Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventoju pajamu mokescio deklaravimas

QUOTE(simile @ 2010 03 18, 14:06)
O kaip NPD skaiciuoti kai beveik kiekviena menesį gauni skirtigą pinigelių sumą?
Ir ar tie 97Lt įsiskaičiuoja?

Taip ir skaiciuoji....
Mėnesinis - NPD = 470 – 0,2 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos – 800).
Metinis - MNPD = 5 640 – 0,2 x (gyventojo metinės su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos – 9 600).

Skaičiuojant metines pajamas, nuo kurių taikomas NPD, nėra įtraukiami už vaikus gauti vaiko pinigai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ž.J.: 18 kovo 2010 - 14:33
Mes su vyru paemia paskola.Bankas jau pazymas paruose.Pernai y L skilty buvo yrasyta 0,69lt,tiek ir gavau.Siais metais yrasyta 90,6lt.Norejau paklausti tai cia jau bankas paskaiciavias pagal mano pajamas ,kiek as galiu susigrazinti uz palukanas?ar dar galima pakoreguoti?
Atsakyti
QUOTE(***Meskute*** @ 2010 03 18, 13:57)
Na as cia ziniu gavau is zmogaus kuris vln dirba vmi  ax.gif ,aisku jei vel eilini kart kas nors nepasikeis  doh.gif

Vaziuosiu as ryt i vmi pas savo inspektore del kitu reikalu, tuo paciu paklausinesiu - kadaaa? gde dengi unsure.gif biggrin.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vonios Fane: 18 kovo 2010 - 14:42
QUOTE(Auges @ 2010 03 18, 13:36)
O kodėl neskaičiuojat kad algą didesnę gausit  biggrin.gif , kad daugiau mokesčių susimokėsit ir po to galėsit didesnę lengvatą prisitaikyt. Algos padidinimas visapusiškai yra gėris, ypač šiais laikais. 9na bent jau mano akimis žiūrint)



Esmė ta, kad aš tų pinigėlių negausiu, man bus skirta, o gaus kitas žmogus. Tai ir galvoju ar apsimoka.
Atsakyti
atidariau pas vyra el bankininkyste o ten paruostos pazymos turto ir pajamu mokescio deklaravimui. pas ji kaip suprantu turtas yra sukaupta kaupiama pensija. tai ir ja reikia deklaruoti???
Atsakyti
QUOTE(Judituxe @ 2010 03 18, 17:55)
atidariau pas vyra el bankininkyste o ten paruostos pazymos turto ir pajamu mokescio deklaravimui. pas ji kaip suprantu turtas yra sukaupta kaupiama pensija. tai ir ja reikia deklaruoti???



Kadani musu seimai yra privaloma pateikti turto deklaracija, tai i ja irasau turima turta: buta, nama, sodyba, sklyopa, masina, indelius banke. Kad kaupi pensija - deklaruoti nereikia, nebet tai savanoriskas pensijos kaupimas III pakopa (kai pats zmogus po tam tikra pinigu suma perveda, bet tai reiktu deklaruoti ne pildant turto deklaracija, o paprasta.)
Atsakyti
QUOTE(akvadigi @ 2010 03 18, 21:28)
Kadani musu seimai yra privaloma pateikti turto deklaracija, tai i ja irasau turima turta: buta, nama, sodyba, sklyopa, masina, indelius banke. Kad kaupi pensija - deklaruoti nereikia, nebet tai savanoriskas pensijos kaupimas III pakopa (kai pats zmogus po tam tikra pinigu suma perveda, bet tai reiktu deklaruoti ne pildant turto deklaracija, o paprasta.)


O sukauptą sumą nereikia deklaruoti kaip "lėšos laikomos bankuose" ar kaip indėlį?


Papildyta:
QUOTE(vestinuka @ 2010 03 18, 14:28)
Mes su vyru paemia paskola.Bankas jau pazymas paruose.Pernai y L skilty buvo yrasyta 0,69lt,tiek ir gavau.Siais metais yrasyta 90,6lt.Norejau paklausti tai cia jau bankas paskaiciavias pagal mano pajamas ,kiek as galiu susigrazinti uz palukanas?ar dar galima pakoreguoti?


0,69 Lt? paskolos palūkanos? Ir aš tokios paskolos noriu cray.gif
Oi, palaukit, o ką reiškia "tiek ir gavau"? Čia gal banko palūkanos, kurias gaunate už sąskaitos likutį? Tada jo deklaruoti nereikia.
Šiaip bankas pats neskaičiuoja kiek jūs galite susigrąžinti, tą padaryti galite jūs pati užsipildžiusi deklaraciją GPM308.


QUOTE(jurguliukas @ 2010 03 18, 15:13)
Esmė ta, kad aš tų pinigėlių negausiu, man bus skirta, o gaus kitas žmogus. Tai ir galvoju ar apsimoka.


