Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

Dėl kepimo temperatūros, tai būtent 100% ruginei reikia mano galva daugiau ir ilgiau kepti nei visi rašo. Juk ne veltui anksčiau sakydavo, kad ruginės orkaitėje neiškepsi. Paskutinį kartą kepiau 2 val., bet buvo kiek drėgna.
Geriausias variantas dėti daugiau kvietinių miltų.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 03 23, 18:32)
Tik nepamiršk, kad lenkai dideli mėgėjai GMO ir round-up'u papurkšti negaili, tai jų miltai abejoju, ar labai sveiki.

nu bus matyt...
Atsakyti
QUOTE(MAMICY @ 2010 03 23, 20:48)
ryt ruginiam raugui bus 5 diena. kaip ir turėtų būti gatavas . bet jo kvapas toks vos ne kaip vėmalo... rūgštus, ir visai  nemalonus... čia taip turi būti? jokių pelėsiu ar dar kažko papildomo nėra...

Kvapas jo, rugstokas..primena obuoliu kvapa gal g.gif ir yra malonus.Gal per daug uzdaryta laikote g.gif

QUOTE(pipete @ 2010 03 23, 21:11)
Dėl kepimo temperatūros, tai būtent 100% ruginei reikia mano galva daugiau ir ilgiau kepti nei visi rašo. Juk ne veltui anksčiau sakydavo, kad ruginės orkaitėje neiškepsi. Paskutinį kartą kepiau 2 val., bet buvo kiek drėgna.
Geriausias variantas dėti daugiau kvietinių miltų.

O 2 val tai is kiek miltu?kokio dydzio duonyte??? g.gif


Ne ne nenoriu kvietiniu nei 50 gramu dadet) smile.gif
Atsakyti
va va kai mano raugas stovi sladytuve tai jis kvepia tokom parugusiom obuoliu sultim biggrin.gif labau skaniai net gi..o va kai buvo sviezias tai smirdejo ir kai pamaitinu tai pasmirsta..paskui vel obuoliai kvepia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 03 23, 12:10)
400g ruginio raugo
400g ruginiu miltu
2 a.s druskos
2v.s aliejaus
2v.s medaus(ar ...nesupratau ko)
140ml vandens




O vandens nebus per mažai? Kepu panašią, tik su salyklu ir 300g miltų, pilu 250-300 ml vandens.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gyva_ugnis: 23 kovo 2010 - 22:27
QUOTE(gyva_ugnis @ 2010 03 23, 22:26)
O vandens nebus per mažai? Kepu panašią, tik su salyklu ir 300g miltų, pilu 250-300 ml vandens.

o pas jus tik is ruginiu miltu?
nes cia tik ruginiai. as irgi nustebau kad taip mazai vandenuko)bet viskas gerai gavosi. thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 23, 22:20)
Kvapas jo, rugstokas..primena obuoliu kvapa gal  g.gif ir yra malonus.Gal per daug uzdaryta laikote g.gif 
O 2 val tai is kiek miltu?kokio dydzio duonyte??? g.gif
Ne ne nenoriu kvietiniu nei 50 gramu dadet)  smile.gif


1,2 kg kepalas, 90% ruginė, su grūdais ir labai rupiais miltais, galvoju, per skystą tešlą darau. Pažiūrėjau kiek mažai vandens toje nat. rugių duonoje.
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 24, 00:18)
o pas jus tik is ruginiu miltu?
nes cia tik ruginiai. as irgi nustebau kad taip mazai vandenuko)bet viskas gerai gavosi. thumbup.gif


Perskaičiau atidžiau ir supratau, kad čia kepta orkaitėje, o aš kepu tik duonkepėje, ji su tiek vandens neišmaišytų. Mūsų šeimai duona skanesnė, kada ruginės duonos tešla skystesnė (tada duona gaunasi minkštesnė), bet dar skaniau, jei į plikytus ruginius miltus dedu kvietinį raugą. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ulitka @ 2010 03 23, 11:25)
wub.gif Pagaliau iskepiau 100 proc.rugine duona
Receptukas cia
http://www.nimbul.ru..._hleb_zakvaske/
Tik pas mane kazkodel tai kepimo laikas  buvo  daug  ilgesnis  g.gif

o gal Jūs ir raugą iš čia darėt? noriu pradėt daryt, tai turiu klausimą kokiu vandeniu tuos ruginius miltus užpilt, verdančiu ar paprastu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Marti: 24 kovo 2010 - 10:26
Sveikos kepėjėlės 4u.gif Prisijungiu ir aš į jūsų šaunų būrį. Vakar nusipirkom duonkepę, tai šiandien jau bandysiu pirmą duonytę kepti. Planuoju burti "Pirmakarčių duonelę". Gal galit pasakyt, ar tiktų 812D miltai. g.gif Ar čia jie jau nekokie? Skaičiau pirmam puslapi apie miltų raides ir skaičiukus, tai visai susimakavau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Marti @ 2010 03 24, 11:24)
o gal Jūs ir raugą iš čia darėt? noriu pradėt daryt, tai turiu klausimą kokiu vandeniu tuos ruginius miltus užpilt, verdančiu ar paprastu?

ot kvaiša, viskas ant miltų pakelio parašyta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 23, 14:57)
Kad patikrinti ar duona iškepė, reikia išėmus kepaliuką, pabelsti pirštais į duonos apačią. Jei garsas toks sausas ir skardus - reiškia ok. Jei duslus- kiškit dar 10min. su "apačios" funkcija.

ooo bigsmile.gif sito tai nezinojau
Atsakyti