krūmą padalinsiu, kad turėtų kur plėstis.
Atsakyti
bazilikai iš tiesų labai bijo šalčio...net šaltesnė vasara -ir jau jiems nepatinka..Todėl juos reikia kuo vėliau išnešti i lauka...Turbūt geriausia išeitis augint šilknamyje...Nors šiemet vistiek sodinsiu juos lauke,tik parinksiu saulėtesne ir šiltesnė vietelę....
Man labiausia patinka prieskoniai daugiamečiai....pasėji ir rami galva thumbup.gif
Reiks pasieškoti ivairesniu ,idomesniu sėklu ir man..Niekada nesisiunčiau internetu.... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2010 03 18, 18:00)

Ar auginę lankščiąją citrinžolę?


as siemet pasejau- sudygo, bet jau tokie siulai kad ne tas zodis doh.gif puse galus pridave per savaite- puse dar laikos, nors neaishku kuom baigsis blush2.gif
o siaip man shalavijas pernai labai patiko ir rozmarinas thumbup.gif
palikau juos darze ziemoti, tai rozmarino tikrai neberasiu, o del shalavijo bus matyt.
siaip dar auginau: ramuneles, medetkas, bazilikus, ciobrelius , raudoneli, metas, melisas, mairuna, peletruna, pelyna, katzole, na ir aisku krapus, petrazoles, gelsve. dar didelis grazus debesylo krumas buvo.
o siemet shalia siu prieskoniu pasisejau barboryte, darzini buili, citrinzole, ivairesniu rushiu bazilikus, kalnini dashi, ozrage, juozazole ir dar kazka biggrin.gif

laukiu nesulaukiu shilumos ir saulutes 4u.gif

Merginos, aciu uz ishsamius postus - labai idomu pasiskaityti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(@akytė@ @ 2010 03 18, 20:39)

Reiks pasieškoti ivairesniu ,idomesniu sėklu ir man..Niekada nesisiunčiau internetu....  doh.gif

Aš pirmą kartą šiais metais siunčiausi.Įsivaizdavau,kad čia brangus dalykas,bet pasirodo apsirikau. blush2.gif Man ienternetu labiau patinka,gali ramiai apžiūrėti kiekvieną augalą,pasidomėti google apie jį.Parduotuvėn nueini pilna žmonių,prietema,aprašymas mažomis raidelėmis parašyta(nebematau be akinių,o akinius tik namie deduosi siūvinėjant,kitur dar nepraktikuoju blush2.gif )išeinu nieko neradųsi,arba nusiperku kokią nesamonę. ax.gif Pabandykite,tikrai verta. 4u.gif
Casual aš dar citrinžolės nesėjau,laukiu daugiau saulės.Gal dėl to tau ji leipsta?Apie ją girdėjau turguje labai gerus atsiliepimus moters. g.gif
Gapo,pagooglink apie Jobo ašarę,ne stebuklas,bet įdomus augalas. bigsmile.gif (žolinių giminės)
Atsakyti