Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(Sylvergirl @ 2010 10 30, 14:39)
Iš kokių aliejų gaminant muilą šaltuoju būdu būtų įmanoma išgauti baltą muilo spalvą?
kokosų aliejus + palmių aliejus + ???
g.gif

+ bet koks sviesus aliejus. Alyvuogiu daznai buna zalsvas ar intensyvios geltonos spalvos, tai ir muilas gaunasi pilksvas. Bandykit su kokiu rapsu aliejum derinti.
Atsakyti

tai aš dariau su rapsų aliejumi, bet su ekologišku, jis tamsiai geltonas.. tai ir muilas gavosi gelsvas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sylvergirl: 30 spalio 2010 - 16:50
QUOTE(Ievulyte @ 2010 10 30, 16:03)
+ bet koks sviesus aliejus. Alyvuogiu daznai buna zalsvas ar intensyvios geltonos spalvos, tai ir muilas gaunasi pilksvas. Bandykit su kokiu rapsu aliejum derinti.

Rapsai gi irgi intensyvios spalvos,bet ta spalva paskui 'iseina'.Na,mano kastilija praktiskai balta, o ji gaminta is 85 proc. alyvuogiu biggrin.gif Bet taip,pradzioj kiek gelsva buvo (bet cia tik del to,kad nepabrendus,tai kaip 'zalias'muilas ir viskas). Jei tik aliejais norit pasiekt balto - daugiau nei iprastai kokosu dekit, dar kiaules taukus deda baltumui pasiekt (bet as nededu jokiu gyvulines kilmes riebalu,tai proporciju nepasakysiu).
Atsakyti
Sveikos smile.gif

O aš visai neseniai pirkau iš šio puslapio: www.muilonamai.lt. Man labai patiko. Pirkau muilo bazes su alyvuogių aliejumi ir kokosų aliejumi. Labai patiko net pačios bazės. Jau vien į rankas paėmus labai malonus pojūtis. Dalį jų pasilikau ir naudoju kaip muilą be jokių priedų. Tikrai labai smagu naudoti, kažkaip labai malonu, kokosinis kietesnis, alyvuogių minkštesnis. Alyvuogių toks labai švelnus atrodo, jį net pabandžiau dukrytei prausti. Šiaip jos odelė linkusi sausėti, bet vakare nuprausus su šia baze, ryte problematiškos vietos lieka švelnios.

Kitas bazių dalis perlydžiau abi kartu, pridėjau dar kviečių gemalų aliejuko ir levandos kvapų. Gavosi nuostabus natūralus muilas. Tikrai jaučiasi skirtumas lyginant su tais, kuriuos esu dariusi prieš tai, naudodama kaip pagrindą vaikišką pirktinį muilą. Su vaikišku pirktiniu - tie muiliukai tokie žymiai kietesni, sunkiau putoja. Be to, gaminant su viakišku pirktiniu, namuose pasklisdavao tas toks tikras muilo kvapas, nelabai malonus. O su gaminant su šiomis bazėsmis, nesijautė to smarkaus kvapo, jis buvo ne toks intensyvus, malonesnis. Nors gaminat muiliuką iš šių bazių ir gaunasi šiek tiek brangiau, tačiau manau ir muiliukų kokybė nesulyginama. Porą gabaliukų nuvežiau ir vyro močiutei, kurios oda labai problematiška. Ji buvo labai patenkinta, prašė, kad ir kitą kartą atvežčiau smile.gif Dabar pati darysiu muiliukus tik iš šios bazės. Ruoštis Kalėdoms pradėsiu - smagu dovanoti savo padarytas dovanas, o dar jei jos visiems patinka ax.gif

Taip, kad tikrai rekomenduoju šį puslapį. Ir man, ir mano draugėms jo muiliukas labai patiko smile.gif

Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 10 29, 08:46)
Kaip pažiūrėsi  ax.gif
man atrodo, kad jei jau investuoji pinigus tai geriau į tikro muilo gamybą ar bent jau bazes, nes tie muilų perlydimai -tai kažkoks pinigų išmetimas į balą - sudėtys tų muilų baisios, sunkiai tirpsta net ir su vandeniu, reikia labai daug kvapo, nes jie dvokia ir pan.
Aš asmeniškai vieną kartą pabandžiau ir žinau, kad nė už ką antrą kartą nekartočiau perlydimo -NIEKADA  schmoll.gif



Pritariu, kad, jei jau gaminame rankų darbo muilą, tai reikia bent iš muilo bazių. Vienok, muilo bazė bazei nelygų. Pasidairiau po užsieninius forumus, tai radau labai pigių bazių. Tačiau jų sudėtis - gryna chemija. Natūralių bazių kainos - tikrai didelės. Stebiu, kad pas mus siūlomą ir stebiuosi: ekologiškos muilo bazės. Kaip jos gali būti ekologiškos, jei gaminat bent jau natrio šarmas naudojamas. Juk užtenka, kad nors viena sudedama dalis neekologiška, kai ptrelė nememus ekologiška. Pasidomėjau tinklalapyje www.love-eco.lt ar jie turi sertifikatą, kad muilas ekologiškas. Atsakė: kam jo reikia? tai biurokratija. Paprašiau, kad išverstų kokia sudėtis muilo.

Išvertė:
Glycerin -glicerinas
aqua- vanduo
sodium palmate-riebalų rūgštys, alyvpalmių aliejus, natrio druskos
sorbitol-Drėkinamoji medžiaga/plastifikatorius/odos kondicionavimo medžiaga
sodium cocoate- riebalų rūgštys, kokosų, natrio druskos
palm fatty acid-riebalų rūgštys, alyvpalmių aliejaus
coconut fatty acid-riebalų rūgštys, kokosų aliejaus
pentasodium pentetate- pentanatrio (karboksilatometil)iminobis(etilennitrilo) tetraacetatas, Kompleksionas
tetrasodium etidronate - tetranatrio (1-hidroksietiliden)bisfosfonatas, Kompleksionas/emulsijų stabilizatorius/klampumo reguliavimo medžiaga.

