Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Terra2 @ 2010 03 25, 08:42)
kuo žemesnė miltų rūšis, tuo duonelė skanesnė ir sveikesnė. O aukščiausios rūšies miltai geriausiai tinka pyragams.


ačiū 4u.gif

Klausinėju, ne kad panervinčiau, o iš tikrųjų nelabai žinau blush2.gif Tiesiog niekad tuo nesidomėjau, nes nebuvo poreikio, sunaudodavau šiaip ne taip miltų poką per kokį pusmetį.
Atsakyti
Sian buvau turgelyje vilniaus raj. norejau ruginiu miltu.Suradau 40 kg -- 12 lt , bet per rupus man pasirode. g.gif Ar reikejo imti ..labai jau kaina patraukli)))))))))
Atsakyti
sveikos, merginos, noruiu issikepti rugine duonele, bet ne ruda, o pilksvos spalvos, o gal tuomet ji vadinasi kvietine su raugu?nes keliau rugine tik be salyklo, tevelis prase, tai paragaves, kad isgyre, sako, dukriuk, iskept tokia pat tik sviesesne, pilksva g.gif tai ir mastau, kaip cia reiketu ja kepti?padekit gal?gal kepti is kvietiniu miltu, tik deti rauga?
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 25, 09:52)
sveikos, merginos, noruiu issikepti rugine duonele, bet ne ruda, o pilksvos spalvos, o gal tuomet ji vadinasi kvietine su raugu?nes keliau rugine tik be salyklo, tevelis prase, tai paragaves, kad isgyre, sako, dukriuk, iskept tokia pat tik sviesesne, pilksva g.gif tai ir mastau, kaip cia reiketu ja kepti?padekit gal?gal kepti is kvietiniu miltu, tik deti rauga?

g.gif g.gif niu nezinau
as kepu va tokia jau du menesius

user posted image

receptukascia
http://www.nimbul.ru...ganoj_zakvaske/

gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 25, 09:52)


Klausinėju, ne kad panervinčiau, o iš tikrųjų nelabai žinau  blush2.gif 


Svarbu,kad yra,kas gali į tuos iškylančius klausimus atsakyti 4u.gif

QUOTE(Ulitka @ 2010 03 25, 10:40)
Sian buvau  turgelyje vilniaus raj.  norejau ruginiu miltu.Suradau 40 kg -- 12 lt , bet per rupus man pasirode. g.gif Ar reikejo imti ..labai jau kaina patraukli)))))))))


Jei ne paslaptis-kokiam turgely buvote?Kokiam Vilniaus r.miestely?
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 25, 11:52)
sveikos, merginos, noruiu issikepti rugine duonele, bet ne ruda, o pilksvos spalvos, o gal tuomet ji vadinasi kvietine su raugu?nes keliau rugine tik be salyklo, tevelis prase, tai paragaves, kad isgyre, sako, dukriuk, iskept tokia pat tik sviesesne, pilksva g.gif tai ir mastau, kaip cia reiketu ja kepti?padekit gal?gal kepti is kvietiniu miltu, tik deti rauga?


Man atrodo reik kvietiniu miltu tada, o ne ruginiu...Gal tokia pabandyk?
http://www.anna973.blogspot.com/
Atsakyti
Mielos kepėjėlės,
Noriu išsikepti duonelę, pagal šį receptą:

Pirmakarčių duonelė (750g)
260ml skysčių
40ml riebalų
450g miltų
Į skirtingus kampus dedame:
1 a š druskos
1 a š cukraus
2 a š sausų mielių
Programa - Normal/Basic (~3val)

Duona nei saldi, nei sūri, tad saldumą galima pasireguliuoti pagal save, pridedant daugiau (bet ne mažiau) cukraus, įpilant sirupo, medaus ir pan. Kaip skystį galima naudoti: vandenį, pieną, vandenį ir pieną, vandenį ir pieno miltelius, vandenį ir kefyrą/jogurtą, svarbu, kad bendras skysčių kiekis būtų 260ml. Riebalai tai - aliejai, tirpintas sviestas, margarinas, taukai... Miltus galime maišyti: kvietinius su rupiai maltais, galima įberti manų kruopų, bendras kiekis - 450g
Priedai dedami savo nuožiūra - saulėgražos, sėmenys, aguonos, razinos - po kelis v š - recepto pagrindinės dalys nesikeičia.

