Įkraunama...
Įkraunama...

Virtualus odontologijos kabinetas

Norėčiau pasiklaust, man prieš porą dienų pradėjo dantenas skaudėt, o dabar jos lygtais patinusios. Žinau , kad vis dar protinis dantis auga, bet dabar kiek suprantu jo augimas vėl suaktyvėjo. doh.gif Ar reikia kreiptis į gydytoją, ar laukti pats kol praeis? Praėjusį kartą toks augimo suaktyvėjimas pavasarį buvo , bet tada lygtais savaime nuo NIMESIL praėjo ( nes man dar ir skaudėjo žiauriai, tai gydytoja tokių išrašė) . Niekada taip neaugo protinis, tai nežinau ką daryt unsure.gif
Atsakyti
Dukrytei dar nera 2 metuku, labai alergiska maisto produktams. Neseniai pastebejom juodas apnasas ant dantuku, kurios vis labiau plinta. Vyras nuvede pas odontologa, taciau visko iki galo neissiklausinejo... Buvo pasakyta, kad tai zarnyno beda, truksta geruju bakteriju. Pradejom gerti, taciau ar to pakanka? Vaizdelis ne koks, tad gal imanoma kazkaip tas apnaseles isnaikinti? Ar uzteks tik geruju bakteriju? Taip pat pries miegeli (po dantu valymo) geriam misini is buteliuko, zinau kad tai nera gerai, bet esu skaiciusi, jog iki 2 metuku taip daryti galima... ar tiesa? Misinys mums likes vienintelis skanestas, nes kaip ir minejau, mergaite labai alergiska maistui, tad valgome tik kelis maisto produktus.

Aciu uz atsakymus!
Atsakyti
QUOTE(Gintare2009 @ 2010 10 06, 16:25)
Dukrytei dar nera 2 metuku, labai alergiska maisto produktams. Neseniai pastebejom juodas apnasas ant dantuku, kurios vis labiau plinta. Vyras nuvede pas odontologa, taciau visko iki galo neissiklausinejo... Buvo pasakyta, kad tai zarnyno beda, truksta geruju bakteriju. Pradejom gerti, taciau ar to pakanka? Vaizdelis ne koks, tad gal imanoma kazkaip tas apnaseles isnaikinti? Ar uzteks tik geruju bakteriju? Taip pat pries miegeli (po dantu valymo) geriam misini is buteliuko, zinau kad tai nera gerai, bet esu skaiciusi, jog iki 2 metuku taip daryti galima... ar tiesa? Misinys mums likes vienintelis skanestas, nes kaip ir minejau, mergaite labai alergiska maistui, tad valgome tik kelis maisto produktus.

Aciu uz atsakymus!

mes 1.7 metukų taip pat gerdavom pienuką prieš miegą, bet šio malonumo teko atsisakyti ir sąžiningai šveist vakarais dantukus, jei nenorim jų prarast anksčiau laiko smile.gif
Atsakyti
Nuo kokio amžiaus galima dėti breketus? Dukrai priekinis dantukas "netelpa"
Atsakyti
Sveiki, mano dukrai 15 metų, jai prieš savaitę uždėjo Herbsto aparatą, kad tvarkytų sąkandį. Skausmo jokio nėra, prie aparato priprato, tik truputuką tie žiedai jai patrynė ir ištino žandukas vienas:) Aparatas smarkiai išstumė apatinį žandikaulį į priekį ir tai atrodo nekaip, beto ir pats apratas kai ji šneka matos. Noriu paklausti, gydytoja minėjo, kad po mėnesio nešiojimo dukra turėtų atgauti normalią veido formą ar to tikrai galima laukti? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(giesmininke @ 2010 09 15, 22:28)
Sveiki,

mano dukrai 13,5m ir ji jau pora metu su breketais. Gyvenome ir gydemes JAV, taciau nespejo baigti gydymo kurso, grizome Lietuvon. Mano klausimas - ar atsirastu gydytojas Vilniuje, kuris priimtu pacienta jau "visai prie pabaigos?". Anot buvusio odontologo, jai liko apie pusmetis, jei tvarkingai nesios gumytes. Aciu uz atsakyma  4u.gif


Turetu priimti 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(jovana @ 2010 10 07, 10:19)
Nuo kokio amžiaus galima dėti breketus? Dukrai priekinis dantukas "netelpa"



