Įkraunama...
Įkraunama...

---Vaistažolės ir prieskoniai---

QUOTE(GAPO @ 2010 03 29, 12:33)
Mažina? rolleyes.gif Kiek žinau, tai didina, kaip ir visi kartumynai, ir gerina virškinimą.
O kaip prieskonis labai tinka varškės patiekalams,marinuotiems, raugintiems agurkams, pomidorams, grybams, taip pat sriuboms, salotoms, padažams ir t.t.
O levandų man irgi reikia, o reikia nemažai, paskaičiavau, kad apie 120krūmukų, pirkt būtų brangu,tai mėginsiu daiginti pati vegetatyviškai, kad būtų greičiau.


Ant sėklų pakelio parašyta, kad mažina, nežinau, kiek čia tiesos. Išbandysiu biggrin.gif
Atsakyti
Mačiau Maximoj levandų vazonėliuose, kažin, ar jos pradėtų šiemet žydėt?
Atsakyti
svekos,
aš irgi prieskonių mylėtoja, susisėjau ant palangės 10 vazonėlių. dauguma išdygo. labai jau krapiukai paliegę, ten, kur laistydama šliūkštelėjau vandens, daigeliai ir "užlinko".
sakykit, ar galiu tuos tankiai pasėtus vazonėlyje prieskoninius augalėlius taip ir palikti? ar būtina praretinti? kol kas jie nuo 2 iki 8 cm aukščio...
kalba eina apie bazilikus (abiejų spalvų), krapus, petražoles, česnakinius svogūnus, medetkas, čiobrelius, kalendras, mėtas, žemuogėles, pomidorų medelius. nu pastarieji penki tai sunkiai dygsta, gal todėl, kad nedengiau plėvele. tačiau pas mus šilta namie, o laistau gausiai, kas antrą dieną.
lauksiu patarimų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirtenė @ 2010 03 29, 11:24)
Ant sėklų pakelio parašyta, kad mažina, nežinau, kiek čia tiesos. Išbandysiu biggrin.gif

Meluoja lotuliukas.gif Pasiskaitykit čia, , arba štai čia iš V.Sasnausko knygos.

Žane,p rieskoninėms žolelėms, kaip kitiems augalams reikia vietos augti. Pikiuojama, kai turi tikruosius lapelius ir tam tikrais atstumais. Galite tiesiog dabar retinti išskabydama silpnesnius augaliukus, jei matote, kad neprireiks visų. Kai kurie augalai sėjami tiesiai į nuolatinę vietą, nepakenčia persodinimo- šaknų judinimo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 29 kovo 2010 - 13:39
Dėkui už antrą nuorodą, ten visokių įdomybių radau smile.gif
Atsakyti
Sveikos merginos smile.gif as irgi sergu ta pacia liga doh.gif
Nutariau jums parodyti savo darzeli ant palanges ax.gif
Sie daigeliai (pirma eile nuo lango - verbenos, antra - zemuogytes, trecia - balkoniniai pomidorai, o ketvirta - dekoratyvi paprika) pasodinti kovo 11 d. Viska ruosiuosi auginti istiklintame balkone, nes pas mane jis didelis, apie 13 kv.m tongue.gif Aisku tik po kelis daigelius, o kitus isdalinsiu.

user posted image

Pomidoriukai:
user posted image

Dekoratyvus cili pipiriukai (arciausiai):
user posted image

Verbenos ir zemuogytes:
user posted image

Sodinta 03.17:
Bazilikas:
user posted image

Lobelijos (per daug briberiau seklu, tai dabar bus sunku ispikiuoti, nes noriu, kad indelyje butu tik po viena daigeli schmoll.gif ):
user posted image

Levandos zydincios pirmaisias metais (bent jau taip ant pakelio rase smile.gif):
user posted image

