Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 19:57)
Linksma. Laurechka, tu juk tų gerų knygų be problemų gali gauti (pvz. bibliotekoje), ten juk tookie klodai, visi tie rusų forumai tuos pačius autorius cituoja (suprantama, duonas kepa emigrantai  smile.gif ).

Nu kai susikaupsiu bibliotekai, paziuresiu ar turi jie ka nors apie duonos kepima... Airiam stebuklas namie duona kept biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 18, 23:13)
Nu kai susikaupsiu bibliotekai, paziuresiu ar turi jie ka nors apie duonos kepima... Airiam stebuklas namie duona kept biggrin.gif

Turi 100 proc., skaičiau forume, kad raugų receptus iš bibliotekos nusiskanuoja. Nusipirkau Dan Lepard knygą, supratau, kad jis britas, man ji labai patiko. Tik jų supratimas apie duoną kitoks, kuo didesnės skylės tuo geriau, rūgštu - tai super biggrin.gif . Panašu, kad jiems technika, tekstūra svarbiau, nei skonis.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 21:45)
Nataliuncik, kiek laiko tu ruginę duoną su raugu kepi (proporcijos: 500 ruginių miltų, 100 kvietinių, +grūdai, pusė miltų plikyti)? Turiu tris knygas atsisiuntusi iš amazon, bet tie užsieniečiai tokios ruginės nekepa (parazitai) biggrin.gif . Man tokia gaunasi drėgna, kaip neiškepusi truputį, nors kepu 1,30 h. Nebesuprantu, ką darau ne taip.

Tu kai kepi orkaitei, statyk duoną kept kai orkaite įkaitinta iki 280º, o po 5-7min sumažink temp. iki 230 º ir duoną uždenk folija, iškept turi per 30-40min, pabandyk tokį būdą mirksiukas.gif

QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 21:49)
Na, čia mano draugė  lotuliukas.gif ., aš irgi receptus kuriu vietoje, bet kai nespėju surašyti ką dėjau ir kiek, pačiai būna pikta, kai gaunasi super duona, o atkurti jos nebeišeina. smile.gif

lotuliukas.gif pas mane tas pats, nemėgstu užrašinėt ir kažką daryt pagal receptą

QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 22:23)
Panašu, kad jiems technika, tekstūra svarbiau, nei skonis.

unsure.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 18, 21:26)
Pas mane ryt bus DIDI diena biggrin.gif Snd paskutini kart pamaitinu Terros rauga ir ryt kepsiu duonyte.... wub.gif  Tikiuos, kad viskas gausis ax.gif


Pavyks pavyks smile.gif , as jau kai pradejau, tai tik ir kepu pagal Terros recepta ir su jos raugu. Niekas kitokios ir nenori. Duonkepe tik minko ax.gif kepu orkaiteje.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 19, 00:06)
Tu kai kepi orkaitei, statyk duoną kept kai orkaite įkaitinta iki 280º, o po 5-7min sumažink temp. iki 230 º ir duoną uždenk folija, iškept turi per 30-40min, pabandyk tokį būdą  mirksiukas.gif
lotuliukas.gif pas mane tas pats, nemėgstu užrašinėt ir kažką daryt pagal receptą
unsure.gif  doh.gif


Ačiū, bandysiu kelti temp. ir dar pirksiu termometrą smile.gif .
Tiesa, maximoje yra Kauno gr,. miltų 812 B. Labai noriu nusipirkti bannetone, Vokietijoje jie tikrai nebrangūs, o Lt niekas neprekiauja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 19 kovo 2010 - 07:57
QUOTE(laurechka @ 2010 03 18, 22:26)
Pas mane ryt bus DIDI diena biggrin.gif Snd paskutini kart pamaitinu Terros rauga ir ryt kepsiu duonyte.... wub.gif  Tikiuos, kad viskas gausis ax.gif

Tikrai pavyks! Tik reikia nusiteikti pozityviai ir bus skani duonelė. Ar orkaitėje kepsite?
Atsakyti
merginos, o kur jus perkate ruginius miltus. vakar nusipirkau duonkepe, tai toks azartas viska isbandyti, o daugelyje receptu reikalingi ruginiai miltai.
Atsakyti
QUOTE(Tinguma @ 2010 03 19, 11:00)
merginos, o kur jus perkate ruginius miltus. vakar nusipirkau duonkepe, tai toks azartas viska isbandyti, o daugelyje receptu reikalingi ruginiai miltai.


kad ir maximoj biggrin.gif rupus ruginiai miltai vadinasi arba tiesiog ruginiai miltai. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 03 19, 12:07)
kad ir maximoj  biggrin.gif rupus ruginiai miltai vadinasi arba tiesiog ruginiai miltai.  mirksiukas.gif


dekui, ieskosiu atidziau doh.gif
Atsakyti
O gal galit man daugiau apie raugą paaiškint, perskaičiau visą temą, vis tiek nelabai supratau.
Kai jį dedi nebereik mielių ir tvarkingai iškepa duonkepėj?
Jūs pačios jį gaminat,ar perkat duonkepė ar toj minėtoj parduotuvėj (delona ar kaip ten ji?)
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 20:23)
Turi 100 proc., skaičiau forume, kad raugų receptus iš bibliotekos nusiskanuoja. Nusipirkau Dan Lepard knygą, supratau, kad jis britas, man ji labai patiko. Tik jų supratimas apie duoną kitoks, kuo didesnės skylės tuo geriau, rūgštu - tai super  biggrin.gif . Panašu, kad jiems technika, tekstūra svarbiau, nei skonis.

Na, prie progos reiks pastudijuot ir duosiu ataskaita cia smile.gif


QUOTE(Terra2 @ 2010 03 19, 06:33)
Tikrai pavyks! Tik reikia nusiteikti pozityviai ir bus skani duonelė. Ar orkaitėje kepsite?

Dar nezinau...

QUOTE(keistuole @ 2010 03 19, 09:14)
O gal galit man daugiau apie raugą paaiškint, perskaičiau visą temą, vis tiek nelabai supratau.
Kai jį dedi nebereik mielių ir tvarkingai iškepa duonkepėj?
Jūs pačios jį gaminat,ar perkat duonkepė ar toj minėtoj parduotuvėj (delona ar kaip ten ji?)

Tai neatidziai skaitet.... Jei uzsiaugini rauga, mieles gali pamirsti wink.gif O sausas raugas naturalaus neatstos... Jis tik rugstuma duoda duonai.... Mieliu reiks vistiek wink.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 19, 11:31)
Tai neatidziai skaitet.... Jei uzsiaugini rauga, mieles gali pamirsti wink.gif O sausas raugas naturalaus neatstos... Jis tik rugstuma duoda duonai.... Mieliu reiks vistiek wink.gif


Ačiū 4u.gif
O tai tą raugą reikia 5 dienas gamint, kažkokia mistika man. Anksčiau niekad ir su mielėm nieko nekepdavau, bet nsipirkau duonkepę, tai dabar vis kažką bandau, kol susivoksiu. Bet man kažkaip tik kažkas panašaus į batonus gaunas, ko aš visiškai nemėgstu, tai ir pradėjau ieškot daugiau info ir suprast, kas prie ko.
Atsakyti