Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Mrs. R @ 2010 03 24, 20:44)
Visai neseniai klausiausi radijo laidos apie GMO, tai ten buvo pareikštą, kad PL labai griežtai tai kontroliuoja g.gif


Tikiu, kad yra tam tikros normos, bet kaip lenkai jų laikos tai didelis klausimas smile.gif

Noriu pasiguost, kad man visai neišėjo Saulėtos ruginė naminė duona. Dariau tiksliai viską kaip buvo parašyta. Bet kai padariau plikinį su raugu ir jis neva turėjo 12 val. kilti, tai man niekas nekilo. Tešla buvo tokia ne visai skysta, bet ir nekieta. Lipo labai prie rankų. Sugalvojau 4 kepaliukus padaryt, kildinau ant 30C orkaitėj 3 val. Nulis sveikų pakilimo. Nu ir iškepė man 4 blynai. Visiškai niekas nepakilo, nesuprantu. Sako per MM moterims negalima duonų kept...
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 03 26, 13:35)
Tikiu, kad yra tam tikros normos, bet kaip lenkai jų laikos tai didelis klausimas smile.gif

Noriu pasiguost, kad man visai neišėjo Saulėtos ruginė naminė duona. Dariau tiksliai viską kaip buvo parašyta. Bet kai padariau plikinį su raugu ir jis neva turėjo 12 val. kilti, tai man niekas nekilo. Tešla buvo tokia ne visai skysta, bet ir nekieta. Lipo labai prie rankų. Sugalvojau 4 kepaliukus padaryt, kildinau ant 30C orkaitėj 3 val. Nulis sveikų pakilimo. Nu ir iškepė man 4 blynai. Visiškai niekas nepakilo, nesuprantu. Sako per MM moterims negalima duonų kept...

Plikinys buvo jau atvėsęs? Gal raugas silpnas, pradžioje gerai kiek mielių įdėti.
Atsakyti
QUOTE(ravesa @ 2010 03 26, 11:24)
Labai ačiū už atsakymą! O kiek da=nai reikia maitinti? Ar naujai gautą raugą galima iš karto pamaitinti? ir po kiek laiko iš jo pasimti dalį kepimui? nes jo tiek nedaug dabar sad.gif

Na, aš iš karto bandyčiau kepti duoną iš to raugo. Visą raugą pamaitinčiau (pvz. dėti miltų ir vandens tiek kiek reikia jums pirmai duonai. Pasisverkit savo turimą raugą ir pridėkit tiek miltų ir vandens, kad gautųsi norimas kiekis raugo.) Palaikykit viską šiltai apie 16-18val.( tik uždenkit ne aklinai, raugas turi kvėpuoti) ir jau tada pagal kokį nors receptą kepkit duoną. Tik nepamirškit atsidėti apie 100gr raugo kitam kartui. Tą 100gr(starterį) laikykit šaldytuve iki kito kepimo. Taip visą laiką atsidėdami turėsit raugo. Atsiprašau, kad taip mažvaikiškai parašiau. Juk jūs jau ne naujokė, bet man taip gaunasi su smulkmenomis.
Papildyta:
QUOTE(laurechka @ 2010 03 26, 11:24)
Terra, pas mane tesla nepakyla dvigubai niekaip.... Vakar uzmaisiau, palikau net per nakti.... Nieko....

Na, man taip per 2-3val. pakyla vos ne trigubai. Tiesa, suformavus kepaliuką, aš uždengiu su rankšluoščiu ir pastatau prie radiatoriaus virtuvėje. Jei per ilgai kildinat, gali labai parūgštėti duonelė ir būti kietoka iškepus. Jei laikyt per naktį, tai manau geriausia vėsesnėje temperatūroje.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 26, 11:50)
Na, man taip per 2-3val. pakyla vos ne trigubai. Tiesa, suformavus kepaliuką, aš uždengiu su rankšluoščiu ir pastatau prie radiatoriaus virtuvėje. Jei per ilgai kildinat, gali labai parūgštėti duonelė ir būti kietoka iškepus. Jei laikyt per naktį, tai manau geriausia vėsesnėje temperatūroje.

As duonkepej kepu....
user posted image Nerugstus vidus, skyliu daug, ner kieta.... (as is puses normos kepiau)....
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 26, 15:15)
As duonkepej kepu....
Nerugstus vidus, skyliu daug, ner kieta....  (as is puses normos kepiau)....

labai skaniai atrodo. Šaunuolė!
Atsakyti
Merginso nepykit, kad klausiu, labai jau daug receptų duonų, raugų.. O sugalvojau kepti tik prieš kelias dienas, bet niekaip neprisėdu pastudijuoti labiau. Sakykit kept duonytę ne duonkepėj o orkaitėj parpastoj įmanoma pasidaryti saknią ane? Ir labai prašau nepykit, gal galit parekomenduot pradedančiąjai receptuką?

