Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

Turiu klausimuka - noriu kepti Nataliunciko Bociu duona su mielem ir sausu raugu, bet mesuprantu tokio dalyko - reikia uzplikyti salykla ir kmynus - tai juos uzplikytui tuo vandeniu, kuris parasytas recepte (545 gr), ar kitu vandeniu, kuris neirasytas i recepta g.gif Kazi, ar aiskus klausimas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 07, 16:36)
Turiu klausimuka - noriu kepti Nataliunciko Bociu duona su mielem ir sausu raugu, bet mesuprantu tokio dalyko - reikia uzplikyti salykla ir kmynus - tai juos uzplikytui tuo vandeniu, kuris parasytas recepte (545 gr), ar kitu vandeniu, kuris neirasytas i recepta g.gif  Kazi, ar aiskus klausimas  rolleyes.gif

tuo, kuris nurodytas recepte wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 07, 18:36)
Turiu klausimuka - noriu kepti Nataliunciko Bociu duona su mielem ir sausu raugu, bet mesuprantu tokio dalyko - reikia uzplikyti salykla ir kmynus - tai juos uzplikytui tuo vandeniu, kuris parasytas recepte (545 gr), ar kitu vandeniu, kuris neirasytas i recepta g.gif  Kazi, ar aiskus klausimas  rolleyes.gif


Aš ją kaip tik vakar kepiau.
Vyras net liepė padėkot.

Nataliuncik didelis ačiū nuo mūsų šeimynos 4u.gif



Užplikiau visu vandens kiekiu. Kai tas plikinys atvėso sudėjau likusius miltus raugą ir mieles.
Ten recepte nėra druskos, tai man jos vis gi pritrūko blush2.gif
Jei nesat labai sveikuolė, tai šiek tiek įberkit 4u.gif
Atsakyti
Aš prieš pusvalanduką irgi Nataliunčiko Bočių duonelę iškepiau smile.gif tik kepiau su raugu smile.gif ir kepimo laiką šiek tiek sumažinau...
dabar laukiu kol pravės, kad galima būtų pjauti...
Papildyta:
QUOTE(keistuole @ 2010 04 07, 18:56)
Aš ją kaip tik vakar kepiau.
Vyras net liepė padėkot.

Nataliuncik didelis ačiū nuo mūsų šeimynos  4u.gif
Užplikiau visu vandens kiekiu. Kai tas plikinys atvėso sudėjau likusius miltus raugą ir mieles.
Ten recepte nėra druskos, tai man jos vis gi pritrūko  blush2.gif
Jei nesat labai sveikuolė, tai šiek tiek įberkit  4u.gif

tai, kad yra jei su raugu kepėt smile.gif 1 a.š. parašyta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 04 07, 17:37)
tuo, kuris nurodytas recepte wink.gif

Kaip aciu 4u.gif Jau maisau smile.gif
Atsakyti
Gal kas kepet kokia vaisine duona? Ne pyraga. Kazkada teko ragauti turguj pirkta, Rimi ir kt. ne tokios skanios. Tikiuosi supratot apie ka as cia: na tokia tamsi, su daug vaisiu, riesutu...
Radau kazka panasaus, bet man atrodo, kad cia reiktu is abieju mix'a daryti. Gal kas turit isbandyta recepta? 4u.gif

QUOTE(mama_Greta @ 2008 11 01, 19:11)
Siandien kepiniu diena, tad receptu knygele kaip tik po ranka smile.gif

1 kg duoneles reikia:
120ml pieno
3 lengvai suplaktu kiausiniu
210 g supjaustyto sviesto
1 arb.s. druskos
90 g cukraus
530 g miltu
3.5 arb.s. mieliu
50 g smulkintu riesutu
150 g razinu (ar kitokiu dziovintu vaisiu)

Kepti pasirinkus saldziai duonai skirta programa smile.gif
Papildyta:
O stai dar vienas duonos su riesutais receptas. Bet cia jau ne saldi duona.

