Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip papuošti tortus, pyragus ir kitus skanėstus

sveikos,

jau tortu grozis wub.gif wub.gif wub.gif
oas su klausimeliu,Kirbe,gal gali papasakot kaip gamini puodeli,jau du kart bandziau ir niekaip man nesigauna grazus verysad.gif (atsiprasau jei kur jau buvo rasyta,o praziopsojau.
Aciu!

idesiu ir as savo kukluti tortuka ax.gif "Napaleonas is vaikystes"pagal Asseni,papuosimai,grietinele ir Mean gelyciu mase.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(mazuliux @ 2010 03 19, 19:01)
Na va, jau ir tortuku pradeda atsirasti. Idedu ir as viena. Prase kopijos vieno  Cipciuko tortuko unsure.gif Na, kazkas panasaus ir gavosi  blush2.gif Balti biskvitai, grietineles-jogurto pertepimas su bananais ir sokoladu. Dengta MMG  ax.gif


pamačiau pagalvojau cipciukas smile.gif bet pasirodo ne, nu šaunuolė, super tortas 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuliaska: 19 kovo 2010 - 19:54
Kirbe, ziuriu i tavo namus jau pavasaris atejo, tavo tortukai labai pavasariu kvepia wub.gif

O as turiu pas jus klausimuka, kuo apteplioti, apdengti, ar dar kaip nors padaryti, kad tortas atrodytu tarsi vanduo? Ta prasme, reikia, kad tortas atrodytu, kaip ezeras smile.gif
Atsakyti
visų tortukai tiesiog nuostabūs thumbup.gif
aš atnešu savo kuklutį darbelį, viduj mano vyšninis tortukas su ricotos sūriu (receptą į tortus įmesiu rytoj, kai pjūvį turėsiu), puošta grietinėle ir MMG ax.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spyglis2: 19 kovo 2010 - 20:49
QUOTE(mazuliux @ 2010 03 19, 19:01)
Na va, jau ir tortuku pradeda atsirasti. Idedu ir as viena. Prase kopijos vieno  Cipciuko tortuko unsure.gif Na, kazkas panasaus ir gavosi  blush2.gif Balti biskvitai, grietineles-jogurto pertepimas su bananais ir sokoladu. Dengta MMG  ax.gif
user posted image
Kokybe nuotraukos labai bloga, fotografuota nakti, jau visai be jegu  lotuliukas.gif



puikiai padirbejai,tortas labai grazus,man patinka thumbup.gif wub.gif
Papildyta:
spiglys2,saunus torciukas,man grazu ir miela wub.gif 4u.gif
Atsakyti
o padaryt vandenį tai reikia daryti, nu kaip ten tas vadinas, ai dekorgelį, manau realiausiai būtų. ir nesunku jį pasidaryt, aš anąkart dariausi
Atsakyti
QUOTE(zuliaska @ 2010 03 19, 22:13)
o padaryt vandenį tai reikia daryti, nu kaip ten tas vadinas, ai dekorgelį, manau realiausiai būtų. ir nesunku jį pasidaryt, aš anąkart dariausi

gal galetum placiau papasakoti kaip su juo reikia dirbti ir kas tas dekorgelis?
Atsakyti
QUOTE(eglejk @ 2010 03 19, 22:19)
gal galetum placiau papasakoti kaip su juo reikia dirbti ir kas tas dekorgelis?



man atrodo meian receptas,o gal ir klistu,nzn...


Naminis receptas 1. Imam cukraus apie 1 + 1/4 puodelio ir vandens apie 1/3 puodelio, viska paverdam, kol cukrus galutinai istirps ir nebeliks kristalu. Nukeliam nuo ugnies (sirupo nekaramelizuojam!)
2. 2 valg. saukstus zelatinos (jei silpna, deti saukstus su kaupiuku) isleidziam 2-juose saukstuose salto vandens (geriausia butu tokiame inde, kaip kad buna kavai virt ant dujines tokie skirti). Paliekam 5 min. brinkti.
3. Pakaitinam inda, kol zelatina istirpsta ir mase tampa vientisa (neuzverdam!!).
4. Nenuemus nuo ugnies, supilam i zelatina cukraus sirupa ir gerai viska ismaisom.
5. Nukeliam nuo ugnies, atvesinam.
6. Naudojam Jos pagalba galima suteikti blizgius akcentus papuosimams (naudojant nedazyta), arba dazyti ja (geriausia "gel paste" konsistencijos dazais, bet galima ir milteliais) ir tada suteikti spalvotus akcentus.

Sios zeles likuti galima laikyti saldytuve ir prireikus pakartotinai panaudoti veliau. Stovi bent pora menesiu drasiai.

