Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

O tai kam raut ir mest g.gif Ir bazilikus gali persodint - grazuteliai jie pas tave, o ypac jau reiktu serencius ir medetkas - labai grazus daigeliai. Del kalendros - skaiciau kad reikia nesutankint sejant, nors as tik kelias seklytes i vazoneli meciau - vistiek istyso, garzus, bet liauni tokie augaliukai, gal tik lauke jie ir auga kazkaip kitaip, as irgi nezinau.
Raudonas bazilikas pas mane dygo gerai, bet jau auga ziauriai letai.
Del kitu neisdygusiu - gal lauk dar mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 04 02, 14:58)

Žalieji bazilikai - rodytame vazonėly palikti max 4 daigelius ( aš palikčiau vieną, bet tai priklauso nuo vartojimo ypatumų wink.gif ), likusius persodinti į naujus vazonėlius arba praėjus galimų šalnų periodui, t.y. ~ birželio vidurį, persodinti tiesiai mamos darže;

Petražolės - tankokai, tačiau viskas priklauso nuo vartojimo dažnumo.

Tagetės ir medetkos - vienas vazonėlis=vienas daigas. Jei tai 'grožiui', tai galima sodint į pailgą lovelį ir nuo vazaros pradžios vis patręšti. Tačiau, jei medetkų žiedai bus vartojami arbatoms, pavilgams, tai per tanku, labai labai. Normaliam augimui reikalingos maistinės medžiagos, gaunamos iš substrato. Taigi, taip tankiai augdami daigai greit išnaudos resursus, skurs. Apipuls visokie amarai ir kt. negeriečiai.;

Krapai - o čia jie vazoniniai? T.y. žemaūgiai?

Kalendra - tanku, labai labai. Dėl aukščiau minėtų priežaščių, išskirstyčiau į atskirus vazonėlius, o didžiąją dalį atiduočiau mamai į daržą;

Raudoni baziliai - tas pat kaip ir su žaliais wink.gif ;

Pomidorai - ne visi ten pomidorų daigai. Daigas - vazonas, didesnis ir 'skalsesnis' substratas nei durpės. Na, čia jei jau ekologiškai, be trąšų;

Žemuogės - supurkšti vandeniu ir būtinai uždengti skaidria plėvele, kas dieną ar antrą atidengti pravėdinti. Uždengus laikyti tol, kol nesudygsta. Nelabai įžiūriu, o žemuogės buvo pabertos ant viršaus ir daugiau niekas neužberta, taip?

Čiobrelis, levanda - labai daug pasakoti. Jei trumpai, tai skirtingu greičiu sudygsta ir skirtinga temperatūra reikalinga. Čiobreliams užtektų kaip ir žemuoges 'sutvarkyt'. Levandos - net nežinau nuo kurio galo apie jas pasakoti blush2.gif

Pipirnė - iš matomų 5 'žalių', tik du gali būti pipirnės daigeliai;

Česnakiniai svogūnai - galima bandyti dar laukti, pritaikant 'žemuogių' metodą. Kitą kartą reiktų daryti taip: suberti sėklas į kaproninę puskojinę ir laikant tvirtai už galo pamerkti 30sek sėklas į labai labai karštą vandenį, arba kelis kartus perlieti verdančiu vandeniu. Tuomet sėti ir užberti vermikulitu. Čia taip daroma su visomis svogūnų, porų sėklomis, nes jų sėklų luobelė yra storoka ir kieta.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2010 04 02, 16:15)

Pipirnė - iš matomų 5 'žalių', tik du gali būti pipirnės daigeliai;


tai kad ne ne pipirnė rašė, o pipirmetė... ax.gif

o ten kur du,tai tikrai serenčiai 4u.gif
Atsakyti
oooooi merginos kaip aš jums dėkinga aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif

ant žemuogių žemių pabėriau ir dar paspaudžiau lengvai, kaip ir visas kitas sėklytes. einu uždengsiu plėvele žemuogėles ir česnakinius svogūnus (apie juos ant pakelio taip parašyta, kad vos ne lengviausia juos čia augint turėtų būti). o dėl krapų - net nežinau, kokie jie, ant pakelio nufotkinta jau nuskinta puokštelė. ir parašyta "ekologiška" smile.gif

dar pasakykit prašau, kada bus laikas persodinti? ar jau tokio ūgio laikas, ar dar lukterti (labai trapūs man atrodo šie daigeliai). ir gal kokio mėnulio laukti?
žemes pirkausi "universalias daržovėms".

