Įkraunama...
Įkraunama...

Galvytės kompiuterinė tomografija

Sveiki, kiek paieškojus tokios temos neradau. taigi, gal galėtume pasidalinti nuomonėmis ir patirtim. kiek skaičiau temų apie vaikus turinčius elgesio problemų, neramius , kuriuos mamos vedžiojo pas neurologus, ar siūlė gyd. pasidaryti galvytės kompiuterinę tomografiją ir ar darėtės, kokios pasėkmės, o gal nera jokių. Tai juk rengenas ir jei sakykim dabar vaikui nerastų nieko blogo, tai po tos procedūros, jug gali, kas nors išaugti... Dabar esu visiškoj aklavietėj. vaikas turi, kai kokių problemėlių, naktim karts nuo karto paverkia per miegus, bailiukė, irzli , akyčių venos šiek tiek paplėstos ir t.t. Vedžioju pas neurologą, psichiatrą, psichologus. Pastarieji mato vaiko tik psichologines problemas ir rimta liga atmeta. Neurologai siūlo mums patiems apsisprest, ar tirti vaiką tuo tomografu. O man didžiausia nerimą kelia aukšta vaiko kaktytė ir tokia apvalaina, o dar atrodo nesimetriška, na gerai įsižiūrėjus.Gal, kas darėte vaikams galvytės tomografija ir kokios buvo priežastys, gal kažkiek padėsit apsisprest, nes dabar tai palikta mūsų tėvų valioj ir niekas primygtinai to nesiūlo. Na net nežinau, gal kas ka iš patirties.....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baibai: 05 kovo 2010 - 12:12
Visu pirma siulau pasikonsultuoti su tikrai geru neurologu. Zinoma, sprendima daro tevai, bet gydytojo rekomendacijos turi buti aiskios. Pagalvokite ir apie magnetinio rezonanso tyrima. Kiek domejausi, jis maziau kenksmingas ir tikslesnis nei kompiuterine tomografija. Tik nepamirskite, kad mazam vaikui bus reikalinga ir narkoze.
Atsakyti
Neįsivaizduoju, kaip rentgeno nuotraukos gali išspręsti elgesio problemas? Jei nėra būtino reikalo, tai patarčiau neskubėti su tyrimu, spėsit bet kada, juk gyvybei pavojaus nėra? Prieš keletą metų pati buvau tokioj pat situacijoj - vienam daktarui pasivaideno epilepsija - bangas encefalogramoj kažkokias rado, parašė diagnozę ir jau visi kiti daktarai į tą kelių metrų paklodę net nežiūrėjo, vienas parašė ir viskas visiems aišku. Norėjo guldyt į Klinikas ir paskyrė tomogramą. Labai ilgai nesiryžau ir svarsčiau ką daryti, todėl ir jus puikiai suprantu. Ieškojau visokiais būdais info apie tomogramas - radiacijos gauna tiek, kiek nuo 200 paprastų nuotraukų. Mano nuomone vaikus į rentgeną daktarai kiša be jokio būtino reikalo, va matot - sinusito nėra, plaučių uždegimo nėra ir t.t. Žodžiu mes šeimos taryboj nusprendėm vaiko į rentgeną nekišti - kam švitinti vaiko smegenis, kai pats jų augimas, kas dabar gali pasakyti, kaip tas tyrimas atsilieps po 10 ar 20 metų. Ieškokit protingo gydytojo, nepasikliaukit vienu ar dviem.
Atsakyti
As labai bijojau rentgeno, bet va per pora menesiu jau turejome dvi tomogtafijas ir dvi rentgeno nuotraukas plauciams. Nebuvo is ko rinktis - arba tai arba mirtis nuo kepenu vezio. Tiesiog reikia rinktis, aiskintis ir t.t. Gal galima padaryti magnetini rezonansa, paprastai galvai dazniau daro tai. Bent onkoligoniukam kur gulejome Kauno klinikose
Atsakyti
paprastai šnekant galvytes švietė abiems mano vaikams: pirmajam skyrė, nes buvo per maži raumenų tonusai, antrajam, kad per didelė galva (dėl galimos vandenės). Ir nė karto man nekilo mintis prieštarauti schmoll.gif g.gif
Atlieka tą tyrimą echoskopuotojai, taigi tą tomografiją kitaip pavadinčiau galvos echoskopija. Tiriama, kol nesuaugęs momenėlis.
O jei vaikas vystosi per lėtai, tai galbūt padės nustatyti tokio sutrikimo priežastį.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(viti @ 2010 05 12, 19:49)
paprastai šnekant galvytes švietė abiems mano vaikams: pirmajam skyrė, nes buvo per maži raumenų tonusai, antrajam, kad per didelė galva (dėl galimos vandenės). Ir nė karto man nekilo mintis prieštarauti  schmoll.gif  g.gif
Atlieka tą tyrimą echoskopuotojai, taigi tą tomografiją kitaip pavadinčiau galvos echoskopija. Tiriama, kol nesuaugęs momenėlis.
O jei vaikas vystosi per lėtai, tai galbūt padės nustatyti tokio sutrikimo priežastį..  g.gif



