Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Trolėmolė @ 2010 03 27, 21:33)
Aš kepu panašiai,pagal šitą receptą:

Sveikuolių duona

2/3 stiklinės kviečių sėlenų,
2/3 stiklinės avižinių dribsnių,
2/3 stiklinės linų sėmenų,
2/3 stiklinės saulėgrąžų,
1 kg miltų,
1 litras šilto vandens,
druskos,
sezamo sėklų skardos ištepimui ir apibarstymui.
Visas sėklas išmaišyti su miltais, įdėti raugą ir vandens su druska. Gerai išmaišyti (tešla būdavo tiršta, sukama mediniu šaukštu). 3 šaukštus tos masės atsidėti kitam kartui ir laikyti šaldytuve. Tešlą išdėti į formą išbarstytą sezamo sėklomis(dėdavau į pailgą kekso formą) ir laikyti 12 valandų kambario temperatūroje. Paviršių pabarstyti sezamo sėklomis. Kepti orkaitėje 1val. 15 min.

Sveikos duonos kepejėlės 4u.gif

pas mane lygiai tokia pat masė laukia ryto tongue.gif 4u.gif Aš pirmą kart darau pagal šitą receptuką. Pas vieną kolegę ji gaunasi be galo skani, nes daug daug džiovintų vaisių ir gerai iškilus, o pas kitą kolegę - duona labai suklekus, toks jausmas, kad visai neiškilus. Žiūrėsiu kas man gausis ryt doh.gif

Ulitka bigsmile.gif kokios foto, kokia duona bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo davija: 27 kovo 2010 - 21:43
QUOTE(davija @ 2010 03 27, 21:39)
Sveikos duonos kepejėlės 4u.gif

pas mane lygiai tokia pat masė laukia ryto tongue.gif  4u.gif Aš pirmą kart darau pagal šitą receptuką. Pas vieną kolegę ji gaunasi be galo skani, nes daug daug džiovintų vaisių ir gerai iškilus, o pas kitą kolegę - duona labai suklekus, toks jausmas, kad visai neiškilus. Žiūrėsiu kas man gausis ryt doh.gif

Ulitka bigsmile.gif kokios foto, kokia duona bigsmile.gif  wub.gif

Davijuk wub.gif aciu)
Atsakyti
Aš gal ir kvailokau paklausiu, bet kaip man susigaudyt su tuo vandens kiekiu g.gif
Jei recepte rašo 360 ml vandens ir 460 g kvietinių miltų, tai jei nesvarbu, ar aš dėsiu aukščiausios rūšies, ar pirmos rūšies kvietinius, vis tiek pilti tiek pat g.gif
Arba jei dalį kvietinių keisčiau ruginiais, tai kaip tada tą vandenį išskaičiuot. Nesuprantu aš pagal tą tešlą, skysta ji ar ne doh.gif
Atsakyti
Kaip smagu, kad taip operatyviai sureagavot 4u.gif Ačiū.
Taip tai taip, kad čia gaunasi kaip pamaitinimas, betgi dsar dedasi ne tik miltai, bet avižiniai dribsniai, druska, cukrus. Ar nepagadins šitie priedai to raugo? Nes man toks jausmas, kad kažkaip "išsigimė" mano tas pradinis raugas (kurį gavau iš kaimynės). Vakar kepaiu, tai jjis išlipo per kraštus, net duona virš formos sienelių pakilo...Nepatinka man tas vaizdas ir toks kilimas staigus.
Ir tas raugas, kur palieku ir dedu į šaldytuvą, toliau indelyje "lipa". Kame reikalas?

Trolėmole, labai panašus receptas ir mano

Tiesa, senovėje tą gabaliuką tešlos, kurį palikdavo kitam kartui, vadindavo pagranduku wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upytė: 28 kovo 2010 - 09:26
QUOTE(keistuole @ 2010 03 28, 10:00)
Aš gal ir kvailokau paklausiu, bet kaip man susigaudyt su tuo vandens kiekiu  g.gif
Jei recepte rašo 360 ml vandens ir 460 g kvietinių miltų, tai jei nesvarbu, ar aš dėsiu aukščiausios rūšies, ar pirmos rūšies kvietinius, vis tiek pilti tiek pat  g.gif
Arba jei dalį kvietinių keisčiau ruginiais, tai kaip tada tą vandenį išskaičiuot. Nesuprantu aš pagal tą tešlą, skysta ji ar ne  doh.gif


