Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(egute @ 2010 03 16, 15:59)
Labux

Terra, o kokios konsistencijos pas tave starteris... man neramu nes manojo paviršiuje skystis išsiskyręs  g.gif

Sveikute,
nieko baisaus. Tiesiog kai maitinot gal nelabai gerai išsimaišė miltai su vandeniu. Bet čia nieko baisaus, ir man taip būna. Svarbu, kad neatsirastų pelėsis. Tada jau be gailesčio teks išmesti.
Atsakyti
Dėkui Terra už atsakymą... eisiu bandyti budinti starterio biggrin.gif
MB ramybės neduoda nes jam su raugu dauk skanesnė duonelė pasirodė thumbup.gif

Beja kepant duonelę man ji labai puri išeina ir vis pilnas kibirėlis... o norėtusi kartais ir kiek mažiau korėtos kad lengviau pjaustyti būtu... gal labiau patyrusios gali pasakyti kaip tai išgauti g.gif mažiau mielių ar imti miltus su didesniu skaičiumi ar dar ka ?
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 03 17, 10:18)
Dėkui Terra už atsakymą... eisiu bandyti budinti starterio  biggrin.gif
MB ramybės neduoda nes jam su raugu dauk skanesnė duonelė pasirodė  thumbup.gif

Beja kepant duonelę man ji labai puri išeina ir vis pilnas kibirėlis... o norėtusi kartais ir kiek mažiau korėtos kad lengviau pjaustyti būtu... gal labiau patyrusios gali pasakyti kaip tai išgauti  g.gif  mažiau mielių ar imti miltus su didesniu skaičiumi ar dar ka ?

Mažiau mielių; dėti raugo ir mielių; kepti tik su raugu; dėti daugiau riebalų; mažinti cukrų; sunkesnius miltus naudoti, rupesnius (tik tiek galiu padėti, nes kepu su raugu smile.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 17 kovo 2010 - 09:51
Uzsikreciau ir as duonos kepimu, tik kepu orkaiteje, duonkepes neturiu.
Noriu paklausti: ka duonai duoda rupus miltai?
Pipete, kaip supratau tu kepi su raugu. Aš irgi žadu kepti vien tik su raugu. Vakar kepiau pirmą kartą iš naujo raugo. Savaitgali zadu vel kepti. Galvoju ar iškels man tesla raugas jei nedesiu mieliu g.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Meduvė: 17 kovo 2010 - 13:22
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 17, 14:20)
Uzsikreciau ir as duonos kepimu, tik kepu orkaiteje, duonkepes neturiu.
Noriu paklausti: ka duonai duoda rupus miltai?
Pipete, kaip supratau tu kepi su raugu. Aš irgi žadu kepti vien tik su raugu. Vakar kepiau pirmą kartą iš naujo raugo. Savaitgali zadu vel kepti. Galvoju ar iškels man tesla raugas jei nedesiu mieliu g.gif ?

Žinoma iškels, tik ilgiau reikia kildinti ir nebus tokia puri kaip su mielėm.
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 17, 13:20)
Uzsikreciau ir as duonos kepimu, tik kepu orkaiteje, duonkepes neturiu.
Noriu paklausti: ka duonai duoda rupus miltai?



duona buna skalsesne. rupiuose miltuose yra senelu, lastelienos todel maistiniu poziuriu jie vertingesni. sijoti, balti miltai greitai virskinami, suteikia daug energijos, bet nera vertingi.

Atsakyti
aciu Pipete ir Margareta uz atsakymus.
Perziutrejau Malsenos puslapyje vaizdine info apie duonos kepima. Ten duona praktiskai neminkoma, padaroma tokia minksta mase. Mano mociute sakydavo, jog duona minkyti reikia kuo ilgiau, visaip ja istampydavo, o cia. Nu idomiai, ir dar taip skaniai atrodo, taip skaniai, kad net seile tysta liezuvis.gif
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 17, 15:13)
aciu Pipete ir Margareta uz atsakymus.
Perziutrejau Malsenos puslapyje vaizdine info apie duonos kepima. Ten duona praktiskai neminkoma, padaroma tokia minksta mase. Mano mociute sakydavo, jog duona minkyti reikia kuo ilgiau, visaip ja istampydavo, o cia. Nu idomiai, ir dar taip skaniai atrodo, taip skaniai, kad net seile tysta liezuvis.gif

Aš jau pasimečiau tarp info. minkyti, neminkyti, kokioje temp. kepti... ir pastebėjau, kaip kas daro - taip ir gerai. Reikia bandyti du kepalus duonos kepti vienaip ir kitaip ir palyginti rezultatus. Kartais man, atrodo labai pavykusi duona, kokiai mano draugei visai nepalieka įspūdžio (ai, sako, kaip iš parduotuvės... biggrin.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 17 kovo 2010 - 14:34
aha, as ir paziurejauta filmuka, tai kazkaip sakyciau ilgiau reikejo paminkyti g.gif ir ta duona, kuria rodoiskepusia, man rodod visaine ta kuria maise biggrin.gif nes iskepus tokia juoda kaip su salyklu, o i tesla tai jo nedejo... rolleyes.gif
Atsakyti
as kaip tik siuo metu kepu jau duonele juoda, nezinau kaip pavyks, pasidalinsiu paskui ispudziais, emiau recepta is delona.lt, juoda duona, bet sudejus viska i duonkepe labai jau kieta gavosi, pripyliau darvandenuko savo nuoziura, kad masina pajegtu ja isminkyti, nu kolkas atrodo gerai, neaisku ar taip skanu bus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 17, 16:29)
as kaip tik siuo metu kepu jau duonele juoda, nezinau kaip pavyks, pasidalinsiu paskui ispudziais, emiau recepta is delona.lt, juoda duona, bet sudejus viska i duonkepe labai jau kieta gavosi, pripyliau darvandenuko savo nuoziura, kad masina pajegtu ja isminkyti, nu kolkas atrodo gerai, neaisku ar taip skanu bus ax.gif

Geras tas receptas, kepiau pagal jį. Pažiūrėk malsenos filmuką, kokia duona skysta, tokią ne duonkepėje kepti, žinoma.
Atsakyti
Nezinau kaip pas jus, bet normalios rugines duonos masina kokybiskai neminko. Kvietine gaunasi idealiai, o rugines nesuformuoja rutulio, plaka kazkur apacioje ta mentele ir viskas.
Rugine nuo siol darau tik rankom, vakare uzminkai, per nakti siltai pastovi, ryte perminkai, suformuoji, pakildini ir kepi. Kuo tesla ilgiau kildinama tuo susiformuoja sodresnis skonis. Cia panasu ir Bociu duona pagal natalciuk berods g.gif . papildomai deta 2 dideli saukstai medaus nes pirma karta truko skonio. Viso 1,5kg
user posted image

dar pora labai vykusiu eksperimentu:
Indiska naan duona
user posted image
Sviesi Ciabatta
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 17 kovo 2010 - 16:33