Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Domukomama @ 2010 03 15, 21:04)
Turiu klausimėli labai giriate salykla, o kur jo įsigyjate?

DeLonoje bigsmile.gif
http://www.delona.lt/
Atsakyti
QUOTE(Mytis @ 2010 03 15, 22:06)
Nežinau, galiu paklausti darbe (tik liksiu nesuprasta, ko gero  tongue.gif ).

Dar duonų receptų yra knygoje "Metai už stalo". Man ta knyga tai labai patinka (ir aš ją laimėjau, va  smile.gif ).
Radau joje apie raugą:
Raugas - tai ankstesnio maišymo žalios tešlos bandelė arba naujas raugas, kuriam pagaminti reikia 20 gramų mielių, 3 stiklinių šilto vandens, 3 stiklinių ruginių miltų, pusės stiklinės rauginto pieno. viską išmaišyti ir vieną parą palaikyti šiltoje vietoje.

Mytis, dėkui labai, o tų knygų gal bibliotekoje galima rasti?
Kaip tai pagalvojau, kad viskas ratu sukasi, grįžta senos tradicijos. Mūsų vaikai juk net nežino kaip mes augom Pamenu kaip greitinę turguje būrys moteriškių iš kanikių su samčiais pilstė, ir ruginę šviežią duoną užteptą ta grietine man močiutė duodavo rolleyes.gif .
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 15, 22:48)
Mytis, dėkui labai, o tų knygų gal bibliotekoje galima rasti?
Kaip tai pagalvojau, kad viskas ratu sukasi, grįžta senos tradicijos. Mūsų vaikai juk net nežino kaip mes augom Pamenu kaip greitinę turguje būrys moteriškių iš kanikių su samčiais pilstė, ir ruginę šviežią duoną užteptą ta grietine man močiutė duodavo  rolleyes.gif .



Nežinau, aš prieš kelis metus antikvariniame knygyne prisipirkau. Man labai patinka tiek pats parašymo stilius (kiekviena tekanti mergaitė, važiuodama pažiūrėti būsimo savo gyvenimo, pirmiausia turi apžiūrėti virtuvę. Jai ne tiek svarbu, koks dydžio klojimas, keli aruodai klėtyj. Jai daug svarbiau, kad virtuvėj dūmai akių neėstų, kad langas būtų pakankamai arti plytos, kad pati virtuvė būtų išgrįsta ir nereikėtų klampoti purvyne wub.gif ), tiek receptai tokie suprantami ir gana lengvi.
Čia ne į duonos temą (atsiprašau), bet į senesnių laikų temą:

http://www.balticlab...u/inteligentei/

Aš iš čia bendradarbes gražaus elgesio mokau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytis: 15 kovo 2010 - 22:21
Pipete, galima bibliotekoj paieškot, didesnioj g.gif

Mytis, šaunu, sužavėta, be žodžių, labai lauksiu nuskanuoto varianto blush2.gif
Atsakyti
sveikos, merginos, jau iskepiau 3 savo duonyte, siandien et kaimynes leliukui iskepiau, mat, gal busimas zents ax.gif biggrin.gif o jei rimtai, tai labai viskas paprasta ir man dar tfu tfu tfu kolkas negerumu nebuvo, pavyko visi kartai ir buvo labai skanu, rytoj kepsiu bandeles, tesla darys masina, o as tik i gala prisijungsiu 4u.gif
vakar isisukau i internetini psl, kur salyklai, prieskoniai, tai prisirinkau kruva zoleliu, raugo, kasdien bandysiu po nauja, nors mano seimynai tai labiausiai patiko pyragas saldus, o ne duonele, mergaites valgo vietoj baranku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo evutukas: 15 kovo 2010 - 23:40
QUOTE(evutukas @ 2010 03 16, 00:33)
sveikos, merginos, jau iskepiau 3  savo duonyte, siandien et kaimynes leliukui iskepiau, mat, gal busimas zents ax.gif  biggrin.gif o jei rimtai, tai labai viskas paprasta ir man dar tfu tfu tfu kolkas negerumu nebuvo, pavyko visi kartai ir buvo labai skanu, rytoj kepsiu bandeles, tesla darys masina, o as tik i gala prisijungsiu 4u.gif
vakar isisukau i internetini psl, kur salyklai, prieskoniai, tai prisirinkau kruva zoleliu, raugo, kasdien bandysiu po nauja, nors mano seimynai tai labiausiai patiko pyragas saldus, o ne duonele, mergaites valgo vietoj baranku 4u.gif

Evutuk, raugas iš Delonos neatstos tikro raugo, jis tik duoda rūgštumą reikia dėti mielių būtinai. Gal geriau skoniui salyklą ir obuolių actą naudoti (mano galva), kad pinigų nešvaistyti. Turiu tą pirktinį raugą ir naudojau gal 3 kartus, kitką reiks išmesti, nes viską kepu su naminiu.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 16, 08:38)
Evutuk, raugas iš Delonos neatstos tikro raugo, jis tik duoda rūgštumą reikia dėti mielių būtinai. Gal geriau skoniui salyklą ir obuolių actą naudoti (mano galva), kad pinigų nešvaistyti. Turiu tą pirktinį raugą ir naudojau gal 3 kartus, kitką reiks išmesti, nes viską kepu su naminiu.