Dar viena gudrybe Sitaip paruostos zeles galima ideti i sviestini krema, kuriuo ruosiates puosti torta (nedideliu santykiu, na, mazdaug koki arbatini sauksteli zeles i 200 ml kremo). Jusu kremas taps daug paklusnesnis puosiant, ir daug patvariau laikys forma pastovejes (beje, lyg ir uzmaciau, kad kazkas anksciau cia skundesi sviestinio kremo patvarumu? Tad stai, dekit i vidu zeles ). Sviestiniu kremu tada bus galima ir "mandresnes" figuras raityti (visi smaili krastai liks stoveti kaip kareivukai tarnyboje), ir plona srovele piesti, raides rasyti ir t.t.


Siaip butent sita recepta surasiau tada, kai ejo kalba apie kuo paprastesniu produktu naudojima. Tada rasiau ir apie mase su cukraus sirupu, ir apie sita zeliuka. Taciau siaip dazniausiai naudoju dekorgeli ne su cukrumi, o su gliukozes milteliais -- ir paruosimas paprastesnis, nereikia tiek "terliotis", ir stovi geriau (cukrus labiau linkes kristalizuotis). Receptas siuo atveju toks:

1 v.s. zelatinos uzpilam 2 v.s. salto vandens; leidziam isbrinkti.
Apie 250 ml gliukozes milteliu uzpilam 1/3 stikl. vandens, uzvirinam ir trumpai paverdam (nelaukiam nei kol prades letai kunkuliuoti, nei tirsteti -- sirupas turi likti sviesus ir poskystis).
Sirupa uzpilam ant isbrinkusios zelatinos, atausinam iki kambario t-ros (letai maisant arba plakant).

Kiekis gausis nedidelis, o gautas produktas po atvesinimo turi buti laikomas saldytuve. TIKRAI stoves nepakitusi bent kokias 2 dienas, o po to jau ziurekit -- buna, po poros dienu pradeda atsiradineti viduje tokios baltos "snaiges" - reiskia, gliukoze ima kristalizuotis. Galima naudoti, jei pries tai pasildysite mikrobangeje ir viska gerai ismaisysite. Bet jei visa mase taps balta -- susicukravo, negerai.

Tiek i cukraus, tiek i gliukozes sirupa galima iberti siek tiek citrinos rugsteles stabilizavimui.

A, dar: jei norite tinginio recepto, visada galima i 1 stikl dirbtinio medaus ismaisyti 1 vs islydytos zelatinos ir naudoti tai kaip dekorgeli. Efektas bus labai panasus, tik spalva daug tamsesne...

Atsakyti
tuo jpaieškosiu to psl, su gliukoze aš dekorgelį dariau
mano tortukas, nžn pavadinimo, maskarponė, varškytė, jogurtas, persikai, greitinėlė smile.gif)) nukažkoks smile.gif puošta, kokosas, grietinėlė ir mmg ir marcipano masė
user posted image
dariau vyro sesers vaikui, nu tikiuosi patiks smile.gif ryt mano vasarė atsikels įvertins, jei jai gražu, tai reiškia gerai smile.gif)
Papildyta:
nors gi jau parašė dekorgelio receptą, aš su kur gliukoze dariau. bet to tinginės recepto nežinojau, reiks pasinaudot
Atsakyti
QUOTE(kutvela @ 2010 03 19, 15:46)
mergino,s o kuo skiriasi marcipanine mase nuo persipanines? blush2.gif man reikia figureliu lipinimui

Persipanas gaminamas persikų arba abrikosų kauliukų pagrindu (naudojamas sumaltas kauliukų branduolys). Marcipano gi pagrindas yra migdolai (tikrame marcipane maišomi paprasti ir kartieji).

QUOTE(kirbe @ 2010 03 19, 17:46)
mano šiandien darbai baigti...4 papuošti tortai ir 3 supilti šala rydienai.....

Nuostabūs tortai, ypač patiko pavasario dvelksmas narciziškame wub.gif Ir dar devynetas patiko dėl savo "chuliganiškumo" -- pats gatvės nupaišymas, t.y. thumbup.gif Dėl žiedo pirmos juostos tai smulkmena, bet va kad eismas vyksta punktyrine linija -- linksmai chuliganiška hihihi.gif

QUOTE(rugiagele26 @ 2010 03 19, 18:00)
Man geda su savo tepliorium ir pasirodyt po kirbes...  blink.gif kokie narcizai...  wub.gif

Cia maniskis dukrytes 3-iojo gimtadienio proga... Dengta grietinele. Tailandietisku bananu tortas. Gelytes ir figureles pastilazines.

Kaip džiugu, kad tortas pasirodė vertas išmėginimo blush2.gif Labai gražus torčiukas. O iš Tavo vėlesnio komentaro apie apvirtą knysliuką tai skaniai pasijuokiau thumbup.gif mat prisiminiau tokią karikatūrą -- sedi Vinis su asiliuku prie stalo galvas pasirėmę, rymo, ant stalo didelėj lėkštėj -- suėstos kiaulės griaučiai, ir asiliukas sako "Xarasho pasideli..." Vinis atsako "Da, xarasho... tolko zhalka, shto pitachiok rana ushol..."