Astrus pipiras:
user posted image

Citrinine melisa:
user posted image

Man kaikurie daigeliai atrodo istyse, bet jie auga ant rytines palanges. Noriu dar jusu paklausti, kaip daznai jus laistote daigelius, nes as bijau juos supudyti g.gif
Tai tiek kol kas 4u.gif O geguze planuoju dar pasodinti is karto balkone krapu, petrazoliu, salaviju smile.gif
Lauksiu jusu komentaru ir pastabu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vėjaustė: 30 kovo 2010 - 20:50
Vėjaustė: saunus darzas thumbup.gif
Bazilikai tai man atrodo siek tiek patyse...na as cia su saviskiais lyginu
O del lobeliju: kodel tik po viena daigeli? Taigi jos smulkokos kiek zinau, galima drasiai daugiau palikti ir bus grazus krumeliai smile.gif
Mano darzo naujienos - pasirode salavijai rolleyes.gif
Atsakyti
o kuom skirias šita tema nuo "darželio balkone" apie kią čia daugiau kalbama? bigsmile.gif
Atsakyti
Vėjaustė, matyt, šiek tiek ne ten papuolė. Na bet nieko tokio smile.gif, Grange, ar ne tiesa? Nors ir kalbama čia apie vaistažoles ir prieskonius. Aš pvz., kol kas tikčiau prie balkonininkių, nes auginu, daiginu namie, bet jau po truputį išsikraustysiu laukan su prieskoninėm žolėm ir daržovėm.
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 03 31, 00:44)
o kuom skirias šita tema nuo "darželio balkone" apie kią čia daugiau kalbama?  bigsmile.gif

Ten apie daržoves, o čia apie prieskonius ir vaistažoles. biggrin.gif

Mano bazilikas tinginys papuolė. Nedygsta dar. g.gif Mairūnas rodo kažkokį judėjimą, jau su akiniais įžiūriu kažkokius mažulyčius daigelius, na o čiobreliai žaliuoja kaip reik. Bet jau tokie smulkučiai. Parodyčiau, bet telefonu nieko nepritrauksiu iš arti. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(GAPO @ 2010 03 31, 07:10)
Vėjaustė, matyt, šiek tiek ne ten papuolė. Na bet nieko tokio smile.gif, Grange, ar ne tiesa? Nors ir kalbama čia apie vaistažoles ir prieskonius. Aš pvz., kol kas tikčiau prie balkonininkių, nes auginu, daiginu namie, bet jau po truputį išsikraustysiu laukan su prieskoninėm žolėm ir daržovėm.



QUOTE(Irvel @ 2010 03 31, 07:30)
Ten apie daržoves, o čia apie prieskonius ir vaistažolesbiggrin.gif


4u.gif man tik buvo įdomu,gal ir čia tikčiau hihihi.gif

Bet turbūt,kad čia ir daugiau, nes auginu tik prieskonius ir gėles biggrin.gif
Atsakyti
Na, čia pageidaujami visi ir visos. Juk be prieskonių nei mūsų kasdieninis, nei šventinis valgis neįsivaizduojamas. O sava išauginta žolelė kvapnesnė, skanesnė ir turi daugiau gerų savybių nei pirktinė. Tad, manau, greta nepakeičiamų iš Egipto, Kinijos, Turkijos, Indijos ir kitų egzotiškų šalių importuojamų prieskonių tikrai turėtų būti kiekvienuose namuose, bent ant palangės auginamų mėgiamiausių ir Lietuvoje galinčių augti prieskonių.
Ta proga straipsnis apie prieskonių savybes ir poveikį sveikatai. O štai čia lakoniška prieskoninių augalų panaudojimo abėcėlė(tikrai nėra pilna).
Beje, daugelis prieskoninių augalų yra dar ir dekoratyvūs, kaip antai vaistinis šalavijas, kalninis dašis, raudonėlis, mėta, melisa, juozažolė, levanda, laiškiniai česnakai, pipirai.
Atsakyti