Duonai kiekius gramas į gramą nematuoju. Vadovaujuosi receptu (arba ''sulipdau'' vieną iš kelių receptėlių), savo nuožiūra ir nuojauta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 28, 09:00)
Aš gal ir kvailokau paklausiu, bet kaip man susigaudyt su tuo vandens kiekiu  g.gif
Jei recepte rašo 360 ml vandens ir 460 g kvietinių miltų, tai jei nesvarbu, ar aš dėsiu aukščiausios rūšies, ar pirmos rūšies kvietinius, vis tiek pilti tiek pat  g.gif
Arba jei dalį kvietinių keisčiau ruginiais, tai kaip tada tą vandenį išskaičiuot. Nesuprantu aš pagal tą tešlą, skysta ji ar ne  doh.gif

Geriausia stebėt pagranduką
Jei dėl rūšies, tai gali būt nežymus skirtumas, bet jei ruginius keisit kvietiniais ar atvirkščiai, tai bus ir gan didelis
Atsakyti
Sveikos duonos kepejeles 4u.gif
Atėjau padėkoti 4u.gif Nataliuncik 4u.gif -už "Avižinės duonelės" receptuką 4u.gif 4u.gif
Labai patiko,gero skonio duonelė.
Kepsiu dar ne viena kartelį 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 03 28, 17:03)
Sveikos duonos kepejeles 4u.gif
Atėjau padėkoti 4u.gif Nataliuncik 4u.gif -už "Avižinės duonelės" receptuką 4u.gif  4u.gif
Labai patiko,gero skonio duonelė.
Kepsiu dar ne viena kartelį 4u.gif

Malonu smile.gif
Į sveikatytę 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 28, 16:09)
Geriausia stebėt pagranduką
Jei dėl rūšies, tai gali būt nežymus skirtumas, bet jei ruginius keisit kvietiniais ar atvirkščiai, tai bus ir gan didelis


Supratau 4u.gif
Aš kai su tešlom niekad reikalų neturėjau, tai ir dabar perdaug nesikišu į duonkepės procesus, kad ko nepagadinčiau blush2.gif
Už tai ir stengiuos daugmaž receptų laikytis, bet kartais su tų bulkinių kvietinių miltų noris mažiau dėt, keičiant juos kitais ax.gif
Atsakyti
Iskepiau batona su raugu wub.gif Tikrai skanu .

user posted image


220 gr raugo
400 gr miltu
1/2 sauksteles druskos
2 saukstos cukraus
200 ml vandens

Miltus prasijojam ir ismaisom tesla is visu produktu.
Palaikom siltai 2-3 val.)
Orkaite ikaitinam iki 240 C.kepam 8 min, paskui sumazinam 200 C ir kepam 30-40min.
thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 03 28, 10:25)
Kaip smagu, kad taip operatyviai sureagavot  4u.gif Ačiū.
Taip tai taip, kad čia gaunasi kaip pamaitinimas, betgi dsar dedasi ne tik miltai, bet avižiniai dribsniai, druska, cukrus. Ar nepagadins šitie priedai to raugo? Nes man toks jausmas, kad kažkaip "išsigimė" mano tas pradinis raugas (kurį gavau iš kaimynės). Vakar kepaiu, tai jjis išlipo per kraštus, net duona virš formos sienelių pakilo...Nepatinka man tas vaizdas ir toks kilimas staigus.
Ir tas raugas, kur palieku ir dedu į šaldytuvą, toliau indelyje "lipa". Kame reikalas?

Trolėmole, labai panašus receptas ir mano

Tiesa, senovėje tą gabaliuką tešlos, kurį  palikdavo kitam kartui, vadindavo pagranduku  wub.gif

Tikrą raugą sudaro tik vanduo ir miltai. Tik tokį raugą galima atsidėti kitam kartui. O jeigu , maitinant Jūs dedate dar papildomus komponentus(dribsniai, druska, cukrus), tai jau nebus raugas, o kaip teisingai pastebėjote, tai - pagrandukas. Aš tešlos gabaliuką (apie 100gr) visada atsidedu, kaip minkau batono tešlą. Tada batonas gaunasi sodresnio skonio ir gana ilgai laikosi šviežias.
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 28, 19:03)
Iskepiau batona su raugu wub.gif Tikrai skanu .

user posted image
220 gr raugo
400 gr miltu
1/2 sauksteles druskos
2 saukstos cukraus
200 ml vandens

Miltus prasijojam ir ismaisom tesla is  visu produktu.
Palaikom  siltai 2-3 val.)
Orkaite ikaitinam iki 240 C.kepam 8 min, paskui sumazinam 200 C ir kepam 30-40min.
thumbup.gif


Ačiū 4u.gif Kaiptik ieškojau batono recepto thumbup.gif Reikės išbandyti cool.gif
Atsakyti