Jums bus taikomas mažesnis NPD, bet iš "jūsų" atlyginimo bus išskaičiuota daugiau mokesčių, reiškia metams pasibaigus galėsite prisitaikyti didesnę lengvatą.
Atsakyti
O kas iš to,kad susirinksi pažymas,pradeklaruosi,o jie į tą deklaraciją žiūrės tik tada,kaip patys bus pateikę savo preliminares. Beto, sužinojau įdomų dalyką,VMI dabar tikrina visus praejusius metus,ar menesinės deklaracijos sutampa su metinėmis doh.gif kadangi buhalterės jau gauna pranešimus,apie duomenų nesutapimą taip kad yra didelė tikimybė,kad preliminarios gali ir dar uztrukti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(dovacka @ 2010 03 19, 07:58)
O kas iš to,kad susirinksi pažymas,pradeklaruosi,o jie į tą deklaraciją žiūrės tik tada,kaip patys bus pateikę savo preliminares. Beto, sužinojau įdomų dalyką,VMI dabar tikrina visus praejusius metus,ar menesinės deklaracijos sutampa su metinėmis  doh.gif kadangi buhalterės jau gauna pranešimus,apie duomenų nesutapimą taip kad yra didelė tikimybė,kad preliminarios gali ir dar uztrukti  schmoll.gif

Sakyciau idomios buhalteres, kurios teikdamos metine gyventoju pajamu deklaracija, nesutikrina ar sutampa su menesiniu duomenimis.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(***Meskute*** @ 2010 03 18, 13:17)
Kiek mano zinios siekia,pirmadieni turetu pasirodyt preliminarios  smile.gif

Jo kaip kazkas minejo nereikiadet vilciu, nes cia gal jau 4-ta data, kada jos vis turi pasirodyt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Ž.J. @ 2010 03 19, 09:20)
Sakyciau idomios buhalteres, kurios teikdamos metine gyventoju pajamu deklaracija, nesutikrina ar sutampa su menesiniu duomenimis.... g.gif


Na ir VMI irgi "nepasišiukšlino". Norėčiau užstoti buhalteres.
Visus metus įmonės gaudavo patvirtinimus, kad deklaracijos yra teisingos, priimtos ir aktualios, t.y. visi duomenys patvirtinti. Metinę pateikę irgi gavo patvirtinimus. Viskas buvo OK. Staiga... Išaušo kovo trečia savaitė ir VMI paleidžia kažkokį kontrolės mechanizmą, kuris atmeta daugelio įmonių visų 2009 m. deklaracijas, nes viename laukelyje vietoje įrašyto 0, įrašyta išskaičiuota mokesčio suma. Deklaracijos pildymo taisyklės reikalauja, kad ten ir būtų įrašyta išskaičiuoto mokesčio suma, o pasirodo VMI buvo paskelbę atskiru raštu, kad tame laukelyje turi būti įrašytas 0, deklaracijos pildymo taisyklių nepakeitė. Aš dirbu tik su atlyginimų mokesčiais, ir aš to nežinojau, nors visus pakeitimus seku kasdien, skaitau netgi projektus, nes toks yra mano darbas - gana siaura sritis. Bet šis raštas šmėstelėjo internete tuo metu, kai buvo keičiama begalė įstatymų straipsnių ir taisyklių ir viskas.
Jeigu VMI laiku atliktu reikiamus pakeitimus, tokios situacijos nebūtų.
Mėnesio ir metinė deklaracija 2009 m. vargiai ar galėtų sutapti lotuliukas.gif . Na aišku, jeigu įmonėje dirba iki 20 žmonių ir nėra jokių kitokių išmokų išskyrus darbo užmokestį, tada viskas sutaps ir bus gražu. O jeigu įmonėje dirba virš 100 žmonių, ir mokamos nuolat autorinės ir kt. išmokos, metinė su mėnesine deklaracija vargu ar sutaps.
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 19, 09:50)
Na ir VMI irgi "nepasišiukšlino". Norėčiau užstoti buhalteres.
Visus metus įmonės gaudavo patvirtinimus, kad deklaracijos yra teisingos, priimtos ir aktualios, t.y. visi duomenys patvirtinti. Metinę pateikę irgi gavo patvirtinimus. Viskas buvo OK. Staiga... Išaušo kovo trečia savaitė ir VMI paleidžia kažkokį kontrolės mechanizmą, kuris atmeta daugelio įmonių visų 2009 m. deklaracijas, nes viename laukelyje vietoje įrašyto 0, įrašyta išskaičiuota mokesčio suma. Deklaracijos pildymo taisyklės reikalauja, kad ten ir būtų įrašyta išskaičiuoto mokesčio suma, o pasirodo VMI buvo paskelbę atskiru raštu, kad tame laukelyje turi būti įrašytas 0, deklaracijos pildymo taisyklių nepakeitė. Aš dirbu tik su atlyginimų mokesčiais, ir aš to nežinojau, nors visus pakeitimus seku kasdien, skaitau netgi projektus, nes toks yra mano darbas - gana siaura sritis. Bet šis raštas šmėstelėjo internete tuo metu, kai buvo keičiama begalė įstatymų straipsnių ir taisyklių  ir viskas.
Jeigu VMI laiku atliktu reikiamus pakeitimus, tokios situacijos nebūtų.
Mėnesio ir metinė deklaracija 2009 m. vargiai ar galėtų sutapti  lotuliukas.gif  . Na aišku, jeigu įmonėje dirba iki 20 žmonių ir nėra jokių kitokių išmokų išskyrus darbo užmokestį, tada viskas sutaps ir bus gražu. O jeigu įmonėje dirba virš 100 žmonių, ir mokamos nuolat autorinės ir kt. išmokos, metinė su mėnesine deklaracija vargu ar sutaps.


Nepuolu as ju.... mirksiukas.gif Pati esu vyriausia buhaltere, ir pati teikiu tas deklaracijas, tik noriu pasakyt, kad sustacius metine deklaracija, visada patikrinu ar sutampa su menesinem, ir jei skiriaisi, ieakau priezasciu kodel.....
ax.gif O kol nera metines deklaracijos, nezisku ar menesines teisingos, ri cia yra ne VMI o paciiu buhalteriu klaidos, taip metine iirgi tteisinga, kol nera sutapatinma su menesinem... bet juk kaskart viska reikia tikrinti..... mirksiukas.gif
Atsakyti