Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(laurechka @ 2010 03 30, 20:41)
Nepatinka man prapjauta duona mano.... Skonis geras, o vaizdas, kad plastelinas viduj.... Iskept tikrai turejo, nes visada 1val duonkepej kepu ta duona... O va cia nesigavo.... Jau nervai nelaiko... Ryt pabandysiu su mielem tokia pat iskept ir ziuresiu kaip gausis...


cia buvo tavo duona su raugu? o pats kepaliukas buvo pakiles? gal raugui "smarves" truksta ta prasme silpnokas biggrin.gif
Atsakyti
[quote=nataliuncik,2010 03 30, 23:07]
Į meet‘ą atnešiu mirksiukas.gif


as cia turbut kuri laika neuzsukus kazka praleidau... g.gif koks meetas, kada? as irgi noreciau sudalyvauti blush2.gif
beje, apsilankiau jau nataliuncik puslapiuke, nu ciotkai!!!! net labai!!! laukiam laukiam vis nauju ideju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 25, 22:41)
Labas vakaras  4u.gif

Paskaičiau apie makaronus ir irgi užsimaniau tos mašinėlės  ax.gif  Mano mažoji labai nevalgiukė, o makaronus mėgsta. O naminiai juk geriau nei pirktiniai, reiks padabot, kada į TP vėl atvež. Mama kažkada sultiniui visada gamindavo naminius makaronus, taip skanu būdavo  wub.gif

Šeimyna pareikalavo paprastos "bulkos", tai kepiau kvietinę duoną su juodaisiais sezamais. Receptas pats paprasčiausias, bet niekada nepavedantis:
360 ml vandens
2 v.š. aliejaus
2 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
600 g kvietinių miltų
2 a.š. sausų mielių
2 v.š. juodųjų sezamų
Pagrindinė programa, 1 kg.

user posted image
user posted image

Man ruginė duona gaunasi su visiškai minkšta pluta. Kepu taip pat moliniam inde, orkaitėje statau indą su vandeniu (patiko man šitas fintas - net kotletus taip orkaitėje kepiau, tokie sultingi ir purūs gavosi). Iškepusią apvynioju drėgna skepeta ir dedu į tą patį molinį indą. Ir padas gaunasi minkštas.  Tiesa, valandą kepu su kaitinimu tik iš apačios ir dar 10 min įjungiu viršutinį kaitinimą.

P.S. nuotraukų mažumas  doh.gif niekaip neįsikertu su tais dydžiais  smile.gif

Sveikos kepejos smile.gif

nutariau as Velykom sitos duoneles issikepti. O cia reikia jai kvietini rauga dar kelias dienas daryt?

anksciau kepdavau tik ciabatta tai ten labai greit smile.gif be jokio raugo kelias dienas:) zodz. nieko sudetingo.

ai, tiesa, as duonkepes tai neturiu unsure.gif bandysiu rankytem minkyt

ar pagelbesit man pradedanciai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 30, 22:52)
Nataliuncik, o tu salykla is Delonos naudoji??? Nu pas tave duona JUODA tiesiog.... nesu isgavus tokios spalvos su salyklu is delonos....


Į nedidelį kepaliuką dėjau kelis šaukštus Delonos salyklo, tai pakankamai juoda ax.gif
Atsakyti
Parodau savo keptą duoną: pilno grūdo ruginių miltų su saulėgrąžom ir moliūgų sėklom

[attachmentid=195880]
Atsakyti
Laureshka, svarbu salyklą užplikyt ir duot pastovėt, pakanka 2v.š.

Kapabull, gražus kepaliukas thumbup.gif Tu ji karšta pjovei?
Atsakyti
[quote=jursim,2010 03 30, 23:59]
[quote=nataliuncik,2010 03 30, 23:07]
Į meet‘ą atnešiu mirksiukas.gif
as cia turbut kuri laika neuzsukus kazka praleidau... g.gif koks meetas, kada? as irgi noreciau sudalyvauti blush2.gif
beje, apsilankiau jau nataliuncik puslapiuke, nu ciotkai!!!! net labai!!! laukiam laukiam vis nauju ideju smile.gif
[/quote]


pasikartoju, nes nesulaukiu atsakymu blush2.gif
Atsakyti


Kapabull, gražus kepaliukas thumbup.gif Tu ji karšta pjovei?
[/quote]

taip, karsta, norejau paziureti kas gavosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 30, 23:07)
Į meet‘ą atnešiu  mirksiukas.gif

aciukas 4u.gif

Jursim meetas ne duoneles kepeju blush2.gif mes su natalinciku susibegam keliose temose 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 22, 17:59)
Su naminių raugų visos duonos be mielių kepasi, neseniai kepiau avižų duoną, t.p. be mielių, va dar naujas receptukas  thumbup.gif

Airišką avižinė sodos duonelė

2 stiklinės miltų
3/4 stiklinės avižų dribsnių
3 v.š. selenų
3 v.š. linų sėklos
3 v.š.  sezamų sėklų
1 a.š. sodos
1/2 a.š. kepimų miltelių
1 a.š. druskos
1 stiklinė dž.vaisių/riešutų

4 v.š. aliejaus
1 v.š. medaus
1 1/2 ст. kefyro arba jogurto

Selenas ir semkes apkepint ant sausos keptuvės, sumaišyt su miltais, druską, kepimo milteliais. Kefyrą sumaišyt su medum ir aliejum, įpilt į paruoštus miltus ir LABAI greitai viską sumaišyt.

o kiek laiko ir kokio karšumo orkaitėj reiktų kept?
Atsakyti
Parsivežiau maišą kvietinių miltų duonai iš malūno - 812C, kadangi po mažiau nebuvo teko imti 50 kg todėl mielai pasidalinčiau (1kg po 1Lt). Rašykit į Až, veiksmas vyksta Vilniuje.
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 03 31, 10:36)
pasikartoju, nes nesulaukiu atsakymu  blush2.gif

Čia su kitom mamytėm, bet greit bus gegužiukų meet‘as, ten susibėgsim mirksiukas.gif

QUOTE(Pookelis @ 2010 03 31, 12:57)
o kiek laiko ir kokio karšumo orkaitėj reiktų kept?

Apie 220-230
Atsakyti