Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Marti @ 2010 04 02, 21:09)
nu bandysiu laikyt... jei ir po to nesigaus, tai tada reiks baigt kepėjos karjerą jai net neprasidėjus biggrin.gif
bijau

Po pirmo eksperimento - pasiduosit????????????? Jokiu būdu! Pagal nuotrauką, man toks įspūdis susidarė, kad ten trūksta miltų. Tešla turi būti lipni, bet neturi išskysti. Manau, nesiblaškykit, o kepkit tą savo išlaikytąjį "pirmagimį" ir žiūrėkit kas gausis. Tik jokiu būdu , nenuleiskit rankų, sėkmės!
Atsakyti
QUOTE(Amadeja @ 2010 04 03, 09:40)
Ant kepimo popieriaus dar galima šiek tiek miltų pabarstyti  ir patį kepaliuką apiberti mirksiukas.gif  . Yra tekę torto paplotėlius iš antro karto kepti, nes paitaikė toks kepimo popierius nuo kurio irgi nėjo atplėšti  doh.gif
Papildyta:
Rezgiau mintį pirkti duonkepę, bet persigalvojau- puikiai apseiname ir be jos:
1. ir orkaitėje puikiai iškepa, ir kepaliukai ne tik kilograminiai, bet ir poros trejeto kg telpa bigsmile.gif
2. ne taip jau ir sunku rankomis susimaišyti
3. nereikia sandėliuoti dar vieno daikto  biggrin.gif

Šaunu, kad yra stiprių moterų smile.gif , o mane tai nervina tas minkymas, jei vienam gaminiui 20-30 min. minkymo, tai nors pasiusk. Tos skystos tešlos, kur minkyti beveik nereikia man nelabai patinka, rūgštokos gaunasi, nors tiesą sakant labai tiksliai nesilaikau nurodymų, gal primakliavoju ko.
Aš manau, kad duonkepė gal ir nėra būtina, bet geras stacionarus mikseris tai reikalingas.
Vėl, orkaitė elektros sunaudoja gerokai daugiau nei duonkepė, nebent kepti kelis kepalus vienu metu.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 04 03, 09:52)
man asmeniskai duonkepe yra super daiktas, nes jei jos nebutu tai netureciau nei laiko nei noro minkyti rankomis  ax.gif del rugines teslos... gal ir sunkiau ja maiso, bet man lengviau su mediniu saukstu pamakauoti, padeti duonkepei negu paciai viska daryti  tongue.gif


drinks_cheers.gif
niekad pati nedariau koldūdų, kibinų, picų, bulkučių, nes negaliu pakest tešlos minkymo blush2.gif O vis tiek, nors ir ne dažnai bet valgom ir tokį maistą.
Dabar viskas taip šauniai gaunas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 02, 20:37)
Taip, palikite, mielės dauginsis ir duona pakils, gal bus kiek rūgštesnė, bet visumoje turi būti gerai.

ačiūūūū 4u.gif iškilo dvigubai per naktį, jau kepa orkaitėj, tikiuosi viskas gerai bus smile.gif

QUOTE(Terra2 @ 2010 04 03, 09:55)
Po pirmo eksperimento - pasiduosit????????????? Jokiu būdu! Pagal nuotrauką, man toks įspūdis susidarė, kad ten trūksta miltų. Tešla turi būti lipni, bet neturi išskysti. Manau, nesiblaškykit, o kepkit tą savo išlaikytąjį "pirmagimį" ir žiūrėkit kas gausis. Tik jokiu būdu , nenuleiskit rankų, sėkmės!

ačiū. bandysiu nepasiduot... šiaip užsispyrys esu, bet vyras iš manęs juokiasi biggrin.gif čia gi mano antra duonelė per tris dienas būtų nepavykus sad.gif
Atsakyti
Aciu uz visus pasisakymus del duonkepes. Dabar Topo centre kaip tik Moulinexui OW5000 didele nuolaida, tai bijau, kad tuoj ji bus pas mane jau ax.gif
Galvoju dabar, koki "pirma blyna" joje iskepus, kad nebutu "prisviles" ir nebutu pirmo karto nusivylimo unsure.gif Ka tokio, kas is tiesu pavyktu... g.gif
Tiesa, "praretinau" vakar De lonos lentynas, nes pirkau ir sau, ir kolegei...Geriau jau ten neiti doh.gif

beje, o del duonkepes kepamo svorio nepataret nieko - ar verta 1.5 kg pirkt.
Ir dar - nelabai suprantu, nuo ko tas svoris skaiciuojamas (kai reikia pasirinkti, kokio svorio kepti) - nuo bendro produktu kiekio (miltai+raugas+vanduo+prieskoniai) ar dar nuio ko nors?

