Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

Gal žinote kaip šaltuoju būdu teisingai pagaminti ožkos pieno ir medaus muilą? Savaitgalį tokį gaminau ir man gavosi kažkas tokio g.gif neįprasto ir man nesuvokiamo verysad.gif

receptas buvo iš kokosų al, alyvuogių al, ricinos ir vaško, vietoj vandens dėjau sušaldyto pieno.

indą su sušaldytu ir susmulkintu pienu įdėjau dar į ledukus, iš lėto vis maišydama per kelis kartus pyliau šarmą. Viskas gavosi gerai, tik šio mišinio temperatūra buvo ne didesnė kaip 15 laipsnių. Aliejaus mišinio, kai ištirpo vaškas, temperatūra buvo apie 60 laips. kad suvienodint temp. aš pieno ir šarmo tirpalą pašildžiau virš karšto vandens, aišku mišinys pradėjo karamelizuotis ir įgauti gelsvą atspalvį, suvienodinau temp. taip, šarmo iki 40. aliejų iki 50 laipsn. maišiau su blenderiu, nežinau ar dėl vaško, ar dėl ko kitko pėdsakas atsirado, gal per kokias 2 min. bigsmile.gif . Įpyliau ea , pradėjo staigiai tirštėti ir nespėjus visko supilti į forma mišinys sustingo, pasidarė kaip atšalusi manų košė, na aš vistiek viską sukrėčiau į formą ir uždengusi padėjau, bet man toptelėjo tokia mintis, kad darant su pienu nereikia uždengti, nes mišinys ir taip pats kaista, po kokių 5 min. išvynioju, ir ką gi ten randu... o gi masė iš kiaušinio trynio geltonumo pavirto į tamsią karamelę ir dar "išsiseperavo", atsiskyrė glicerinas ir drumzlės. man nieko kito nebeliko, kaip dar kartą ikištį blenderį ir paplakti, labai staiga masė vėl tapo vienalytė g.gif
Palikau toje pačioje formoje per naktį, kita dieną man jis puikiausiai sustigo ir pjaustėsi, tik pasirodė toks per daug lipnus ir sakyčiau riebaluotas g.gif bus matyt po brandinimo kas iš jo išeis...

Gal galite pasakyti, ką ne taip dariau?

Dar turiu ožkos pienuko ir kokosų al. kitam gaminimui ir norėčiau muiliuką pasigaminti dabar be tokių šposų bigsmile.gif

Atsakyti
Oj kiek cia visko pakalbeta,

Babi, nuorada kuria daviau, joje yra viskas smile.gif Viska paskaiciuoja, reikia ten viska isiskaityti, ir viskas labai aisku bus smile.gif
Bet pabandysiu paaiskinti, pirma kur yra OZ, ten turejau omeny - pasirink GRAMUS smile.gif

Ten kur spalvos yra, ten ir yra tas reikalas, kuris itakoja muilo kietuma. As pirmus muiliukas dariau su mazesniu kiekiu LYE (sarmo) paskui pamaciau, kad jie baisiai minksti gaunasi, tai padariau paskutinius kietesnius, ir gavosu SUPER (kietumas kaip pas DaddyGirl smile.gif ) Laukiu kol jie man subres naudojimui.

DaddyGirl, ten ne mano muilai pirma psl, dar tiek neismokau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasucci: 29 kovo 2010 - 18:41
QUOTE(Rasucci @ 2010 03 29, 19:25)
Oj kiek cia visko pakalbeta,

Babi, nuorada kuria daviau, joje yra viskas smile.gif Viska paskaiciuoja, reikia ten viska isiskaityti, ir viskas labai aisku bus smile.gif
Bet pabandysiu paaiskinti, pirma kur yra OZ, ten turejau omeny - pasirink GRAMUS smile.gif

Ten kur spalvos yra, ten ir yra tas reikalas, kuris itakoja muilo kietuma. As pirmus muiliukas dariau su mazesniu kiekiu LYE (sarmo) paskui pamaciau, kad jie baisiai minksti gaunasi, tai padariau paskutinius kietesnius, ir gavosu SUPER  (kietumas kaip pas DaddyGirl smile.gif ) Laukiu kol jie man subres naudojimui.