Tinkamiausias laikas pradėti ortodontinį gydymą breketais- 12-13 metai 4u.gif
Atsakyti
sveiki

gal kas ka patartu, pas mane paciame gale nuluzo du dantys, tai yra liko saknys ir labai maza dalis dantu, nezinau ka ir daryti rauti nesinori, gal imanoma implantuoti. saknys siek tiek skaudokos, siandien patino, pasiemiau taloneli pas odontologa, bet noretusi pasiskaityti, pasiziureti ka galima padaryti kad isvengti traukimo
Atsakyti
Sveiki.
Gal kas žinote, ar galima darytis burnos higieną esant nemažai fluorozei?
Atsakyti
Odontologo ne is toli nematyti, nesuprantu, kam tada tokia tema kurti... g.gif
Atsakyti
ką reikėtų daryti ir į ką reikėtų kreiptis jei ilgėja priekiniai apatiniai dantys. Aš kiek suprantu jie ilgėja nes neturi atramos, nes viršutinius aš truputį saugoju ir stengiuosi su priekiniais nieko kieto nevalgyti. Ar galima kaipnors sustabdyti tų dantų ilgėjimą. Bijau kad jie vieną dieną pradės klibėti ir iškris verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(HoTea @ 2010 10 18, 17:22)
Sveiki, mano dukrai 15 metų, jai prieš savaitę uždėjo Herbsto aparatą, kad tvarkytų sąkandį. Skausmo jokio nėra, prie aparato priprato, tik truputuką tie žiedai jai patrynė ir ištino žandukas vienas:) Aparatas smarkiai išstumė apatinį žandikaulį į priekį ir tai atrodo nekaip, beto ir pats apratas kai ji šneka matos. Noriu paklausti, gydytoja minėjo, kad po mėnesio nešiojimo dukra turėtų atgauti normalią veido formą ar to tikrai galima laukti? smile.gif


Kad aparatas netrintų mikštūjų audinių galima ant atsikišusių jo dalių uždėti sepcialiaus vaško gabaliuką; jį naudoja ir ką tik uždėjus breketus, kad taip stipriai nebraižytų lūpų.
Dėl veido išvaizduos sunku pasakyti, aprato paskirtis yra išstumti apatinį žandikaulį į priekį, vadinasi aparatas veikia smile.gif
Papildyta:
QUOTE(mandy* @ 2010 09 24, 06:23)
Norėčiau pasiklaust, man prieš porą dienų pradėjo dantenas skaudėt, o dabar jos lygtais patinusios. Žinau , kad vis dar protinis dantis auga, bet dabar kiek suprantu jo augimas vėl suaktyvėjo.  doh.gif Ar reikia kreiptis į gydytoją, ar laukti pats kol praeis? Praėjusį kartą toks augimo suaktyvėjimas pavasarį buvo , bet tada lygtais savaime nuo NIMESIL praėjo ( nes man dar ir skaudėjo žiauriai, tai gydytoja tokių išrašė) . Niekada taip neaugo protinis, tai nežinau ką daryt  unsure.gif


Pirmiausia reikėtų nueiti pas gydytoją ir pasidaryti to danties rentgeno nuotrauką. Nuotraukoje matysis, kokioje pozicijoje dantis auga: jeigu padėtis taisyklinga, tiesiog belieka kantriai laukti, kol dantukas išdygs. Paūmėjus augimui galima paskalauti chlorhexidino tirpalu (pvz. Eludril, Corsodyl, Chlorhexidine gluconate, Paradontax) arba elementariom ramunėlėm. Jeigu, visgi dantuko padėtis bloga arba jam trūksta vietos dantų lanke, jis pilnai niekada ir neišdygs, o tokie "paūmėjimai" nuolatos kartosis, todėl tokį dantį būtina pašalinti. Beje, netaisyklingai augantis protinis dantis gali pažeisti antrąjį krūminį dantį.
Papildyta:
QUOTE(dommant @ 2010 08 29, 10:42)
sveikos, mamytes.

mano 18likmetei dukrai atsitiko beda, po dvieju protiniu dantu operacijos ji jau 5ta diena nejaucia puses apatines lupos ir smakro po ja.  doh.gif daktare sake,kad galejo pazeisti nerva ir israse B grupes vitaminu. Galbut kazkam taip yra nutike? ka darete? per kiek laiko praejo?


