Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona


Upyte, moulinex receptai nėra tikslūs reikia pačiai žiūrėti, gali būti vandens ar miltų per daug.
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 04 03, 17:03)
O su ruginiu raugu reikia ilgiau kepti? Kokias maždaug programas taikot, kiek laiko su viskuo?

Naudojuos 3 val. 35 min. duonos kepimo programa duonai su raugu..(beje, ar kvietinė, ar ruginė duona - neišsikiriu, naudoju vienodą programą) 4u.gif

QUOTE(keistuole @ 2010 04 03, 17:16)
o kokia pas jus? Va tokios funkcijos tai ir man reiktų

Kenwood BM 450

QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 17:40)
verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif iskilo ir.....sukrito visiskai....O dariau tiksliu tiksliausiai pagal recepta verysad.gif Duobe ziojeja vidut kepalo...Nusivylimas nesvietiskas... doh.gif

Manau, kad perdaug drėgmės (skysčių) duonytėje buvo g.gif Kitąsyk bandykite truputuką mažiau mielių ir vos vos daugiau miltų ax.gif
Atsakyti
Žiūriu visos darbuojasi kaip bitutės, šaunuolės thumbup.gif
Ir aš tik dabar atsilaisvinau, bet užtat pasiruošusi Velykom
Geru visiems švenčiu
4u.gif
QUOTE(Upytė @ 2010 04 02, 20:54)

Beje, kepiau Nataliunciko Bociu duona, tik truputi neiskilo, toks "zakalcas" gavosi g.gif Bet siaip skani. Itariu, kad per trumpai kildinau (tik 1.5 val) ir per mazai raugo buvo... O kazi, ja butu galima duonkepej kept?

Aš kildinu apie 4-5val.
Atsakyti
duonytes dar nekepu,bet kepu batonus-labai skanūs,bet šįkart ėmė ir sudubo per vidury-nors viską dariau kaip visada-kame čia reikalas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 16:25)
Dar neikirtau, su kokia programa reikia kepti su raugu g.gif  Nes dabar su sausom mielem kepu. Dar liko 1.5 val...idomumas koks  bigsmile.gif




QUOTE(Sense @ 2010 04 03, 17:03)
O su ruginiu raugu reikia ilgiau kepti? Kokias maždaug programas taikot, kiek laiko su viskuo?



Mano irgi Moulinex iki 1,5 kg, tik be bugeciu. Su ruginiu raugu as darau taip: dedu 13 programa (mieline tesla, maiso ir kildina 1val. 25 min.), tada isjungiu ir palieku kol duonyte pakyla (kol raugas jaunas buvo reikejo ~4val., dabar uztenka ~2 val. is viso). Tada jungiu 14 programa (kepimas) ir nustatau 1val/ 1kg kepaliukui, 50 min./750g kepaliukui

QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 17:40)
verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif iskilo ir.....sukrito visiskai....O dariau tiksliu tiksliausiai pagal recepta verysad.gif Duobe ziojeja vidut kepalo...Nusivylimas nesvietiskas... doh.gif


Pirmas duonytes (baltas) kepiau pagal Moulinex knygute, naudojau Dr. Oetker mieles ir viskas buvo OK, bet kai nusipirkau Delonos mieles, tai ikrito vidurys. Todel pamazinau mieliu kieki ir dabar viskas gerai.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 04 03, 21:04)
Pirmas duonytes (baltas) kepiau pagal Moulinex knygute, naudojau  Dr. Oetker mieles ir viskas buvo OK, bet kai nusipirkau Delonos mieles, tai ikrito vidurys. Todel pamazinau mieliu kieki ir dabar viskas gerai.


o kaip žinot tada kiek tų mielių reikia?
Atsakyti
QUOTE(eliuka @ 2010 04 02, 21:30)
Mamos,

O kur perkat burnocio seklu deti i duona?  g.gif  Bandysim kepti, bet norim su burnociu...


o koks jo skonis? dar nesu apie tokį girdėjus g.gif

QUOTE(konservatore @ 2010 04 02, 23:16)
Sveikos,
ir aš iškepiau šiandien duoną pirmą kartą gyvenime biggrin.gif Viskas lyg ir gerai: skonis geras, netrupa, bet viena problema, kai iškepė duona negalėjau jos nukrapštyt nuo kepimo popieriaus, visi šonai tiek įsigėrė į duoną, kad teko man plėšti su visa pluta kartu ir dabar atrodo vaizdelis ne koks, kaip išpešiota. Ar jums taip nebuvo?Kodėl taip prikibo prie to popieriaus?Gal ne ta puse popirių padėjau? Ar popierių reikėjo sutepti su kuo nors? Gal kuri surasit tą priežastį. 4u.gif


žinok, aš anksčiau kepdavau ant kepimo popieriaus, patempdavau riebalu, užbarstydavau miltais ir puikiausiai nusiimdavo, nė kiek neprikepęs. bet net neprisimenu, kur to popieriaus buvau užsipirkusi.
o kai nusipirkau maximoj, tai visos bėdos prasidėjo,taip pat kaip ir tau. dabar kepu tiesiog moliniam inde, taip pat istemptam aliejumi ir barstytu miltais, nėra idealiai, bet gerai gaunas. ieškosiuos vėl kepimo popieriaus normalaus...