DaddyGirl, ten ne mano muilai pirma psl, dar tiek neismokau

Aj, dabar jau aišku su tom spalvom.O oz yra tiek pat kiek 1gramas? blush2.gif
Atsakyti
1 oz lygus 28,35 gr.

ten galima pasikeisti ir į gramus
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 29, 18:52)
1 oz lygus 28,35 gr.

ten galima pasikeisti ir į gramus


Taip, ten taip ir reikia daryt, kai pasirenkti paciam virsuj gramus vietoj OZ, tada visur gramais skaiciuoja viska smile.gif
Atsakyti

QUOTE(atograza @ 2010 03 29, 19:52)
1 oz lygus 28,35 gr.

ten galima pasikeisti ir į gramus



QUOTE(Rasucci @ 2010 03 29, 19:56)
Taip, ten taip ir reikia daryt, kai pasirenkti paciam virsuj gramus vietoj OZ, tada visur gramais skaiciuoja viska smile.gif

Mat kaip ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Babi*: 29 kovo 2010 - 19:12
QUOTE(atograza @ 2010 03 29, 19:20)
Gal žinote kaip šaltuoju būdu teisingai pagaminti ožkos pieno ir medaus muilą? Savaitgalį tokį gaminau ir man gavosi kažkas tokio  g.gif  neįprasto ir man nesuvokiamo  verysad.gif


nemaisiau dar su pienu,nevilioja manes toks 'riebalas'.bet kiek skaiciau ivairiuose saltiniuose,tai pora klausimu kilo:o kada medu dejot?kiek ant kokio kiekio?
sarma ir alieju temp.skirtuma stengiuos kuo mazesni daryt,plius-minus max.5 laipsniai.bet kad taip greit pedsakas atsirado tai keistoka,ar tik ne netikras g.gif del to ir galejo atsiskirt paskui sluoksniais g.gif
bet gal bus maisanciu pieno muilus,gal gales patart tiksliai.
Atsakyti
Aš vėl atbėgu su klausimais blush2.gif Ar reikia kaip nors paslėpti ar apdengti maistą gaminant muilus? O dabar toks gal nevisai logiškas klausimas:ar galima muilus gaminti lauke(tarkim pavėsinėj)? Man atrodo taip geriau, nes ten viskas išgaruoja blush2.gif
Atsakyti
Viską apdengti - būtina. Net stalviršius, kad neužtikštų šarmo, nes gali likti dėmė. O dėl lauko pavėsinės susilaikyčiau, per greitai gali atvėsti maišomas mišinys.
Papildyta:
QUOTE(Vasara gimusi @ 2010 03 29, 21:58)
nemaisiau dar su pienu,nevilioja manes toks 'riebalas'.bet kiek skaiciau ivairiuose saltiniuose,tai pora klausimu kilo:o kada medu dejot?kiek ant kokio kiekio?
sarma ir alieju temp.skirtuma stengiuos kuo mazesni daryt,plius-minus max.5 laipsniai.bet kad taip greit pedsakas atsirado tai keistoka,ar tik ne netikras g.gif del to ir galejo atsiskirt paskui sluoksniais g.gif
bet gal bus maisanciu pieno muilus,gal gales patart tiksliai.



Aš dėjau bičių vaško 30 g. į 500 g. aliejų mišinio. Pabaigoje norėjau medaus dėti, bet kai taip greitai viskas sutirštėjo - tiesiog nespėjau verysad.gif
Iš pradžių ir as pagalvojau, kad netikras pėdsakas, bet kuo toliau vis tirštyn ir blenderis jau nebeplakė, nes buvo per tiršta...
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 29, 17:20)


su pienu sunkiau gamint.
bet man atrodo bus saunus muiliukas thumbup.gif kur nuotraukos? smile.gif
Atsakyti
ax.gif vakare galėsiu parodyti, bet ten grožio jokio nėra smile.gif

Ir įtariu, kad bus netinkamas naudoti g.gif
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 30, 11:53)
ax.gif  vakare galėsiu parodyti, bet ten grožio jokio nėra  smile.gif

Ir įtariu, kad bus netinkamas naudoti  g.gif


o kodel? is Tavo aprasymo nelabai galiu pasakyti, kas buvo ne taip..


Atsakyti