Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventoju pajamu mokescio deklaravimas

QUOTE(Ž.J. @ 2010 03 19, 10:04)
Nepuolu as ju.... mirksiukas.gif Pati esu vyriausia buhaltere, ir pati teikiu tas deklaracijas, tik noriu pasakyt, kad sustacius metine deklaracija, visada patikrinu ar sutampa su menesinem, ir jei skiriaisi, ieakau priezasciu kodel.....
ax.gif O kol nera metines deklaracijos, nezisku ar menesines teisingos, ri cia yra ne VMI o paciiu buhalteriu klaidos, taip metine iirgi tteisinga, kol nera sutapatinma su menesinem... bet juk kaskart viska reikia tikrinti..... mirksiukas.gif


Tikrai nepalaikiau to puolimu smile.gif
Jeigu FR0572 A priedo A7 laukelyje nurodyta išskaičiuota GPM suma, o anot VMI ten turi būti 0, nereikia laukt metinės deklaracijos, kad atmestum deklaraciją mirksiukas.gif
Be to metinė buvo /turėjo būti pateikta iki vasario 15, patikrinti galima buvo ir per vasario mėn. IMHO smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Auges: 19 kovo 2010 - 10:10
QUOTE(Auges @ 2010 03 19, 10:08)
Tikrai nepalaikiau to puolimu smile.gif
Jeigu FR0572 A priedo A7 laukelyje nurodyta išskaičiuota GPM suma, o anot VMI ten turi būti 0, nereikia laukt metinės deklaracijos, kad atmestum deklaraciją  mirksiukas.gif
Be to metinė buvo /turėjo būti pateikta iki vasario 15, patikrinti galima buvo ir per vasario mėn. IMHO smile.gif

Kazkaip neuzkliuvau „ant to“, nes turiu mokesciu isaiskinimus, tad visur ir rasiau ta 0 (cia susije su 2 ligos dienom?). o deklaracijas ir mes, buhalteriai veluojam teikt, tikrai yra tokiu, kurios i terminus neziuri taip rimtai..... smile.gif gal del per didelio darbo kruvio nespeja.... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ž.J.: 19 kovo 2010 - 10:29
Pastaruoju metu itin daug "malonių" žinių sulaukiančioms vaikus iki dvejų metų auginančioms mamoms teko patirti šoką ir dėl klaidingo pajamų deklaracijos šablono.

Internetinėse svetainėse mamos tarpusavyje pradėjo dalintis informacija esą daugeliui iš jų gali tekti susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

"Pabandžiau užpildyti savo deklaraciją ir išaiškėjo, kad visi, kas gavo motinystės (tėvystės) pašalpą 2009 m. mažesnę nei 3140 Lt, turės susimokėti kažkiek PSD, priklausomai nuo gautos pašalpos dydžio. Pasirodo, "Sodra" pažeisdama įstatymą, arba nesivadovaudama juo, neapmokestintų pajamų dydį (NPD) taikė tam mokesčiui, kuriam jį taikyti nepriklausė. Jei pajamų nedeklaruosi, vėliau sulauksi Mokesčių inspekcijos laiško su perspėjimu susimokėti visą nepriemoką ir delspinigius", - internete piktinosi viena mama.


"Vakarų ekspresui" kreipusis į "Sodrą", jos atstovai patikino, jog PSD įmokų mokėti motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjams dėl NPD taikymo deklaruojant 2009 m. pajamas nereikės.

"Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad buvo patalpintas deklaracijos šablonas su klaida, kurį užpildžius buvo fiksuojama PSD įmokos nepriemoka. Šiuo metu deklaracijos šablonas pakoreguotas ir teisingai jį užpildžius PSD įmokos nepriemokos nėra", - komentavo "Sodros" Komunikacijos skyriaus vedėjas Algirdas Meškauskas.

Valstybinės mokesčių inspekcijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta komentuodamas šią situaciją, pažymėjo, kad praėjusių metų pabaigoje keitėsi NPD taikymo bei su tuo susijusių PSD įmokų mokėjimo traktavimas, o deklaracijos pildymo šablonas jau buvo kuriamas.

"Sistemoje patalpintas deklaracijos pildymo šablonas buvo klaidingas tik mažai išskirtinei mokesčių mokėtojų daliai - motinystės (tėvystės) pašalpas ir ligos išmokas 2009 metais gavusiems gyventojams. Tuo šablonu pasinaudojusių asmenų skaičius nesiekia 200. Mokesčių inspekcija, atsiprašydama, su jais individualiai susisiekia bei pataria, kaip pakoreguoti pateiktą deklaraciją", - sakė D. Buta.

Naujas deklaracijos šablonas, tinkantis visiems mokesčių mokėtojams pateiktas kovo pradžioje. Iki šiol mokesčių inspekcija yra gavusi apie 4 000 gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų.

Edita Gudavič.

TAI mums reik deklaruoti pajemas uz 2009metus???????
Atsakyti
vakar skambinau VMI, tai pasake, jog IB preliminarios bus siandien arba ryt. gal jau yra? g.gif
Atsakyti
gal kas galetu padeti - praeitoje temoje radau apie PSD, mano situacija tokia:
iki 2009 01 31 buvau studente, vasari jau registravausi darbo birzoje, nuo balandzio 23 dirbau, pajamas paskutines gavau spalio 2 d., nes imone nusprende kreiptis i teisma del bankroto ir tik siu metu sausio 28 d. esu teismo sprendimu atleista pagal bankrota, taigi kaip su tuo PSD? ar turesiu kazka sumoketi? nes nemanau, kad nuo spalio imone mokejo uz mus.
Atsakyti
pas mane dar nera prem.dekl. laukiu toliau doh.gif kaip atsibodo
Atsakyti
kaip paskaiciuoti MNPD kai yra vienas ir du vaikai siemoj g.gif ir kaip paskaciuoti kai vaikas gime tarkim 2009 spalio menesi g.gif blush2.gif
Atsakyti
http://www.delfi.lt/...d.d?id=30165171
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 19, 09:50)
Na ir VMI irgi "nepasišiukšlino". Norėčiau užstoti buhalteres....


drinks_cheers.gif
Atsakyti
sorry mamytes,as labai situose reikaluose "zalia" tai man reik dekloruoti uz 2009m pajamas? o kodel? unsure.gif kiek zinau nevisi dekloruoja g.gif
Atsakyti
QUOTE(simona:) @ 2010 03 19, 11:35)

blink.gif doh.gif nera zodziu
Papildyta:
QUOTE(Dinariukas @ 2010 03 19, 11:44)
sorry mamytes,as labai situose reikaluose "zalia" tai man reik dekloruoti uz 2009m pajamas?  o kodel?  unsure.gif  kiek zinau nevisi dekloruoja  g.gif

tai gi galit grazinti kazkiek pinigeliu, jus gi turbut esat vaiko prieziuros atostogose, tai Sodra uz viena men nepritaike NPD
Atsakyti
na nesuprantu,kai grazinsiu tai pritaikis NPD ????????? blush2.gif
Atsakyti