Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Margareta @ 2010 03 22, 10:58)
bet kepaliukas tai galingas  bigsmile.gif  thumbup.gif

pas mane minkosi tesla, improvizuota duona su raugu..kazkaip as nemoku pagal receptus kepti kazko nepadarius pagal save  doh.gif

Taip ir turi būti! Pati skaniausia duona ir yra pačios šeimininkės sukurta. Svarbu bandyti, bandyti ir dar kartą bandyti.
Atsakyti
Terra2
gal butu galima smulkiau - tiksliau receptuka gauti apie kepta duonele blush2.gif labai graziai ir skaniai atrodo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 03 22, 10:29)
O as jau recepta nubezdzioniavau  thumbup.gif , jau einu paskutini etapa maisyti ir kepsiu  thumbup.gif

O, kaip šaunu, skanios tau duonelės thumbup.gif Neabejoju, kad tokia ir bus bigsmile.gif

QUOTE(Terra2 @ 2010 03 22, 10:47)
Mano duonelė kepta orkaitėje. Sudetis: ruginis raugas, kvietiniai, ruginiai miltai, kmynai, vanduo ir druska. Viskas! Gavosi labai minkšta ir skani!

Tikrai - o jau dyyydis! biggrin.gif Bet atrodo labai graži, minkštutė ir puri. Norėčiau riekelės pusryčiams blush2.gif rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 21, 23:24)

Naminė ruginė duona



Baisiai susiviliojau šiuo receptuku ir jau iškart užsimaišiau raugą. Norėčiau paklaust, jei padarysiu ne 10, o vieną didelį kepalą, tai jis turbūt per 30 min. neperkeps? Ir kitas klausimas, o kokiu režimu kepti (šildymas iš apačios ir viršaus ar kaip kitaip?) ir kur dėti skardą (per vidurį, apačioj?)?
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 03 22, 11:32)
Terra2
gal butu galima smulkiau - tiksliau receptuka gauti apie kepta duonele blush2.gif labai graziai ir skaniai atrodo thumbup.gif

Mielai!
DUONA su RAUGU, paskaninta KMYNAIS:
400 gr ruginio raugo
200 gr ruginių multų
600 gr kvietinių( 812D, I rušies)
1v.š.druskos
2 v.š.kmynų
460ml vandens(trupučiuką drungno).
Išeiga - 1,5kg. Maišiau rankomis, nes mano duonkepė gali išmaišyti tik 1kg. Tiesiog norėjau viską padaryti savo rankomis. Ir nė kiek nepavargau. Žinoma, galima daryti iš pusės normos.
Taigi, iš visų produktų išminkiau tešlą. Labai lipo prie rankų, bet kuo ilgiau minkiau, tuo labiau ji darėsi paklusnesnė. Išminkius, padėjau tešlą ant miltais pabarstyto stalo, 30min. pailsėti(uždengiau). Po to perminkiau, suformavau kepalą , padariau įpjovas ir paguldžiau į formą pakilimui( apie 2,5val). Tada apipurškiau vandeniu ir į įkaitintą orkaitę. Kepė 1val., nes kepalas didelis.
Papildyta:
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 22, 11:41)
O, kaip šaunu, skanios tau duonelės thumbup.gif Neabejoju, kad tokia ir bus bigsmile.gif
Tikrai - o jau dyyydis! biggrin.gif Bet atrodo labai graži, minkštutė ir puri. Norėčiau riekelės pusryčiams blush2.gif  rolleyes.gif

Prašom, prašom! Vaišinkitės!
Atsakyti
Junda, aš kepiau grikių duona, labai skaniai gaunasi, anksčiau atrodo rašiau receptuką su foto

Grikių duona su graikiškais riešutais

420 ml vandens (arba 430ml pieno)
2 v.š. sauso pieno
2 v.š.medaus
3 v.š. aliejaus
575 g kvietinių miltų
115 g grikių miltų
2 a.š. druskos
1.5 a.š. sausų mielių
100 g graikiškų riešutų

Stipresniam skoniui, grikinius miltus apkepint sausoj keptuvei.
Kept su pagrindine programa
Atsakyti
Kepiau Avižų duonelę" - šeimynai nepatiko unsure.gif Sako skonis kaip košės doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 03 22, 11:53)
Kepiau Avižų duonelę" - šeimynai nepatiko  unsure.gif  Sako skonis kaip košės  doh.gif

Na matai, jei nemėgsta avižas, tai ir skonis nepatiks
Kai žmonės nemėgsta grikių, tai nevalgys ir grikine duona, kokia skani ji nebūtu
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 22, 11:52)
Junda, aš kepiau grikių duona, labai skaniai gaunasi, anksčiau atrodo rašiau receptuką su foto


