Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

Pradejau ir as kepti duona. Jau raugas ipadarytas ir duonele isminkyta smile.gif Tik nesuprantu vieno dalyko: pagal raugo gaminimo instrukcija, raugo iseina apie 500g. Vienam kepaliukui duonos reikia paimti apie 200g (priklausomai nuo recepto). Raugo pasilikti kitam kartui reikia tik 80g. O tai visa kita i siukslyne????????????? KAzkaip man gaila ismesti tuos 200g biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 16, 11:44)
Pradejau ir as kepti duona. Jau raugas ipadarytas ir duonele isminkyta smile.gif Tik nesuprantu vieno dalyko: pagal raugo gaminimo instrukcija, raugo iseina apie 500g. Vienam kepaliukui duonos reikia paimti apie 200g (priklausomai nuo  recepto). Raugo pasilikti kitam kartui reikia tik 80g. O tai visa kita i siukslyne????????????? KAzkaip man gaila ismesti tuos 200g biggrin.gif

Buvo parasyta, kad ten norma 2 kepaliukam wink.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 16, 14:57)
Buvo parasyta, kad ten norma 2 kepaliukam wink.gif

nu, kad ziopla, tai nieko nepadarysi blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 16, 14:44)
Pradejau ir as kepti duona. Jau raugas ipadarytas ir duonele isminkyta smile.gif Tik nesuprantu vieno dalyko: pagal raugo gaminimo instrukcija, raugo iseina apie 500g. Vienam kepaliukui duonos reikia paimti apie 200g (priklausomai nuo  recepto). Raugo pasilikti kitam kartui reikia tik 80g. O tai visa kita i siukslyne????????????? KAzkaip man gaila ismesti tuos 200g biggrin.gif

Jokiu būdu neišmeskite! Padalinkit visą likusį raugą i lygias dalis( na, pvz. po 100gr) ir į šaldytuvą. kai kitą kartą kepsit, pasiimsit dalį pamaitinimui ir jau nebereikės pasilikti atsidėjimui, kol baigsis atsargos šaldytuve. Aš nesu nė trupinėlio raugo išmetusi. Esu netgi susidžiovinusi ir susipylusi į stiklainiuką. Taip galima laikyti apie metus. Labai patogu ekstra atvejams.
Atsakyti
Terra2, noriu paklausti - o kiek ilgai raugą galima laikyti šaldytuve? Ar jo nereikia laikas nuo laiko ištraukti ir pamaitinti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2010 03 16, 15:28)
Terra2, noriu paklausti - o kiek ilgai raugą galima laikyti šaldytuve? Ar jo nereikia laikas nuo laiko ištraukti ir pamaitinti?  4u.gif

be maitinimo galima laikyti apie 2savaites. Jei per tą laiką nieko nekepsite, reikia išimti iš šaldytuvo, palaikyti kambario temperatūroje apie 1val., tada pamaitinti , palaikyti kambario temperatūroje apie 8val. ir vėl į šaldytuvą.
Atsakyti
Labux

Terra, o kokios konsistencijos pas tave starteris... man neramu nes manojo paviršiuje skystis išsiskyręs g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mytis @ 2010 03 15, 23:15)
Nežinau, aš prieš kelis metus antikvariniame knygyne prisipirkau.


Mytis, labai labai ačiū už vargą nurašinėjant. 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 03 16, 18:48)
Mytis, labai labai ačiū už vargą nurašinėjant.  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif




Nėra už ką, vakar tokia nuotaika buvo smile.gif
Atskenavo man tą knygutę, tik kokybė nekokia.
Jei kas norit, atsiųsiu rasakaval@yahoo.com
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytis: 16 kovo 2010 - 18:07
QUOTE(Mytis @ 2010 03 16, 19:01)
Nėr už ką  smile.gif
Atskenavo tą knygutę, tik kokybė tai labai prasta.
Papildyta:
Nėra už ką, vakar tokia nuotaika buvo  smile.gif
Atskenavo man tą knygutę, tik kokybė nekokia.
Jei kas norit, atsiųsiu rasakaval@yahoo.com


Mytis, aš labai norėčiau. Parašiau laiškutį. ax.gif
notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Atsakyti
QUOTE(Mytis @ 2010 03 16, 19:01)
Nėra už ką, vakar tokia nuotaika buvo  smile.gif
Atskenavo man tą knygutę, tik kokybė nekokia.
Jei kas norit, atsiųsiu rasakaval@yahoo.com

ir as noreciau ax.gif krirma@gmail.com
Atsakyti
Mergaitės, įdėsiu tą knygutę į failų talpyklą, nes kažkodėl labai jau lėtai mano pašte failas prisikabinėja. Kadangi pirmą kartą kažką dedu į talpyklą, tai šaukit, jei blogai smile.gif
Atsakyti