Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Susena @ 2010 03 24, 11:48)
Sveikos kepėjėlės 4u.gif  Prisijungiu ir aš į jūsų šaunų būrį. Vakar nusipirkom duonkepę, tai šiandien jau bandysiu pirmą duonytę kepti. Planuoju burti "Pirmakarčių duonelę". Gal galit pasakyt, ar tiktų 812D miltai. g.gif  Ar čia jie jau nekokie? Skaičiau pirmam puslapi apie miltų raides ir skaičiukus, tai visai susimakavau doh.gif


Sveika prisijungus 4u.gif Nesu kepimo profesionalė,bet į tokį klausimą gal atsakysiu smile.gif Tinka manau tie miltai ir šiai,ir kitoms duonelėms.Aš turiu ir 550D,ir 812D,ir 812C, ir kepdama dažniausiai dedu visų po truputį biggrin.gif Bet viskas puikiai gaunasi tiek tik su 550D,tiek su 812D. Sėkmingų bandymų ir skanios duonelės thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 24, 14:40)
Sveika prisijungus 4u.gif Nesu kepimo profesionalė,bet į tokį klausimą gal atsakysiu smile.gif Tinka manau tie miltai ir šiai,ir kitoms duonelėms.Aš turiu ir 550D,ir 812D,ir 812C, ir kepdama dažniausiai dedu visų po truputį biggrin.gif Bet viskas puikiai gaunasi tiek tik su 550D,tiek su 812D. Sėkmingų bandymų ir skanios duonelės thumbup.gif



Mano duonelė jau minkosi thumbup.gif O tokiu miltu kai 812c neteko rasti. Visas lentynas perknisau:)
Atsakyti
o aš įdėjau raugą rūgt kačių būdoj biggrin.gif nes ji šildoma biggrin.gif ir namie niekur negaliu padėt, nes mano dama gali įsisukt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 03 24, 15:22)
o aš įdėjau raugą rūgt kačių būdoj biggrin.gif nes ji šildoma biggrin.gif ir namie niekur negaliu padėt, nes mano dama gali įsisukt biggrin.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Marti @ 2010 03 24, 10:24)
o gal Jūs ir raugą iš čia darėt? noriu pradėt daryt, tai turiu klausimą kokiu vandeniu tuos ruginius miltus užpilt, verdančiu ar paprastu?

rauga dariau is cia
http://hlebopechka.r...m...&topic=41.0

Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2010 03 23, 20:48)
ryt ruginiam raugui bus 5 diena. kaip ir turėtų būti gatavas . bet jo kvapas toks vos ne kaip vėmalo... rūgštus, ir visai  nemalonus... čia taip turi būti? jokių pelėsiu ar dar kažko papildomo nėra...


smile.gif pirmas raugas ir man buvo nemalonaus kvapo, rugstokas ir duonele gavosi laaabai rugsti, bet gal dar ir del to, kad as ja suminkius dar ir palaikiau per nakti.
Dabar pasidariau rauga pagal Terros recepta ir jau naudoju koks menuo vis pasilikdama starterio saldytuve, visados gaunasi super ax.gif tikra namine rugine duona.
Is vakaro issimu starteri, ji palaikius apie 1-2 val kambario temperaturoje pamaitinu (paskaiciavus kiek man reikes raugo + pasilikti starterio kitam kartui), ir padedu nakciai ant radiatoriaus uzklota siltai, ryte minkau duona, kildinu ir kepu.
Atsakyti
QUOTE(Susena @ 2010 03 24, 15:43)
O tokiu miltu kai 812c neteko rasti. Visas lentynas perknisau:)


Aš kažkaip visai netyčiom užmačiau, tai paėmiau kelias pakuotes, Norfoj berods, jei atmintis nepaveda biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 24, 16:27)
Aš kažkaip visai netyčiom užmačiau, tai paėmiau kelias pakuotes, Norfoj berods, jei atmintis nepaveda biggrin.gif


o kuo jie tokie ypatingi unsure.gif
Atsakyti
Dėl PL ir GMO - drįstu prieštarauti, kad PL mėgsta GMO schmoll.gif
Čia reikėtų pasakyti, kad LT jį mėgsta labiau ax.gif
Visai neseniai klausiausi radijo laidos apie GMO, tai ten buvo pareikštą, kad PL labai griežtai tai kontroliuoja g.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 24, 18:18)
o kuo jie tokie ypatingi  unsure.gif


Kuo ypatingi g.gif Na, glitimo kiekiu. Kepdama ruginę duoną, tai kvietinių miltų kiek reikia tai dedu 812C, geriau iškyla manau, nes juk ruginiuose miltuose glitimo nėra.
Atsakyti
QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 24, 21:08)
Kuo ypatingi g.gif Na, glitimo kiekiu. Kepdama ruginę duoną, tai kvietinių miltų kiek reikia tai dedu 812C, geriau iškyla manau, nes juk ruginiuose miltuose glitimo nėra.


ačiū 4u.gif
po truputį bandau perprast įvairius niuansus blush2.gif

Gaila, kad nėra pradedančiųjų temos biggrin.gif


Tada dar paklausiu, o tai tie paprasti kvietiniai miltai (aukščiausios rūšies), kur kiekvienoj paruotuvėj yra kažkuo blogesni?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 24 kovo 2010 - 21:24
QUOTE(keistuole @ 2010 03 24, 21:22)
ačiū  4u.gif
po truputį bandau perprast įvairius niuansus  blush2.gif

Gaila, kad nėra pradedančiųjų temos  biggrin.gif
Tada dar paklausiu, o tai tie paprasti kvietiniai miltai (aukščiausios rūšies), kur kiekvienoj paruotuvėj yra kažkuo blogesni?

Niekuo neblogi, atvirkščiai, per geri
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 24, 22:22)
ačiū  4u.gif
po truputį bandau perprast įvairius niuansus  blush2.gif

Gaila, kad nėra pradedančiųjų temos  biggrin.gif
Tada dar paklausiu, o tai tie paprasti kvietiniai miltai (aukščiausios rūšies), kur kiekvienoj paruotuvėj yra kažkuo blogesni?

kuo žemesnė miltų rūšis, tuo duonelė skanesnė ir sveikesnė. O aukščiausios rūšies miltai geriausiai tinka pyragams.
Atsakyti