Oi kaip ačiū!!! Man visada išeina viskas pagal tavo receptus! Einu ir bandau iškart.
Gal jau greitai miltų iš Malsenos imsi? Noriu jungtis.
Atsakyti
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 22, 00:24)

O jei kažką sudominau, tai receptuku dalinuos (galima jį rasti ir "Virtuvės paslapčių" antram šių metų numeryje, o taip pas rezultatus su nuotraukom - Saulėtoj virtuvėj) mirksiukas.gif


Naminė ruginė duona




QUOTE(Terra2 @ 2010 03 22, 12:27)
Mielai!
DUONA su RAUGU, paskaninta KMYNAIS:
400 gr ruginio raugo
200 gr ruginių multų
600 gr kvietinių( 812D, I rušies)
1v.š.druskos
2 v.š.kmynų
460ml vandens(trupučiuką drungno).
Išeiga - 1,5kg. Maišiau rankomis, nes mano duonkepė gali išmaišyti tik 1kg. Tiesiog norėjau viską padaryti savo rankomis. Ir nė kiek nepavargau. Žinoma, galima daryti iš pusės normos.
Taigi, iš visų produktų išminkiau tešlą. Labai lipo prie rankų, bet kuo ilgiau minkiau, tuo labiau ji darėsi paklusnesnė. Išminkius, padėjau tešlą ant miltais pabarstyto stalo, 30min. pailsėti(uždengiau). Po to perminkiau, suformavau kepalą , padariau įpjovas ir paguldžiau į formą pakilimui( apie 2,5val). Tada apipurškiau vandeniu ir į įkaitintą orkaitę. Kepė 1val., nes kepalas didelis.

Siandien kepsiu duona, bet nebezinau kokia biggrin.gif Visu noriu, visos tokios skanios.
Terra o i tavo minkoma duonele nereikia minkant miltu vis prideti, ji tokia minksta, lipni ir turi buti? Matai as pratusi kad duona reikia minkyti minkyti minkyti, istampyti visaip, nu tokia kietoka padaryti, tad i visus kitus receptus atsargiai ziuriu - per daug konservatyvi matyt esu biggrin.gif

Ir dar klausimelis: jeigu as neturiu pilno grudo miltu, tai geriau deti rupius?
Atsakyti
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 21, 23:24)
O jei kažką sudominau, tai receptuku dalinuos (galima jį rasti ir "Virtuvės paslapčių" antram šių metų numeryje, o taip pas rezultatus su nuotraukom - Saulėtoj virtuvėj) mirksiukas.gif


Naminė ruginė duona




Iskepiau jau as duonele, gavosi skani, rugstoka, kaip as megstu. thumbup.gif
Tik man papildomai reikejo beveik 3 stikliniu miltu, nes sudejus visus produktus tesla tokia kaip blynams buvo g.gif
Speju cia mano raugas per nakti "pasidarbavo", nes uzplikius miltus vos ejo ismaisyti, o ryte toks skystaliukas jau buvo. Speju cia reikia su svieziu raugu, o mano jau "pagyvenes". Kita karta maziau raugo bandysiu deti.
Bet rezultatas nenuvyle drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Meduvė @ 2010 03 22, 13:57)
Siandien kepsiu duona, bet nebezinau kokia biggrin.gif Visu noriu, visos tokios skanios.
Terra o i tavo minkoma duonele nereikia minkant miltu vis prideti, ji tokia minksta, lipni ir turi buti? Matai as pratusi kad duona reikia minkyti minkyti minkyti, istampyti visaip, nu tokia kietoka padaryti, tad i visus kitus receptus atsargiai ziuriu - per daug konservatyvi matyt esu biggrin.gif

Ir dar klausimelis: jeigu as neturiu pilno grudo miltu, tai geriau deti rupius?

tas receptas yra idealiai duonai išgauti. Pagrindas paimtas iš rusiško saito ir daugelį, daugelį kartų išbandytas ir gramų tikslumu viskas pasverta. Minkiau apie pusvalandį rankomis, tiksliau su tokiomis plastikinėmis mentelėmis. Tešla neturi būti kieta, turi lipti prie rankų, bet formuojant kepaliuką, stalą reikia pasibarstyti miltais, kitaip nesuformuosit nieko. Aš viską iš karto susidedu į "bliūdą" ir minkau. Papildomai jau nieko nebereikia pridėti. Iš praktikos žinau, kad reikia ištampyti ir į stalą išdaužyti(fu, koks negeras žodis!), kai minkome tik iš kvietinių miltų. O čia gaunasi 50 x 50. Ruginiai miltai nėra tokie kaprizingi. Jeigu keičiat miltų rūšį, gali tekti pakoreguoti vandens kiekį.
Atsakyti