trąšų nenaudosiu, taigi klusniai vykdysiu jūsų nurodymus pioneer.gif

darsyk dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 04 02, 16:33)
tai kad ne ne pipirnė rašė, o pipirmetė...  ax.gif

doh.gif per skubėjimą tik pusę žodžio perskaičiau biggrin.gif
A, gi serenčiai ir tagetės yra vienas ir tas pat. Čia kažkaip automatiškai man tas gėlytes norisi moteriškai vadinat, o ne vyriškai wink.gif

QUOTE(Žanė @ 2010 04 02, 16:39)
dar pasakykit prašau, kada bus laikas persodinti? ar jau tokio ūgio laikas, ar dar lukterti (labai trapūs man atrodo šie daigeliai). ir gal kokio mėnulio laukti?
žemes pirkausi "universalias daržovėms".

išpikiuot tokio dydžio ž. bazilikus, tagetes, kalendras, medetkas galima ir su šiomis priemonėmis:
user posted image
e-seklos.lt parduoda, greit atneša į namus. Na, o prieš išskirstant reikia gausiau prilieti ir leisti susigerti kuo daugiau vandens, vos ne pelkę padaryt, tuomet labai gražiai rodytomis šakutėmis smeigti į substratą ir prilaikant už lapelio, kelti.
Seniuose yra pirkti kompostinė žemė, ryškus ryškus geltonas maišas. Tai vat tas universalias kiek pagerinus su ta kompostine ir reikalui esant dar papildyti vermikulito ar smulkios frakcijos žvyriuko ( seniuose taip pat yra pirkti maišais ) sezonui turėtų pilnai užtekti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gaudvilė: 02 balandžio 2010 - 17:20
Mano palanges darzas maziau negu kuklus. g.gif Mairunai pradeda list is zemes, ciobreliai puse bedos, o va bazilikas kol kas vienas drasuolis. g.gif Ir dar kate pasivaiksciojo ant mano darzo. Gerai, kad neiskapste.
Bet nesuprantu, gal dabar seklos man pasitaiko baziliku nevykusios kokios, ar blogom zemen seju, nes vienais metais tai tokia grazus buvo raudonieji bazilikai. O va pernai ir siemet jauciu irgi menkai kas gausis. g.gif
Atsakyti
Keista, o pas mane būtent violetiniai bazilikai geriausiai sudygo, ir greitai auga. Gaila, ne viskas isdygo, ką sodinau, o kadangi nepasižymėjau, ką sodinau, tai ir nežinau, kas būtent nesudygo, o kas ne smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žanė @ 2010 04 02, 15:58)

Raudonasis bazilikas, paliegęs toks... Girdėjau, jis lepus? Ar čia netiesa?:


nelepus, kaip piktžolė dauginasi.
Sveikos 4u.gif Šauni tema thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 04 04, 23:23)
nelepus, kaip piktžolė dauginasi.
Sveikos 4u.gif Šauni tema thumbup.gif

O pas mane pernai labai prastai augo. verysad.gif Sakaiu šiemet bandysiu į šiltnamį pasodinti. g.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 04 04, 23:23)
nelepus, kaip piktžolė dauginasi.
Sveikos 4u.gif Šauni tema thumbup.gif

Siemet man taip sunkiai dygsta. O ir sraiges ji labai megsta. Pernai is darzo ant greicio sunaikino, nespejo net ugtelet.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2010 04 05, 07:26)
O pas mane pernai labai prastai augo. verysad.gif Sakaiu šiemet bandysiu į šiltnamį pasodinti. g.gif

pamenu kažkuriais metais mamai nupirkau po pakelį žalių ir raudonų bazilikų, ji nebuvo jų auginusi, šiltnamy tiesiog pabarstė šalia agurkų ir pomidorų, tai jie, gaudami tradicines karvių mėšlo raugo trąšas tiek išbujojo, tie raudoni net beveik juodais lapais buvo, žali taip pat taaaamsiai žali, o kai reikėjo derlių nuskinti ir džiovinti, tai viso sodo namelio grindys buvo nuklotos, o jau aromatas wub.gif žodžiu, žiauriai gerai tada užderėjo biggrin.gif praėjo trys - keturi metai, tebebarstau ant patiekalų negailėdama...
tačiau pirkau tada bazilikus Schatteling parduotuvėje, užsienietiškus, ne lietuviškus. pasirodo, kad labai skiriasi nuo lietuviškų, taip kolegė mane pamokino...
Atsakyti
Manau, kad zeme kazkokia bloga man pasitaike. Nu taip sunkiai dygsta, baziliko gal kokie trys ar keturi galvytes iskise, mairunai irgi ant pirstu suskaiciuojami. Nu ciobreliu daugiau yra, bet tik galvytes iskiso ir sustoje dairosi, neauga visai. g.gif
Atsakyti