Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Terra2 @ 2010 03 22, 14:47)
tas receptas yra idealiai duonai išgauti. Pagrindas paimtas iš rusiško saito ir daugelį, daugelį kartų išbandytas ir gramų tikslumu viskas pasverta. Minkiau apie pusvalandį rankomis, tiksliau su tokiomis plastikinėmis mentelėmis. Tešla neturi būti kieta, turi lipti prie rankų, bet formuojant kepaliuką, stalą reikia pasibarstyti miltais, kitaip nesuformuosit nieko. Aš viską iš karto susidedu į "bliūdą" ir minkau. Papildomai jau nieko nebereikia pridėti. Iš praktikos žinau, kad reikia ištampyti ir į stalą išdaužyti(fu, koks negeras žodis!), kai minkome tik iš kvietinių miltų. O čia gaunasi 50 x 50. Ruginiai miltai nėra tokie kaprizingi. Jeigu keičiat miltų rūšį, gali tekti pakoreguoti vandens kiekį.


Skystos tešlos Lt dar nėra paplitę, todėl mums gal ir atrodo, kad recepte miltų pagailėta biggrin.gif .
Terra Jūs šaunuolė! Įspūdingas kepaliukas.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 22, 15:00)
Skystos tešlos Lt dar nėra paplitę, todėl mums gal ir atrodo, kad recepte miltų pagailėta  biggrin.gif .
Terra Jūs šaunuolė! Įspūdingas kepaliukas.

Ačiū! Tikras senovinis kaimiškas kepalas!
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 03 22, 12:41)
Oi kaip ačiū!!! Man visada išeina viskas pagal tavo receptus! Einu ir bandau iškart.
Gal jau greitai miltų iš Malsenos imsi? Noriu jungtis.

Prašom smile.gif
Būtinai parašysiu

QUOTE(pipete @ 2010 03 22, 14:00)
Skystos tešlos Lt dar nėra paplitę, todėl mums gal ir atrodo, kad recepte miltų pagailėta  biggrin.gif .
Terra Jūs šaunuolė! Įspūdingas kepaliukas.

Dabar kažkaip kepu vien iš skystos tešlos, gaunasi super thumbup.gif
Va, pavyzdžiui ax.gif
user posted image

Receptas Švelnia juoda duona su naminių raugu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 22, 12:57)
Ir dar klausimelis: jeigu as neturiu pilno grudo miltu, tai geriau deti rupius?


Aš palyginau Ustukių malūno rupius miltus ir Kauno grūdų Sveiko grūdo miltus ir jie absoliučiai niekuo nesiskiria nei rupumu, nei spalva, niekuo. (Gal tik nematomomis savybėmis, kaip ekologiškumas ar pan.) Tai, manau, kad jokio skirtumo, kuriuos naudot. Va kur nataliunchik turėjo Malsenos ruginių sveiko grūdo, tai po pusę grūdo ten buvo ir tinka rugeliui.
Atsakyti
Laba diena, sakykit Terra2,kokioj temperatūroj ir kokia programa orkaitėje duonelę kepėte, nesigauna man kažkaip normali duona, vis kažkokia per daug sukepusi.
Atsakyti
QUOTE(trimama @ 2010 03 22, 16:30)
Laba diena, sakykit Terra2,kokioj temperatūroj ir kokia programa orkaitėje duonelę kepėte, nesigauna man kažkaip normali duona, vis kažkokia per daug sukepusi.

Orkaitę pirma įkaitinu iki 220C. Naudoju( nežinau, kaip tiksliai vadinasi) na tą ventiliatorių. Pacioje apačioje pastatau tuščią skardą, o duoną - trečiame lygyje. Taigi į įkaitusią orkaitę, įdedu duoną, o tada į tuščią skardą įpilu maždaug 0,5ltr verdančio vandens. Susidaro "pirties" efektas, kuris labai reikalingas, kad duonos pluta nebutų kieta. Po 15 min., sumažinu temperatūrą iki 180C. Likus 10min. iki pabaigos, perjungiu tik "apačios" kepimo programą. Esu bandžiusi kepti ir "viršus-apačia", bet man nepasitvirtino. Reikia stebėti, kad duonos viršus neperkeptų, uždengti folga ir t.t. Patikimiausia su ventiliatoriumi. Iškeptą duoną, uždengiu rankšluoščiu, apipurškiu vandeniu, baigiant vėsti į maišelį!
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 03 22, 13:21)
Baisiai susiviliojau šiuo receptuku ir jau iškart užsimaišiau raugą. Norėčiau paklaust, jei padarysiu ne 10, o vieną didelį kepalą, tai jis turbūt per 30 min. neperkeps? Ir kitas klausimas, o kokiu režimu kepti (šildymas iš apačios ir viršaus ar kaip kitaip?) ir kur dėti skardą (per vidurį, apačioj?)?

