Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

Aš renkuosi granulėmis, nes receptuose būna labai konkrečiai parašyta, kiek vandens, kiek šarmo. o dedant skystą konkrečios koncentracijos gali būti sudėtinga apskaičiuoti.. umn.gif nes gi prie konkretaus aliejaus dedasi skirtingas kiekis natrio į tą patį kiekį vandens.,.
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 03 23, 21:29)
O koks natrio šarmas geresnis pradedančiajam? ax.gif


Granulėmis.
Atsakyti
O gal kas galėtų įdėti kokį paprastą receptą muilo? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 03 23, 21:29)
O koks natrio šarmas geresnis pradedančiajam? ax.gif

kietas, net paprasciau pasisvert ir nereikia kreipt demesio i koncentracija. Gal kas mano kitais, net mano tokia nuomone.
Atsakyti
O kaip pardavinėja tuos lakmusus, t.y. indėlyje jų būna kažkiek ar po vieną? blush2.gif Ar galima muilo masę plakti su mikseriu? Jei kasnors apsitaškys, ar nebus blogai? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Babi*: 25 kovo 2010 - 15:43
QUOTE(Babi* @ 2010 03 25, 15:42)
O kaip pardavinėja tuos lakmusus, t.y. indėlyje jų būna kažkiek ar po vieną?  blush2.gif Ar galima muilo masę plakti su mikseriu? Jei kasnors apsitaškys, ar nebus blogai? ax.gif

Kur as turiu, tai indelyje koks simtas popieriuku. Knygoje raso, kad galima maisyti mikseriu, bet mes maisem mentele, geriau neaptaskyti nieko...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo susidomejus: 25 kovo 2010 - 15:56
QUOTE(susidomejus @ 2010 03 25, 16:46)
Kur as turiu, tai indelyje koks simtas popieriuku. Knygoje raso, kad galima maisyti mikseriu, bet mes maisem mentele, geriau neaptaskyti nieko...

Su medine? ax.gif Gal pamenate kokį nesunkų muilo recepčiuką? blush2.gif
Atsakyti
Super paprastas ir pigus yra iš kiaulės taukų:

500 g. taukų
190 g. distiliuoto šalto vandens
67 g. šarmo
15 g. eterinių aliejų (bet nebūtinai)

be eterinių aliejų kvapas toks panašus į ūkinį muila.
receptukas paskaičiuotas su 5 proc. pariebinimu.
Papildyta:
Patarčiau su medine mentele nemaišyti, ji pajuoduoja (iš patirties savos karčiosios sakau), geriausiai silikoninė, ar kokia kitokia, ir ne aliumas.
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 25, 17:33)
Super paprastas ir pigus yra iš kiaulės taukų:

500 g. taukų
190 g. distiliuoto šalto vandens
67 g. šarmo
15 g. eterinių aliejų (bet nebūtinai)

be eterinių aliejų kvapas toks panašus į ūkinį muila.
receptukas paskaičiuotas su 5 proc. pariebinimu.
Papildyta:
Patarčiau su medine mentele nemaišyti, ji pajuoduoja (iš patirties savos karčiosios sakau), geriausiai silikoninė, ar kokia kitokia, ir ne aliumas.

Labai ačiū 4u.gif O kiaulės taukų negalima kuo nors pakeisti?Ir kokia maždaug yra natrio šarmo kaina? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 25, 16:33)
Super paprastas ir pigus yra iš kiaulės taukų:

500 g. taukų
190 g. distiliuoto šalto vandens
67 g. šarmo
15 g. eterinių aliejų (bet nebūtinai)

be eterinių aliejų kvapas toks panašus į ūkinį muila.
receptukas paskaičiuotas su 5 proc. pariebinimu.
Papildyta:
Patarčiau su medine mentele nemaišyti, ji pajuoduoja (iš patirties savos karčiosios sakau), geriausiai silikoninė, ar kokia kitokia, ir ne aliumas.

ar tikrai 15 g eteriniu alieju reikia? Kokia bus savikaina? Nes pvz kadagio eterinio aliejaus 10 g kainuoja 40 litu... g.gif
ka reiskia: su 5 proc pariebinimu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo susidomejus: 25 kovo 2010 - 21:09
QUOTE(susidomejus @ 2010 03 25, 21:08)
ar tikrai 15 g eteriniu alieju reikia? Kokia bus savikaina? Nes pvz kadagio eterinio aliejaus 10 g kainuoja 40 litu...  g.gif
ka reiskia: su 5 proc pariebinimu?


Norint kad muilas labai kvepetu teks nemazai eterinio pilti, bet pradziai gali bandyti darytis bekvapi ir ne is kiaules tauku, manes tokie kazkaip nevilioja.Su augaliniais aliejais man priimtinesni. Pvz alyvuogiu muila. Nusipirksi kokio paprasto alyvuogiu aliejaus, pvz toks Anira prekybcentriuose nedaug kainuoja, is jo viso gausis nemazai muilo gabaliuku, dar jei pridesi kokiu kitu alieju, tai jau ir puse bedos gausis. Gali dar imti saulegrazu alieju su karotinu, jis toks raudonas, as ji i viena muila ipyliau apie 20g tai man spalvyte visai gavosi tokia morkava (dar siek tiek ciberzoles idejau tai is kart spalva isgauni graziai). Del kvapo nusipirk kokio apelsinu ea, ar citrinu, citrusiniai vieni pigiausiu, ir man jie issilaiko gerai. Idejus kokius 2-3 ml turetu pakakti ant kokio 500g mases kiekio. O del receptu naudokis situ skaiciuotuvu, jis paprastas ir gerai skaiciuoja.
http://www.pinemeadows.net/lyecalc.php

Pasirink pradziai gramus, tada NAOH, irasyk water. Ir surasyk gramais mazdaug aliejus kokiu turi, tada tau suskaiciuos kiek reiks ml vandens ir kiek gramu sarmo. Laikydamasi recepto, gausi gera muiliuka.
Beje, as maisau su mikseriu, tik atsargiai, imerkiu neijungta i mase ir ant leto plaku, turiu tam aukstais krastais puoda, tai niekas man nesusitasko. Seip apsidengiu popierium virtuves spinteles, del viso pikto.
Atsakyti
Rasucci, labai labai ačiū už tiek daug naudingos informacijos 4u.gif
Atsakyti