Nu pas mus normalūs buvo.Vos susilaikiau nuo krentančių čiobrelių.Jaučiu jei dar bus pirmadienį nusipirksiu.Nebenoriu erzinti MB-sakys kiek tu dar gali pirkti?
Nusipirkau ciobreli ir slamuti. Ant ciobrelio vazonelio parasuta svyrantysis, o ant korteles ismegtos i zeme - citrininis. Paziurejau goglyje - akurat citrininis. Pernai toki turejau is drauges parsivezus, per ziema neisgyveno. O ivedziau uzklausa apie svyrantyji, tai parase, kad tokiu cudu isvis nera. Bet nabagelis tokioje sunkioje zemeje isodintas. Dabar padejau sauluteje balkone, tegul sildosi. Jei prigis, tai turesiu keturiu rusiu - vaistini, citrinini, paprastaji ir dar nezinau koki Slamutis irgi jug smelynu augalas, reiks gelbet ir ji. Tokie nelaimingi, bet gal sustipres. Nekainavo nei 4 Lt, tai emiau, kad ir suvargusius.
Irvel,aš šiandien citrininį čiobrelį nusipirkau už 1.97 lt.Išvežiau sodybon ir pasodinau į žemę,nes vazone jau šaknys lindo lauk.Gal nbe nušals,nes jau peržiemoję čiobreliai parasti pradeda atželti.
Irvel,aš šiandien citrininį čiobrelį nusipirkau už 1.97 lt.Išvežiau sodybon ir pasodinau į žemę,nes vazone jau šaknys lindo lauk.Gal nbe nušals,nes jau peržiemoję čiobreliai parasti pradeda atželti.
o kam naudojamas Slamutis?
ir rozmarino noriu
dar ko gero jei butu nukainuotas- salavija pasiimciau, nes manasis kazkaip sode sunkiai perziemojo - kol kas be gyvybes zenklu stovi
Žaliavai naudojami šlamučių žiedynai. Giedrą dieną, nukritus rasai, tik pradėję žydėti graižai kerpami ar pjaunami su 1-2 cm ilgio stiebo viršūnėle. Džiovinama pavėsyje arba džiovykloje. Žiedynuose yra flavonoidų, eterinio aliejaus, antibiotikų savybėmis pasižyminčio arenarino, vitaminų C, K, raugų, mineralinių druskų. Šlamučių preparatai veikia spazmoliškai, skatina tulžies išsiskyrimą, vartojami lėtiniams cholecistitams, hepatitams gydyti, esant tulžies pūslės spazmams, kaip skrandžio ir kasos sekreciją skatinanti, kraujavimą stabdanti priemonė. Pagerėjus tulžies sekrecijai ir atsiradus spazmoliniam poveikiui, lėtiniu cholecistitu sergantiems ligoniams pamažu šalinami smulkūs akmenys, smėlis.
Liaudies medicinoje šlamučių žiedynai vartojami kirmėlėms varyti, tulžies pūslės ir kepenų ligoms gydyti. Arbata geriama nuo geltligės, gastrito, plaučių tuberkuliozės. Šlamutis dar vadinamas kačpėdeliu, sausuke, šilkinėliu.
Specifinio kvapo džiovinti augalai dedami į drabužių spintą nuo kandžių. Žole geltonai dažomi audiniai. Augalai dekoratyvūs, sodinami alpinariumuose; tinka sausoms puokštėms ir verboms rišti.
Įtrauktas į apribotų ar draudžiamų rinkti bei prekiauti laukinių augalų sąrašą.
Dėmesio, klausimas apiebaziliką: persodinau į gėlių vazonėlį savo žalius ir raudonus bazilikus: dviejose vazonėliuose po vieną vnt, kituose dviejuose vazonėliuose po 2 ir 3 vnt. Žali bazilikai jau tokie pastypę, turi po 6 lapelius, o raudonieji - dar mažučiai ir turi po 4 lapelius (čia sumoje lapeliai, su tais pirmaisiais). Kada laikas nuskabyt jiems viršūnėles ir kiek daug jos nuskint?
Dėmesio, klausimas apiebaziliką:
persodinau į gėlių vazonėlį savo žalius ir raudonus bazilikus: dviejose vazonėliuose po vieną vnt, kituose dviejuose vazonėliuose po 2 ir 3 vnt.
Žali bazilikai jau tokie pastypę, turi po 6 lapelius, o raudonieji - dar mažučiai ir turi po 4 lapelius (čia sumoje lapeliai, su tais pirmaisiais).
Kada laikas nuskabyt jiems viršūnėles ir kiek daug jos nuskint?
reikia prisiminti pasaką, kai nukerta slibinui galvą, o vietoj jos išauga dvi. Tai ir čia lygiai tas pat, nugnybus viršūnėlę iš šonų simetriškai išauga dvi naujos viršūnės ir t.t.. ( einu paieškot vaizdinės medžiagos internete)
QUOTE(Lauxyte @ 2010 04 13, 11:05)
Sveikos . Turiu pasisejus bazilika zalia. Norejau paklaust kada ji galima sodint lauke? I lysve? Ar jis turi butinai augti vazonelyje?