Apatinių protinių dantų šaknys dažnai liečiasi su apatinio žandikaulio nervu, todėl juos šalinant kartais pažeidžiamas ir nervas. Nutirpimas gali trukti net iki 6mėnesių.
Papildyta:
QUOTE(Liorka @ 2010 09 01, 14:48)
Prasau patarimo del vaiku odontologijos.. Turiu du vaikucius, kuriu dantys tragiski sad.gif Galvojau, kad tik dukros, bet pasirodo ir sunaus sad.gif Atsikraustem i Vokietija ir apsilankem pas vietinius dantistus.. Dukrai siulo tris dantis vilkti i sidabrines karuneles, kitus pliombuoti kazkokia spec medziagu [vok. kunststoff] pliomba, kuri neiskrenta kaip kitos cementines [mums anksciau visos lietuviskos pliombos arba uzpuliuodavo po kurio laiko, arba tiesiog iskrisdavo] Ar galima apie tai LT kalba rasti informacijos, ka jus apie tai manote? Sunui irgi kelis dantis siulo rekonstruoti kazkokiais spec budais, salinant tik dali nervo, net nesupratau kitu ipatumu.
Esme yra, kad visa tai kainuotu mums po 400eur kiekvienam vaikui [iskaitant 150eur uz sedacija su n2o] smile.gif Ir tai tik puse sumos, kita puse apmoka vietines kasos. Ar Lietuvoj atlieka tokias proceduras? Gal kur nors galima pasiskaityti apie viska LT kalba?
Taciau Lietuvoj maziukui sake, kad isvis nera skyluciu, tik keli dantukai blogi nuo saldumynu, kuriu net neverta taisyti, kai tuo tarpu ten rado 10skyluciu [puse], padare rentgena - ir net man matesi, kad juoduoja net puse dantuko, pradejes gesti pro tarpdanti, ir nieko nesimate..
Ir issakykit kas nors nuomone, ar verta tevams jaudintis del vaiku dantuku? Visiems tiems taisymams yra alternatyva - rovimas :V


Pieniniams dantis dažnai būna pašalinama tik dalis nervo, nelendama į šaknis, o pašalinama nervo dalis, esanti vainike. Vėliau dantukas plmbuojamas.
Sidabrinės karūnėlės dedamos, kai yra sugedusi didelė danties vainiko dalis ir todėl plomba atstatyti dantuko neišeina, arba yra tikimybė, kad dantis skils. Vainikėlis yra sveiko dantuko formos, todėl palaiko vietą tiek iš šonų (sugedus peniniams dantukams kiti pasislenka į jo vietą), tiek vertikaliai.
Apie plombas nelabai teko girdėti, dažniausiai vaikams dedamos stiklojonomerinė plombos.
Atsakyti
QUOTE(Gintare2009 @ 2010 10 06, 15:25)
Dukrytei dar nera 2 metuku, labai alergiska maisto produktams. Neseniai pastebejom juodas apnasas ant dantuku, kurios vis labiau plinta. Vyras nuvede pas odontologa, taciau visko iki galo neissiklausinejo... Buvo pasakyta, kad tai zarnyno beda, truksta geruju bakteriju. Pradejom gerti, taciau ar to pakanka? Vaizdelis ne koks, tad gal imanoma kazkaip tas apnaseles isnaikinti? Ar uzteks tik geruju bakteriju? Taip pat pries miegeli (po dantu valymo) geriam misini is buteliuko, zinau kad tai nera gerai, bet esu skaiciusi, jog iki 2 metuku taip daryti galima... ar tiesa? Misinys mums likes vienintelis skanestas, nes kaip ir minejau, mergaite labai alergiska maistui, tad valgome tik kelis maisto produktus.

Aciu uz atsakymus!


Tamsios apnašos ant dantukų pasitaiko dažnai, bent jau aš darbe matau daug tokių vaikų. Tokios apnašos pačios iš esmės nėra pavojingos. Vaikui paaugus jas galima nuvalyti ultragarsiniu skaleriu, arba nupoliruoti gumyte.
Saldūs gėrimai, mišinukai ypač prieš miegą yra pavojingi, nes atsiranda didelė "buteliuko karieso" tikimybė. Dantukai po to visą naktį "mirksta" saldžioje terpėje, dėl to labai greitai sugenda viršutiniai priekiniai dantukai, sunkiais atvejais net iki pat šaknų. Buteliuko kariesio gydymas sunkus, nes priekiniams pieniniams dantims nelabai yra tinkamų plombų.. O tėvai labai dažnai skundžiasi "negražiais" priekiniais dantukais.
Atsakyti