Pasak recepto - perkeps. Juk pirmiausia kepame 10 minučių, kol susidaro pluta, aukštoje temperatūroje, tada - pusvalandį sumažintoj (jeigu kepaliukas). Aišku, kadangi bandžiau tik mažas duoneles, garantuoti negaliu smile.gif
Režimą naudojau "ventiliatorinį" ir kepiau viduriniame lygyje mirksiukas.gif

QUOTE(laselis @ 2010 03 22, 15:38)
Iskepiau jau as duonele, gavosi skani, rugstoka, kaip as megstu.  thumbup.gif
Tik man papildomai reikejo beveik 3 stikliniu miltu, nes sudejus visus produktus tesla tokia kaip blynams buvo  g.gif
Speju cia mano raugas  per nakti "pasidarbavo", nes uzplikius miltus vos ejo ismaisyti, o ryte toks skystaliukas jau buvo. Speju cia reikia su svieziu raugu, o mano jau "pagyvenes". Kita karta maziau raugo bandysiu deti.
Bet rezultatas nenuvyle  drinks_cheers.gif

Oho, 3 stiklinių? blink.gif Aš nedėjau nei žiupsnio papildomai ir maniškė tešla buvo tik kiek tirštesnė už blyninę - kabinau šaukštu ir formavau ant kepimo popieriaus duoneles. Išėjo puikiai smile.gif
O pagal receptą, juk plikinį dar ir reikia 12 valandų palikti rūgti iki duonelės kepimo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 22, 17:19)
Pasak recepto - perkeps. Juk pirmiausia kepame 10 minučių, kol susidaro pluta, aukštoje temperatūroje, tada - pusvalandį sumažintoj (jeigu kepaliukas). Aišku, kadangi bandžiau tik mažas duoneles, garantuoti negaliu smile.gif
Režimą naudojau "ventiliatorinį" ir kepiau viduriniame lygyje mirksiukas.gif


O vandens nereikia dėti į orkaitę?

Nataliunchik, iškepiau grikinę duoną su graik. riešutais, labai skani. Bet va kai perpjauni matos, kad visi grikių miltai susibazavo apačioj, o viršuj kvietiniai, ta prasme pjūvis gaunas kaip marmurinio kekso, dalis tokia spalva, dalis kitokia. Čia normalu? Kažin, o jei dėt TIK grikinius miltus, kas gautųs?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2010 03 22, 18:57)
O vandens nereikia dėti į orkaitę?

Nataliunchik, iškepiau grikinę duoną su graik. riešutais, labai skani. Bet va kai perpjauni matos, kad visi grikių miltai susibazavo apačioj, o viršuj kvietiniai, ta prasme pjūvis gaunas kaip marmurinio kekso, dalis tokia spalva, dalis kitokia. Čia normalu? Kažin, o jei dėt TIK grikinius miltus, kas gautųs?

Gal miltus reikėjo sumaišyti ir persijoti.....
Atsakyti
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 22, 17:19)
Pasak recepto - perkeps. Juk pirmiausia kepame 10 minučių, kol susidaro pluta, aukštoje temperatūroje, tada - pusvalandį sumažintoj (jeigu kepaliukas). Aišku, kadangi bandžiau tik mažas duoneles, garantuoti negaliu smile.gif
Režimą naudojau "ventiliatorinį" ir kepiau viduriniame lygyje mirksiukas.gif
Oho, 3 stiklinių? blink.gif Aš nedėjau nei žiupsnio papildomai ir maniškė tešla buvo tik kiek tirštesnė už blyninę - kabinau šaukštu ir formavau ant kepimo popieriaus duoneles. Išėjo puikiai smile.gif
O pagal receptą, juk plikinį dar ir reikia 12 valandų palikti rūgti iki duonelės kepimo mirksiukas.gif

Galima padidint temp. iki 280 ir kept 3min., susidarys pluta, ir galima mažint temp.iki 220-230

QUOTE(Junda @ 2010 03 22, 17:57)

Nataliunchik, iškepiau grikinę duoną su graik. riešutais, labai skani. Bet va kai perpjauni matos, kad visi grikių miltai susibazavo apačioj, o viršuj kvietiniai, ta prasme pjūvis gaunas kaip marmurinio kekso, dalis tokia spalva, dalis kitokia. Čia normalu? Kažin, o jei dėt TIK grikinius miltus, kas gautųs?

Grikių miltai sunkesni už kvietinius
Vien iš grikinių nelabai gausis, nes grikiai neturi glitimo, duona nepasikels, dėl to ir maišoma si kvietiniais
Atsakyti
Nataliuncik, jau landau po tavo blog'a, busiu pastovi lankytoja jauciu smile.gif)))
Uzsimaniau spurguuuuu biggrin.gif
Ir biski ne i tema ax.gif
Kaip jus varda savo blog'ui pasikeiciat? As susikuriau irgi savo , o va vardo nemoku g.gif ar cia reikia mokama ieskoti? Jei negaila, prasau pasufleruoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 03 22, 19:06)
Nataliuncik, jau landau po tavo blog'a, busiu pastovi lankytoja jauciu smile.gif)))
Uzsimaniau spurguuuuu  biggrin.gif
Ir biski ne i tema  ax.gif
Kaip jus varda savo blog'ui pasikeiciat? As susikuriau irgi savo , o va vardo nemoku  g.gif ar cia reikia mokama ieskoti? Jei negaila, prasau pasufleruoti  smile.gif

Malonu smile.gif
Parašiau į AŽ
Atsakyti