Prižadu perskaityti daug wink.gif bet taip knieti pradėti, o čia informacijos tiek daug kad žaliai moteriškiai labai jau sunku susigaudyti nuo ko pradėti, žinau tik tiek, kad reikia raugo pradžio, bet net ir raugų daug receptų, o kur dar duonytę išsirinkti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo shrekiuke: 26 kovo 2010 - 16:15
Kaži kodėl man vidurys gavosi įdubęs, kažkaip visad vienodai iškepdavo g.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 26, 16:24)
Kaži kodėl man vidurys gavosi įdubęs, kažkaip visad vienodai iškepdavo  g.gif

Kita karta pamažink vandens kiekį
Papildyta:
shrekiuke,šiaip, gali pradėt nuo kvietinės duonos, batono, pereik prie ruginės
Atsakyti
Siulyciau ne viskuo tiketi ka matote Grineviciutes laidose smile.gif . Pilnai sutinku, kad siais laikais visokio brudo prisivalgom iki soties, bet dalis "tiesos" kuria ji skelbia savo laidose specialiai sutirstinama, kad butu kuo didesne sensacija ir geresni reitingai. Tokia visu laidu realybe.
Kas liecia grudu purskima roundapu tai niekas ju specialiai nepurskia, tai dazniausiai buna is reikalo ir nera paplite. todel miltu maziausiai reiketu bijoti.
Aisku perkant ekologiskus galime buti visiskai ramus mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2010 03 26, 16:50)

Aisku perkant ekologiskus galime buti visiskai ramus mirksiukas.gif .

Pas mus ekologiškus ūkius taip gręžtai nekontroliuoja kaip užsienyje, tai kad pasitaiko ir nesąžiningu
Atsakyti
Nu va pasiskaičiau biški. Turiu kol kas vieną klausimą, nes jau vieną duonelę išsirinkau kurią kepsiu smile.gif o kaip sakykit su salyklu ar jo yra pirkti paprastose pardės, o ką galima dėti vietoj jo?
Atsakyti
Kas prasete, idedu Laukines duonos receptuka smile.gif

Дикий хлеб

Идея,конечно,не моя,но невероятно удачная и простая,единственный недостаток-тесто должно отдыхать много времени...

Для того,чтобы испечь этот хлеб,нужно всего-навсего большая (4-5 литров) железная кастрюля.
Тесто лишь смешивается и оставляется подходить очень долго,15 часов.
Кроме этого,никаких забот,тесто слегка липкое, хлеб выходит ноздреватый, с потрясающей хрустящей корочкой.

Продукты на одну большую буханку:
350 гр ( 2 1/2 стакана) муки
100 гр (2/3 стакана) муки с отрубями
100 гр (1/2 стакана+ ложка) ржаной муки
15 гр свежих дрожжей
1/4 стакана льняного семени
1/4 стакана кунджутового семени
15 гр соли
480 мл (2 стакана) воды
1/3 стакана муки на подсыпку

Смешиваем все виды муки,дрожжи,льняное семя и кунджут в миске.
Добавляем соль и воду и слегка смешиваем до получения довольно мягкого и влажного теста.Накрываем пленкой или полотенцем и оставляем при комнатной температуре 15 часов.
Укладывем в корзинку льняное полотенце ,хорошенько присыпаем мукой . Корзинка(или дуршлаг) нужна для того,чтобы проникал воздух и тесто могло "дышать"...
Тесто переворачиваем на стол,присыпанный мукой и аккуратно помещаем в корзинку и оставляем подходить ещё час.
В духовку,разогретую до температуры 250 градусов,помещаем железную кастрюлю и оставляем её нагреваться ещё 1/2 часа.
Таким образом,тесто будет подходить в корзинке ещё 1 1/2 ч.
Надеваем кухонные перчатки и осторожно вынимаем кастрюлю из духовки.
Снова посыпаем тесто немного мукой и помещаем в разогретую кастрюлю.
Накрываем крышкой и снижаем температуру до 230 градусов и выпекаем 40 минут.
Снимаем крышку и выпекаем ещё 15 минут.
Достаем из духовки и остужаем на решетке.

Мой муж,жутко мной избалованный в вопросах еды,уверяет,что это самый вкусный хлеб,который я пекла...
И... кунджут и льняное семя я заменила чищеными семечками.

4 вещи для успокоения:
1. Если вы оставите тесто на час-другой больше или меньше,ничего страшного не выйдет,это из опыта.
2. После длительного прибывания тесто очень вязкое,почти жидкое,и это нормально,даже если оно убегает между пальцев. После того,как оно подходит в корзинке,все выходит хорошо.
3. Если у вас есть кастрюлю чуть больше ,скажем,6-7 литров,ничего страшного,просто буханочка выйдет более плоской.
4. Самое главное:это всегда выходит! И когда оставляешь тесто больше или меньше времени,и когда температура чуть велика ,и когда сменяешь добавки.


Nepamenu is kurio psl tas receptas, buciau nuoroda geriau imetus, o dabar is savo Word'inio dokumento ax.gif



Atsakyti