Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Nerutė @ 2010 03 26, 22:13)
topsecret.gif nesakysiu  blush2.gif  blush2.gif

lotuliukas.gif supratau
Atsakyti
kepiau airiska duona, man labai patiko 4u.gif gal kas noresit isbandyti:

programa: pilno grūdo duona
plutelė: vidutinė/tamsi (as nustaciau sviesia)
vanduo 300 ml
aliejus 1 v.š.
druska 1 1/2 a.š.
cukrus 1 v.š.
pirmos r. miltai 150g
rupūs kvietiniai miltai 300g
mielės 1 1/2 a.s.


papildomai idejau sauksta medaus bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 26 kovo 2010 - 23:01
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 26, 20:27)
Super thumbup.gif  aš kantrybės neturėčiau taip fotografuot

Aciu)))

QUOTE(Nerutė @ 2010 03 26, 21:48)
Upyte TAIP  4u.gif  as vel su mielem tik kepu  doh.gif  neprisiruosiu naujai terlionei su raugu  doh.gif

uzbekite i Baltupius . duosiu raugo)
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 26, 23:02)
uzbekite i Baltupius . duosiu raugo)

bigsmile.gif pasiulymas vertas demesiaus 4u.gif blush2.gif griekas nepasiskolint TIKRO raugo blush2.gif rasau JUMS AZ 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 03 25, 21:47)
Siandien kepiau duona be minkymo, kitaip dar vadinama laukine...

Oi, kokia graži duona wub.gif Ir nuotraukų grožis neapsakomas, tokia šiluma ir jaukumu dvelkia thumbup.gif

QUOTE(Junda @ 2010 03 26, 14:35)
Noriu pasiguost, kad man visai neišėjo Saulėtos ruginė naminė duona. Dariau tiksliai viską kaip buvo parašyta. Bet kai padariau plikinį su raugu ir jis neva turėjo 12 val. kilti, tai man niekas nekilo. Tešla buvo tokia ne visai skysta, bet ir nekieta. Lipo labai prie rankų. Sugalvojau 4 kepaliukus padaryt, kildinau ant 30C orkaitėj 3 val. Nulis sveikų pakilimo. Nu ir iškepė man 4 blynai. Visiškai niekas nepakilo, nesuprantu. Sako per MM moterims negalima duonų kept...

Oi, ta Saulėta, parodo duoną ir dingsta, pamiršta apsilankyt biggrin.gif doh.gif
O jei rimtai - tai labai gaila, kad nepavyko verysad.gif Man irgi tešla neiškilo labai daug, o jos konsistencija buvo lygiai kaip tu aprašei, o bet tačiau, iškepė juo puikiausiai - aš kepiau dešimt mažų kepaliukų (būna parduotuvėje tokių apvalių duonelių), ir viskas kuo puikiausiai iškilo, labai graži forma gavos... Todėl negaliu pasakyt, kur čia šuo pakastas.. g.gif

Sako, negalima per mmm moterims ir konservuoti... drinks_cheers.gif O va dėl duonų dar nežinojau - žinosiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 26, 12:46)
Plikinys buvo jau atvėsęs? Gal raugas silpnas, pradžioje gerai kiek mielių įdėti.


Buvo toks vos vos drungnas. Net ne šiltas. O ką čia labai jau blogai? Mielių tai nedėjau, galvojau jau kaip kils man su tuo raugu. Kitąsyk bandysiu daryt vieną kepalą formoj. Beje, tie blynai, kurie man iškepė, netgi nevalgomi, jie visai žali, nors kepiau 10 min. ant 250C (su vejeliu) ir 20 min. ant 200C (be vėjelio).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Junda: 27 kovo 2010 - 00:27
QUOTE(Junda @ 2010 03 27, 01:27)
Buvo toks vos vos drungnas. Net ne šiltas. O ką čia labai jau blogai? Mielių tai nedėjau, galvojau jau kaip kils man su tuo raugu. Kitąsyk bandysiu daryt vieną kepalą formoj. Beje, tie blynai, kurie man iškepė, netgi nevalgomi, jie visai žali, nors kepiau 10 min. ant 250C (su vejeliu) ir 20 min. ant 200C (be vėjelio).

