Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(ENIGMA @ 2010 03 18, 12:29)
Sveikos,

ar bandėte mišinį tamsiai duonai ,,Natura,, ? Kaip sekėsi?

vakar isbandziau ir as, labai skanu, tik pastebejimas, salykla reiketu daryti ne is 3 v.s salyklo ir 100g rupiu miltu, o as dariau is 2 saukstu ir 50 miltu, o vandens kiekis toks pats 180, cia kalbui apie recepta delona.lt, kur juoda duona "natura"ir pagal ta recepta man pritruko vandens, nes nepavyko duonkepei ismaisyt, tad vis dapulinejau, kol masina lengvai pajege ismaisyti, pabandykite, labai skani duonele, as dejau dar saulegrazu 4u.gif
Atsakyti
Merginos, išbandžiau bulką su kvietiniu raugu. Labai patiko. Gavosi panašiai kaip tie plikyti riestainiai mugėse kur būna, tik duonkepės kepaliukas. Skylutės tokios mažytės, bet jų labai daug. Dariau iš galvos pagal paprasčiausią receptą, tik dar įmušiau kiaušinį. Jei dar liks vėliau nufotkinsiu.
Labai keista, MB duona su raugu nepatiko, o šita bulka liko sužavėtas.
Man pačiai vienodai skanu ir duona ir bulka su raugu.
Atsakyti
sveikutes,
kepu ir as duonele, noriu jusu paklausti kuom reikia aptepti duonyte, kad ji butu apibarstyta pvz. sezamo seklomis linais ar dar....
bandziau aptepti kiausiniu ir apiparstyti iskepus viskas nukrito, svestuku tirpiu ir nukrito, nu niekaip nesigauna g.gif
patarkit
Atsakyti
QUOTE(sii @ 2010 03 18, 21:31)
sveikutes,
kepu ir as duonele, noriu jusu paklausti kuom reikia aptepti duonyte, kad ji butu apibarstyta pvz. sezamo seklomis linais ar dar....
bandziau aptepti kiausiniu ir apiparstyti iskepus viskas nukrito, svestuku tirpiu ir nukrito, nu niekaip nesigauna  g.gif
patarkit



As tai vandeniu paslakstau, paberiu seklu ir patapsnoju, kad priliptu
Atsakyti
Pas mane ryt bus DIDI diena biggrin.gif Snd paskutini kart pamaitinu Terros rauga ir ryt kepsiu duonyte.... wub.gif Tikiuos, kad viskas gausis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 03 18, 17:33)
Merginos, išbandžiau bulką su kvietiniu raugu. Labai patiko. Gavosi panašiai kaip tie plikyti riestainiai mugėse kur būna, tik duonkepės kepaliukas. Skylutės tokios mažytės, bet jų labai daug. Dariau iš galvos pagal paprasčiausią receptą, tik dar įmušiau kiaušinį. Jei dar liks vėliau nufotkinsiu.
Labai keista, MB duona su raugu nepatiko, o šita bulka liko sužavėtas.
Man pačiai vienodai skanu ir duona ir bulka su raugu.

o koks receptukas?bulkos?ir raugas tikriausiai naminis?
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 18, 21:26)
Pas mane ryt bus DIDI diena biggrin.gif Snd paskutini kart pamaitinu Terros rauga ir ryt kepsiu duonyte.... wub.gif  Tikiuos, kad viskas gausis ax.gif

Būtinai parašyk kaip gausis bigsmile.gif
Tikėsimės kad gausis ir patiks mirksiukas.gif
Atsakyti
Nataliuncik, kiek laiko tu ruginę duoną su raugu kepi (proporcijos: 500 ruginių miltų, 100 kvietinių, +grūdai, pusė miltų plikyti)? Turiu tris knygas atsisiuntusi iš amazon, bet tie užsieniečiai tokios ruginės nekepa (parazitai) biggrin.gif . Man tokia gaunasi drėgna, kaip neiškepusi truputį, nors kepu 1,30 h. Nebesuprantu, ką darau ne taip.
Atsakyti
QUOTE(evutukas @ 2010 03 18, 22:35)
o koks receptukas?bulkos?ir raugas tikriausiai naminis?


Taip , pasidariau ir kvietinį raugą. Merginos patarė thumbup.gif kept bulką kaip ir su mielėm, tik dėti tą naminį raugą raugą.

600g miltų
1 kiaušinis
vandens nežinau kiek , nes raugas buvo skystokas, tai paskui iš akies pyliau truputį mažiau nei 250g puodelį
cukraus ir druskos pagal skonį
iš akies alyvuogių aliejaus ( gal būčiau ir paprastą pylus, bet neturėjau )
Kepiau su saldžios bulkos programa 3:50
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 18 kovo 2010 - 21:46
QUOTE(Ledum @ 2010 03 18, 22:46)
Taip , pasidariau ir kvietinį raugą. Merginos patarė  thumbup.gif  kept bulką kaip ir su mielėm, tik dėti tą naminį raugą raugą.

600g miltų
1 kiaušinis
vandens nežinau kiek , nes raugas buvo skystokas, tai paskui iš akies pyliau truputį mažiau nei 250g puodelį
cukraus ir druskos pagal skonį
iš akies alyvuogių aliejaus ( gal būčiau ir paprastą pylus, bet neturėjau )
Kepiau su saldžios bulkos programa 3:50

Na, čia mano draugė lotuliukas.gif ., aš irgi receptus kuriu vietoje, bet kai nespėju surašyti ką dėjau ir kiek, pačiai būna pikta, kai gaunasi super duona, o atkurti jos nebeišeina. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 03 18, 19:45)
Nataliuncik, kiek laiko tu ruginę duoną su raugu kepi (proporcijos: 500 ruginių miltų, 100 kvietinių, +grūdai, pusė miltų plikyti)? Turiu tris knygas atsisiuntusi iš amazon, bet tie užsieniečiai tokios ruginės nekepa (parazitai) biggrin.gif . Man tokia gaunasi drėgna, kaip neiškepusi truputį, nors kepu 1,30 h. Nebesuprantu, ką darau ne taip.

Man kelis kart buvo tokia duona, nors kepiau ne pirma karta pgl ta pati recepta.... Aliejaus pamazink gal....

As kai pardej paklausiau apie ruginius miltus, tai sako- o ka tu su jais darysi??? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 18, 22:50)
Man kelis kart buvo tokia duona, nors kepiau ne pirma karta pgl ta pati recepta.... Aliejaus pamazink gal....

As kai pardej paklausiau apie ruginius miltus, tai sako- o ka tu su jais darysi??? biggrin.gif

Linksma. Laurechka, tu juk tų gerų knygų be problemų gali gauti (pvz. bibliotekoje), ten juk tookie klodai, visi tie rusų forumai tuos pačius autorius cituoja (suprantama, duonas kepa emigrantai smile.gif ).
Atsakyti