Gal ketvirta diena studijuoju II pakopos pensijų fondus, kurlink patraukt iš Swedbank
Rašau savo pastebėjimus, informacija pagrinde iš vpk.lt ir dpk.lt
Po bankroto paskelbimo banko Snoras antrinės įmonės, tarp jų ir Finasta, bus parduotos bankroto administratoriaus,Citadelė taip pat laukia pardavimo, galbūt nepagrįstai atmetu, bet manau geriau sulaukt naujų valdytojų.
Toliau, įvertinimas daugiausia susideda iš fondų rezultatų ir jų renkamų mokesčių palyginimo.
Administraciniai mokečiai pensijų fonduose skiriasi.Matosi , kad nuo sukauptų lėšų imamas turto administravimo mokestis numatytas pensijų fondų taisyklėse gali būti iki 1% .
Šiuo metu visiškai netaiko turto administravimo mokesčio Citadelė pensija1 ir citadelė pensija 2 fondai,.Kitur 0,99-1%.Vadinasi nuo jau sukauptų lėšų taikant 1% nuo 10000lt kasmet bus atskaitoma (mažiau arba ne pasirinkus fondą kur mažesnis/nėra turto administravimo mokesčio )po 100 lt, Turtas , esant įplaukoms , augs , tuo pačiu jam bus pritaikomi ir pasirinkto pensijų fondo turto mokesčiai.
Administravimo mokestis nuo įmokų, skirtinguose fonduose irgi skiriasi, gali siekti iki 10%(maximalūs).Šiuo metu yra taikoma nuo 0 % iki 3,5 %.(dabartiniai)
Tarkim, Sodra perveda į 100lt, tai pensijų kaupimo fondas pasiima sau 3,5% = 3,5lito. Arba tik 1,49 lito, arba 0.
Pensijų fondą galima keisti toje pačioje kaupimo bendrovėje arba pereiti į kitą pensijų kaupimo bendrovę. Netaiko jokių mokesčių pereinant į kitą pensijų kaupimo bendrovę MP Pension Funds Baltic"(ir nenumatyta) ir Finasta Asset Management(ir nenumatyta, Ergo (numatyta, bet netaiko),UAB Citadele investicijų valdymas(numatyta, netaiko).Kitos yra pririšusios, išeinant į kitą bendrovę reikia palikti 0,2%.
Dabar pereinant į kitą pensijų kaupimo bendrovę(iš tų kurios taiko perėjimo mokestį) tektų palikti nuo 10 000lt/ 0,2% tai yra -20 lt.
Renkantis II pakopos pensijų fondą,galima ,kaip vienu iš kriterijų ,pasiremti moksliniais tyrimais , kurie yra įrodę, kad didesni valdymo mokesčiai dažniausiai negarantuoja didesnės investicijų grąžos,Mažesnis/lygus nei 2% administracinis mokestis nuo įmokos Finasta Asset Management,Ergo, Citadetele investicijų valdymas ir MP Pension Funds.
Mokesčiai
http://www.vpk.lt/lt...i-fondai/11584/Su mokesčiais daug maž aišku , toliau investavimo sėkmė .Atskirai paimtų bendrovių puslapiuose viskas labai gražu. Tarkim rašo Nuo savo veiklos pradžios x bendrovės pensijų fondai buvo vieni pelningiausių ir atitinkamai uždirbo 63,2 proc., 40,7 proc. ir 14,3 proc, o pasižiūrėjus sumas matai , kad pervesta suma nuo pensijų reformos pradžios paaugo vos keliais šimtais litų.
Ieškausi rodiklių palyginimui, kurie geriausiai atspindėtų piniginę išraišką- kiek buvo pervesta iš Sodros ir kiek turiu. Visur afišuojamas investicinio vieneto vertės pokytis.
Apskaitos vieneto vertė ne visiškai atskleidžia realų investicijų pokytį per ilgesnį laikotarpį. Apskaitos vieneto vertės pokytis neįvertina atskaitymo nuo įmokos.PF AVV(apskaitos vieneto vertės) pokytis labiau tinka trumpo periodo investicijų grąžai stebėti ir PF tarpusavyje lyginti: AVV pokytis nuo vienos įmokos gavimo dienos iki kitos pvz., per 1 ar 2 mėn. visiškai teisingai atskleidžia, kiek pakinta turimas PF turtas sąskaitoje. AVV pokytis per metus parodo, kiek pakito iki metų pradžios buvęs turtas. Apskaitos vieneto vertės pokyčio rodiklis netinka naudojimui, kai siekiama įvertinti per visą laikotarpį pensijų fondo dalyviui generuotą pelną arba nuostolius, nes neatsižvelgia į tai, kad vyko papildomi periodiniai pervedimai. Šis rodiklis yra ypač netinkamas, jei apskaitos vieneto vertė labai svyravo.Ilgesnio periodo grąžai, ypač jei yra svyravimų rinkose ir nuolat pervedamos įmokos reikėtų naudoti kitą rodiklį, pvz., IRR. IRR parodo, kiek per metus vidutiniškai paauga (procentais) kiekvienas iš atliktų SODRA pervedimų.
Matosi prastai , bet pilnai medžiaga
http://www.vpk.lt/lt...i-fondai/14218/ Tyrimo rezultatai:pasirinkta vieno žmogaus į pensijų fondų pervestos, į pensijų fondus patekusios ir juose sukauptos sumos, pensijų fondų investicinės veiklos rezultatai Iš viso SODRA pervedė įmokų į PF 4.732,292
Lentelėje papildomai pateikti AVV pokyčio ir vidutinio metinio AVV pokyčio rodikliai, kurie dar kartą iliustruoja, kad nepaisant pasiekto AVV(apskaitos vieneto vertės) augimo per visą laikotarpį, reali dalyviui galėjusi tekti grąžą gali būti neigiama: net 13 PF iš 28 gali parodyti teigiamą AVV pokytį per visą laikotarpį, tačiau šie PF nesugebėjo pasiekti SODRA pervestų lėšų padidėjimo. 10 PFnėra padidinę į PF po atskaitymo nuo įmokos patekusių lėšų, nors taip pat yra iki 2009-06-15 užfiksavę teigiamą AVV pokytį
per visą veikos laiką.
Svarbu paminėti, jog apskaičiuoti IRR rodikliai neparodo, ar šie PF išliks tarp geriausių ir ateityje; be to, investicijų grąžos skirtųsi, jei būtų skaičiuojamas rezultatas į pensijų kaupimą vėliau (pvz., 2007 m. ar 2008 m. viduryje) įsitraukusiems dalyviams.
Kaip minėta 5 metų laikotarpis yra per trumpas, kad būtų galima padaryti visa apimančias išvadas.
Kas mėnesį skelbiami II pakopos pensijų fondų veiklos rezultatai ir IRR rodiklis
http://www.vpk.lt/lt...i-fondai/14040/yra rezultatai 3,5,metu ir nuo veiklos pradžios su IRR ir su vieneto vertės pokyčiu
belieka apsispręsti