aga, as ir salyklo uzsisakiau, pabandysiu, dalinsimes su mama maiseli pabandyti, tai tikiuosi, kad nereikes ismest 4u.gif o naminio raugo reikes mociutes prasyti, kad padarytu, ot budavo laikai, kai kepdavo peciui duona, duodavo ir man paminkyti, bet tuomet nevertinom to, ka turim, o dabar perkam masinas, kepam i orkaite, nes jau pabod tas eeeee liunas ir gliutomatai, kaip viskas keiciasi ir kaip vis dazniau atsigreziama i praeiti thumbup.gif
Atsakyti
tai kad dabartine maisto pramone isikrauste is proto doh.gif atrodo gyvenam geriau bet valgom tai slamsta..ir is vis nelabai zinom ka valgom unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 03 16, 12:02)
tai kad dabartine maisto pramone isikrauste is proto  doh.gif atrodo gyvenam geriau bet valgom tai slamsta..ir is vis nelabai zinom ka valgom  unsure.gif

Vakar pažiūrėjau kryžminį ugnį, tai visai nieko valgyt nesinori doh.gif
Atsakyti
tai vat, kosmaras kazkoks, bet kaip tada gyvent, is kaimo vyras tempia viska, ka gali, bet vistiek be parduotuviu neissiverciam, kad ir ta duonele namuos kepta, bet joje vistiek kirba visko, nes sviestukas, pienukas, viskas is parduotuves, bent jau pas mus, bet zinau, kad jokiu skonio reguliatoriu nera ir tt. vis sveikiau 4u.gif ismeciau visus prieskonius parduotuvinius, kubelius sriubai, paradedu atsigrezt vis labiau i gamta ir jos produktus....bet neisvengsim vis tiek visokio slamsto, nebent i gluduma kaimo issigelt, bet ir tai doh.gif biggrin.gif svarbu, kad stengiames kazka padaryti savo seimos labui, mano vadinamoji bulka jau beveik istirpo, siandien bandysiu uzstatyti nakciai, kad ryta butu sviezia, dziaugiuosi, kad prasidejus juodam darbymeciui vyro (ukininkaujam) galesiu kas ryt i darba ideti sviezios ir namines duoneles kepalaiti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 16, 13:07)
tai vat, kosmaras kazkoks, bet kaip tada gyvent, is kaimo vyras tempia viska, ka gali, bet vistiek be parduotuviu neissiverciam, kad ir ta duonele namuos kepta, bet joje vistiek kirba visko, nes sviestukas, pienukas, viskas is parduotuves, bent jau pas mus, bet zinau, kad jokiu skonio reguliatoriu nera ir tt. vis sveikiau 4u.gif ismeciau visus prieskonius parduotuvinius, kubelius sriubai, paradedu atsigrezt vis labiau i gamta ir jos produktus....bet neisvengsim vis tiek visokio slamsto, nebent i gluduma kaimo issigelt, bet ir tai doh.gif  biggrin.gif svarbu, kad stengiames kazka padaryti savo seimos labui, mano vadinamoji bulka jau beveik istirpo, siandien bandysiu uzstatyti nakciai, kad ryta butu sviezia, dziaugiuosi, kad prasidejus juodam darbymeciui vyro (ukininkaujam) galesiu kas ryt i darba ideti sviezios ir namines duoneles kepalaiti 4u.gif

Na žinai, mes beveik atsisakėm parduotuvinių, o visą kitą, iš ūkininkų, pvzd. mėsą, tai nupirkom puse kiaulės, mažyliai kalakutų, ką užšaldžiau, ką vytinų, pieną, kaiminė savo ūkį turi, tai kas antra diena atveža, iš jo varškė, sūrį darau, vaisiai/daržovės t.p. iš kaimo...ir taip viską galima sureguliuot. Ir ūkininkus palaikai, ir š... nevalgai ax.gif Tik aišku reikia žinot iš kur veža...
O viskas prasidėjo nuo duonos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 16, 14:22)
Na žinai, mes beveik atsisakėm parduotuvinių, o visą kitą, iš ūkininkų, pvzd. mėsą, tai nupirkom puse kiaulės, mažyliai kalakutų, ką užšaldžiau, ką vytinų,  pieną, kaiminė savo ūkį turi, tai kas antra diena atveža, iš jo varškė, sūrį darau, vaisiai/daržovės t.p. iš kaimo...ir taip viską galima sureguliuot. Ir ūkininkus palaikai, ir š... nevalgai ax.gif  Tik aišku reikia žinot iš kur veža...
O viskas prasidėjo nuo duonos  biggrin.gif

tai vat, mano vyras juokiasi, kad zmona traukia link ekologijos, ir mes dziaugiames, kad nereikia mesos pirkti, vistienos, darzoviu, vienas kaimas paremia mesa, kitas darzovem, vasara pati daug auginu, mama padeda apsiravet, kai negaliu atvaziuot, o kiekviena diena sava salota, agurkas, dar mes pilnai parduotuviu neatsisakem, nes naminio pieno netoleruoju, nors 20 metu kaime augau ir gyvenau, mergina prie ukio buvau, tad ir vyras ukininkaut pasuko, bet gaila, kad tas ukis neekologiskas, tuomet ir miltuku sveiku pasigamintume patys, stengiuosi pirkti is parduotuves viska, kas su zodziu eko, tikiu, kad vis maziau visko ideta, na, o ateiti tikiu, kad kaip ir jus, atsisakysim daug ko, pradeje nuo namines duoneles 4u.gif
Atsakyti