Na, ar jums tai atrodo, kad šis produktas, gali bent natūraliu vadintis?
Kiek žinau, į natūralų muilą niekas jokių riebalų rūgščių ar kondicionuojančių medžiagų nededa.
Taip, kad aš šia preke nepasitikiu. manau, daug sumokėsite už nieką.
Taip pat nepatikima atrodo ir www.ornamentai.lt parduodama bazė. Jų taip pat užklausiau apie sertifikatus, bet atsakymo dar negavau. Tuo tarpu kaina tikrai per maža. Kiek žinau ir glicerinas pirmu numeriu nurodomas sudėtyje - nėra natūralaus muilo požymis.
Tai tiek pamąstymų apie ekologiškus Lietuvos muilus.
Pati kelis kartu esu pirkusi iš Muilo namų. Likau patenkinta. Sudėtis tų muilų - natūralūs aliejai. Ir bent jau neskiedžia apie ekologišką muilą.
Atsakyti
QUOTE(Perline* @ 2010 11 01, 21:34)

Pati kelis kartu esu pirkusi iš Muilo namų. Likau patenkinta. Sudėtis tų muilų - natūralūs aliejai. Ir bent jau neskiedžia apie ekologišką muilą.


Kai pirkote muilu bazes is Muilo namu, ar gavus produkta, ant jo buvo pilna sudetis parasyta? Svetaineje irgi patiko, kad jie is alieju. Bet domina, ar tikrai vien is alieju. Pastebejau, kad kiti taip megsta nurodyti gerasias sudedamasis dalis, bet visos sudeties ir neparodo, kol produkto negauni i rankas. Taip isdurineja... Tai bijau apsisauti. Irgi mastau apie pirkima is Muilo namu.
O love-eco muilo baze man labai jau toli nuo naturalumo pasirode... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Perline* @ 2010 11 01, 20:34)
Kaip jos gali būti ekologiškos, jei gaminat bent jau natrio šarmas naudojamas.


blink.gif nu čia dabar kas per nesąmonė? kaip tu muilą be šarmo pagaminsi, a? Su tokia ekologijos logika - nėra pasaulyje natūralaus ir ekologiško muilo tada schmoll.gif
Tada užsimerki muilo riešutus ir jais prausiesi -tada turėsi 100 proc. natūralumą, o muilo be šarmo niekas negamina doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 11 02, 10:49)
blink.gif nu čia dabar kas per nesąmonė? kaip tu muilą be šarmo pagaminsi, a? Su tokia ekologijos logika - nėra pasaulyje natūralaus ir ekologiško muilo tada  schmoll.gif
Tada užsimerki muilo riešutus ir jais prausiesi -tada turėsi 100 proc. natūralumą, o muilo be šarmo niekas negamina  doh.gif

lotuliukas.gif jo jo,vadinasi musu proteviai irgi "neekologiska'muila gamindavo lotuliukas.gif
Perline,jei bent kiek pasidometum muilo gamybos procesu, tokiu minciu net nekiltu ir pati pasijuoktum is tokiu teiginiu apie atseit ekologiskuma mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vasara gimusi: 02 lapkričio 2010 - 10:24
Man atrodo, cia viska priklauso nuo poziurio. (t.y. koks kiekvieno zmogaus naturalumo apibrezimas).
Siaip as muilo irgi nevadinu naturaliu (kaip ir daug kitu kosmet priemoniu), nes jie ant medziu neauga smile.gif Plius kiekvieno muilo sudetyje bus sarmas, kuris pagamintas laboratorijoje.
Apie ekologiskumo savoka isvis nekalbu, nes ji dar labaiu isplaukusi ir salygine.

BET. Mano nuomone, muilas yra naturaliausias prausiklis, koki galima pagaminti (nekalbu apie saponino turincius augalus ir ju naudojima), be to sarmas leidziamas sertifikuojanciu organu, ir muilai sertifikuojami. Taigi taip, sia prasme jie gali buti ir naturalus ir ekologiski.
Atsakyti
QUOTE(Vasara gimusi @ 2010 11 02, 10:24)
lotuliukas.gif jo jo,vadinasi musu proteviai irgi "neekologiska'muila gamindavo  lotuliukas.gif


o tai gal pasakysi, kad pramoniniai muilai vis dar gaminami pagal protėvių receptus, ir kodėl pati tada šamą naudoji g.gif
Tokį muilą gal tik kokiose afrikos ar amerikos gentyse dar verda, bet ne pardavimui schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 11 03, 10:23)
o tai gal pasakysi, kad pramoniniai muilai vis dar gaminami pagal protėvių receptus, ir kodėl pati tada šamą naudoji g.gif
Tokį muilą gal tik kokiose afrikos ar amerikos gentyse dar verda, bet ne pardavimui  schmoll.gif

nesupratau :blink:apie ka mes cia g.gif lotuliukas.gif tai as apie ta ir kalbu. proteviu muilo gamyba naudojant pelenus (kuris is esmes ir virsdavo sarmu isgavimo metu),pakeite muilo gamyba naudojant pramonini valyta sarma
Atsakyti
Sveikos merginos. Turiu nebloga rusiska knyga "Мыло ручной работы М.Гэмблин"
jpg formate, apie muilo gamyba su NaOH, tam kas nelabai supranta kaip vyksta pats procesas ten labai gerai viskas paaiskinta ir parodita . Jei ka domina rasikit i az atsiusiu
Atsakyti