Echoskopija ir tomografas yra du skirtingi dalykai.
Atsakyti
QUOTE(kaulis @ 2010 05 13, 13:18)
Echoskopija ir tomografas yra du skirtingi dalykai.

taip, echoskopija tai ultragarsas, o tomografija - rentgeno spinduliai
Atsakyti
ups, nuoširdžiai atsiprašau blush2.gif
Atsakyti
kompiuterine tomografija nera toks didelis baubas ir jei gydytojai siulo,patarciau sutikti.nieko nuo to vaikui neatsitiks ir tikrai niekas po to galvoj neuzaugs ar ka biggrin.gif
magnetiniam rezonansui paprastai siunciama,kada kompiuterinej tomogramoj yra pakitimu,nes magnetinis uztrunka ilgiau ir jo metu vaikas gauna daugiau spinduliu ir jei maziukas tai zinoma narkoze stipresne.kompiuterinei tomogramai taip pat maziukam duoda narkoze,bet labai silpna,paprastai vaikas stipriu blogumu po jos nejaucia.KT uztrunka mazdaug apie 10min,o MR pusvalandi gal ir ilgiau.
taip kad ryzkites KT,jei turit itarimu,geriau viena karta pasidaryt,nei po to grauztis,kad nepadaret kazko smile.gif tikrai tikiu,kad jums uzteks tik kompiuterines tomogramos ir magnetinio net neprireiks.sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*gitagita* @ 2010 05 13, 20:43)
kompiuterine tomografija nera toks didelis baubas ir jei gydytojai siulo,patarciau sutikti.nieko nuo to vaikui neatsitiks ir tikrai niekas po to galvoj neuzaugs ar ka biggrin.gif
magnetiniam rezonansui paprastai siunciama,kada kompiuterinej tomogramoj yra pakitimu,nes magnetinis uztrunka ilgiau ir jo metu vaikas gauna daugiau spinduliu ir jei maziukas tai zinoma narkoze stipresne.kompiuterinei tomogramai taip pat maziukam duoda narkoze,bet labai silpna,paprastai vaikas stipriu blogumu po jos nejaucia.KT uztrunka mazdaug apie 10min,o MR pusvalandi gal ir ilgiau.
taip kad ryzkites KT,jei turit itarimu,geriau viena karta pasidaryt,nei po to grauztis,kad nepadaret kazko smile.gif tikrai tikiu,kad jums uzteks tik kompiuterines tomogramos ir magnetinio net neprireiks.sekmes 4u.gif

mano supratimu magnetinis rezonansas neturi radiacinio poveiko, bet veikia didelis magnetinis laukas. Jo metu ikisa i triuba, o kompiuterines tomografijos i zieda. Na bent tiek zinau. Bel to maziausiai kenksmingas yra MR, na ir aisku echoskopija/ultragarsas bet ji nepjausto vaizdo i pjuvius, o KT ir MR gali supjaustyti vaizda i daugybe "riekeliu" kaip desra.
Atsakyti
QUOTE(Deimike @ 2010 05 15, 22:02)
mano supratimu magnetinis rezonansas neturi radiacinio poveiko, bet veikia didelis magnetinis laukas. Jo metu ikisa i triuba, o kompiuterines tomografijos i zieda. Na bent tiek zinau. Bel to maziausiai kenksmingas yra MR, na ir aisku echoskopija/ultragarsas bet ji nepjausto vaizdo i pjuvius, o KT  ir MR gali supjaustyti vaizda i daugybe "riekeliu" kaip desra.

bet pries kuri laika KMUK maziem vaikam nedarydavo MR del ilgo narkozes poveikio,kuris yra neabejotinai kenksmingesnis nei KT gaunama spinduliu doze.
Atsakyti
QUOTE(*gitagita* @ 2010 05 16, 07:51)
bet pries kuri laika KMUK maziem vaikam nedarydavo MR del ilgo narkozes poveikio,kuris yra neabejotinai kenksmingesnis nei KT gaunama spinduliu doze.

maniskis jau gavo kelias ir dar nieko smile.gif gyvas... ten nera pilna narkoze, o tik medikamentinis miegas trunkantis kelias minutes. dabar narkozes ne tokios kaip sovietmeciu... manau nereikia bijoti. aisku jos nepadeda, bet geriau padaryti tyrima, nei bijoti ir laukti ar paskui paveluoti... patikekit, geriau anksciau be reikalo nei per velai. man sake daug kas: kas tas viduriu uzkietejimas ko cia jaudiniesi, o padare echo ir rado augli, o paskui ir prasidejo... gulim onkologiniam skyriuj... dar bus daugybe narkoziu, bet man jos nebaisu - svarbu pasveikti ir kazko nepraziopsoti.
Atsakyti