Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Upytė @ 2010 03 29, 19:36)
Gal ka patarsite - ka kepti, kad butu ne rugstu, saldziau, bet ne batonas. ot misle uzdaviau  lotuliukas.gif


Man pati pačiausia ši kvietinė duona wub.gif

1 stiklinė raugo,
2kg kvietinių miltų
2st. cukraus,
1 šaukštas druskos,
sauja kmynų
1,7l vandens

1etapas
iš pradžių užmaišoma pirminė tešla. Užvirintu vandeniu užpilamos 4 saujos miltų, sauja kmynų, druska ir 1,5stiklinės cukraus. Kai mišinys pravėsta, į jį supilama stiklinė raugo. Tešla pridengta paliekama stovėti šiltoje vietoje dviems paroms.

2etapas
Po dviejų parų tęsiame. Atsemti stiklinę raugo kitam kartui , supilti likusius miltus ir cukrų. Suminkyti ir palikti dar 10val. Kepti apie 1,5val., kol paruduos viršus.

Duonos rūgštumas priklausys nuo tešlos laikymo. Pirmą kartą neiškenčiau ir kepiau pirmajame etape palaikiusi tik parą- duonutė nebuvo rūgšti, antrą kartą išlaikiau pagal receptą-tai duonutė buvo saldžiarūgštė, bet irgi labai gardi thumbup.gif

Va pora riekelių nuo 3kg kepalo 4u.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amadeja: 29 kovo 2010 - 20:49
Ačiū Terra2 už atsakyma ir paaiskinima ko gero man del to ir nekilo gavosi skani duonele dejau dar ir salyklo tik dregna labai ir nekoreta :0, beje dar klausimeli turiu ar šaldytuve raugas budamas sumazeja burbuliukai isnyksta?
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 29, 19:13)
SuperBaba, o bandelių gražumas! Ar džemas neišbėgo?

Kaikuriu bandeliu siek tiek isbego smile.gif ten kur blogai uzlipdziau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Amadeja @ 2010 03 29, 20:34)
Man pati pačiausia ši kvietinė duona  wub.gif 

1 stiklinė raugo,
2kg kvietinių miltų
2st. cukraus,
1 šaukštas druskos,
sauja kmynų
1,7l vandens

1etapas
iš pradžių užmaišoma pirminė tešla. Užvirintu vandeniu užpilamos 4 saujos miltų, sauja kmynų, druska ir 1,5stiklinės cukraus. Kai mišinys pravėsta, į jį supilama stiklinė raugo. Tešla pridengta paliekama stovėti šiltoje vietoje dviems paroms.

2etapas
Po dviejų parų tęsiame. Atsemti stiklinę raugo kitam kartui  , supilti likusius miltus ir cukrų. Suminkyti ir palikti dar 10val. Kepti apie 1,5val., kol paruduos viršus.

Duonos rūgštumas priklausys nuo tešlos laikymo. Pirmą kartą neiškenčiau ir kepiau pirmajame etape palaikiusi tik parą- duonutė nebuvo rūgšti, antrą kartą išlaikiau pagal receptą-tai duonutė buvo saldžiarūgštė, bet irgi labai gardi  thumbup.gif

Va pora riekelių nuo 3kg kepalo  4u.gif

user posted image

Bijau, kad neturesiu tiek kantrybes laukti doh.gif Bert butinai veliau pabandysiu. Is karto iskilo klausimai:
1. ar viska uzpilti verdanciu vandeniu, ar jau pravesusiu?
2. Kaip suprantu, tas atsemtas raugas (antrame etape) jau bus ir su cukrum, ir su kmynais - vienzo kaip gatava tesla (kaip pagrandukas). Tai jis bus tinkamas kepti tik butent tokiai duonytei?
3. Kokio tirstumo tesla turi buti?