QUOTE(pipete @ 2010 04 03, 09:57)
Vėl, orkaitė elektros sunaudoja gerokai daugiau nei duonkepė, nebent kepti kelis kepalus vienu metu.


vat dėl to man ir patinka mano pusinė orkaitė thumbup.gif tongue.gif

QUOTE(pipete @ 2010 04 03, 16:04)
Dėl rūgštumo, tai mugėse specialiai ragauju parduodamas namines duonas, visos saldokos. Manau, deda cukraus nemažai ir toks vaizdas, kad mielių prideda, gražiau kepaliukas atrodo, purumo daugiau. Galima dėti daugiau cukraus ir duona neparūgštės, jei kildinima 4-5 val.


jei parašyta be mielių, ir būna be jų. bent jau mes pirkę ir valgę ne vieną kartą; o iš mano vaiko iš karto pasimatytų, jei bent trupiniukas mielių būtų.

aš ką tik rašiau, kad labai purią gavau, kai per du kartus kildinau. tikrai įmanoma ir su raugu.

kepu bandeles iš čudo testo (be mielių). niu žinokit nereaaaaliai thumbup.gif nesulaukiu kada velykos ir galėsim valgyt jas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 03, 20:31)
o kaip žinot tada kiek tų mielių reikia?

750 kepalui dedu 1,5 arbatinio saukstelio is Delonos visalaik bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2010 04 03, 23:35)
750 kepalui dedu 1,5 arbatinio saukstelio is Delonos visalaik bigsmile.gif



O as 750g kepalui dedu 1 a.s.,Delonos mieliu nes idejus 1,5 ikrinta vidurys ir buna labai koreta, kad atpjovus sutrupa, o apie sviesto uztepima negali buti nei kalbos (cia kepant paprasta balta duona pagrindine programa).
Zodziu, reikia bandyti, kol gausis ax.gif
Atsakyti
Kiekvienas turi atrast SAVO proporcijas, nes vieniem bus gera, korėta, kitam , atvirkščiai, šito nereikia, nori purios, kitam dar kas netiks...taigi galima išbandyt receptą, o vėliau jį keist pagal save mirksiukas.gif

user posted image
Šią Šv. Velykų dieną tegu siela tiki, kad tikrai gyvenimas gali būti laimingas.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 03, 17:34)
Upyte, moulinex receptai nėra tikslūs reikia pačiai žiūrėti, gali būti vandens ar miltų per daug.

O kaip zinoti, kai gerų įgudžių dar nėra ax.gif Atrodė viskas gražiai. Na gal iš tiesų mielių dėsiu kitą kartą mažiau. Bet žinokit skonis nuostabus vistiek buvo wub.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 04 03, 17:56)
Naudojuos 3 val. 35 min. duonos kepimo programa duonai su raugu..(beje, ar kvietinė, ar ruginė duona - neišsikiriu, naudoju vienodą programą) 4u.gif
Kenwood BM 450
Manau, kad perdaug drėgmės (skysčių) duonytėje buvo g.gif Kitąsyk bandykite truputuką mažiau mielių ir vos vos daugiau  miltų ax.gif

Ačiū 4u.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 04 03, 19:01)
Aš kildinu apie 4-5val.

Tai matyt tame šuo ir pakastas buvo, kad per trumpai kildinau. Bet naktis ant nosies buvo, reikėjo kuo greičiau kept.
O šitą Bočių duonytę galima duonkepėk kept? Ir su kokia tada programa? nes žiūriu, vienos su raugu kepa pagal pagrindinę programą, kitos - pagal kepinius su mielėm...Ar apskritai ją geriau kept orkaitėj,, g.gif

Beje, kepiau "greitą batoną" (fast bread) - kur viską per 1 val 20 min padaro - super duper gavosi. Tik mielių dvigubai mažiau dėjau nei liepė knygutė thumbup.gif

Ech, gėris ta duonkepė wub.gif Tik nepatinka tas kepalų dydis, neekonomiškai naudojasi kažkaip. Gal kažkaip sprendėt tą problemą, ar prie to priprantama? rolleyes.gif

Su Velykom, kepėjėlės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 05, 10:53)

O šitą Bočių duonytę galima duonkepėk kept? Ir su kokia tada programa? nes žiūriu, vienos su raugu kepa pagal pagrindinę programą, kitos - pagal kepinius su mielėm...Ar apskritai ją geriau kept orkaitėj,, g.gif

Ech, gėris ta duonkepė wub.gif  Tik nepatinka tas kepalų dydis, neekonomiškai naudojasi kažkaip. Gal kažkaip sprendėt tą problemą, ar prie to priprantama? rolleyes.gif

Su Velykom, kepėjėlės 4u.gif

Jei nieko nekepu orkaitei, kepu duonkepei(dažniausia). Kaip darau, surašiau recepte

O kas blogai kepalų dydyje? g.gif
Pas mane beveik visos duonelės daugiau 1kg
Atsakyti