QUOTE(Digse @ 2013 11 10, 12:04)
Va kažkaip taip ir sakė, kad man net nėra iš ko rinktis, arba kaupiu maksimaliai, arba tik Sodroje... Tai vadinasi jau nieko ir negaliu keisti, t.y. pereiti prie mažesnės akcijų dalies investavime, daugiau obligacijų ar pan.
O jei matysiu, kad nuostolingas man tas pensijos kaupimas, ar galima ką nors padaryti? Ar nebus jis nuostolingas, o bent jau tiek, kiek įnešu ir valstybė prideda liks, tiesiog nebus papildomos grąžos?
turbūt kvailas klausimas, juk aišku, kad gali ir viskas sudegti, jei 100 proc. į akcijas
tai kas tada man liks pensijai?
ar tarkim po metų sukaupta suma fiksuojama ir sukaupta nebeinvestuojama toliau? Help
O "pasirinkti" reikia iki lapkričio 30 d.
jeigu sutartį pasirašėte rugpjūti, jau nebegalite jos atsisakyti, nes įstatymas leidžia per 30 dienų, nuo pasirašymo apsigalvoti bei nutraukti. Bet tame laike iki pensijos keisti fondą ar valdytoją juk galite, tiesiog nebegalite nutraukti pačios sutarties. Be to kas jums sakė, kad obligacijos negali būti nuostolingos? Dar vienas mitas mėgstamas pardavėjų
pensijų fonde viskas investuojama iki pat pensijos, t.y. dienos kai turite tam tikrą nustatytą amžių ir ateinate pasirašyti pensijos sutartį, bet tai irgi nereiškia, kad tą pačią dieną to amžiaus sulaukus privalote pasirašyti išmokos sutartį, jei dirbate, galite palaukti palankesnio momento rinkose pasirašyti pensijos išmoką.
QUOTE(Potrė @ 2013 11 10, 12:33)
Dowwe, kodel rasote, kad negalima keisti pensijos fondo ?
jūs labai teisingai pastebėjote "
galiu keisti krypti(pensiju fonda)" aš nerašiau, kad negalima keisti fondo, aš sakau, kad fondo keitimas (tarp kitko ne Stiuardesei, o Aranai) tolygu valdytojo keitimu, o pakeisti investavimo krypties, nepakeičiant fondo neįmanoma, pati tai patvirtinote " t.y. is rizikingos pakeisti i labiau konservatyvia. Jau karta taip dariau", tačiau supraskit gi pagaliau vieną dalyką, kad keisdami kaip sakot "kryptį(fondą)" jus tiesiog turimame fonde atliekate išmoką ir pinigai perkeliami į kitą, jūsų pasirinktą, vadinasi FIKSUOJATE savo fondo pelną/nuostolį, todėl ir teigiu, kad investavimo krypties keitimas neišgelbėja nuo praradimu, kaip aiškino Arana kad valdytojo keitimas būtų nuostolingas, bet tik vėliau parašė, kad dėl taikomų išėjimo mokesčių ko gero
taigi visų pirma norėjau pabrėžti šioje diskusijoje apie pensijų fondus, kad
nepainiokite sakydami keičiu investavimo kryptį ir nepatiriu jokių nuostolių, nes dažnas pensijų fondo keitimas tikrai nuostolingas, nei pvz. panašiame investiciniame gyvybės draugime, jūs galite visiškai nemokamai, be jokių praradimų pakeisti investicinę kryptį, tarkim naujas įmokas nukreipti tik į akcijas, nors iki tol buvote pasirinkusi tik obligacijas ir žinoma atvirkščiai. Taip pat nepainiokite tiesiog investicinio porfelio, kur patys galit spręsti į ką konkrečiai investuoti norite. Pensijų fondai tai ne asmeniniai investiciniai portfeliai, tai ilgalaikiai kolektyvinio investavimo finansiniai produktai. Ir tikrai ne virš metų ir net ne iki 5 metų yra pakankamas laikas pensijai sukaupti.