Per trumpas kepimo laikas. Kildinti reikėjo formoje, joje ir kepti.
Atsakyti
Perskaiciusi visa temą supratau, kad tai, kaip mes su kaimyne kepam duoną, yra nelabai...na kaip čia pasakius...duoniška biggrin.gif
Va kaip mes darom (rasysiu be kiekiu):
kai noriu kepti duoną, imu iš šaldytuvo raugą, pridedu į jį visko, ko reikia duonos kepimui (išskyrus "pribambasus" - saulėgrąžas, kmynus, razinas ar pan) - miltus, avižinius dribsnius, selėnas, cukrų, druską (čia toks receptas, kurį man davė kaimynė). Išmaišom ir laikom mažiausiai 4 val, kol pakyla. Nuimam to iškilusio raugo (čia jau greičiau tešla, o ne raugas) maždaug 0,5 litro kitam kartui (dedam jį į šaldytuvą).
Tada į likusią tešlą pridedam "pribambasų (jei norim aišku) ir dedam kepti.
Gaunasi visai skani duonelė. Bet va supratau, kad kitam kartui pasilieku ne raugo, o pusiau raugo, pusiau tešlos. Bet kyla man jį puikiai (net sakyčiau per gerai).
Ar esat girdėję tokį receptą?
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 03 27, 18:52)
Perskaiciusi visa temą supratau, kad tai, kaip mes su kaimyne kepam duoną, yra nelabai...na kaip čia pasakius...duoniška biggrin.gif
Va kaip mes darom (rasysiu be kiekiu):
kai noriu kepti duoną, imu iš šaldytuvo raugą, pridedu į  jį visko, ko reikia duonos kepimui (išskyrus "pribambasus" - saulėgrąžas, kmynus, razinas ar pan) - miltus, avižinius dribsnius, selėnas, cukrų, druską (čia toks receptas, kurį man davė kaimynė). Išmaišom ir laikom mažiausiai 4 val, kol pakyla. Nuimam to iškilusio raugo (čia jau greičiau tešla, o ne raugas) maždaug 0,5 litro kitam kartui (dedam jį į šaldytuvą).
Tada į likusią tešlą pridedam  "pribambasų (jei norim aišku) ir dedam kepti.
Gaunasi visai skani duonelė. Bet va supratau, kad kitam kartui pasilieku ne raugo, o pusiau raugo, pusiau tešlos. Bet kyla man jį puikiai (net sakyčiau per gerai).
Ar esat girdėję tokį receptą?

As ne)Bet jejgu skanu is viskas OK tai thumbup.gif
Atsakyti
Upytė,na jei dedat į raugą vandenį ir miltus, tai čia gaunasi kaip pamaitinot prieš kepimą (aš kartais taip darau kai trūksta raugo), tai kad čia viskas normaliai, nes raugo gamyba/maitinimas yra n...variantu
Jei jums gaunasi duona, tai nematau čia nieko blogo mirksiukas.gif
Atsakyti
Upyte, tai anksčiau taip ir darydavo, jau užminkytos gabaliuką pasilikdavo ir tą pagrandėlį naudodavo kaip raugą. Anykščiuose kur kepa, tai irgi taip daro. Man mama buvo iš Anykščių tos tešlos parvežus, tai ir aš panašiai darydavau, tik pirmiau išleidus vandeny ir dadėjus miltų palaikydavau per naktį, o ant rytojaus jau minkydavau ir pakildinus kepdavau. Dabar grįžau prie savo raugo.
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2010 03 27, 19:52)
Perskaiciusi visa temą supratau, kad tai, kaip mes su kaimyne kepam duoną, yra nelabai...na kaip čia pasakius...duoniška biggrin.gif
Va kaip mes darom (rasysiu be kiekiu):
kai noriu kepti duoną, imu iš šaldytuvo raugą, pridedu į  jį visko, ko reikia duonos kepimui (išskyrus "pribambasus" - saulėgrąžas, kmynus, razinas ar pan) - miltus, avižinius dribsnius, selėnas, cukrų, druską (čia toks receptas, kurį man davė kaimynė). Išmaišom ir laikom mažiausiai 4 val, kol pakyla. Nuimam to iškilusio raugo (čia jau greičiau tešla, o ne raugas) maždaug 0,5 litro kitam kartui (dedam jį į šaldytuvą).
Tada į likusią tešlą pridedam  "pribambasų (jei norim aišku) ir dedam kepti.
Gaunasi visai skani duonelė. Bet va supratau, kad kitam kartui pasilieku ne raugo, o pusiau raugo, pusiau tešlos. Bet kyla man jį puikiai (net sakyčiau per gerai).
Ar esat girdėję tokį receptą?


Aš kepu panašiai,pagal šitą receptą:

Sveikuolių duona

2/3 stiklinės kviečių sėlenų,
2/3 stiklinės avižinių dribsnių,
2/3 stiklinės linų sėmenų,
2/3 stiklinės saulėgrąžų,
1 kg miltų,
1 litras šilto vandens,
druskos,
sezamo sėklų skardos ištepimui ir apibarstymui.
Visas sėklas išmaišyti su miltais, įdėti raugą ir vandens su druska. Gerai išmaišyti (tešla būdavo tiršta, sukama mediniu šaukštu). 3 šaukštus tos masės atsidėti kitam kartui ir laikyti šaldytuve. Tešlą išdėti į formą išbarstytą sezamo sėklomis(dėdavau į pailgą kekso formą) ir laikyti 12 valandų kambario temperatūroje. Paviršių pabarstyti sezamo sėklomis. Kepti orkaitėje 1val. 15 min.
Atsakyti