Duonkepės neturiu doh.gif - tešlą minkysiu rankomis, kepsiu orkaitėje.
Iškilo tokie klausimai:
Kiek ilgai reikia minkyti tešlą, pvz. bandelėms minkau 10-15 min, o kiek šitą tešlą minkyti?
Ar reikia palikti tešlą rūgti (pvz. kokias 12 val), ar tešlai pakilus iš kart galima formuoti kepaliuką ir kepti?
Ar reikia orkaitės apatinėje lentynoje padėti blėkutę su vandeniu ir kokioj temperatūroj kepti?

Ačiū, jei kas ras laiko atsakyti 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 25, 09:40)
Sian buvau  turgelyje vilniaus raj.  norejau ruginiu miltu.Suradau 40 kg -- 12 lt , bet per rupus man pasirode. g.gif Ar reikejo imti ..labai jau kaina patraukli)))))))))

Imk, bet nebus pašariniai? g.gif

QUOTE(Rimse @ 2010 03 25, 11:55)
Mielos kepėjėlės,
Noriu išsikepti duonelę, pagal šį receptą:

Pirmakarčių duonelė (750g)

Duonkepės neturiu  doh.gif - tešlą minkysiu rankomis, kepsiu orkaitėje.
Iškilo tokie klausimai:
Kiek ilgai reikia minkyti tešlą, pvz. bandelėms minkau 10-15 min, o kiek šitą tešlą minkyti?
Ar reikia palikti tešlą rūgti (pvz. kokias 12 val), ar tešlai pakilus iš kart galima formuoti kepaliuką ir kepti?
Ar reikia orkaitės apatinėje lentynoje padėti blėkutę su vandeniu ir kokioj temperatūroj kepti?

Ačiū, jei kas ras laiko atsakyti  4u.gif .

Ko ilgiau minkysit, tuo puresne bus
Jei vietoj mielių dėsit naminį raugą, TIK tada reikia raugint, užtenka apie 4-6val., o jei su mielėm, tai pakilus galit kept ~220º
Blekute su vandenių daugiausia reikia dėt kepant rugine duona, o čia pati paprasčiausia mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 25, 11:12)

Jei ne paslaptis-kokiam turgely buvote?Kokiam Vilniaus r.miestely?

Vilniaus raj.Paberzes km

QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 25, 12:02)
Imk, bet nebus pašariniai?  g.gif


Niu dedas sake kad duonai tinka , nes salia kitas maisas buvo dar stambesniu tai sake kad netinka g.gif
Bet 40 kg lotuliukas.gif doh.gif
Atsakyti
Aukščiau cituotam recepte parašyta, kad miltus galima ir maišyti, svarbi bendras kiekis tas pats.
O vandens kiekis išlieka tas pats keičiantis skirtingų miltų proporcijoms?

Kažkaip kiek panagrinėjU savo duonkepės receptukus, tai skysčių kiekis priklauso ne tik nuo miltų kiekio, bet ir nuo jų rūšies g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 25, 13:34)
Vilniaus raj.Paberzes km



Taip ir pagalvojau smile.gif Ir kodėl aš patingėjau šįryt ten užsukt doh.gif Mano kaimas biggrin.gif Būčiau gal susigundžius nusipirkt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 25, 12:34)
Vilniaus raj.Paberzes km
Niu dedas sake kad duonai tinka , nes salia kitas  maisas buvo  dar stambesniu tai sake kad netinka  g.gif
Bet 40 kg  lotuliukas.gif  doh.gif

Tada imk, aš 50kg beveik sunaudojau blush2.gif
Kooperuokis su merginom

QUOTE(keistuole @ 2010 03 25, 12:43)
Aukščiau cituotam recepte parašyta, kad miltus galima ir maišyti, svarbi bendras kiekis tas pats.
O vandens kiekis išlieka tas pats keičiantis skirtingų miltų proporcijoms?

Kažkaip kiek panagrinėjU savo duonkepės receptukus, tai skysčių kiekis priklauso ne tik nuo miltų kiekio, bet ir nuo jų rūšies  g.gif

Ir nuo rūšies, ir malimo, ir ruginiam daugiau reikia vandens...
Atsakyti