Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

Papasakosiu savo istorija apie rugini rauga.

Kai skaitau postus, viskas taip lengva ir greita, atrodo, opa ir yra tas raugas. na, meginau ir as uzsiauginti raugo. bandziau gal 10 kartu. kaip nekyla, taip nekyla. vos vos paputoja ir viskas, taip kelis kartus ir pelesis isimesdavo. ir niekaip nesuprantu, kame saknys. po to nutariau, kad problema miltuose, todel nupirkau kitokiu. ir ka manot, jau procesas vyksta, jau stiklainelyje rimtai puksi ir burbuliuoja drinks_cheers.gif

Nufotografavau tuos miltus - desineje blogieciai (ekologiski), kaireje gerieciai wub.gif

user posted image

Bet taip ir nesupratau, kodel is tu ekologisku neuzsaugo raugas? g.gif

Ar jums budavo, kad nekyla raugas?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novilunio: 29 kovo 2010 - 08:25
QUOTE(Novilunio @ 2010 03 29, 09:24)
Papasakosiu savo istorija apie rugini rauga.

Kai skaitau postus, viskas taip lengva ir greita, atrodo, opa ir yra tas raugas. na, meginau ir as uzsiauginti raugo. bandziau gal 10 kartu. kaip nekyla, taip nekyla. vos vos paputoja ir viskas, taip kelis kartus ir pelesis isimesdavo. ir niekaip nesuprantu, kame saknys. po to nutariau, kad problema miltuose, todel nupirkau kitokiu. ir ka manot, jau procesas vyksta, jau stiklainelyje rimtai puksi ir burbuliuoja  drinks_cheers.gif

Nufotografavau tuos miltus - desineje blogieciai (ekologiski), kaireje gerieciai  wub.gif

user posted image

Bet taip ir nesupratau, kodel is tu ekologisku neuzsaugo raugas?  g.gif

Ar jums budavo, kad nekyla raugas?

Gal galiojimo laikas į pabaigą, tie kiti šviežesni, dar laikymo sąlygos.
Atsakyti
nu ka, pirmas raugas iškeliavo pasiplaukiot tualete, buvo miltai sau, vanduo sau sad.gif bet pati kalta, po kelių valandų tik pažiūrėjau, kad mano kačių būdą dukra iš rozetės išjungė biggrin.gif
antras bent jau kolkas labai gražiai kyla, tai tyliai džiaugiuos gal netyčiom pavyks kas smile.gif
o Jūs visos šaunuolės (baltai pavydžiu, kad kepate)
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 03 29, 08:24)


Nufotografavau tuos miltus - desineje blogieciai (ekologiski), kaireje gerieciai  wub.gif

g.gif
Aš su ekologiškai maitinu, bet per karta, viena karta su rupiais, o kita karta su ekologiškais, ir normaliai
Atsakyti
Merginos , 30g mieliu, tai cia kiek sausu tureciau deti? blush2.gif cia bandelems...
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 03 29, 09:24)

user posted image

Bet taip ir nesupratau, kodel is tu ekologisku neuzsaugo raugas?  g.gif

Ar jums budavo, kad nekyla raugas?


TAIP ir man buvo mirksiukas.gif Savo raugą auginau pagal aprašymą iš pirmo puslapio, tik aš neatidžiai skaitau ir padariau kitaip, bet viskas gavosi puikiai, o miltai buvo Malsenos ruginiai, viso grūdo, rupaus malimo. Tešla duonai tris kartus paaugdavo. Kai miltai baigėsi, pradejau iš žalio pakelio naudot (tie ekologiški), raugas iškart pasidarė netoks aktyvus, duonytė daug mažiau pakildavo g.gif Vėl grįžom prie Malsenos ir viskas susitvarkė. Dabar nupirkom tų, kurie nuotraukos kairėje yra (geriečiai), tačiau raugas prastesnis, nei su Malsenos. Bandžiau ir iš Ustukių malūno rupių ruginių miltų, visai patiko, bet visgi Malsena mano raugo mėgiamiausi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Novilunio @ 2010 03 29, 09:24)
Papasakosiu savo istorija apie rugini rauga.

Nufotografavau tuos miltus - desineje blogieciai (ekologiski), kaireje gerieciai  wub.gif

user posted image

Bet taip ir nesupratau, kodel is tu ekologisku neuzsaugo raugas?  g.gif

Ar jums budavo, kad nekyla raugas?


Dariau su tais "blogiečiais" - ir thumbup.gif . Gal labai labai "nebujojo", bet duona iškyla kuo puikiausiai mirksiukas.gif

QUOTE(Marti @ 2010 03 29, 11:01)
nu ka, pirmas raugas iškeliavo pasiplaukiot tualete, buvo miltai sau, vanduo sau  sad.gif bet pati kalta, po kelių valandų tik pažiūrėjau, kad mano kačių būdą dukra iš rozetės išjungė biggrin.gif


Ogo, katės namelis su centrinio šildymo sistema lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 03 29, 12:47)
Merginos , 30g mieliu, tai cia kiek sausu tureciau deti? blush2.gif cia bandelems...

šviežių ir sausu mielių santykis yra 3:1. Taigi, Jums reiktų 10gr sausų, kad atitiktų 30gr šviežioms mielėms.
Atsakyti
Merginos, sakykit ar sausos mielės yra nesveika, kad visos tik su raugu kepat? Ar čia tik skonio reikalas... Man labai skani juoda duona, bet ji ne su raugu o su mielėm. Bet jei mielės nesveika..., tai gal reikia su raugu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 29, 13:32)
šviežių ir sausu mielių santykis yra 3:1. Taigi, Jums reiktų 10gr sausų, kad atitiktų 30gr šviežioms mielėms.

Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 03 29, 13:51)
Merginos, sakykit ar sausos mielės yra nesveika, kad visos tik su raugu kepat? Ar čia tik skonio reikalas...  Man labai skani juoda duona, bet ji ne su raugu o su mielėm. Bet jei mielės nesveika..., tai gal reikia su raugu  g.gif

Aišku, sausos mielės yra suaktyvintos spec. priedų pagalba. Šviežios mielės yra sveikesnės. Aš prisimenu vaikystėje mama duodavo gabaliuką suvalgyti, kad kokie spuogai nekiltų. Ir labai padeda nuo vočių, nes mielėse yra tokių mineralų, kurių nerasime jokiame kitame produkte. O kas liečia raugą, tai juk, iš mūsų protėvių istorijos , argi kas duoną kepdavo su mielėmis. O gal jų ir nebūdavo. Tiesiog tikra duona be raugo yra neįsivaizduojama. Taigi, kaip ir pastebėjote, čia gal skonio reikalas, bet juk visos norime, kad mūsų šeima maitintųsi sveikai.
Atsakyti
Mielės yra mikroorganizmai, kurie patys greitai auga ir dauginasi, tuo pačiu duoda augimą ir visiems kitiems mikroorganizmams - tarp jų visokiems patologiniams. Taip suaktyvinami visokie parazitai, virusai ir pan, sėdintys žmogaus organizme... Todėl kiek įmanoma derėtų stengtis vengti mielinių produktų. Kiek žinau, alaus mielės ir tos laukinės, natūraliai gimstančios rauguose, nėra blogietės g.gif

Šiaip čia ne mano teorija, esu ją tik girdėjusi iš kitų žmonių, negaliu nei pritarti, nei paneigti. Bet duoną kažkodėl nuo seno parduotuvėse rinkausi pagal galimybes bemielę blush2.gif
Atsakyti