1 kg duonos reikes:
405 ml vandens
2 arb.s. druskos
1 sauksto cukraus
560 g kvietiniu miltu (550C ar 812B)
130 g ruginiu miltu
2 arb. s. mieliu
150 g graikisku arba lazdyno riesutu

Kepti pasirinkus prancuzisko batono programa. Sita duona isbandziau su graikiskais riesutais ir man laaaabai patiko  thumbup.gif ne tik man, bet ir visai seimynai smile.gif

Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 07, 18:56)
Aš ją kaip tik vakar kepiau.
Vyras net liepė padėkot.

Nataliuncik didelis ačiū nuo mūsų šeimynos  4u.gif
Užplikiau visu vandens kiekiu. Kai tas plikinys atvėso sudėjau likusius miltus raugą ir mieles.
Ten recepte nėra druskos, tai man jos vis gi pritrūko  blush2.gif
Jei nesat labai sveikuolė, tai šiek tiek įberkit  4u.gif

wub.gif Malonu

QUOTE(laselis @ 2010 04 07, 19:16)
Gal kas kepet kokia vaisine duona? Ne pyraga. Kazkada teko ragauti turguj pirkta, Rimi ir kt. ne tokios skanios. Tikiuosi supratot apie ka as cia: na tokia tamsi, su daug vaisiu, riesutu...
Radau kazka panasaus, bet man atrodo, kad cia reiktu is abieju mix'a daryti. Gal kas turit isbandyta recepta?  4u.gif

Va kokia kepiau
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 04 07, 18:59)
Aš prieš pusvalanduką irgi Nataliunčiko Bočių duonelę iškepiau smile.gif tik kepiau su raugu smile.gif ir kepimo laiką šiek tiek sumažinau...
dabar laukiu kol pravės, kad galima būtų pjauti...
Papildyta:

tai, kad yra jei su raugu kepėt smile.gif 1 a.š. parašyta smile.gif


ne ne su normaliu raugu, su mielėm ir su sausu raugu.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 07, 20:09)

Va kokia kepiau


Gal receptuka galima butu? 4u.gif Nes blog'e nei 1 psl. neradau (o gal prazioplinau g.gif )

4u.gif
Atsakyti
Nataliunciko Bociu duonele NIAM NIAM NIAM.... Aisku, be salyklo normalaus spalvos enrasta, ale koks skirtumas. Ir su raugu gavos thumbup.gif Subujojo raugas per nakti prie vandens katilo thumbup.gif
Atsakyti
Oi, nesigavo mano duonelė verysad.gif taip noris išmokti ją kepti. Bandžiau pagal žemiau pateiktą receptą:

Šiaip duona būtų skani, truputį ragavau smile.gif bet ji neiškepė. Pradžioj atrodė gražiai, o kai baigė kepti labai sukrito. Išėmiau, prapjoviau, neiškepus, na galvoju ką daryti... kepti toliau, tai įdėjau dar kepti apie valandą. Išėmiau, o ji vistiek neiškepus. Turbūt per plutą (nors nebuvo kieta) nekepė.
Gal galite pakomentuoti kodėl mano duonelė neiškepė ax.gif


originali foto, manoji atrodė panašiai, tik sukritus rolleyes.gif
user posted image
Ruginė duona

pirminis užmaišymas:
50 gr ruginio raugo kambario temperatūros
150 gr ruginių miltų
300 gr vandens

viską išmaišyti ir palikti 12-24 valandom.


Kepimo diena:

Pagrindinė tešla:
320 gr raugo (vakarykščio užmaišymo)
280 gr vandens
480 gr ruginių miltų
10 gr druskos
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 04 07, 21:07)
Nataliunciko Bociu duonele NIAM NIAM NIAM.... Aisku, be salyklo normalaus spalvos enrasta, ale koks skirtumas. Ir su raugu gavos thumbup.gif  Subujojo raugas per nakti prie vandens katilo  thumbup.gif

nu maniškė Nataliunčiko Bočių duonelė irgi gavosi super wub.gif dukrytė va pasivogė ir iškapstė kepaliuką biggrin.gif tai dabar kaip vištyčių nulesta atrodo...
Bet skanu nežmoniškai wub.gif
Atsakyti