QUOTE(zuliaska @ 2010 03 19, 18:08)
nu tai ir aš įmetu smile.gif ai man visai gražus smile.gif mama į gimtadienį draugės nešis smile.gif o vakare turėčiau dar vieną įdėti
rafaelo, grietinėlė ir MMG

Labai jauku wub.gif

QUOTE(mazuliux @ 2010 03 19, 19:01)
Na va, jau ir tortuku pradeda atsirasti. Idedu ir as viena.

Va čia tai joooo... blink.gif blink.gif blink.gif

QUOTE(tute28 @ 2010 03 19, 19:58)
Ir dar klausimėlis, tik nežinau, kaip paaiškint, ko noriu. Jaučiu noriu neįmanomo.O noriu ant dviaukščio torto padaryt tokią kaip spiralę (kaip kad juostelę popierinę su žirklėm perbrauki, ji susigarbanoja, poto ištempi, kad ne taip smarkiai būtų susigarbanojus) ploną ir ant jos patubdyt drugelių. Ar įmanoma iš ko taip padaryt? Na jei kvailai paklausiau, nepykit  blush2.gif

Viskas labai paprastai gausis, tik reikia laikytis vienintelės nuostatos: kuo "riebesnė" masė, iš kurios darysi spiralę (storai iškočiotą atpjaunam, apsukam apie kočėlą, samčio, pieštuko, teptuko kotą ar kt, priklausomai nuo pageidaujamo spiralės platumo) ir kuo lengvesnis drugelis (jį tereikia itin plonai iškočioti). Lipdant tą vietą, kur tupės drugelis, paremk (susuktu popieriniu rankšluosčiu ar kažkuo kitu) ir lipdyk padrėkintos gėlių masės mažu gabalėliu. Parėmimo reikia, nes nuo drėgno masės gabalėlio spiralė kurį laiką bus labiau pažeidžiama -- svarbu, kad nenulūžtų. Kai gerai išdžius ir sutvirtės, galima įstatyt į tortą.

Jei būtina garantuota sėkmė, daryt patarčiau du drugelių ant spiralių egzempliorius...

QUOTE(kersiene @ 2010 03 19, 20:45)
idesiu ir as savo kukluti tortuka  ax.gif "Napaleonas is vaikystes"pagal Asseni,papuosimai,grietinele ir Mean gelyciu mase.

Labai apetitą keliantis essen.gif

zuliaska, jau koks fainas ir žiemai apsirūpinęs kiškutis thumbup.gif

QUOTE(eglejk @ 2010 03 19, 22:19)
gal galetum placiau papasakoti kaip su juo reikia dirbti ir kas tas dekorgelis?

gal padės...
Papildyta:
QUOTE(spyglis2 @ 2010 03 19, 21:46)
aš atnešu savo kuklutį darbelį, viduj mano vyšninis tortukas su ricotos sūriu http://img94.imagesh...assuvysniom.jpg[/img][/url]

Labai šiltas darbelis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Meian @ 2010 03 19, 21:06)
Viskas labai paprastai gausis, tik reikia laikytis vienintelės nuostatos: kuo "riebesnė" masė, iš kurios darysi spiralę (storai iškočiotą atpjaunam, apsukam apie kočėlą, samčio, pieštuko, teptuko kotą ar kt, priklausomai nuo pageidaujamo spiralės platumo) ir kuo lengvesnis drugelis (jį tereikia itin plonai iškočioti). Lipdant tą vietą, kur tupės drugelis, paremk (susuktu popieriniu rankšluosčiu ar kažkuo kitu) ir lipdyk padrėkintos gėlių masės mažu gabalėliu. Parėmimo reikia, nes nuo drėgno masės gabalėlio spiralė kurį laiką bus labiau pažeidžiama -- svarbu, kad nenulūžtų. Kai gerai išdžius ir sutvirtės, galima įstatyt į tortą.

Jei būtina garantuota sėkmė, daryt patarčiau du drugelių ant spiralių egzempliorius...


Na tu Meian auksas esi thumbup.gif Taip viską išsamiai paaiškini, kad ir asilas suprastų. Tik dabar patark iš kokios masės man geriau daryt? Labai tau ačiūūūūū.

ZULIASKA, kiškutis ant morkyčių thumbup.gif Tikrai vaikučiui patiks. O kam svarbi tėvelių nuomonė irnesakyk.gif Nieks jų neklaus hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(tute28 @ 2010 03 20, 00:23)
Na tu Meian auksas esi  thumbup.gif Taip viską išsamiai paaiškini, kad ir asilas suprastų. Tik dabar patark iš kokios masės man geriau daryt? Labai tau ačiūūūūū.

Nėra už ką 4u.gif

Dėl masės: tinka bet kuris gėlių masės receptas, bet siūlau vengti krakmolo (trapumą kiek padidina) ir nepersistengt aliejuojantis rankas, o jei įmanoma, tai ir visai aliejaus nenaudot. Taip sustings kiečiausiai ir turės mažiausią dūžio tikimybę neatsargaus judesio atveju...
Atsakyti