Aciu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upytė: 03 balandžio 2010 - 09:19
QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 10:17)
Aciu uz visus pasisakymus del duonkepes. Dabar Topo centre kaip tik Moulinexui OW5000 didele nuolaida, tai bijau, kad tuoj ji bus pas mane jau  ax.gif
Galvoju dabar, koki "pirma blyna" joje iskepus, kad nebutu "prisviles" ir nebutu pirmo karto nusivylimo  unsure.gif Ka tokio, kas is tiesu pavyktu... g.gif
Tiesa, "praretinau" vakar De lonos lentynas, nes pirkau ir sau, ir kolegei...Geriau jau ten neiti doh.gif

beje, o del duonkepes kepamo svorio nepataret nieko - ar verta 1.5 kg pirkt.
Ir dar - nelabai suprantu, nuo ko tas svoris skaiciuojamas (kai reikia pasirinkti, kokio svorio kepti) - nuo bendro produktu kiekio (miltai+raugas+vanduo+prieskoniai) ar dar nuio ko nors?

Aciu  ax.gif


jau rašiau, kad kuo didesnis galimas svoris, tuo didesnis tas maišymo indas. Pas mane yra 2 maišymo mentelės, dėl ko irgi geriau išmaišo.
Bent pas mane nusistato kokio svorio bus kepama, šiek tiek skiriasi programos laikas. Receptuose dažnai būna parašyta, kokiam svoriui tas ingridientų kiekis. Jei nebūna primetu pati pagal kiekius.
Priklauso nuo jūsų pomėgių, jei dažnai ką nors kepat iš kvietinės mielinės tešlos, tai didesniam inde daugiau vietos kilt jai, arba kildint reiks kitur, jei indas mažas.
Atsakyti
Upyte, viskas priklauso nuo brunu skaiciaus biggrin.gif jei daug valgytoju tai gal ir verta 1.5kg pas mus kol kaa duona valgo 2 suauge ir viena maza burnyte tai mums 1 kg per akis ax.gif o svoris ir yra visu produktu suma. miltai+skysciai it kt priedai.
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 10:17)
Aciu uz visus pasisakymus del duonkepes. Dabar Topo centre kaip tik Moulinexui OW5000 didele nuolaida, tai bijau, kad tuoj ji bus pas mane jau  ax.gif
Galvoju dabar, koki "pirma blyna" joje iskepus, kad nebutu "prisviles" ir nebutu pirmo karto nusivylimo  unsure.gif Ka tokio, kas is tiesu pavyktu... g.gif
Tiesa, "praretinau" vakar De lonos lentynas, nes pirkau ir sau, ir kolegei...Geriau jau ten neiti doh.gif

beje, o del duonkepes kepamo svorio nepataret nieko - ar verta 1.5 kg pirkt.
Ir dar - nelabai suprantu, nuo ko tas svoris skaiciuojamas (kai reikia pasirinkti, kokio svorio kepti) - nuo bendro produktu kiekio (miltai+raugas+vanduo+prieskoniai) ar dar nuio ko nors?

Aciu  ax.gif

Turiu būtent šitą modelį smile.gif
Nelabai naudojuosi galimybe kepti 1,5 kg kepaliukus, nors kai rinkausi, tai atrodė labai svarbu. Tiesiog mieliau kepti dažniau ir valgyti šviežesnę duonelę, o ir formatas riekės pasidaro nebepatogus. Iš kitos pusės, šis modelis minko ir kildina iki 1,250 mielinės tešlos (nežinau, kiek mažesnės talpos duonkepės daro) iš karto g.gif

Svoris - nuo produktų kiekio, standartiniuose receptukuose instrukcijoe ir yra nurodyta kiekvienas receptas trim variantais rolleyes.gif O programa pagal dydį skiriasi kepimo trukme - prisideda 5 ir 10 min priklausomai nuo pasirinkto dydžio 4u.gif
Atsakyti
Aciu dar karteli 4u.gif
Is didelio indo neiskris, o ir kildint bus kur, jei bus kam kilt smile.gif
Siaip visai man ir tas Boumanas patinka uz 155 lt, bet labai nepatiko ta forma - toks didelis storas stulpas gaunasi doh.gif
Atsakyti
Tos duonkepės kurios kepa 1,5kg. duonas yra galingesnės ir gali minkyti sunkesnes tešlas. Vėl, kepant ruginę duoną (mažą kepaliuką) o užstačius kaip didelį, didesnė tikimybė, kad iškeps.
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 04 03, 10:40)
Aciu dar karteli 4u.gif
Is didelio indo neiskris, o ir kildint bus kur, jei bus kam kilt  smile.gif
Siaip visai man ir tas Boumanas patinka uz 155 lt, bet labai nepatiko ta forma - toks didelis storas stulpas gaunasi  doh.gif


bent man patogiau pailgas ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 04 03, 10:34)
Upyte, viskas priklauso nuo brunu skaiciaus biggrin.gif jei daug valgytoju tai gal ir verta 1.5kg pas mus kol kaa duona valgo 2 suauge ir viena maza burnyte tai mums 1 kg per akis  ax.gif o svoris ir yra visu produktu suma. miltai+skysciai it kt priedai.


pas mane daug tų burnų, bet vis tiek kepu labai mažais kepaliukais, nes nelabai dideli duonos mėgėjai. Ir iš pasrduotuvės pirkdavau ne daugiau pusė kepalo
Atsakyti
duonelė iškepė smile.gif aišku iki močiutės duonos dar daug daug mokytis, bet duonelė puri ir valgoma (tik rūgšti nesvietnai biggrin.gif bet tas nesvarbu )
ačiū visoms už pagalbą smile.gif
Atsakyti