Aciu ax.gif

Dar klausimuks - as duonkepes neturiu, kepu orkaiteje. Kaip suprantu, rauga pamaitinu, palaikau apie para laiko, atsidedu raugo kitam kartui,tada susidedu visus reikalingus produktus duonelei, isminkau ir tada dar reikia palaikyti kazkiek laiko jau sudejus i forma???? Kiek???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upytė: 30 kovo 2010 - 06:58
QUOTE(Domukomama @ 2010 03 29, 22:29)
Ačiū Terra2 už atsakyma ir paaiskinima ko gero man del to ir nekilo gavosi skani duonele dejau dar ir salyklo tik dregna labai ir nekoreta :0, beje dar klausimeli turiu ar šaldytuve raugas budamas sumazeja burbuliukai isnyksta?

Raugas šaldytuve "miega".
Papildyta:
QUOTE(Upytė @ 2010 03 29, 20:30)
Nukvaiwsiu tuoj nuo klausimu ir recepto rinkimosi  doh.gif
DDar klausimukas - jei man reikia raugo 400 gr (atrodo pagal Terros recepta), o as turiu tik 150 (duota Ulitkos), tai ar viskas cia gerai, jei as primaitinsiu rauga tiek daug? nes dar noriu pasilikti starteriui aiksu ir dar 55 draugems raugo duoti  lotuliukas.gif (juokauju). Na bent viena drauge issiziojusi laukia mano raugo).
Taigi - ar nepermaitinsiu raugo, jei pridesiu kokius 500 gr vandens ir miltu? Gal bandyt kept irmam kartui puse normos?

Jums pilnai užteks 80-100gr iš draugės gauto raugo(tai sudaro apie 2v.š.) Likusį galite atiduoti kas labai nori Jūsų raugo. Jei receptui reikia 400gr.raugo, tai tą porą šaukštų raugo pamaitinkite 200gr miltų + 200ml drungnu vandeniu. Ir "sotaus" raugo atsidėkite porą šaukštų į šaldytuvą.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 30, 08:34)
Jums pilnai užteks 80-100gr iš draugės gauto raugo(tai sudaro apie 2v.š.) Likusį galite atiduoti kas labai nori Jūsų raugo. Jei receptui reikia 400gr.raugo, tai tą porą šaukštų raugo pamaitinkite 200gr miltų + 200ml drungnu vandeniu. Ir "sotaus" raugo atsidėkite porą šaukštų į šaldytuvą.


o jei pastoviai kepi, tai taip ir nenutrūksta tas procesas: atsidedi, pamaitini, atsidedi, kepi, pamaitini, atsidedi, kepi ir t.t. Ar visgi po kažkiek vėl reikia viską pradėt nuo nulio?

Ir dar norėjau paklaust, kodėl man visos tos duonos labai byrančios gaunas. Labai sunku sviesta užtept unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 03 30, 07:26)
Bijau, kad neturesiu tiek kantrybes laukti doh.gif  Bert butinai veliau pabandysiu. Is karto iskilo klausimai:
1. ar viska uzpilti verdanciu vandeniu, ar jau pravesusiu?
2. Kaip suprantu, tas atsemtas raugas (antrame etape) jau bus ir su cukrum, ir su kmynais - vienzo kaip gatava tesla (kaip pagrandukas). Tai jis bus tinkamas kepti tik butent tokiai duonytei?
3. Kokio tirstumo tesla turi buti?

Aciu ax.gif

Dar klausimuks - as duonkepes neturiu, kepu orkaiteje. Kaip suprantu, rauga pamaitinu, palaikau apie para laiko, atsidedu raugo kitam kartui,tada susidedu visus reikalingus produktus duonelei, isminkau ir tada dar reikia palaikyti kazkiek laiko jau sudejus i forma???? Kiek???


Bet tikrai verta ir palaukti biggrin.gif
1) 1-ame etape karštu vandeniu užplikome kelias saujas miltų, kmynus, druską ir dalį cukraus. Kai pravėsta, į šitą šiltą mišinį įpilame raugą.
2) pati kitam kartui darau raugą iš pasilikto starterio, o mama kepa iš to atsemtojo - irgi pavyksta mirksiukas.gif (tik nežinau kaip kitam receptukui tiktų, nebandėm g.gif )
3) tešla kaip bandelėm ir pan., kad neliptų prie rankų, eitų formuoti kepalą

Duonkepės irgi neturiu (ir persigalvojau ją pirkti) . Taip, išsiimu raugą, pamaitinu, palaikau, nusipilu dalį kepimui ir pasilieku dalį kitam kartui. Duoną pagal mano pateiktą receptuką 2-ajame etape išminkau ir dedu į kepimo popieriumi išklotą skardą (galima dėti ir į formą, kaip jau kam patogiau), apibarstau miltais, užkloju ir padedu šiltai kokioms 7-10val (čia irgi nuo kantrybės laukti priklauso biggrin.gif ) Iškyla dvigubai ir iš visos normos išeina virš 3kg kepalas per visą kepimo skardą thumbup.gif cool.gif
Nėra taip sudėtinga kaip atrodo rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amadeja: 30 kovo 2010 - 08:07
QUOTE(keistuole @ 2010 03 30, 08:48)
o jei pastoviai kepi, tai taip ir nenutrūksta tas procesas: atsidedi, pamaitini, atsidedi, kepi, pamaitini, atsidedi, kepi ir t.t. Ar visgi po kažkiek vėl reikia viską pradėt nuo nulio?

Ir dar norėjau paklaust, kodėl man visos tos duonos labai byrančios gaunas. Labai sunku sviesta užtept  unsure.gif

Taip, taip, tas atsidėjimas taip tęsiasi. Nuo nulio pradėti gali prireikti po kokių pusantrų metų arba jeigu kartais raugas šaldytuve nebūtų naudojamas daugiau, kaip dvi savaitės. Tokiu atveju, jeigu nieko nekepate per dvi savaites, reikia bent pamaitinti šaldytuvinį starterį.
Byranti duona gali gautis, jei naudojate per gerus miltus. Pabandykit įpilti keletą šaukštų aliejaus. Bet kepant orkaitėje, trupanti duona niekada nesigauna.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 30, 08:48)


Ir dar norėjau paklaust, kodėl man visos tos duonos labai byrančios gaunas. Labai sunku sviesta užtept  unsure.gif

as visada dali miltu uzpilu verdanciu vandeniu ir tada duona beveik netrupa thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 30, 10:35)
Taip, taip, tas atsidėjimas taip tęsiasi. Nuo nulio pradėti gali prireikti po kokių pusantrų metų arba jeigu kartais raugas šaldytuve nebūtų naudojamas daugiau, kaip dvi savaitės. Tokiu atveju, jeigu nieko nekepate per dvi savaites, reikia bent pamaitinti šaldytuvinį starterį.
Byranti duona gali gautis, jei naudojate per gerus miltus. Pabandykit įpilti keletą šaukštų aliejaus. Bet kepant orkaitėje, trupanti duona niekada nesigauna.


Ačiū 4u.gif Aliejaus pilu, bandysiu kitokius miltus.
Gal ir duonkepė kalta unsure.gif


QUOTE(dzhina @ 2010 03 30, 10:44)
as visada dali miltu uzpilu verdanciu vandeniu ir tada duona beveik netrupa thumbup.gif


paskutinius kartus taip ir dariau, vis tiek trupa.
Atsakyti
O man kazkas vyksta negero su raugu.... istraukus jau kokias 4d esu, maitinu kasdien, ale jis man tokia vientysa kose, jokiu skyluciu, jokiu pakylimu.... Jau rankos svyra, o mb nori juodos duonos.... reiks ciuju mieliu atsiprasyt, nes gaila miltu.........Maitinu maitinu, ir siltai laikau, ale kaip nekyla, taip nekyla....
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 30, 12:12)
O man kazkas vyksta negero su raugu.... istraukus jau kokias 4d esu, maitinu kasdien, ale jis man tokia vientysa kose, jokiu skyluciu, jokiu pakylimu.... Jau rankos svyra, o mb nori juodos duonos.... reiks ciuju mieliu atsiprasyt, nes gaila miltu.........Maitinu maitinu, ir siltai laikau, ale kaip nekyla, taip nekyla....

nelabai supratau, tai jau iš šaldytuvo ištraukus 4d. maitinat?
Atsakyti